Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 390
И мен  Mr. Green
Само че горкият Иисус изобщо не се е мислел за бог. Нито е твърдял, че е такъв. Нито изобщо е съществувал, но това е друга тема. O, wait, май е същата...

Съществувал е разбира се, това поне е безспорно.
Виж целия пост
# 391
... Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.

...

Кой това? Българите ли? Wink

Аха.... Затова на по-кресливите семейства или компании, в които всеки вряска и никой никого не слуша, им се казва "италианско семейство"  Whistling
Виж целия пост
# 392
Аха.... Затова на по-кресливите семейства или компании, в които всеки вряска и никой никого не слуша, им се казва "италианско семейство"  Whistling
Италианците не вярват в българския Бог и не са богоизбрани- простено им е на горките да са нервни  Naughty
Виж целия пост
# 393
В кой точно български бог не вярват, в Тангра ли?  Laughing
Виж целия пост
# 394
Abadonka, няма да обсъждам личните си вярвания във форума, но не мога да се съглася, че правилната реакция към подигравките в реалния живот е смирение. Намирам я за точно толкова погрешна, колкото и озлобяването и безогледното тръгване "с рогата напред". Едно, заради самата "жертва", друго, заради чувството за безнаказаност, което оставя у "нападателя".
Форумната динамика е друга бира. 



Олеле, да се караме само за да е по- интересно?! Ама защо се учудвам. Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.
...

Логика  ooooh!

Само в Б-я сме се били пребивали и убивали...  Темата става все по-безумна.
Виж целия пост
# 395
 newsm78
Абадонке, а какво точно разбираш под християнско семейство /това във връзка с българския Бог/? Само православното такова или приемаш всички християнски деноминации?
Виж целия пост
# 396
В кой точно български бог не вярват, в Тангра ли?  Laughing
Joy
Така като се замисля, май Зевс гръмовержеца най си гледа народа  Thinking Пък и няма нищо против разврата... Flutter
Виж целия пост
# 397
Abadonka, няма да обсъждам личните си вярвания във форума, но не мога да се съглася, че правилната реакция към подигравките в реалния живот е смирение. Намирам я за точно толкова погрешна, колкото и озлобяването и безогледното тръгване "с рогата напред". Едно, заради самата "жертва", друго, заради чувството за безнаказаност, което оставя у "нападателя".
Форумната динамика е друга бира. 



Олеле, да се караме само за да е по- интересно?! Ама защо се учудвам. Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.

ти на това смирение ли му викаш?  Grinning
всъщност има начин да поставиш на мястото подигравчията и без скандали (към които явно си много привързана). една щипка акъл върши повече работа от цял арсенал клиширани обиди. колкото до смирението... твоето май е някакъв особен вид - агресивно смирение
Виж целия пост
# 398
И мен  Mr. Green
Само че горкият Иисус изобщо не се е мислел за бог. Нито е твърдял, че е такъв. Нито изобщо е съществувал, но това е друга тема. O, wait, май е същата...

Съществувал е разбира се, това поне е безспорно.
Всъщност е доста спорно. Освен в Библията, единственият исторически документ, в който се споменава нещо за Иисус е писан през 2-ри век и достоверността му не е доказана. Много историци смятат, че това е по-късен препис.
От съвременници на случилото се няма никакви данни за такава личност или събитие. Единственият източник е Новия завет. За апостолите е същото. Например за Павел няма и една думичка извън Новия завет.
Както и да е. Все пак да не забравяме, че за някои хора Библията е достоверен източник на информация, макар преди няколко години дори папата клекна и се наложи да признае, че Земята се върти около Слънцето.
Виж целия пост
# 399
И мен  Mr. Green
Само че горкият Иисус изобщо не се е мислел за бог. Нито е твърдял, че е такъв. Нито изобщо е съществувал, но това е друга тема. O, wait, май е същата...

Съществувал е разбира се, това поне е безспорно.
Всъщност е доста спорно.

Мда сега прегледах Уикипедия. Laughing
Впечатлението, че Исус е историческа личност съм го добила по-скоро от научнопопулярните канали...  Thinking
Виж целия пост
# 400
По времето, в което се твърди, че е живял Иисус, е имало множество секти. Възможно е той да е бил "проповедник" към някоя от тях и да си е напълно реална личност. Обожествяването му е дошло впоследствие. По онова време наистина е имало страхотна борба за надмощие между отделните секти, а както знаем - историята се пише от силните на деня.
Аз лично допускам, че е бил реален човек, на когото след това се приписани свръхестествени способности като ходенето по вода, съживяването на мъртъвци и пр. (нещо като натриване на носове между сектите - "Пък нашият човек лекува сакати, а вашият - не!").
Не вярвам обаче, че изначало е имал такива способности. Защото по онова време вестта за човек, който лекува болните и сакатите и съживява мъртъвци би трябвало да се разпростре мълниеносно из всички околни и не само околни градове. А няма исторически писмени паметници, които да потвърждават, че е съществувал такъв човек. Само в Евангелията го пише.
Виж целия пост
# 401


Олеле, да се караме само за да е по- интересно?! Ама защо се учудвам. Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.

 
Подсещаш ме да те питам. Част от стремежа за доближаване до Господа ли, до някакъв идеал за християнска чистота и извисеност ли или неистова потребност да се разграничиш от миналото си е отъждествяването на рода ти с убийци, развратници и ... /може нещо да съм изтървала.../?
Виж целия пост
# 402
И аз там съм гледала такива предавания. В едно представяха версията, че Мария вероятно е била изнасилена от римски войник, а в друго, че Исус изобщо не е твърдял, че е божи син, той е искал да си освободи народа от римляните, а по-късно апостолите, писали евангелията, са доукрасили.
Защо правят такива псевдоисторически предавания, нямам отговор.

Всъщност историята на Исус е много класическа, съществува в 5 други митологии, създадени хиляда години преди това. Роденият от девица, син на бога, разпънат на кръст и възкриснал на третия ден са елементите, които се повтарят в митовете от региона в продължение на стотици години.
Каква е вероятността един ден такава история наистина да се случи, обаче поради някаква причина да няма исторически сведения за нея. Просто се замисли Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Във всяка религия има готини хора и кофти хора.
Виж целия пост
# 404
Стигнахме ли вече до The Life of Brian и Monty Python?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия