Интериорен стил по аматьорски 8

  • 49 602
  • 748
# 45

страхотни са старите буркани!
жилището ти безспорно е с много атмосфера, дух и история!


Чичковците много добри Laughing
Особено ми хареса 17 и 19 страница от новия каталог и въобще началото. По натам не съм гледала, че се изкьоравих на един нетбук.
Виж целия пост
# 46
Барбабо, аз и не претендирам, че го познавам  Simple Smile Под 'го' да се разбира цялата компания чичковци  Laughing  В тази тема не сме разглеждали. Бъркаш се с друга тема от предни години, в която аз не съм участвала.

Ема, много интересно! Не бих живяла така, но ми е много интересно да разглеждам такива жилища. Ех, ако имаше кой да направи един професионален фото репортаж у вас... щеше да стане шедьовър. И до Достоевски една пустинна роза!  Simple Smile И аз имам. С такова желание и нетърпение си я купих, сега ми стои прибрана, защото не намирам къде да я сложа, все тъпо ми стои.


Реших да допълня, че на 'чичковците' творчеството е доста популярно като копия. Пълно е с тях. И не знам как стоят техните оригинали, но на ментетата това фабрично състаряване стои някак първенюшки. Да не прозвучи претенциозно изказването ми, но е друго оригиналното старо.
Във Варна има в Мебелната палата и в Мартинели.
Виж целия пост
# 47

Ема, страхотно е! Каква критика?! При теб си има толкова чар и дух, личи си, че си човек с усет.
Любимият ти скрин мнооого ми хареса и на мен, заедно с вещите, които си подредила отгоре. Телената ваза е супер допълнение. Simple Smile
Виж целия пост
# 48
Ема, много ми харесаха старите ти мебели и всичките вещи и предметчета,които видях!
Ами да, май за това се говореше вчера- няма значение старо,ново, лесно или трудно за чистене- щом има дух и атмосфера, е красиво и пленяващо!

Недей да пипаш мебелите, не знам как би ги реставрирала и какви са ти възможностите,но така си изглеждат много точно и ако няма функционална нужда от поправка,по добре недей.

П.С. И ние имаме такъв гардероб, и легло в комплект към него. Леля ми си прави основен ремонт преди 2 години и ги освободи. Мислех да ги взема в нашия апартамент, здрави са, хем нямахме много средства за мебели тогава...но толкова ужасно миришат на застояло....просто не мога да ви опиша, не е имало влага, леля ми е ползвала разни ароматизатори в гардероба,но самото дърво дъхти на нещо като мухъл, старост, адски неприятно. И не ги взех.
Виж целия пост
# 49
Виж, така по- като от списание  Simple Smile





Ако искаш да махаш снимките след време кажи, ще изтрия и тази.
Виж целия пост
# 50
Прекрасна "Матилда" Heart Eyes

Пина, какво искаш да кажеш с това?
Цитат
Ако искаш да махаш снимките след време кажи, ще изтрия и тази.
Да не събираш материал, а?  Mr. Green
Виж целия пост
# 51
Ема, вероятно като отвориш входната врата на дома си попадаш в друго време, на друго място ......

България през 2012-та остава отвън
Виж целия пост
# 52
Не, имах предвид, че публикувах снимката на момичето без да съм я питала  Simple Smile Та от своя пост може да изтрие, ако реши, но от моя няма как. Макар, че всъщност аз така или иначе ще я изтрия, защото ползвам безплатен flickr и бързо- бързо ми изтича лимита и се налага да освобождавам пространство.
Виж целия пост
# 53
Ема, много ми харесаха старите ти мебели и всичките вещи и предметчета,които видях!
Ами да, май за това се говореше вчера- няма значение старо,ново, лесно или трудно за чистене- щом има дух и атмосфера, е красиво и пленяващо!

Недей да пипаш мебелите, не знам как би ги реставрирала и какви са ти възможностите,но така си изглеждат много точно и ако няма функционална нужда от поправка,по добре недей.

На същото мнение съм.
Виж целия пост
# 54
Няма проблем за снимката, Пина Simple Smile


Момичета,  благодаря ви за хубавите думи   bouquet



Виж целия пост
# 55


Тази тема и реставраторската са истинско вдъхновение. На мен лично ми струва доста, защото старите мебели са ми по сърце, а и се запалих от ентусиазма и си докарах мебели от 30-те, които са за реставрация. За сега само ви чета с възхищение. (Пина, спри по другите теми да твърдиш че си домакиня, то твоето вече на професионализъм бие бе момиче).
Да ви кажа, ще имам огромна нужда от помощ и критика, защото май съм лишена от собствен вкус и фантазия, но не и от желание за промяна. преди три години се сдобихме с къща, която след месец два ще е разбита, пристроена, уж обновена. Факт е, че от както я имаме не сме пипвали нищо, защото планът за Голям ремонт си го имаше. Сега вече чертежите са почти готови, договорите сключени, а бюджета - ограничен.
С основните неща като квадратура, разпределение, ел инсталации, и пр. не искам да правя компромиси, но ще ми се наложи да ползвам част от наличните мебели+тези от България.
Като получа окончателните скици ще ги кача и много ще се радвам на идеи, защото аз залитам по доста неща, но като че ли нямам утвърден вкус.
Приказвахте си за спомени... в домът ми, като дете, не беше традиционно. всичките мебели бяха поръчвани, защото жилището беше много тясно. Имаше обаче, българска бродерия, гоблени и дантели и кристали. Все неща, които не понасях, а сега не ми дава сърце да изхвърля, защото са единственото останало от семейството ми.
Сегашната къща е малка и стара – 1972. Таваните са доста ниски, а най-проблемното ми помещение е трапезарията/хол. Помещениието е Г образно и доста малко 6х7кв. В най-дългите му части, Сега имам ужасно огромна кожена мебел, тв поставка – „антик“, ниска маса тип „сандък“, квадратна кафе маса – пак „антик“ и в другия край на Г-то – трапезарна маса – правоъгълна за 6 със столове – познайте – пак „антик“.
Мебелите, които очаквам са маса, но доста малка, да речем за 4, 6 стола – дървени с ковена тапицерия, които много ми се ще да съживя, бюфети 2 броя, единия е нещо като комплект с масата и столовете.
Ще се радвам ако помагате с идеи.


Виж целия пост
# 56
В тази тема не сме разглеждали. Бъркаш се с друга тема от предни години, в която аз не съм участвала.

Tя колекцията не е толкова стара. Според мен скоро я обсъждахме.
А може сама да съм я разглеждала и да съм си мислела да я пусна, а после да съм се отказала. newsm78
Тази снимка нищо ли не ти говори? (според мен не може ако веднъж си я виждала, да я забравиш:)))))
Виж целия пост
# 57
Ха- ха- ха.......... не може, не може да я забравиш  Simple Smile Не, не съм я виждала. Не си показала. Помислих, че бъркаш с темата от 2009г, която аз съм преглеждала на рехав диагонал и там съм гледала каталози на 'чичковците'.

Down Under, радвам се, че ти харесва тук. Без снимки идеи трудно ще получиш. Или схема и какво конкретно искаш.
Виж целия пост
# 58
Сегашната къща е малка и стара – 1972.

Down Under, разбирам, че живееш някъде извън Европа Laughing, къде си?
Виж целия пост
# 59

 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия