Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 764
  • 730
# 255
Пепеляшка, честита радост!Да ти е живо и здраво момченцето и да ви радва много!

Бих искала да помоля по-опитните момичета за съвет.

Бременна съм почти в 20 г.с. и вчера пусках контрола на ТСХ и ФТ4 . От два месеца съм на 0.75 л-тироксин по препоръка на Начев. Преди 30 дни ТСХ беше 1.55 и Начев каза да продължавам с 0.75. Резултатът от вчера на ТСХ е 1.40. Чудя се да си продължавам ли с 0.75 или да ходя на контрола при него. При този резултат се чудя дали ще ми променя дозата. Какво мислите?
Според мен щом си бременна е добре да отидеш на контрола. Peace
До колкото знам при бременност контролите са всеки месец.
Честито, лека бременност.  bouquet

Да, откакто съм бременна ходя всеки месец. Ще ида, въпреки че се съмнявам да ми промени дозата.Мерси за мненията ви, момичета.
Виж целия пост
# 256
Пепеляшка, честита радост!Да ти е живо и здраво момченцето и да ви радва много!

Бих искала да помоля по-опитните момичета за съвет.

Бременна съм почти в 20 г.с. и вчера пусках контрола на ТСХ и ФТ4 . От два месеца съм на 0.75 л-тироксин по препоръка на Начев. Преди 30 дни ТСХ беше 1.55 и Начев каза да продължавам с 0.75. Резултатът от вчера на ТСХ е 1.40. Чудя се да си продължавам ли с 0.75 или да ходя на контрола при него. При този резултат се чудя дали ще ми променя дозата. Какво мислите?
Според мен щом си бременна е добре да отидеш на контрола. Peace
До колкото знам при бременност контролите са всеки месец.
Честито, лека бременност.  bouquet

Да, откакто съм бременна ходя всеки месец. Ще ида, въпреки че се съмнявам да ми промени дозата.Мерси за мненията ви, момичета.
Иде есен/зима,може и да я смени Wink
Виж целия пост
# 257
Ох, колкото и тъпо да звучи, запис.
Виж целия пост
# 258
Ох, колкото и тъпо да звучи, запис.

A членския си внос плати ли?  Wink
Виж целия пост
# 259
Кажете колко ви дължа?  beer
Тук съм по повод моето високо ТСХ, тъй като още не съм диагностицирана, ще си трайкам и ще си чета, а като ме погледне док, вече ще се включа по-обстойно.
Ако може де? Hug
Виж целия пост
# 260
Кажете колко ви дължа?  beer
Кутийка Л-тироксин и си вътре. Wink Wink

`Чи как да не може?!
Виж целия пост
# 261
Хей Arhinora успех,дано всичко е наред и Начев те успокои Hug Пиши какво е казал после Peace А ти не мисли лоши неща и не чети в нета Peace
Виж целия пост
# 262
Момичета,добра вечер!Нахълтвам в темата за да попитам имате ли познати дечица с проблеми с щитивидната жлеза?Проблемът ми е следният,при рутинно изследване откриха ,че 6 годишният ми син е със стойност на ТСХ 6,61 .От 2 седмици пие йодни таблетки и докторът каза,че ако не се нормализират стойностите до 2 месеца може да се премине към хормонално лечение.Притеснена съм и се моля дано не стигаме до хапчета.
Виж целия пост
# 263
Аз междувременно пуснах изследвания на Т4, Т3 и още едно TSH + Anti TG и Anti TPO в понеделник, за да съм готова с резултати за прегледа ми днес. TSH-то ми беше паднало още повече за няма и седмица след миналоседмичните изследвания, а анти телата си бяха високи, но не с твърде много.

Е, отидох на преглед, имам Автоимунен тиреоидит (Хашимото). Ще пия Селен х2 и Тирозол 10мг на ден. Също ще трябва да си направя и изследване за инсулинова резистентност, за да се установи дали не съм тлъста лоена топка заради това.

Междувременно вече 6-ти ден ходя по 2 часа пеша на ден и съм на някакъв дието-подобен режим и съм мръднала около 4кг (невероятно е, като се има предвид, че пия много вода...).

Прочетох, че на някои от вас са ви забранили Селена при Д-р Начев? Защо така? И има ли поле за притеснение, че сега трябва да го пия. Хем аз трябва да пия по 2 хапчета на ден, а на опаковката пише препоръчителна доза от 1 хапче и да се внимава да не се превишава дневната доза?

Едит: Правиха ми и ехография, пише, че лобовете на жлезата са ми с хипоехогенна и на места анехогенна структура и били нехомогенни. Grinning Сега отивам да видя какво значи това :О. Но според лекарката е типичен Хашимото.
Виж целия пост
# 264
Ephie, находката от ехографа е типична за заболяването. Нищо особено предвид заболяването. В смисъл - нямаш възли, кисти и разни други такива.
Аз имах "щастието" да видя на снимки оперирани жлези. Хирурга ми обясни, коя е с възли, коя е с псевдовъзлест характер - хипоехогенна, нехомогенна структура и т.н.

Колко ти е ТСХ, че си само на 2 т тирозол? Т4 и Т3 в норма ли са? Питам от любопитство.
За Селена знам, че не пречи да се пие. Той е за понижаване на антителата, но някои доктори смятат, че ефектът не е гарантиран и не го предписват. Не пречи да се пие.
Браво за добрите резултати!

И... на всички бременни, които пропуснах честито! Честито и на родилите! Hug

На останалите - само хубави резултати!
Виж целия пост
# 265
Ephie , добре си направила, браво и за килограмите надолу, това си е добро постижение! Не знам Начев дали забранява Сеелна, не ми е казвал, а аи аз май не съм питала. Също знам,ч е някои лекари смятат, че Селена не може да повлияе толкова. Пила съм Селен, но не съм излседвала антителата, за да видя дали има ефект.

Един съвет, ако позволиш, за Обременяването с глюкоза (изследването за инсулиновата резистентност), което трябва да направиш - важно е по време на самото изследване да не се движиш. В Бодимед например казват,ч е нямало значение, не те карат задължително да си стоиш там 2 часа, но аз си стоях, четях си книжка и така. Миналата седмица правих обременяване в Ендокринологията в МД по някаква програма за изследване на гестационен диабет при бременни, там задължително казаха,ч е не трябва да ходя нагоре-надолу, а да стоя седнала и в покой. Утре се надявам да разбера резултата.
Виж целия пост
# 266
Момичета,добра вечер!Нахълтвам в темата за да попитам имате ли познати дечица с проблеми с щитивидната жлеза?Проблемът ми е следният,при рутинно изследване откриха ,че 6 годишният ми син е със стойност на ТСХ 6,61 .От 2 седмици пие йодни таблетки и докторът каза,че ако не се нормализират стойностите до 2 месеца може да се премине към хормонално лечение.Притеснена съм и се моля дано не стигаме до хапчета.
Тъжна съм да прочета такъв пост, надявам се всичко да се оправи до 2 седмици за детето ви. Важното е да направите каквото зависи от вас. Детенцето има ли проблеми с килограмите?
Не виждам някой да е отговорил в темата, може би е отговорил на лични?  Peace

Дали има лечение с хомеопатия, някой знае ли? Simple Smile


Аз междувременно пуснах изследвания на Т4, Т3 и още едно TSH + Anti TG и Anti TPO в понеделник, за да съм готова с резултати за прегледа ми днес. TSH-то ми беше паднало още повече за няма и седмица след миналоседмичните изследвания, а анти телата си бяха високи, но не с твърде много.

Е, отидох на преглед, имам Автоимунен тиреоидит (Хашимото). Ще пия Селен х2 и Тирозол 10мг на ден. Също ще трябва да си направя и изследване за инсулинова резистентност, за да се установи дали не съм тлъста лоена топка заради това.

Междувременно вече 6-ти ден ходя по 2 часа пеша на ден и съм на някакъв дието-подобен режим и съм мръднала около 4кг (невероятно е, като се има предвид, че пия много вода...).

Прочетох, че на някои от вас са ви забранили Селена при Д-р Начев? Защо така? И има ли поле за притеснение, че сега трябва да го пия. Хем аз трябва да пия по 2 хапчета на ден, а на опаковката пише препоръчителна доза от 1 хапче и да се внимава да не се превишава дневната доза?

Едит: Правиха ми и ехография, пише, че лобовете на жлезата са ми с хипоехогенна и на места анехогенна структура и били нехомогенни. Grinning Сега отивам да видя какво значи това :О. Но според лекарката е типичен Хашимото.
Възможно е.
А ходене по 2 часа не ми е по силите, чудя се как го правите с почивки или без? Peace
Виж целия пост
# 267
 wavey

Архи, стискам палци за прегеда при Начев днес и да кажеш после какво е казал, че мноУ хора чакаме  Blush

Аз си оставам на 75мг Л-тироксин + 1т. селен. Почвам серизоно да се питам какъв е този бум на хора с нарушена функция на ЩЖ  Crossing Arms Коментирахме в Искам бебе, че вероятно е и от храната, която консумираме (некачествена)  newsm78

Към момичетата, които са в ремисия - ясно, че на някакъв етап сте стигнали до TSH в границите, но как решихте да спрете лекарствата и колко често правите контрола ?
Виж целия пост
# 268


Колко ти е ТСХ, че си само на 2 т тирозол? Т4 и Т3 в норма ли са? Питам от любопитство.


От понеделник:

TSH - 0,062 (0,27-4,20). За мен нормално би било 2 според докторката.
FT3 - 6,41 (3,10-6,80)
FT4 - 24,02 (12,00-22,00). Това ще смъкваме с Тирозола, но тъй като е близо до нормалните стойностти дозата е малка, за да не ме вкара в хипо функция >.<. След 20 дни пак трябва да изследвам FT4.
Anti TG - 521,50 (до 115)
Anti TPO - 129,10 (до 34)
Тиреоглобулин - 0,564 (1,4-78,00)

Цитат на: Съншайн
А ходене по 2 часа не ми е по силите, чудя се как го правите с почивки или без?

2 часа ходене + 10 минути почивка. Никак не ми харесва, потя се като идиот, лицето ми е ярко червено и стъпалата и глезените ме болят (+ мехури), но се насилвам. Винаги съм мразила физическата активност, независимо колко е полезна, ама ще направя някакво усилие да смъкна килограмите до поносимо ниво.

Относно теста за инсулинова резистентност - колко сладка течност се пие за изследването? Много ли е сладко >.>?
Виж целия пост
# 269
за инсулиновата резистентност - 75 гр. глюкоза разтварят в около 300 мл. вода. Ужасно е сладко това, трябва да го изпиеш за 5 мин. Някъде препоръчват да си вземеш лимон, аз не съм го правила. Пийвам 1 глътка чиста водичка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия