Баба каза така... Тема № 3

  • 120 274
  • 774
# 750
За конюнктивит, освен написаните неща, съм пробвала и много облекчават силен чай черен, едно пакетче запарвам в много малко вода и с тампон се поствя на окото, хубаво е ако може капка да попадне в окото, когато чая изстине. Другото което също много помага е ракия на тампон, но не много голямо количество за не капне вътре в окото, поставям тампона от горната страна върху клепача и задържам колко мога, на слепоочието и на долния клепач.
Виж целия пост
# 751
Момичета, из училищата били плъзнали въшки, предупредиха ни в ДГ и "наредиха" да сме се мажели превантивно. Знаете ли някакво бабино мазило за превенция на въшлясване?
Виж целия пост
# 752
Газ, оцет им олио  Mr. Green


Мазането на окото не е ли в обратна посока от вън на вътре? Тоест от слепоочието към носа? Аз поне така знам.
Виж целия пост
# 753
Да, от вън на вътре е.
Виж целия пост
# 754
не търпи семките на лютата чушка.
Моля ви кажете нещо ефикасно за нощната кашлица(педи казва,че е алергична и изписа монтелукаст и кларитин)искам да се справим без тях
Praynig
Виж целия пост
# 755
dgidgi, ако искаш може да пробваш с този чай:
Чай от ленено семе
Виж целия пост
# 756



Мазането на окото не е ли в обратна посока от вън на вътре? Тоест от слепоочието към носа? Аз поне така знам.
ooooh!
Моя грешка...
Точноо така е,с цел да не се разнася в очните дъна инфекцията.
Виж целия пост
# 757
не търпи семките на лютата чушка.
Моля ви кажете нещо ефикасно за нощната кашлица(педи казва,че е алергична и изписа монтелукаст и кларитин)искам да се справим без тях
Praynig
Алергична кашлица преборихме с дишане по Бутейко(упражнения за дишане), без абсолютно никакви лекарства  Peace. Махнах и всички килими и вълнени завивки. Детето беше с 2 помпи - Вентолин и кортикостероидна, отделно другите противоалергични лекарства.
Трябва да спи на една страна или по корем, със затворена уста. Може да правиш масаж вечер преди лягане на гърба с почуквания и разтривки от кръста към врата.


Лененото семе се дава ограничено на малки деца, не помня обаче след колко годишна възраст няма проблем.


Това не е след като вече има въшки  newsm78?
Виж целия пост
# 758
Би трябвало да има и ефект известно време след намазването. Пък и е хубава маска за коса  Mr. Green
Иначе другото за което се сещам е шампоан от някоя аптека за въшки, но той не е бабин.
Виж целия пост
# 759
Добре де сребърната вода няма ли да увреди окото newsm78
Виж целия пост
# 760
Добре де сребърната вода няма ли да увреди окото newsm78
С какво да увреди?
Тя се пие дори.
Виж целия пост
# 761
едно е да се пие друго е да се слага в окото ,все пак може да се увреди зрението
Виж целия пост
# 762
Simple Smile
Виж целия пост
# 763
едно е да се пие друго е да се слага в окото ,все пак може да се увреди зрението
Ти сериозно ли ... Shocked
Би ли обяснила по подробно в какво е вредата на сребърната вода,ако се промиват очите?
АБ капките по малкто зло ли са тогава....
Аз лично не намирам нищо притеснително в листовката:
http://www.momentofpeace.net/2008/srebarna_voda_opisanie
Виж целия пост
# 764
Търсих да намеря статията в която четох за това че сребърната вода може да увреди окото ако попадне в него ,но за сега не я намирам.Иначе тази листовка която си постнала не съм я виждала до сега.Сребърната вода се продава в шишенце и към нея от аптеката ми дават едно листче с описание за какво помага и там никъде не пише да се капе в окото Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия