Някой СЕПТЕМВРИйски мами вече бебета гушкат, а други все още се ослушват!

  • 31 202
  • 727
# 135
Абе Ева ще ни умориш от глад.. Нещо по-така ако може.

или така:

Добро утро!
Виж целия пост
# 136
Добро утро! След вчерашния сън, дето му дръпнах си мислих, че няма да мигна. Обаче в 10.30 вече бях заспала като пън, чак досега. Приготвила съм бебешките дрехи, ютията и масата за гладене и сега се гледаме лошо Simple Smile
Честит празник на всички празнуващи днес!  bouquet
Виж целия пост
# 137
sky* какъв глад..аз си имам запаси от тях си хрупам  Laughing Стига с това ядене...100 кила
станахме вече  Mr. Green
То бебИтУ от толкУз манджорлък не моЙ излезна  Joy
П.П. Какъв ден е днес  newsm78
Виж целия пост
# 138
Не така - който е на края да минава на диета. Аз имам още месец. Някой и без това беше установил, че с ядене спират контракциите. Като гледам лентичката ти май си вече само за кафе.
Виж целия пост
# 139
Добро утро на всички!
Честити бебчета на всички нови мами!Да са живи и здрави и много да радват мама и тати Heart Eyes
Да се похваля-от вчера ми дават Монката и се кърмим-вадят го от кувиоза за около час и нагоре и няма никакви проблеми.Много се надявам сега след прегледа да ми го донесат вече в стаята и след два дена да ни натирят вкъщи  Praynig
Той юнака в събота има имен ден,и искам да си го празнуваме вкъщи.Стиснете много палци.
Ако има някоя мама от Стара Загора,ще съм благодарна,ако може да ми препоръча педиатър.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 140
Добро утро на всички  Hug и мерси за закуската и кафенцето.
Аз се включвам рано , за да се скарам на Мартичка и Сашко. Цяла нощ не можах да спя и я сънувах,че ражда. Казвай му на този малък инат  smile3513 да излиза, за да се наспя и аз.  Mr. Green Айде дано съня ми е пророчески и до довечера да се похвалиш.  Heart Eyes  Hug
Усмихнат ден и леко раждане на тези дето са се запътили на там  Heart Eyes
Виж целия пост
# 141
добро утро,
мерси за закуската, будя се гладна като вълк
и днес Сашко на Мартичка ако не излезе, няма кога или да ходим да го вадим
Виж целия пост
# 142
Хелоу,дружина!

Кой имаше неблагоразумието вчера да сложи във Фейсбук снимка на бисквитена торта?!?!?Е,направо ми се е.а м....а #Cussing out.В 11 часа затърсих (заедно с мъжа) денонощни сладкарници( Joy).Оказа се,че няма,затова взех много важно решение-аз САМА да направя тортата Naughty.
Пак да кажа,че аз колкото добре готвя солени манджи,толкова съм гола вода в сладкарството(не ми казвайте,че бисквитената торта е лесна Mr. Green).
Та до 1 часа тортата беше готова,едвам ми се затвориха очите без да я опитам(че трябвало да изстине,моля ви се) и сега закусвам с нея newsm68 newsm44  party023.

Айде,лек ден!
Виж целия пост
# 143
Добро утро  Hug

sky*,eva_82
благодаря за закуска и кафето хапнах доволни  Peace Ако може за утре едни пържени филийки да приготвите,че мен ме мързи  Rolling Eyes


 Днес съм на ЖК при Ташко в Сердика.Да има и други като мен да се видим? Party
Виж целия пост
# 144
Хелоу,дружина!

Кой имаше неблагоразумието вчера да сложи във Фейсбук снимка на бисквитена торта?!?!?Е,направо ми се е.а м....а #Cussing out.В 11 часа затърсих (заедно с мъжа) денонощни сладкарници( Joy).Оказа се,че няма,затова взех много важно решение-аз САМА да направя тортата Naughty.
Пак да кажа,че аз колкото добре готвя солени манджи,толкова съм гола вода в сладкарството(не ми казвайте,че бисквитената торта е лесна Mr. Green).
Та до 1 часа тортата беше готова,едвам ми се затвориха очите без да я опитам(че трябвало да изстине,моля ви се) и сега закусвам с нея newsm68 newsm44  party023.

Айде,лек ден!

Да бе лесна била бисквитената торта един път се опитах и я сгреших.Иначе и аз обичам много  Heart Eyes
Някои да каже как се прави ама без миксер ,че нямам  Flutter
Виж целия пост
# 145
добро утро, мерси за закуската, будя се гладна като вълк. и днес Сашко на Мартичка ако не излезе, няма кога или да ходим да го вадим

Дюбрютру!  smile3507 Малката беше изключително кротка снощи и съм спала като бебе.
Мерси за филийките, че сутрин и аз ставам гладна като за двама  Laughing
А за спасителния план за Мартичка, аз съм ЗА!  Това е план А, а план Б... smile3513 марш на вън!
Отивам да направя закуска, че ще умра от глад вече  newsm64

bena82 вариации много, стига мерака да е голям. Аз я правя така: ред бисквити, ред кремче, ред бисквити, ред кремче и накаря само кремче. Може и орехи да наръсиш отгоре. Въпрос на предпочитания и фантазия  Peace
Виж целия пост
# 146


Някои да каже как се прави ама без миксер ,че нямам  Flutter

[/quote]

 #OnfireИскам аз,искам,аз!
Има 2 варианта-единия е да дойдеш да вземеш от мен вече разбитата с миксер смес(живея в Изток Peace ). Втория вариант е когато свършиш с разбъркването на ръка,да изцедиш сместа и така ще се махнат брашнените топчета(ама че съм добра).Пращам и рецептата,по която аз направих
http://boryanailieva.wordpress.com/2011/03/19/%D0%B1%D0%B8%D1%81 … 1%80%D1%82%D0%B0/
Виж целия пост
# 147
Момичета ние се прибрахме вчера и педито дойде в къщи. Цяла нощ не съм спала, май вече имаме колики. Педито каза някой неща дето не съм съгласна. Ще ви изброя да кажете какво мислите.
1. Къпане на бебето по 2 пъти на ден
2. Мазане с преварен зехтин
3. Мазане с Бепантен след всяка смяна на пелени
4. 150мл глюкоза на денонощие вместо вода за жълтеницата
5. Капки за колики преди всяко ядене
6. Цедене на гърдите след всяко ядене, и кърмене не повече от 20 мин общо на двете гърди.
7. Мазане на пъпа 3-4 пъти на ден със спирт 95%
Виж целия пост
# 148
sentex ,аз мога да коментирам по точките,за които знам нещо. Имай предвид,че колкото души питаш,толкова и мнения.Аз реших да слушам само един човек и каквото каже това да правя. Та този човек ми е казвал следното:
3.Тъй като пелените спарват много,наистина е хубаво мазането с крем против подсичане след смяна на пелена.
4.Единственото оправдано време да се даде глюкоза(трябва да е 5%) е по време на жълтеницата.Не знам количеството...
7.Преди да падне пъпа се маже с 95%,след като падне със 70%.

Виж целия пост
# 149
Sentex , аз от многото четене на книги за бебита и говорене с майки... това за къпането съм що годе съгласна, но без козметика всеки път. Аз съм решила сутрин да не е къпане, а с мокра хавлийка масажче на тялото по сгъвките и местата, на които се поти най-много. Пък вечер вече истинско къпане.
2. това за зехтина са ми го казвали много... но в тези горещини сега...  newsm78 Горкото дете. Мисля да не го правя със сигурност  Grinning
3. Това за мазането е като че ли профилактично, де да знам. Около мен майките мажат също всеки път, но с Бочко. Аз бих почакала, когато има нужда, защото не ми се иска да го третирам много с козметика детето.
4. За глюкозата доктор ми е казвал, че е най-добрия вариант за жълтеницата, не просто вода. Но тук нямам наблюдения общо взето  Grinning
5. Капките за колики... ако имаш нужда, ако бебо се мъчи много, наистина е по-добре да ги ползваш. Иначе бебчо много ще се гърчи
6. Това с цеденето не го разбирам, ако имаш тежест, ако те боли и усещаш, че са пълни... да. Но защо излишно цедене  newsm78 Тук много се говори за това цедене и съм съгласна с мамите, които казват, че колкото повече се цедиш, толкова повече предизвикваш кърмата  Grinning
7. Тоя процент спирт върху себе си няма да го сложа, та камо ли върху бебето.... С по-малък процент иди-дойди, но 95%  #Crazy
Не съм най-големият професионалист относно бебета, но реших да споделя мнение  Hug
И на свой ред да попитам... Нужно ли е при всяка смяна на памперси, да се слага някаква пудричка на дупата  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия