Екобебета и деца V

  • 96 452
  • 518
# 240
Днес за пръв път посетихме спортен магазин Декатлон и се изненадах от изобилието еко варианти на неща, които до скоро беше немислимо дори да си помисля!

Всъщност отидохме за спортна грамадна топка, която да използваме за седене, вместо стол (ходим на една специална гимнастика и оттам ни посъветваха Simple Smile )
Тази топка е без фталати!!!
Размер М - 24 лв
Внимавайте, защото  подозирам, че само там е без фталати (дано ме опровергаете Simple Smile )

Гуменки, леко тип цвички - без фталати! (много евтини и свръхлеки - ИДЕАЛНИ ЗА ФИЗИЧЕСКО В УЧИЛИЩЕ)
Надуваем дюшек за спане - без фталати - на нищо не мирише, просто невероятно! За същата цена в магазин в някакъв мол, воняха нетърпимо!
Детски блузи от био памук, с дълъг ръкав, три цвята (не бяха скъпи)
Ботуши за сняг от EVA
Топка за игра от някакъв материал, който не погледнах, но също без миризма
Чанти изцяло от полиестер (тоест без ПВЦ Simple Smile ) - много видове, цветове, и скъпи и евтини

Може би имат и други надуваеми неща без фталати, но не разучихме целия магазин Simple Smile
Виж целия пост
# 241
А какво е фталати newsm78
Виж целия пост
# 242
Някакви отровни неща, дето ги слагат в козметиката и в пластмасата/гумата явно.
Виж целия пост
# 243
Фталатите са най-гадното нещо от пластмасите. Много има в интернет. Прави пластични пластмасите, смърди,  евтино... Ако не можеш без продукт направен от пластмаса, то задължително е да намериш такъв БЕЗ ФТАЛАТИ.


Моля за спешен съвет - търся  къщичка за кукли подходяща за начална училищна възраст (не за 3-4 г). Оказа се, че се предлагат хард еко къщички с панели на покрива и събиране на дъждовната вода и тн. - не ми хареса тази идея никак.
Търся просто безвредна за тялото и душата къщичка Simple Smile (междувременно събирам материали аз да я направя, но не е сигурно, че ще ми стигне времето Simple Smile )
Виж целия пост
# 244
А гумените играчки, дето светят и се разтеглят дали са с фталати?
Виж целия пост
# 245
Фталатите са най-гадното нещо от пластмасите. Много има в интернет. Прави пластични пластмасите, смърди,  евтино... Ако не можеш без продукт направен от пластмаса, то задължително е да намериш такъв БЕЗ ФТАЛАТИ.


Моля за спешен съвет - търся  къщичка за кукли подходяща за начална училищна възраст (не за 3-4 г). Оказа се, че се предлагат хард еко къщички с панели на покрива и събиране на дъждовната вода и тн. - не ми хареса тази идея никак.
Търся просто безвредна за тялото и душата къщичка Simple Smile (междувременно събирам материали аз да я направя, но не е сигурно, че ще ми стигне времето Simple Smile )

Мисля,че в Imaginarium мернах някакви къщички, но не си спомням какви точно, гледа ли там?
Виж целия пост
# 246
Май в тази тема бяхме обсъждали шишета за вода на СИГГ.
Вижте преди няколко години какъв скандал е имало с тяхни шишета. Открили са BPA в външния слой. Има дори заведено дело. После са сменили покритието с епокси, което е без бисфенол.
http://www.triplepundit.com/2009/09/surprise-sigg-bottles-did-co … in-bpa-after-all/
http://www.courthousenews.com/2009/09/02/Class_Claims_Toxin_Was_ … minum_Bottles.htm
http://www.huffingtonpost.com/steve-wasik/sigg-ceo-im-sorry_b_278291.html

За мен цялата история оставя неприятно чувство. Един път са излъгали, каква е гаранцията, че не лъжат пак.
Виж целия пост
# 247
Моля за малко помощ, момичета  Hug
Търся бутилка за вода на малката. Виждам, че и това е пследното коментирано... Като изключим тези бутилки на Сигг, какво бихте ми препоръчали  newsm78
Да уточня, че разгледх линковете на първа страница - някои не работят, някои са на магазини в САЩ, които не доставят до тук.
Виж целия пост
# 248
Ето тези: http://roshavo.com/oc/%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B … %D0%BA%D0%B8-EQUA
Виж целия пост
# 249
златна си
  bouquet
Виж целия пост
# 250

Запленена съм напълно! Сърдечни благодарности!
А лични отзиви ще има ли?
Забива ми сайта и не мога да видя какви са тези силиконови  неща отвън - отделни калъфи ли се купуват?
А са и много красиви! (аз щях да прупоръчвам едно шише от инокс, което щях да купувам, но сега ще замълча Simple Smile )

Виж целия пост
# 251
Моля за малко помощ, момичета  Hug
Търся бутилка за вода на малката. Виждам, че и това е пследното коментирано... Като изключим тези бутилки на Сигг, какво бихте ми препоръчали  newsm78
Да уточня, че разгледх линковете на първа страница - някои не работят, някои са на магазини в САЩ, които не доставят до тук.
Аз поръчах бутилка на Kleen Kanteen след много четене. Все още не е пристигнала. Дадените по-горе са супер, но са от стъкло, а аз я вземам за училище и едва ли ще изкара дълго.
Поръчах от тук http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0093IQT5A/ref=oh_details_o00 … ie=UTF8&psc=1 сива без боя отгоре с доставка през Gabco.

edit: Ха, сега ги погледнах, не са стъклени. Аз съм ги виждала на живо и мислех, че това е стъкло. Даже съм държала такава бутилка в ръце, без да обърна внимание, че не е стъкло.
Виж целия пост
# 252
Здравейте,
Прехвърлих темата отгоре-отгоре признавам си.
Имам още малко време да избера шампоан, мокри кърпички и евентуално крем за дупе за бебето.
За тялото мисля да ползвам кокосово масло и зехтин.

Приемам съвети, от всеки който може да даде такивас желание.

Подробно разгледах сайтовете на zoya.bg и -spam183- както и някои от линковете на 1-ва страница, но ми е трудно да избера.
Виж целия пост
# 253
Шампоан и сапун не ползвам за бебето.
Мокри кърпички поръчвам такива: http://www.iherb.com/BabyGanics-Thick-n-Kleen-Extra-Gentle-Face- … sr=null&ic=17

Кремовете ми са тези: http://www.purepotions.co.uk/collections/all/products/lavender-nappy-salve-60ml и http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Baby-Protective-Zinc-Diaper … m-3-oz-85-g/18758

Особено първия много го препоръчвам.
Виж целия пост
# 254
Слънчо, сега разгледах на спокойствие сайта - два вида са бутилките -  по-евтините са от Eastman Tritan - пластмаса , уж безвредна
а по-скъпите са от стъкло Simple Smile

Гледах ги тритановите шишета (без красоти отвън), с широко гърло, което ме отблъсна изцяло - не е удобно за дете. Но тези са с двойна капачка - кеф ти тясно, кеф ти широко гърло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия