„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 90 250
  • 1 799
# 345
Добре де, Пипи, не те познаваме - кой я дава тая гаранция, че са?
Ти ли...?
Виж целия пост
# 346
И двете са момчета у нас, ама разлилата е от тук до космоса.
И нека бъда оплюта, но в яслата му е в пъти по-забавно отколкото в къщи.
Виж целия пост
# 347
Пипи, говорим за родителите ти, които са те шляпнали веднъж по дупето като си се тръшкала по земята ли?
Щото те са си в графата родители, отглеждащи без бой. И да, най-вероятно са те направили човек с техните простички, човешки, но безотказни методи - нещо, към което всички тук апелираме.
Виж целия пост
# 348
Абе... остави, Бърди.
Повечето от нашето поколение сме отраснали по метода "самоотглеждане"?
Тука за едни контакти сме се затръшкали, а никой не си спомня, че навремето масово децата играехме по недовършени и изоставени строежи (например) и на никой родител не му е примряло за безопасността ни.

Епизодичният бой, като се замисли човек, е бил точно удобен повод да се отбележиш като загрижен родител.
Виж целия пост
# 349
Трещерица, често ти се случва да ме цитираш без повод.Ако твоите деца са бъркали безпричинно в контакта, аз няма как да ти отговоря. Моето не е.
Следващите, тепърва ще ги видим. Все пак си мисля, че и с тях цивилизовано ще се разбера.
Не отричам, че бих набила диването, ако съм уплашена, казвам просто, че е проява на безсилие.
До сега не ми се е налагало - той е по-отговорен и от мен. такъв е от 2 годишен.
И до ден днешен си приписвам заслуги, но е факт, че той е по-отговорен от връсниците си.
Виж целия пост
# 350
Добре де, Пипи, не те познаваме - кой я дава тая гаранция, че са?
Ти ли...?
Ти не можеш ли да си направиш самооценка?
Щом аз се чувствам удовлетворена, значи са си свършили работата.
И са ме шамаросвали, и са ме наказвали, и са ме счупвали от труд, и са ме обичали, и са ме гушкали, и в богатство сме били, и в бедност...
Най-страхотните хора на земята!  Hug
При това без грам да знаят за префърцунените методи за възпитание и тънкостите на детската психология. Водели са се единствено и само от ценностите си и усещанията си, за това кое е добре за мен.
Мисля, че всички се обединихме около идеята, че побоищата са тормоз и терор и създават изроди. Но в тази поговорка не става дума за такъв тормоз - мисля, че и това на всички е ясно.
Виж целия пост
# 351
Точно, Пипи, понеже и на мен ми звучат като страхотни родители ми е леко криво, че ги пробутваш при биещите такива. Ми не са биещи.
Виж целия пост
# 352
[quote author=Пипи  Дългото  чорапче link=topic=674651.msg22787305#msg22787305
При това без грам да знаят за префърцунените методи за възпитание и тънкостите на детската психология. Водели са се единствено и само от ценностите си и усещанията си, за това кое е добре за мен.
[/quote]
Много опростяваш нещата  Laughing
Много знаеш дали си щастлива,докато не ти направят психо профил,нищо не се знае  Mr. Green
Виж целия пост
# 353
Пипи, ти си пример за тормозено дете. Толкова си негативна, че чак нагарча.  
Виж целия пост
# 354
Абе... остави, Бърди.
Повечето от нашето поколение сме отраснали по метода "самоотглеждане"?
Тука за едни контакти сме се затръшкали, а никой не си спомня, че навремето масово децата играехме по недовършени и изоставени строежи (например) и на никой родител не му е примряло за безопасността ни.

Епизодичният бой, като се замисли човек, е бил точно удобен повод да се отбележиш като загрижен родител.

и примираха, и забраняваха, ама кой ги слушаше! Добре, че разни комшии казваха какви ги вършим, та следваше вкъщи конско и работата се закротваше за известно време. Децата се чувстват безсмъртни и неуязвими, че и не слушат на всичко отгоре.
Виж целия пост
# 355
Ами аз като  newsm78чета оставам с такова впечатление - не убеждаваш ли, не му ли се молиш, не коленичиш ли, абе не го ли оставяш да те затваря на тъмно в банята  Crazy, а отупваш памперса, значи си от биещите.

Пипи, ти си пример за тормозено дете. Толкова си негативна, че чак нагарча.  
Ето, имаме и първата "специалистка" за поставяне на диагноза от разстояние. Joy
Благодаря, но нямаше нужда, наистина! hahaha
Помоли звездите за друг да ти говорят. Mr. Green

Много знаеш дали си щастлива,докато не ти направят психо профил,нищо не се знае  Mr. Green
Ти пък докато кажеш и психото се взе в ръце и ме диагностицира. Mr. Green
Виж целия пост
# 356
[quote author=Пипи  Дългото  чорапче link=topic=674651.msg22787305#msg22787305
При това без грам да знаят за префърцунените методи за възпитание и тънкостите на детската психология. Водели са се единствено и само от ценностите си и усещанията си, за това кое е добре за мен.
Много опростяваш нещата  Laughing
Много знаеш дали си щастлива,докато не ти направят психо профил,нищо не се знае  Mr. Green
[/quote]

Разбира се! Peace Затова е нужна дори анкета.
Виж целия пост
# 357
Andariel, забраната не е съвсем същото като да те държат за ръчичка до 16, както сегашните деца...

Забележете, не казвам кое е по-добро Simple Smile

Относно "правенето човек" - естествено, че мога да си направя самооценка, но мисля, че личностното оформяне е сбор от фактори + самооценката ми може драстично да се разминава с тази на обществото за мен. (Е, всички се ласкаем от мисълта, че не се. Но Брайвик също си е мислил, че е с акъла си и прави добро на света...)
Виж целия пост
# 358
Зависи от децата... Аз съм без мозък в семейството. Дребния винаги е бил "внимателен".
Виж целия пост
# 359
До 16 ги държат по чужбинско, защото едва тогава могат да вземат книжка младежите и да им купят по някоя кола, а разстоянията са големи за самостоятелно придвижване. Тук не съм забелязала някой да ги държи за ръчичка.
Но и не смятам, че играта по недовършени строежи е много за гордост, по-скоро е глупост, от която се е разминало без травми като по чудо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия