БУРГАС

  • 48 355
  • 751
# 375
"..аз съм на мнение ,че е адски важно обучението до 4-ти клас ."

И аз така мисля Мимка - или ще се научи да учи или не - това именно е проблема.... И не е училището важно, а госпожата.
Аз лично, след като баткото свърши с Братята и се преместихме в друго жилище, бях решила малката да не я давам там... Категорично бях за най-близкото училище...  Е да, ама от една година правя проучване и до Братята пак стигнах Naughty не измислих по-добър и удобен вариант  newsm78

Тикве, не го приемай лично, не е насочено срещу никой мнението ми.Да, средата е важна и да, началното образование е ключово, съгласна съм,Мисълта ми е , че се раздува  години наред една богопомазана  слава на Базовото, която е постижима и за други училища се оказа.

Постижимо е да, всяко едно училище може да го постигне. Продължавам да твърдя, че всичко зависи от учителите и тяхната мотивация, за която пък определяща рола има директора... особено при сегашните делегирани бюджети...
Виж целия пост
# 376
Записах Моника в Базовото защото точно тогава се преместих ме в Славейков и там беше единственото училище което имаше предучилищна и не съжалявам, много добре подготвиха децата за 1ви клас.

В момента и Маврова и Кустиева водят 1ви клас, за това Тиква нямам как Нико да е при тях. По мойте сметки вие ще сте 1ви клас 2014г ако е така ще бъдете при нашите госпожи, ние сме при Валя Димитрова - много мила и сърдечна, много добър подход към децата, учител с опит, препоръчвам с две ръце.
Виж целия пост
# 377
Wish, аз пък точно днес моята Деси я изпратих с къс ръкав, а досега беше все с дълъг в групичката, че и с потник под блузката  Thinking  оказа се обаче, че май е по-добре е да са с къс ръкав децата. Днес попитах госпожата за нощницата за другата седмица дали е необходимо да е вече с дълъг ръкав, а тя ми отговори, че не е нужно, и че в групичката е топло.  Peace

По повод училищата - засега съм доволна от "Братята". Е, разбира се, че и то си има недостатъци. Да натоварват ги, но мисля, че не е нещо ненормално. Щом му остава на моя син време и за футбол и за английски, смятам , че е добре. То ще си проличи на външното оценяване де Wink /тази година е четвърти клас/
Радва ме също, че и на математическите състезания, които се проведоха през миналата годината, нашите ученици бяха на едни от първите места в отборното класиране  Peace
Виж целия пост
# 378
 Ама Тикве, далеч съм от мисълта, че е избиване на комплекси.  Stop Нищо лошо не казвам и за училището. Да, факт, има си и хубави страни, ама с нищо не превъзхожда и много други училища и затова не разбирам манията по него. Много си права, че средата е изключително важна, аз също искам прилична такава за детето си, но вярвай ми И в Базовото има не е истина какви лекета.  Crazy  Това е някаква мега заблуда, че в изброените училища е каймака и са все кротки, умни и надарени деца. Няма такова нещо. Децата са такива, каквито има навсякъде. Т.е. и кротки и буйни  Grinning И пак казвам, не се обиждайте, мнението ми в никакъв случай не е в посока "тая пък на к'ва се прави с това Базово", напротив, уважавам избора ти и не казвам, че децата не трябва да учат там.  Peace По отношение на натоварването, и то не е само в "Братя Миладинови". Като цяло децата ни са натоварени много повече отколкото бяхме ние примерно. А за това, че обучението в начален курс е изключително важно, две мнения няма  Grinning
  Виж при средните училища въпросът стои по маааалко по-различен начин, но само малко  Laughing 

 И радвам се, че Ками го е казала, защото аз вече ставам банална с това, но учителят е най-важен.
  
Виж целия пост
# 379
Абе децата са като навсякъде, повечето деца в Базовото са там защото това е най-близкото училище, други са там защото пътуват от някъде и на родителите там и е най-удобно да ги оставят или работят някъде наоколо, едва 10% може би по мои наблюдения са там защото родителите са преценили, че това е най-доброто училище.
За мен най-доброто училище в Славейков е базовото, за другите училища в Бургас нямам наблюдения.
Виж целия пост
# 380
Доволна съм от Базовото, защото 4 години детето ми беше обгрижвано качествено благодарение на Яна Маврова.
А Роси Колева като учител не я знам каква е, но малко ми трябваше за да отида при Въжарова и да се разправям. Накратко: Ники и други деца от нашия клас бяха малтретирани от Митко / сина на Мастара/ говорих с класната и настоявах Митко да не бъде вече на занималня.Роси Колева настоявала Митко да остане на занималня защото бил много умен и отличник.После говорила на Ники че не е трябвало да се оплаква, защото Митко нямал баща. Най-вероятно всички други деца трябва да служат като боксова круша на Митко.Явно Митко е проблемно дете, ама моето дете какво е виновно Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 381
Ооо за Роси Колева мога да напиша много.....никак не я харесвам!
Виж целия пост
# 382
На нас училището ни е далече още, но ще се включа с моите "пресни" спомени.
Началното училище е важно да, но по-важно е възпитанието на детето и ценностната система, която се формира в семейството.
Аз, като завършила "елитна" гимназия трябва да ви кажа, че и при нас имаше доста лекета (без кавички). Всичко си е до човека (детето) - негов избор е дали ще се движи с лекетата или с добрата среда. А това, което зависи от нас като родители е да научим децата, от малки, спрямо ценностната си система да оценят изборите, които правят и да предвиждат последиците от тях.
Виж целия пост
# 383
много ми е студено  newsm78 вие хубаво ги изпращате с къси ръкави, ама дано си слагат жилетчиците. Аз в офиса се намръзнах, хем с дълъг ръкав бях и взех на заем една грейка

Чакам си циганското лято, че не ми се мисли как ще изкарам до май  Mr. Green

Моля, Магаренцето да ми пише името на госпожата и отзиви /може и на ЛС/... че уж съм се спряла на класна, ама не знам каква ще й е паралелката, нали са профилирани  newsm78
А от випуска на баткото не се падат сега за малката /и по-добре/ Моите учителки са попенсионираха ... та нямам много наблюдения  Mr. Green
Изневиделица и съвсем неочаквано стана така, че малката е вече там предучилищна. Надявам се да нямам проблем вече с приема за първи клас в същото училище Simple Smile
Виж целия пост
# 384
ако написаното от мен е прозвучало като от обиден или засегнат човек - изобщо не съм такъв  Mr. Green , просто ужасно много ми се ще децата да попаднат на УЧИТЕЛИ и прочие .....

Ками и при нас на село днес е доста хладно .
Виж целия пост
# 385
и при нас на село днес е доста хладно .

Пък на 15-тия етаж какъв студ е....  cold
Виж целия пост
# 386
уф, той при вас оня ми ти вятър като задуха .... знам аз

другия път като дойда, да взема да ти звънна? на кой МОЛ ще ме водиш там  Heart Eyes измисли програма, че знам само едно заведение там и то още не е отворило - има няма 2-3 години го чакаме Simple Smile
Виж целия пост
# 387
 hahaha аз ли ?
Виж целия пост
# 388
Ками, писах ти ЛС  Peace
Виж целия пост
# 389
 Аз затова за Колева написах, че е предпочитана /нямам идея защо/, но се въздържах от лично мнение  Mr. Green А пък като сме започнали, при кой да НЕ се записват децата да спомена и Таня Атанасова.

 Тикве, дали децата ще попаднат на учители зависи най-вече от твоята правилна преценка на събраната информация. 

  Смяха ми се на мен днес, че сложих бодито и шала, ама настана баси студа. Събудете ме като дойде лятото  Laughing
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия