Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 195
     А защо противопоставяте голотиите на християнството? Ако е въпрос, я колко религиозни проститутки има...
Виж целия пост
# 196
Атеизмът все повече ми прилича на религия, защото пак е комплект от някакви вярвания, много близки като източник с религиозните, все едни и същи въпроси се задават, просто отговорите са други.


Атеизмът има една основна разлика от всички религии - никой не обещава ползи след смъртта.  Wink

п.п. Супер нагло ми се струва разни религиозни люде като слагат етикет "християнски ценности" върху обикновени човешки ценности.
Виж целия пост
# 197
Нали тази тема не е истинска? Имам предвид, всичко изписано до тук е майтап, нали?

Не, истина е. Бях на път да си помисля същото, но си спомних, че засякох още няколко безумни поста на авторката в друга тема. Така че вЕрвай! Joy
Виж целия пост
# 198
п.п. Супер нагло ми се струва разни религиозни люде като слагат етикет "християнски ценности" върху обикновени човешки ценности.

Така е, това са си общочовешки ценности  Peace
Виж целия пост
# 199
По начина, по който е зададена, темата не е за хора, живеещи на семейни начала. Те не са "християнски семейства" по смисъла, който се влага в този израз, а?
Само за сключили църковен брак е.

Другите явно не си възпитават децата в ценности и морал, а?  ooooh!

Като гледам как 13-14 годишни "християнки" размятат цици по улиците, или момчета на същата възраст с бири в ръка, все едно е дали растат в брачно или не семейство.....възпитанието така или иначе, го няма.
Виж целия пост
# 200
По начина, по който е зададена, темата не е за хора, живеещи на семейни начала. Те не са "християнски семейства" по смисъла, който се влага в този израз, а?
Само за сключили църковен брак е.

Другите явно не си възпитават децата в ценности и морал, а?  ooooh!

Като гледам как 13-14 годишни "християнки" размятат цици по улиците, или момчета на същата възраст с бири в ръка, все едно е дали растат в брачно или не семейство.....възпитанието така или иначе, го няма.


И как разбра, че са християнки?   Laughing
Виж целия пост
# 201
Много тежка грешка, това са всеизвестни исторически факти, направо си е невежество, не грешка.
Колкото до християнството, авторката се обърка изначално, още с първия си пост. Както и с обяснението за света, в който израснала. Както и беше разяснено веднага, светът, в който е израснала не беше християнски, а социалистически. И атеистичен. Социалистическото атеистично обещество обаче изповядваше същите ценности - не кради, не убивай..... съжителството без брак беше абсолютно неморално, човек за човека трябваше да бъде брат......
Колкото до християнската религия, като религия  е една от най-догматичните.
Кладите за евреите, вещиците и прогресивните умове, проправящи пътя на науката са част от историята и утвърждаването на християнството като религия.
Всъщност всяка власт, дори най-репресивната, прокламира едни и същи общочовешки ценности. Хората обаче си остават лоши Simple Smile
Андариел, Мирча Елиаде в своите изследвания върху религиите издига тази теза, със съответините доказателства - атеизмът всъщност е вид религия. Simple Smile
Зимна роза, поздравления за чудесните разяснения върху религиите, аз не бих имала хъс, нито намирам подходящ речник, за да го обясня така Simple Smile
Виж целия пост
# 202

Кладите за евреите, вещиците и прогресивните умове, проправящи пътя на науката са част от историята и утвърждаването на християнството като религия.


О, сред някои от другите религии все още се прави.  Rolling Eyes

Наясно съм, че всяка една религия се използва за политически цели. Била е удобна в един определен исторически период, сега вече все по-трудно успява да манипулира. Уникална е с това, че е пълна с езически обреди и вярвания и много близка до политеистичните религии.

Виж целия пост
# 203
    А защо противопоставяте голотиите на християнството? Ако е въпрос, я колко религиозни проститутки има...

Аз не.


За мен и това е моето верую,  в религиите има надграждане, постоянно обогатяване, защото и знанието за Бог е прогресивно, човечеството постоянно се образова и познава Бог и неговият план. Посланията му не са нито започнали, нито приключили с Исус, той е само един от избраните боговдъхновени хора, които са дали на света мъдрост и надграждали духовност и са основавали своите религии, съответно - защото има приемственост не  може да се изолира само една световна религия и да се каже, че тя носи единствено правилния морал, нраственост и тн.
След Исус е имало пророци, преди него, след години ще има още, когато човечеството има нужда от следващото ниво и надграждане.  
Затова, Хексе, аз не съм против християнството, напротив, смятам, че то има място сред останалите религии и тези, които ще се появяват, и е задължително да се познава, както и всички останали.
А това вече кой как и кого е избрал да почита като свой посредник до Бога си е негов личен избор
Виж целия пост
# 204
Когато ми заговорят за християнски ценности, първото за което се сещам е Албигойският кръстоносен поход и клането в Безие, започнало с думите на папският легат Арно Амри : "Избий ги всичките, Бог ще познае своите" След което за един ден са изклани 20000 човека, както катари, така и католици. И затова като си възпитавам децата искам да ги науча, че трябва да носят отговорност за действията си. Че трябва да си  носят последствията, а не да се извинят че това е било "Божата воля". Християнството и религията е за хора които не смеят, или не искат да носят отговорност за действията си, за хора които правят грехове със съзнанието, че ще им бъдат опростени и могат да оправдаят всичко с "божата воля"
Виж целия пост
# 205
Когато се отдадох на така наречената вяра, влязох в църквата, ходех на служби, постех, молех се от сутрин до вечер, получавах наказания /епитимии/ за грешките си, станах 40 кг., вмениха ми такова чувство за вина, че до ден днешен влача последствията, разболях се от почти туберкулоза от недохранване, не поглеждах първородния си син, който имаше нужда от мен, но ме убеждаваха, че молитвите са по-добри от моите грижи /добре, че не ми промиха окончателно мозъка/ и да съм влезела в манастир, като оставя детето да го гледат роднините ми.....Знаете ли вие, върлите защитнички на християнската традиция, какво ме сполетя? Разболях се толкова тежко, че две години не знаеха дали ще оцелея!!! През цялото това време поповете, приятелите ми - великите християнски семейства, които МЕ ЗАРЯЗАХА!!!!!, но продължаваха да се молят и да постят и да псуват неверниците, просто свиваха рамене и ми обясняваха, че съм си го заслужила и да съм идела на лекар.....
Преживях ада, мили мои християнки, тупащи се в гърдите!!!!
Ненавиждам надменността на религията, умението да манипулира и изцежда и в труден момент да те изплюе!!!!
Какво значи християнско семейство? Да ходя на църква? Да тикам на децата си Библията в ръцете? НЕ! НЕ Е ТОВА!!!!
НАПРАВЕТЕ СИ ТРУДА ДА РАЗБЕРЕТЕ ТОЗИ ХРИСТОС, С КОЙТО ПАРАДИРАТЕ, ЗАЩОТО НИЩО ОТ ТОВА, КОЕТО ВЪРШИТЕ ПО ХРИСТИЯНСКИ ТОЙ НЕ Е ИСКАЛ ОТ НИКОГО!!!!!
Лицемери и актьори - това възпитава църквата!!!! Гадни еснафски и скудоумни традиции -това също!!!! Безчувствие и тотална изолираност от чуждата беда!!!!!
В църквите воювах по курбаните да не си взимат храната лелките и поповете, а да я раздават на бедняците!!!! Християнство?


10 c's   Благодаря ти! Липсата на спокойствие и умереност в мен никога не биха ми позволили да кажа нещата така добре!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 206

За мен и това е моето верую,  в религиите има надграждане, постоянно обогатяване, защото и знанието за Бог е прогресивно, човечеството постоянно се образова и познава Бог и неговият план. Посланията му не са нито започнали, нито приключили с Исус, той е само един от избраните боговдъхновени хора, които са дали на света мъдрост и надграждали духовност и са основавали своите религии, съответно - защото има приемственост не  може да се изолира само една световна религия и да се каже, че тя носи единствено правилния морал, нраственост и тн.
След Исус е имало пророци, преди него, след години ще има още, когато човечеството има нужда от следващото ниво и надграждане.  
Затова, Хексе, аз не съм против християнството, напротив, смятам, че то има място сред останалите религии и тези, които ще се появяват, и е задължително да се познава, както и всички останали.
А това вече кой как и кого е избрал да почита като свой посредник до Бога си е негов личен избор


  Прекрасно казано  bouquet
Виж целия пост
# 207
Атеизмът не е религия. Няма, как да бъде такава, защото атеистите не вярват в нещо, което не е доказано, че съществува.

http://www.youtube.com/watch?v=f8U_JveHS8E
Виж целия пост
# 208
Атеизмът не е религия. Няма, как да бъде такава, защото атеистите не вярват в нещо, което не е доказано, че съществува.

http://www.youtube.com/watch?v=f8U_JveHS8E

Атеистка ли си да си толкова категорична?
П.П. измествате темата.
Виж целия пост
# 209

П.П. измествате темата.

Каква тема?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия