Последната третина предстои, дните до НОЕМВРИ мама вече брои – тема 11

  • 27 790
  • 755
# 615
виж ти виж тиии и къде можем да се поинтересуваме за тази сума и какви са условията да ги получим .. защото и аз чух онзи ден в АГ-то като бях подобно нещо, ама помислих, че източника ми на информация не е от най-надеждните .. споменаха при нас за нещо от сорта на 150лв .. то голямата помощ де, ама 150лв. са си 150лв, що пък да ги изпускаме Mr. Green

за 1во дете 250 лв, за второ - 600 лв еднократна помощ по закон... ама хич не ми е ясно как човек се оправя с бебче и всичката тая бюрократична бумащина... newsm78
Виж целия пост
# 616
Добре дошла на новата мама!

Момичета и на мен от вчера ми се вие свят, само да стана и всичко ми става черно, отделно имам и болки от време на време. Нямам апарат за кръвно в апартамента, че да видя как е. Разплула съм се на дивана срещу вентилатора и само ставам от време на време да видя как върви монтажа на кухнята. И аз откакто съм в 7 месец и контракциите ми зачестиха  Tired

Да ви питам от около десетина дни ми се увеличи течението, не е толкова много, но повече от преди, леко воднисто сякаш. И не знам да се притеснявам ли, знам, че по принцип е нормално, но на ЖК съм чак в началото на септември. При вас как е положението?
Виж целия пост
# 617
Здравейте отново!
Ние с бебка бяхме на среща-тежи 1050гр.и двете се чувстваме добре Heart Eyes
На мене д-ра не ми каза ,колко е висока newsm78......не можел да определи,защото е свита....
Juleto,аз от доста време пиех ШС №3,но по-3 табл. дневно.....освен това пия и №2 и №5-прочетох,че това е комбинацията при нисък хемоглобин Simple Smile.....но сега ще пробвам с повече табл.,че хемогл. ми е 108.
За ЖК-аз миналата бременност ходих в Шейново на платена-изобщо не съм доволна.Часовете никога не се спазваха.Чаках по час и повече.Всеки път д-рът,който ме преглеждаше беше различен,абе голяма каша Mr. GreenЗатова сега ходя при АГ-специалист,който работи с касата-никога не чакам повече от 10-на минути и съм много доволна Laughing
За захранването:аз първият път много избързах-в петият месец вече давах попара/по препоръка на док/,но като цяло синът ми се хранеше лошо.Сега,живот и здраве,максимално ще отложа захранването.Дано само да имам кърма Praynig
Виж целия пост
# 618
     Едва ви изчетох ooooh!Сега и аз да се произнеса-за първи път ми се случва такова чудо-до към 3ч. през нощта всичко е добре и след това като се почна едно схващане на прасците-ту единия,ту другия.Виках,ревах-ужасно беше.Днес си чувствам мускулите все едно съм пробягала 10км .Звъннах на доктора-удвои ми Магнерот-а.Сега не мръдвам от къщи-в Русе е 42С.Да е жив и здрав татко ми,че взима детето за през деня у тях и мога да пръхтя сама у дома.
   За захранването-хич не го мисля-първото си дете кърмих до годинката,а захранването започнах на 7м по интуиция.Вода не искаше изобщо-само кърма(мъжка работа).Помпа не съм ползвала и преди и сега ще се въздържа-просто незнам за какво ще ми е.Отпуших си каналите с тола вода и сапун и лек масаж.Кърма не съм съхранявала-хапваше си детето от естественото "шише" по парковете.АМ-а ,който ми връчваха заедно с малкия в родилния просто изливах в мивката.(Сега ми дойде на ум,че и нашия бебефон е на "Фишър"-чудесна работа върши.)
   Добре дошла на новата мама.
   Прохладна вечер ви желая!


  
Виж целия пост
# 619
Благодаря за препоръката за бебефона, както и за уточнението за обхвата- аз тъкмо щях да питам, защото кумовете ни живеят в къща.  Peace  

ruumkata, на мен мъжа ми ми назначи ударни дози Шуслерова сол N:3, защото хемоглобинът ми е 96, а и изкарах един чревен вирус, по време на който не се хранех пълноценно.  Crazy Ще видим докъде сме я докарали след 2 седмици.  Praynig

Това за помпите ми е малко съмнително- ето, аз ще съм третата, която ще ползва помпата, която ми обещаха и досега не е имало проблем. А имайте предвид, че втората майка с първата си бременност е имала изключително тежък мастит, стигала е до болница. А сега 1 година си кърми и се изцежда безпроблемно Wink Ta, маркетингов трик според мен.  Flutter
Виж целия пост
# 620
Тили, и при мен течението е доста. Ама след като МБ е чиста няма какво да го мисля.
За тези помощи - те са отделни от тези за първо дете, така ли? В смисъл взимаш 250 лв. за първо дете и отделно ти дават др. помощи? Добре ще ни дойдат колкото и да са.
Виж целия пост
# 621
за 1во дете 250 лв, за второ - 600 лв еднократна помощ по закон... ама хич не ми е ясно как човек се оправя с бебче и всичката тая бюрократична бумащина... newsm78

ние не говорим за държавната еднократна помощ, а за общинска ..
Виж целия пост
# 622
Абе момичета,защо да има значение дали са на кърма или АМ и тогава да се решава кога ще се започва захранване? Няма такава връзка - колкото по-късно (в смисъл да не е от 2-я месец) Толкоз по-добре.
Виж целия пост
# 623
Марито аз не съм съгласна с теб,в смисъл такъв че кърмата е много полезна за детето,докато АМ си е химия няма какво да се лъжем и аз не съм убедена,че е по-добре детето да се блъска 6месеца само с АМ,после докато се захрани още 6месеца да се помпа с АМ,при положение,че едно здраво дете съвсем спокойно може да започне да се захарнва малко по-рано и да поема някаква по-полезна храна от АМ по-скоро.
Това е мое мнение и предполагам такава е логиката на момичетата,които казаха,че при АМ биха захранвали по-рано.
Виж целия пост
# 624
Момичета, аз мисля да ходя на лекцията в понеделник в МД, обаче днес забравих да се обадя да се запиша и искам да питам мамите, които са ходили колко по-рано са се записвали? Дали ще е късно, ако се обадя в понеделник сутрин? Пък тамън да видя с кого ще се запозная тогава :-0

В такова чудене съм и аз за педиатър. След като се роди бебка ще живеем при свекърва ми в едно село на 5отина км от София, обаче мисля да си запиша педиатър от София. Малко ще ние на пътуване, но ще съм по-спокойна. Попринцип, когато оставаме да спим в София, седим при баба ми в Овча купел и затова си мислех за педиатър от този квартал. Спомням си, че имаше една мама от Овча купел, но съвсем съм забравила коя е. Моля те – покажи ми се и ми кажи ти избрали си си вече лекар за бебчо? Много ти благодаря!

Little_Snow_White може ли рецепта за солените мъфини? Защото аз два пъти правих по рецепти от интернет и ги пекох два пъти по-дълго от сладките и пак бяха сурови. Много ще съм ти благодарна! За възглавницата – аз си я купих от Стамболийски. Ходих там преди 3 дни и имаше още. Ако не ти е много далече можеш да отидеш и да видиш там.

mecani и аз това се чудех дали да започна да се мажа, защото моята приятелка ми каза, че го е правила и след като е родила е нямала никакви проблеми със зърната. Нито са се нацепили, нито нищо. Затова питам. KREMCHO щом си започнала вече, значи не само аз си мисля да почвам Simple Smile

Predizvikatelna знаеш ли кога за следващите лекции в The Mall, защото аз не успях да открия в сайта им програма?

ananan я кажи къде ходиш на гимнастика, че ме заинтригува.

Розелина  хахаха и аз съм там на ЖК при Панова. Даве мове да си раждаме заедно Simple Smile И аз имам чуденка. Един ден си мисля, че ще е там, защото вече познавам болницата и докторката, в следващия момент си мисля за МД. Абе не знам направо. Ти кога ще ходиш на ЖК, може да се разберем да се видим там и да се запознаем. Аз ще ходя на 12ти септември, че докторката ми е в отпуск преди това, но и на 10ти ще ходя, за да давам кръв и урина.

Дано тази нощ да е малко по-хладно, че ужас направо. Ние тази седмица спим в София, че мъжа има много работа и направо ми се вика, пък нямаме климатик Sad
Виж целия пост
# 625
Хайде и аз да се мерна, най- накрая.
Бахме на едно страхотно 11- дневно приключение, но сега се завърнахме в реалността.
Явно повечкото сме го закъсали вече с големите кореми.Мен също много ме боли кръста, костите, ставите, едвам ставам и сядам.
За бейбифоните- ползвах 4 години на Чико.Сега ще си го ползвам същия.
За кърмата и захранването- аз също действах по интуиция, както беше писала някоя от вас.Кърмих, със своите падения и върхове, около 5-6 месеца.Но признавам, че ми беше много трудно да запазя темпото.Захраних Андро на 7 месеца, бавно и постепенно.Сега е детенце, което харесва всички храни, не сме имали проблеми със стомахчето.
Стана ми интересно за тези допълнителни помощи- ще разпитам да разуча повече.
Аз още не мога да взема решение, относно раждането.Секцио или нормално и къде!?(първото ми е секцио)Някой доктори препоръчват да е секцио, щом вече има едно секцио.Други са на обратното мнение.И това къде, още ме човърка.А вече си е време, да реша.Остават, около 10 седмици...
 
Виж целия пост
# 626
@ Radulita
Може да пробваш с тази рецепта, дори при мен в гадната фурна, която си грее колкото си иска, станаха прилични и ги ометохме ошще горещи горещи Simple Smile
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/BAKED/salty_muffin … -sirene-i-maslini
към сухата смес добавям и други екстри като шунка, кисели краставички, настъргано сирене, в зависимост от наличностите на хладилника Simple Smile
Виж целия пост
# 627
titolino много ти благодаря Simple Smile Със сигурност ще пробвам и ще кажа после Simple Smile

Adelayda много добре те разбирам. И аз имам същата чуденка и колкото повече мисля, толкова повече се обърквам. Аз понеже имам миома и заради нея частния ми доктор ми препоръчва секцио 100% - ако реша така, ще раждам в МД при Божилов, но ЖК в ТК ми препоръчва нормално, защото има шанс всичко да мине нормално. Това е моята чуденка. То нали знаеш винаги има и за и против при всеки случай. Ти къде си на ЖК?
Виж целия пост
# 628
В този ред на мисли:
http://tv7.bg/news/health/9417832.html
Виж целия пост
# 629
Радулита, в твоя случай бих избрала секциото.Но се довери на инстинкта си и доктора си.Иначе на ЖК, ходя в една частна клиника.Там е докторката на която имам доверие.Ето линк към клиниката:http://www.ivf.bg/.И няколко пъти съм била при доцент Томова на 4Д.Имам варианти, т.е. доктори за раждането в Токуда, Тина Киркова и Шейново.Между тях трябва да избирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия