Борбата с подкожните косми #2

  • 100 187
  • 439
# 210
Дано. При мен не действа.
Виж целия пост
# 211
Подкожните косми не успяват да излязат на повърхността, защото кожата е дебела, а те тънки. Няма ексфолиант, мазило и т.н., които да изстънят дебелата кожа, това мисля аз. Кремчетата може да помогнат за заздравяване на раничките или успокояване на кожата, но не и да я направят по-тънка. Ексфолирането също е прехвалено - то не прониква на такава дълбочина, че да се справи с подкожните косми. А тези, които се виждат и са повърхностни, лесно се махат с игла и дори не остава зачервено. Всичко зависи колко надълбоко е косъма. Аз имам такива, които са мнооого надълбоко, едва се виждат. Стоят като тъмна точка...
Виж целия пост
# 212
Здравейте, момичета. И аз се присъединявам към вас със същия проблем - подкожни косъмчета под формата на черни точици (понякога дори набират и стават като пъпчици с връх) по горната част на триъгълника ("хълмчето") и сгъвките на бедрата точно около триъгълника. Никога преди не съм имала проблеми там, ползвала съм бръснач дъло време, после кола маска или епилатор (сама с епилатора) и си бях гладка. Последните 7-8 месеца обаче не знам какво се случва, но имам страшен проблем с тях точно в тази зона. Стават дори на рани (имам навик да ги чопля) и не знам как да се справя. Ползвах предимно епилатор, но мисля да мина на бръснач за няколко седмици и след това фотоепилация. Отчаяна съм и не знам как да се справя с тях, затова ще пробвам фотото. Има ли някой, който се е справил и как? Фотоепилацията дали по-скоро ще помогне или влоши проблема?
Виж целия пост
# 213
Това, че ексфолирането много помага при врастнали косми май май ще се окаже мит  Thinking От години ексфолирам краката си - моя проблем е от колената надолу - и то основно с утайка от кафе, което е доста груб ексфолиант. Ами няма никакъв ефект върху гадовете под кожата! При всеки е индивидуално, със сигурност, но като гледам моите косми (повечето от подкожните) под какъв слой кожа са навътре, няма и как ексфолирането да помогне. Няколко месеца се старах само с кола да почиствам краката. На третия-четвъртия път отивам на кола, мажат ме и дърпат няколко пъти и се пребирам вкъщи със 100 косъма по краката - под кожата са и колата не ги е хванала, трябва да ги обръсна и всичко отива на ватъра! Та за това редувах на 2-3 кола-маски 1-2 пъти бръсна. Последния път си направих кола, ексфолирах 1-2 дни и косъмчетата, които се показаха минах с епилатор. След 5 дни-подкожните косми са повече от другите, доволно количество са станали на пъпчици, а аз цяло лято съм с дълги рокли и панталони! Нямах възможност да ходя на плаж и с моята бяла кожа положението е трагично. Направо като гледам другите с гладките крака ми става гадно  Embarassed За това за сега съм решила основно бръснене! На млади години цяло лято да не смея да си покажа краката  Twisted Evil

Toва все едно аз съм го писала. Давай с бръсненето! Аз от 3 години ги бръсна (от коляното надолу) и не са перфектни, нооо КАКВА РАЗЛИКА! Гадното е, че трябва всеки ден, стават черни, дебели и т.н., но поне не ме е срам да обуя пола. По-скоро ме е срам от подкожните над коляното и по коляното... Там лятото ги бръсна най-често, а зимата с кола маска. Пролетта я посрещам с много подкожни от обезкосмяването през зимата Grinning
Виж целия пост
# 214
Нещо е затихнала темата ... Вчера си купих лосион за врастнали косми на GiGi. Казаха, че много се купувал и действал. Ще го пробвам и ще споделя впечатления. А междувременно, някоя да има опит с него?
Виж целия пост
# 215
Нещо е затихнала темата ... Вчера си купих лосион за врастнали косми на GiGi. Казаха, че много се купувал и действал. Ще го пробвам и ще споделя впечатления. А междувременно, някоя да има опит с него?
А къде се продава? Ще чакам отзиви дали помага при премахване на космите с епилатор. Grinning
Виж целия пост
# 216
Нещо е затихнала темата ... Вчера си купих лосион за врастнали косми на GiGi. Казаха, че много се купувал и действал. Ще го пробвам и ще споделя впечатления. А междувременно, някоя да има опит с него?
А къде се продава? Ще чакам отзиви дали помага при премахване на космите с епилатор. Grinning

Ами аз си го взех от един магазин в Младост / София /. Там продават професионална козметика и продукти за нокти. Ако те интересува точно мястото пиши ми на лични. Иначе тези дни ще го пробвам, въпреки, че аз се бръсна и кола, но ще пробвам и с епилатор.
Виж целия пост
# 217
Здравейте! Преди време бях писала в темата. Дъщеря ми имаше подкожни косми и фоликолит. Беше нещо страшно, не можеше да се покаже по крака. Вече няма и спомен от тези ужасии. Двете докторки, които я лекуваха казаха, че кожата трябва да бъде добре хидратирана за да могат да излизат косъмчетата. Уникален ефект имаше от кремовете с уреа, кожата и стана мека, като на бебе. Бяха и казали да увеличи приема на вода. И в никакъв случай "чоплене", дори и бяха забранили ексфолирането (за момента). Сега вече е с хубава мека кожа, без подкожни косми.
Виж целия пост
# 218
Здравейте! Преди време бях писала в темата. Дъщеря ми имаше подкожни косми и фоликолит. Беше нещо страшно, не можеше да се покаже по крака. Вече няма и спомен от тези ужасии. Двете докторки, които я лекуваха казаха, че кожата трябва да бъде добре хидратирана за да могат да излизат косъмчетата. Уникален ефект имаше от кремовете с уреа, кожата и стана мека, като на бебе. Бяха и казали да увеличи приема на вода. И в никакъв случай "чоплене", дори и бяха забранили ексфолирането (за момента). Сега вече е с хубава мека кожа, без подкожни косми.
Спомням си, супер, че проблемът се е разрешил!!

А дъщеря ти какви методи за обезкосмяване използва сега?

Някой с отзиви за Ingrow go на Skin Doctors? Чета доста добри отзиви, но да попитам и тук.

Ето го и визуално:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 219

А дъщеря ти какви методи за обезкосмяване използва сега?
Сега използва епилатор (от 10 месеца). Но когато го имаше проблема - само бръснене по посока на растежа на космите, в продължение на почти година.
Виж целия пост
# 220
На мен като се бръсна съм ок, но кола маска като ми правят после имам страшно много. Ще видим сега от това, което съм взела дали ще има ефект. Радвам се, че дъщеря ви се е справила с тях.
Виж целия пост
# 221
Уникален ефект имаше от кремовете с уреа...
Може ли да препоръчаш някой конкретен?
Виж целия пост
# 222
Уникален ефект имаше от кремовете с уреа...
Може ли да препоръчаш някой конкретен?
Преди време май точно Additi препоръча и цялата тема се снабди един лосион Balea Med (марката на ДМ) за чувствителна и много суха кожа с 15% уреа, който наистина върши чудеса, макар че съм го пробвала само при бръснене, не и след епилатор (просто спрях да се епилирам заради повтарящите се фоликулити - писна ми да не мога да си покажа краката по цяло лято). Също така трябва да се отбележи, че е най-ефективен за краката.

Другото препоръчано кремче/лосионче е Кератолин боди с 12 уреа. Additi беше писала, че дъщеря ѝ ги редува - сутрин маже с Балеа (заради по-приятния аромат), а вечер с Керапил.

Керапил аз не съм ползвала, скъп ми иде, предвид че Балеа-та е под 5 лв. Все пак планирам да го купя като част от новата ми програма за борба с фоликулита. Laughing
Виж целия пост
# 223
Благодаря!  bouquet
И аз съм на бръснене, но за лятото понякога ползвам епилатор и ще Балеа-та взема за всеки случай  Simple Smile
Виж целия пост
# 224
Аз съм с фоликулит цял живот,и няма начин да се справите само с едно кремче,още повече с Балеа Peace
Това е една много трудна и дълга борба,която се води с помощта на дерматолог  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия