„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 90 247
  • 1 799
# 225
как ги сметна, че са единици?  newsm78
А аз напоследък се чудя как така деца, които с пръст не са пипани от родителите си, са първи побойници в клас или на площадката! Участвала съм и съм присъствала неведнъж на срещи с родители на такива деца, заедно с психолога на училището, директора и класния ръководител, и в повечето случаи тези деца и един шамар не са изяли през живота си, родителите се кълнат в това, и казват, че не знаят повече какво да направят, защото нищо не помага. И психологът не знае какво да каже, но и той признава, че никакви разговори, обещания, сделки и прочие не помагат.
Виж целия пост
# 226
А битите/шамаросваните много ли са примерни?
Защото аз имам точно такъв пример в близко семейство. Те си шамаросват детето "профилактично" и при тях проблемите започнаха още в детската градина.
Виж целия пост
# 227
Възпитанието и отглеждането на детето не означава само да не го биеш и то ще си е супер кротко нали ? А и колко родители ще си признаят грешките пред учителя, родителя и психолога?
Много деца се отглеждат от баби и нещата с дисциплината са доста по неглижирани.

Виж целия пост
# 228
Не знам. Не оправдавам боя, но пък вече страшно взе да ми нагарча от сладост новата мода, сакън, да не вземем да травмираме детето! Както винаги всичко се изопачава, все става някаква криворазбрана цивилизация. Като толкова дебнат социалните навсякъде, чудно че всичките откачалки, дето стреляха по училища, кина и острови, все почти идеални деца от идеални семейства се пръкват! Зная, че звучи обобщаващо, ама ми писна от радетели за права, дето нещо много услужливо пропускат задълженията! Азз вече на никого вяра нямам, всеки се прави на компетентен и си говори каквото си иска.

ами, не, някои са си признавали, че понякога играе шамарената фабрика, или пък децата са си казвали в разговор с психолога. Въпросните деца, за които говоря нищо не са казвали за шамари или бой, а и самите родители в един момент въздишаха "какво да правя да взема да го набия ли!"
Виж целия пост
# 229
как ги сметна, че са единици?  newsm78
А аз напоследък се чудя как така деца, които с пръст не са пипани от родителите си, са първи побойници в клас или на площадката! Участвала съм и съм присъствала неведнъж на срещи с родители на такива деца, заедно с психолога на училището, директора и класния ръководител, и в повечето случаи тези деца и един шамар не са изяли през живота си, родителите се кълнат в това, и казват, че не знаят повече какво да направят, защото нищо не помага. И психологът не знае какво да каже, но и той признава, че никакви разговори, обещания, сделки и прочие не помагат.
понеже не веднъж сме разговаряли с теб по този въпрос не веднъж съм казвала, че липсата на ограничения води до същите последствия. А то не пречи детето да няма ограничения и като сдере нервите на родителите, което е неизбежно без поставени граници, те да го напляскат. Както и неведнъж давах пример с родители, на които все друг им е виновен, все друг е виновен и на децата им. Но да не пропускаме и хилядите други фактори, които водят децата до девиантно поведение. Затова се учудвам, че при толкова тежка среда и толкова много известни катализатори на девиантно поведение един такъв в лицето на шамарите е така яростно защитават като нещо хубаво.
Виж целия пост
# 230
Не прочетох тук някой яростно да защитава шамарите. В най-лошия случай аз и някои други казахме, че се случва в екстремни ситуации. Опитвам седа бъда максимално обективна, дори да изляза от личния си опит. По-скоро се чудя как при толкова много фактори за девиантно поведение, изобщо израстват нормални хора, независимо със или без един шамар в живота си. Както вече писсах неведнъж, шамарите не са единственият начин затормоз над децата, но се виждат. Както и предишните пъти, по другите теми, повечето потребители си трайкат на тема нешамарен, нефизически, а психически тормоз. Предполагам, че е защото не могат да го разпознаят, включително в собствения си репертоар. Просто шамарът се вижда и чува, а психическият тормоз чрез пренебрегване, непремерени наказания, вземане на лични вещи на детето и др. не изглеждат зле, а просто възпитание чрез правила! Нещо двойният аршин е много популярен!
Виж целия пост
# 231
Не прочетох тук някой яростно да защитава шамарите. В най-лошия случай аз и някои други казахме, че се случва в екстремни ситуации. Опитвам седа бъда максимално обективна, дори да изляза от личния си опит. По-скоро се чудя как при толкова много фактори за девиантно поведение, изобщо израстват нормални хора, независимо със или без един шамар в живота си. Както вече писсах неведнъж, шамарите не са единственият начин затормоз над децата, но се виждат. Както и предишните пъти, по другите теми, повечето потребители си трайкат на тема нешамарен, нефизически, а психически тормоз. Предполагам, че е защото не могат да го разпознаят, включително в собствения си репертоар. Просто шамарът се вижда и чува, а психическият тормоз чрез пренебрегване, непремерени наказания, вземане на лични вещи на детето и др. не изглеждат зле, а просто възпитание чрез правила! Нещо двойният аршин е много популярен!
Не знам кой си трайка, но аз непрестанно изброявам и останалите видове насилие и тормоз, включително и в тази тема. Не помня точният брой, но в повече от два поста писах за неглижирането като насилие и за непоставените граници като генератор на девиантно поведение. И шамара не го третирам като тормоз, а третирам като глупост твърденията, че е нужен, защото някой го е плеснал и то защото не е издържал в някаква ситуация. Ти каза за един шамар, но на тази база развиваш цяла теория за стимул и реакция, и ни пренасочваш към несъществуващи съвременни китайски психолози.
Дай веднъж да направим една тема, в която ще изброим начините психически да навредим на дете. Само да няма масови самоубийства, че като гледам за едни шамари от пет години тук какви войни се водят, ако извадим другите неща ще стане страшно.  Wink
Виж целия пост
# 232
Aко тази поговорка или к'вото е там, трябва да се възприема, като - Бий детето, до като е малко..бих го променила по следния начин. Бий дупе, за да те бият по гъзището.
Навярно на някои им е ясно, че агресията поражда агресия. Когато е малко, детето респектирано попива всичко от възрастния. Но в случая с боя, то няма да попие словесната забележка т.е. с какво е сгафило, а ще попие шамарите, които ще му кънтят цял живот в главата.
След време по някакви кофти стечения на обстоятелствата, същото дете, но вече пораснало, ще се опитва да раздава правосъдие по същия начин - било то на улицата, в семейството и т.н.
Детето не се възпитава с бой - просто,защото е невъзможно. Това не е възпитание, а насаждане на страх. Който не иска да отгледа леке - нека го възпитава,чрез цивилизовани подходи и не го разглезва до н-та степен.
Виж целия пост
# 233
Не, при толкова деца гледани с бой, защото у нас единици са тези, които не са били децата си или не са бити като деца.
Това пък хич не е вярно.....ето тук имаме само майки дето не бият....
Моя син е ,,ял"само веднъж бой... ошамарих му дупето като беше първи клас,а и преди два дни-носеше две дини и аз му казах:Сега е време да те набия. Mr. Green
Той се ухили до уши и рече:Давай сега ти се е паднало.
На 18 години е,голям и силен като Попай,как ви струва да го напердаша в нормална обстановка  Laughing
Дъщерята,дъщерята е друга работа.При нея нищо не помага.
Така,че и тя не е ,,яла"бой.
Може ли авторката да сложи една анкета,та да не си говорим напразно.
Защото около мен също няма нито бити,нито пребити деца;
Виж целия пост
# 234
Така е, аз съм бита и съм гледала с бой. Аз си спомням за 1 път, децата може и по 2 пъти да са удряни. И не са били шамари , а по дупето. Но това едва ли е важно, важното е, че съм проявила насилие. Като си помисля, че и на баба сладкишчето може да изяде някой по дупето.
Виж целия пост
# 235
Така е, аз съм бита и съм гледала с бой. Аз си спомням за 1 път, децата може и по 2 пъти да са удряни. И не са били шамари , а по дупето. Но това едва ли е важно, важното е, че съм проявила насилие. Като си помисля, че и на баба сладкишчето може да изяде някой по дупето.
Глупости, Трещи, кой нарича две плясвания по дупето насилие? Говорим принципно и тук, както обикновено се привеждаха примери с контакти и прочее многобройни и ежедневни опасности. Аз съм виждала и продължавам да виждам ежедневно шамарене по градинките, майки, които буквално на пет минути раздават шамари и то на деца на 1- 2 годишна възраст. Както и другата крайност, деца, които не получават никакво внимание и за да се махнат от главите на родителите си получават абсолютно всичко. Някъде към 3- тата или 4-тата година родителите не издържат и също започват с шамарите. Разбира се, има и умерени родители, но далеч не бих казала, че те са мнозинство. Ето за това говоря аз, пък вие си говорете за себе си и се сърдете, като не искате да разберете написаното.
Виж целия пост
# 236
Честно, нямам такива впечатления. Да им крещят чувам, но чак шамари.
Виж целия пост
# 237
Честно, нямам такива впечатления. Да им крещят чувам, но чак шамари.
Явно на мен ми е такъв късмета или понеже съм в центъра на града виждам всякакви хора. На морето пък да не говорим какво е, чак предпочитам плажа да го преминавам със затворени очи и уши. Любимият ми хит беше един кретен, който пребиваше 3 годишно, защото плаче. Вероятно смяташе, че ако го бие то ще спре. Само едно ме успокоява, че руснаците си бият децата повече и от нас, т.е. има и по- лошо.

И както казах, другата крайност на същата действителност, липсата на каквито и да е било ограничения, пълен игнор на децата също е насилие и то води до ужасни последствия, социално изоставане на децата, агресия и тн.
Виж целия пост
# 238
Ооо, защо ли си правя труда да пиша, като никой не чете! Във въпросния пост за стимула и реакцията обясних, че психологията е толкова шарена, че не е решил някой - не е обяснил научно шамара и аз без особено напъване го обясних, а какво остава, ако се включат разни абри-кадабри!
Виж целия пост
# 239

Глупости, Трещи, кой нарича две плясвания по дупето насилие?

Всички, който не отглеждат детето си с "бой", определиха точно това като насилие. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия