Февруарските мами се вълнуват искат розови и сини дрешки да купуват- Тема 4

  • 28 967
  • 733
# 135
Бамба, явно е било страхотно и вълнуващо. Жалко, че таткото е пропуснал Simple Smile
Барабанке, аз препоръчвам Врагалева от Фемина. Утре ще съм пак при нея и ще имам по-пресни впечатления.
Годайва, за раждането - не знам защо ти е щипело. Аз родих с вакуум и имах шевове, но не съм имала проблеми с пишкането, по-скоро със сядането първите 2-3 дена. При всички случаи секциото е в пъти по-болезнено, вредно и рисковано, а и контракциите си ги изкарваш пак, ама след това Wink
Деска, абсолюто вярно Simple Smile
Виж целия пост
# 136
Здравейте!  Simple Smile Напоследък само чета. Я да драсна някой ред  Simple Smile
То не че има нещо интересно... чакам началото на септември за да отида на консултация. Инъче поне се чувствам отлично за сега  Simple Smile
Ама едни теми едно нещо се вихри!
Аз изобщо не се сещам за секс! Горкото ми Мило  Sad трае си ама зная, че му се иска. Дано скоро да ми дойде мерака, че ми е мъчно за него  newsm17
И темата за раждането много ме тревожи.....А след като четох Наръчника на д-р Спок изобщо не се успокоих, а напротив  smile3518 Поне не съм се оставила и се старая да се подготвя доколкото мога, за да зная какво ме чака. А и гледам да съм във форма за този момент - разходки, йога, а сега и един пилатес си намерих, страхотен е! Всичко с цел да поддържам и подсиля мускулите си.
fire_mimi89, линийките са ето тук http://www.bg-mamma.com/?action=lenti

Виж целия пост
# 137
Аз пак съм тук!  Mr. Green
Кати, за повишаване на хемоглобина пробвай повече леща и сурови ядки да ядеш - бадеми, лешници и орехи за препоръчване. Спанак, лапад и коприва са класика, ако ги обичаш, също броколи. Става много вкусна крем супа от тях  Simple Smile Също и овесени ядки с мляко, само накиснати, не сварени и яйце - сварено, заедно с жълтъка. Смятам, че с тези храни в разумни количества, ще можеш да си поддържаш хемоглобина  Peace
Много болести, много нещо се събра на Деси това лято! Калявате си имунитета за бебчето, че като дойде и да сте здравички всичките у дома!
Мадона, много неприятна случка. Дано не се случва на никоя мама!
Аз си направих една разходка по задачки и сега ще си почина преди да отида на работа. Вече ми омръзна. Остават ми още 7 дежурства  Tired и излизам в болнични!
Хайде, отивам в кревата Grinning
П. П. По-нататък ще ви опиша няколко техники за дишане по време на раждане, т. че да се намали болковото усещане максимално. Дори е добре да усвоите дишането на йогите, защото те се отпускат напълно. Това е много важно за мукулатурата на матката м-у контракциите. Когато се отпусне напълно, налягането в нея намалява, а с него и болковото усещане. Затова и проължавам да твърдя, че раждането не е страшно!  Hug
Виж целия пост
# 138
Относно месото и анемията - имайте предвид, че като ядете храни с желязо (червено цвекло, жълтък, спанак, ядки и др.) може да приемате вит.Ц който подобрява усвояването на желязо и да НЕ консумирате млечни продукти, които влошават усвояването. Например спанак със сирене или кисело мляко няма да има смисъл.

Мария, честито мъжко чАдо Simple Smile Хммм, абе това за лимоните и контракциите не го бях чувала. Знам, че бременните обичат кисело и доста ядат лимони и мислех, че не е проблем. newsm78
Ти си раждала 3 пъти без упойка, така ли? Аз не смея  Rolling Eyes сложиха ми я и всичко мина неусетно и ако не беше вакуума бих казала перфектно. Сега за второто раждане съм даже ентусиаст и не ме е страх никак даже от време на време мисля, че е мега лесно и мога без упойка Simple Smile
Виж целия пост
# 139
Шуши не казвам че лимонът или киселото вреди а количеството в случая би могло. Аз го казвам от личен опит, едно е да пиеш чай с лимон а друго да изпиеш сока от един лимон. Naughty
Виж целия пост
# 140
Моят хемоглобин е нисък и пия Tothema  по една ампула на ден. И отделни си пия витамини за бременни.
Виж целия пост
# 141
Мария, аз съм на трети етап:), но не ме е страх от болките. Повече от това дали ще отида навреме, дали водите ще ми изтекат навреме, как ще са тоновете на бебето? Категорично не искам система, ако не се налага, но как да им кажа като така са свикнали и го правят винаги тук в нашата болница. Гадната клизма кога ще ми я направят? Много е гадно да имаш контракция и тогава да те нахендрят да ти пускат водата. Да не говорим като те сложат на леглото със системата и не можеш да мръднеш, а не са ти се изпразнили червата. Боже какво унижение.  Точно тези работи като не ги знаех и не се притеснявах първия път. А сега няма да смея да си кажа като се знам каква съм задръстена. Все да не обидя някого, ама да не кажа нещо не както трябва и такива глупости. Това е що се отнася до мен. Ако е за детето няма да ме познаете. Ох, извинявам се че почнах темата, ама съм на тая вълна от доста време и рекох да си споделя Hug Дано не съм стреснала девойките, които тепърва ще раждат. Някак си съм си го представяла по друг начин. По не стресиращо за мамите. Споделете как е било при вас? По-различно ли? Само аз ли така си мисля погрешно?
Виж целия пост
# 142
desislava 87  Hug newsm10 newsm10 newsm10
Казвам ДА на епидуралната упойка и НЕ на мъките !
И не само това. Когато не те е страх и не се мъчиш, детето усеща позитивните ти емоции и злиза на белия свят без стрес и този родилен шок, за който се говори. Страхът на майката се предава на плода и той решава, че излизането е най-ужасното нещо за него. Това не е начинът, по който искам детето ми да приема света. Затова се колебая дали бих се решила без упойка, защото не съм сигурна, че няма да се уплаша и стресна и да го предам на детето, а не толкова заради болката.

Нининка, такъв стрес при мен не е имало. Напълно съм се доверила на лекарите кое кога се прави, клизмата мина безобидно и неусетно. Доста по-късно ми сложиха упойка и система. Но и не съм раждала в държавните, където има масовки и се обслужват по няколко жени едновременно. В Токуда бях само аз, а дори и да имаше друга, нямаше да е в моята предродилана стая. При вас вероятно действително нещата са по-стресиращи #Crazy
Виж целия пост
# 143
Е ,Марийче,значи си ги нашарила.Браво!Честит сини гащи! И ДА на епидурала!
 
Аз също ям лимони с мед и няма никакъв проблем и много бързо ми минава.Тук даже на обременяването с глюкоза ни карат да си носим задължителни лимон. Peace
 Деска,айде,скоро ще чакаме снимки и разкази  Hug
 НиниНка,миналия път бях с една майка,която го беше изпуснала в коридора у тях докато чакала мъжа и да я вземе с колата.Не е усетила жената,беше и пето,но с бебката всичко беше отлично,затова казват не случайно,че са гумени  Grinning
  Момичета четете темата " Смешно ли е раждането" -ще ви зареди с положителна енергия  Peace
Виж целия пост
# 144
Бамба, това ме подсети, че няколко дена преди да родя в болницата лекарите разправяха за една мацка с 2ро раждане, дето родила на магарето за преглед Simple Smile Нали като пристигнеш и първо те гледат дали действително раждаш, че има доста фалшиви тревоги Simple Smile Та викали от родила зала да носят прибори и т.н. понеже се видяло, че бебето излиза без да пита много-много.

Докато раждах се опитвах да мисля за нея и да се надявам, че втория път ще съм така. Сега дойде втория път и се настройвам психически. Внушението е голяма работа, да знаете! Мозъкът може да докара болести, но и да ги излекува, а може и да предизвика леко раждане Simple Smile за жалост може и обратното, така че - умната! Hug
Виж целия пост
# 145
sunflower-mv , мерси за препоръките, всичко обичам от изброеното, смао дето яйца не ми се ядат също, но ще трябва да се насиля малко. Отивам да си задуша едни броколи, мммм.

За раждането - миналия път ме беше страх много, успокоявах се с мисълта, че неродила жена няма и аз ще трябва да си мина по реда. Друг е въпросът, че в предродила зала исках да си ходя по едно време и да не раждам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green За епидурална съм - не исках тогава, ама след 6 часа си я поисках и слава богу. Сега пак така мисля, дано наистина второто се ражда по-бързо и леко.
Виж целия пост
# 146

Нининка, такъв стрес при мен не е имало. Напълно съм се доверила на лекарите кое кога се прави, клизмата мина безобидно и неусетно.
И аз така  Peace Не я усетих въобще.Аз отидох мноооого спокойна.Знаех,че ще боли и приемах болката нормално,не се панирах,а когато отминеше можех и вицове да разказвам.После пак наново.Когато имах разкритие 5 ми сложиха епидурал и легнах да си гледам сериала  Mr. Green Хареса ми с епидурала,че усещах  напъните  и напъвах,само дето не ме болеше. Peace
 Шуши,напълно съм съгласна за внушението! И аз искам този път да е леко и бързо,дори повече от предния,е не да ми падне докато прибирам малкия от детска,де  Mr. Green
Виж целия пост
# 147
maria_bal4eva миличка за първи път чувам, че лимон може да навреди на някого, освен яко е бил много гладен и киселото да му е подразнило на стомаха. Та нали като ни се гади едно от спасенията е вода с лимон. Аз всеки ден пия по един лимон с малко вода и по няколко пъти на ден даже - много добре действа. Предната бременност пих няколко пъти такова нещо, защото доста често гърлото ми дразнеше и нямах никакви контракции. Мисля, че лимонът не е бил причината за контракции ти, но ти си знаеш най-добре. Все пак това е само лимон и мед - доста е полезно  Thinking Не мисля, че един лимон е много - 100мл, пък и с мед.  Още днес ще пробвам даже сока на 2 лимона - много ме учуди тази констатация сокът на 1 лимон да предизвика контракции  #Crazy
Деска, ако все пак се притесняваш може и 1/2 лимон да си изцедиш и по-малко мед, но гаранция че няма странични ефекти - ох пак не мога да доумея - лимон и мед, как може да навреди  newsm78 Довечера си го правя това нещо, че и без това е доста приятно на вкус  Simple Smile
Виж целия пост
# 148
Момичета,като ви чета за раждането оставам с впечатление,че имате лоши спомени за самото раждане.Повярвайте,освен болезнените контракции,самото раждане не помня като болезнено,по-скоро усещах с всеки напън,че се освобождавам от всичко.Когато ме вкараха в родилна зала,помня,че исках да спя и ми биеха шамари да напъвам. Моите страхове и кошмари са за след раждането.Не знам Шуши защо ми е щипело,може би,защото имах 2 шева външни отгоре.На всичкото отгоре / гнусливите да не четат/,едната ми срамна устна я бяха срязали и стана двойна  Embarassed Понеже имах голямо парене,щипане и т.н. може би чак като ми свършиха лохиите видях до къде са ме докарали и ходих да ме шият.
И огромното ми притеснение дали ще се свия вече при второ раждане.Сори,ама тъпо е да пръцкаш отпред  Embarassed Rolling Eyes
Като цяло долу се възстанових за 7-8 мецеса,а килограмите си върнах за около 6.
 Момичета,след поста ми да не откажете вечерята  Laughing
Виж целия пост
# 149
sunflower-mv няма ли да се присъединиш утре към нас на йогата - за сега сме 3 мами  Grinning
GodaiVa спокойно миличка, ще си хапнем доволно вечерята  Grinning, това са нормални неща - какво да направим, не са само приятните неща да имаш детенце има и разни допълнения  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия