ТУЕС – 2 тема Вече сме големи, но сме осмокласни зайчета засмени

  • 42 530
  • 747
# 300
Включвам се и аз.

Обадих се в училището (в администрацията). Жената беше изключително любезна.
Относно Спортна София и наближаващата зима, каза че ще информира ръководствата на ТУЕС и ТУ за притеснението ни.
Относно родителска среща - не се ангажира с точна дата, но се предвижда такава.
Относно допълнителни занимания (допълнителен курс, кръжок и др.), каза че за сега няма, но ще се обяви на сайта, когато започват такива.
Колкото до разговор с класната, може да се обадя и уговоря от предишния ден в определен час да говоря с нея на същия телефон (в администрацията) или лично сутрин в 8 часа, когато има часове.

Това е от мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 301
По отношение на физическото - да карат седмично по 15 часа английски вместо по 13 часа и преди Коледа да освободят една  учебна седмица да ги вземат часовете на куп на Семково на "Бяло училище"  Hug  Laughing т.е. да карат ски. А може и на друг курорт  Laughing Laughing.
Така и така почнахме с курорт  Simple Smile учебната година .
 Плащаме и сега, поне да се съчетаят задължителното с почивката.  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 302
По отношение на физическото - да карат седмично по 15 часа английски вместо по 13 часа и преди Коледа да освободят една  учебна седмица да ги вземат часовете на куп на Семково на "Бяло училище"  Hug  Laughing т.е. да карат ски. А може и на друг курорт  Laughing Laughing.
Така и така почнахме с курорт  Simple Smile учебната година .
 Плащаме и сега, поне да се съчетаят задължителното с почивката.  Laughing Laughing Laughing

Тази идея изобщо не е лоша. Аз съм твърдо ЗА   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 303
По отношение на физическото - да карат седмично по 15 часа английски вместо по 13 часа и преди Коледа да освободят една  учебна седмица да ги вземат часовете на куп на Семково на "Бяло училище"  Hug  Laughing т.е. да карат ски. А може и на друг курорт  Laughing Laughing.
Така и така почнахме с курорт  Simple Smile учебната година .
 Плащаме и сега, поне да се съчетаят задължителното с почивката.  Laughing Laughing Laughing

Тази идея изобщо не е лоша. Аз съм твърдо ЗА   bouquet  bouquet
И аз , и аз Simple Smile Ако ни питат,де.
 Но наистина не е редно да се заплаща физическото.
Виж целия пост
# 304
Ето това описва май най-точно нашите деца .... въпрос на гледна точка Simple Smile


Виж целия пост
# 305
Хаха.....наистина е добро!!!  Laughing Laughing  Браво, Наде,разсмя ме за лека нощ!
Виж целия пост
# 306
Аз имам и друга идея. Ако ще се дават пари за физическото, по-добре да ги даваме на училището. Тогава може по-бързо да се оправи салона в ТУЕС. И децата няма да губят време в пътуване я до ТУ, я до спортна София.
Виж целия пост
# 307
Аз имам и друга идея. Ако ще се дават пари за физическото, по-добре да ги даваме на училището. Тогава може по-бързо да се оправи салона в ТУЕС. И децата няма да губят време в пътуване я до ТУ, я до спортна София.

Но доколкото знам не е въпросът точно в липсата на пари, а в неуредена собственост върху сградата на училището. Та не е на ТУ, а е на общината и следователно ТУ не иска да влага средства. Дано новата директорка уреди по някакъв начин този проблем
Виж целия пост
# 308
Знам Наде, че има проблем със собствеността. Май е на общината. А тя защо не иска да отдели пари за училището, не знам. И къде е ролята на ТУ тук също не ми е ясно.
Аз споделих моя идея.
Проста сметка: колко деца са в 8-ми и в 9-ти клас? Около 200. Ако всяко дете посещава "Спортна София" четири пъти месечно и дава по 3 лв., това прави за всяко дете по 12 лв. месечно за часовете за физическо. Ок. Ама за 200 деца, това е сума от 2400 лв. Не са малко.
Затова предложих да се дават в училището.
Виж целия пост
# 309
Аз съм ЗА идеята за бяло училище!  Grinning Да покарат ски децата.
Но съм ЗА и идеята да плащаме към училището парите за физическото.

Така че, най-добре е да направим двете неща. Тоест даваме парите на училището, учат повече английски сега, докато оправят салона, а после на Бяло училище да покарат ски. И така - с един удар: ДВА ЗАЕКА.
Виж целия пост
# 310
Здравейте, момичета!
Моят син е в 8в и твърди, че на тях не им е дадено да пишат реферат, но не съм сигурна дали не е пропуснал нещо (той си е в къщи с грип) - да попитам - така ли е?
Аз съм ЗА идеята за бяло училище!  Grinning Да покарат ски децата.
Но съм ЗА и идеята да плащаме към училището парите за физическото.

Така че, най-добре е да направим двете неща. Тоест даваме парите на училището, учат повече английски сега, докато оправят салона, а после на Бяло училище да покарат ски. И така - с един удар: ДВА ЗАЕКА.

Напълно подкрепям ! Wink
Виж целия пост
# 311
И аз подкрепям с две ръце, идеите Ви. Но... ние не си визмаме още и редовните чакове по английски, да не говорим за допълнителни.... Дали някой от ръководството на училището поглежда този форум? Rolling Eyes
Alleisha, а защо само 8 и 9 -ти клас, те нали да 12-ти играят физическо? Сумата става сериозна!
Виж целия пост
# 312
Здравейте, момичета!
Моят син е в 8в и твърди, че на тях не им е дадено да пишат реферат, но не съм сигурна дали не е пропуснал нещо (той си е в къщи с грип) - да попитам - така ли е?


Привет, Маня.

И моят син е 8в. Той твърди, че не им е казвал за никакъв реферат и не им е давал учебник. Даже с досада ме отряза "абе, стига с този реферат", защото доста се коментирало в училище за него. Явно съм го побъркала с въпросите си.    newsm78 Но то днес ще си покаже.   Wink

Скорошно оздравяване! 
Виж целия пост
# 313
Момичета, здравейте!

Наема ли се някоя от вас да спретне писмо до ТУЕС, и да се прати по мейла (Наде?), или аз да се пробвам? Само дето не знам дали ще успея грамотно (юридически) да се аргументирам, или не е нужно, как мислите?

Имаше на срещата майки, които споменаха, че са в правната сфера, но не ги мяркам, ако четат, може ли да помагат? Praynig

Jord, да споменем и вашия проблем, а, не че не го знаят де?!
Виж целия пост
# 314
Написах сметката само за 8-ми и девети клас, защото не знам в горните класове по колко деца са останали  Simple Smile
MammaMia, според мен не е необходимо да е юридическо издържано. Чак да посочваме нормативни документи, едва ли трябва.
Аз си го представям нещо такова:
До директора на ТУЕС
г-жа ....
до ректора на ТУ
г-н

Уважаема госпожо...,
Уважаеми господин...,

Описва се положението сега. Защо се налага да се ходи в "Спортна София". В частност до ТУ на по-късен етап.
И се казва, че това отнема време на учениците, които и без това са достатъчно натоварени с учебен материал Simple Smile
Нашето предложение - парите в училището и "бяло" училище.
Не знам обаче на какво основание биха се съгласили, че е възможно да даваме пари на училището  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия