ТУЕС – 2 тема Вече сме големи, но сме осмокласни зайчета засмени

  • 42 537
  • 747
# 330
А колкото до въпроса  2.   Дали има някакво развитие в решаването на проблема със физкултурния салон на ТУЕС, и с какво можем да помогнем? съм за без да даваме пряко предложение да се събират пари. Излиза, че ние не искаме да плащаме за Спортна София, а искаме да дадем пари за оправянето на салона  newsm78 newsm78 нещо не ми е ясно или аз го тълкувам по друг начин

Надя, относно развитието на проблема имам предвид да ни се отговори докъде са стигнали с тая прословута собственост. Под помощ намеквам не за финасова помощ, а ако някой родител има възможност със съвет, правен например - да помага! Мдааа, сега като се зачетох, не съм го изразила ясно, бързах ...

Нямах предвид, че самото провеждане на часове не е редно (където и да е), а че наистина нямат право за часове Задължителна подготовка да взимат пари (проверено е!)

Освен това в края на срока как ще им оформят оценки, като през цялото време са си играли кой каквото иска? newsm78



И на мен ми е пределно ясно, че не трябва да се заплащат часовете по физическо, но така открито ги нападаме. На мен ми звучи като: Вие нарушавате идеята за "безплатното" образУвание и ние сме готови да се оплачем. А ние не мислим точно това /поне така си мисля/. А на практика учителите са предложили, а децата са изявили желание .... То и ако се съгласят на идеята за "бяло" училище ще е пак нарушение на "безплатното" образование, защото ние ще си платим удоволствието.
Виж целия пост
# 331
Ха-ха, Наде, не бе, не се оплакваме, и няма да се оплачем никъде, нали  Grinning
А за предлагането и приемането - поне моя ми каза тогава, че са ги информирали за това, че следващия път часовете ще се провеждат в Спортна София и който ще играе тенис, да си носи хилка, топче и 3 лв. За друг спорт не спомена, нито че са ги питали искат ли....

Лелееее, тия пубери ще ни съсипят, ей! Все някой не чул и не видял #2gunfire

Аз мисля да им предложим за всяка такава инициатива на убавците (и убавиците де) да им се връчва листче с инфото в писмен вид, да си го прочетем  hahaha, а не да си правим свободни съчинения!
Виж целия пост
# 332
Май все още не сме се на едно мнение какво да пишем и какво не в писмото Simple Smile
А как ще го подпишем, когато стигнем до консенсус?
Виж целия пост
# 333
Аз питах за салона и ми отговориха, че очакват в началото на ноември или началото на декември да са готови. В момента бил без покрив. Ремонта започнал от март или май (не помня точно  ooooh!)

На първият учебен ден изобщо не си личеше, че тече ремонт в салон. Нали за салона на ТУЕС става въпрос  newsm78 newsm78 А дори и да им оправят салото идеята за "бяло" училище пак може да им предложим

Доколкото знам салона е на ТУ, така че трябва да е някъде около него. newsm78
Виж целия пост
# 334
 Grinning Grinning Тя няшата стана развален телефон, май.  Hug Дано не ни чете някой татко  Joy Ремонтира се спортния комплекс на ТУ, той няма покрив. В това съм сигурна. Не знам дали изобщо ТУЕС има салон. Не е ясно дали са питали децата дали искат в Спортна София, според мен още на Зеленото училище им бяха казали, че там ще ходят. Не са искали съгласието им. Пари не би трябвало да им искат, вярно е, но и на мен не ми харесва да им казваме, че не е редно. Просто не ми звучи. Някак си ми се иска да проличи нашата обща грижа и желание нещата да се уредят максимално бързо и безболезнено. Не само сега, а и занапред. Това да е лайтмотивът на обръщението. Нали е лесно да се дава акъл отстрани.... А нашия "Г" проблем с английския? Дали просто да не си уговорим една срещичка с директорката в определен ден и час?
Виж целия пост
# 335
За салона на ТУ и аз го видях, че му правят ремот още когато държаха изпита там - сградите и спортния салон.

Синът ми каза, че като са ги питали къде искат да си провеждат часовете по физическо (може би визирайки походи или двора на училището, но не са го казали гласно), децата са отговорили на СС. Иди разбери каква е истината. Но въпреки това предлагам да се ограничим с предложението за "бялото" училище и да ни информират дали има възможност да сме им от полза за възстановяване на салота до самото училище (тази неугледната сграда в ляво).
Виж целия пост
# 336
Става. А иначе рефератите и при нас не ги е събирал Фрeнски, оставил е за другия път.
Виж целия пост
# 337
Като Ви чета- голям фронт се е заформил  Simple Smile Simple Smile .
Моето предложение е да се подкани ръководството да изложи проблемите си в едно открито писмо на сайта си към родителите на сегашните ученици и бившите си възпитаници, които искат да им помогнат. Да оставят координати за контакт и който иска да помогне с предложение дори само да го направи на е-мейл. Така сред многото предложения и идеи и готовност на родители- специалисти в съответните области в които имат проблеми да помогнат "ще си сглобят пъзела" на някой учителски съвет.......   
Hug Hug И накрая - проблемите решени, децата щастливи и майките доволни.  Simple Smile Simple Smile Laughing Hug
Виж целия пост
# 338
    http://dox.bg/files/dw?a=4e809d6b86    & … sp;    


А това е последния вариант на писмото, надявам се без правописни грешки  Mr. Green Mr. Green
Изказвайте мнение и ако сте съгласни на лични може да ми изпратите име и телефон
Виж целия пост
# 339
bp,  smile3501

Хайде.
Как ще стане това "подканяне" на ръководството?
Виж целия пост
# 340
След нанесени поправки

   http://dox.bg/files/dw?a=afb6018fbb    &n … sp;    
Виж целия пост
# 341
bp,  smile3501

Хайде.
Как ще стане това "подканяне" на ръководството?

Alleisha НАПРИМЕР:
Молим в отворено писмо на сайта ВИ да ни информирате КАКТО за проблемите с физкултурния салон на ТУЕС , ТАКА И ЗА ДРУГИ ПРОБЛЕМИ СВЪРЗАНИ С УЧИЛИЩЕТО И УЧЕБНИЯ ПРОЦЕС.
Виж целия пост
# 342
Здравейте, отдавна не бях обикаляла във форума. И сега виждам, че тук се е оформил оживен разговор. Според мен не може да се промени програмата, т.к. часовете по физическо са нормативно определени за една седмица. А и всички учебни програми се одобряват от РИО.  А аз не виждам проблем да ходят в Спортна София. На децата им е интересно, пътуват заедно и така се опознават още по-добре. Стават самостоятелни. Моят син лично не беше пътувал толкова много сам с градския транспорт. А така свикна и вече не се притеснява. По време на пътуванията към СС става голям купон, доколкото разбрах. А на децата са казали, че като започне да вали и стане студено, ще бъдат в ТУ, което ще рече, че явно и в ТУЕС се надяват ремонта там да свърши скоро.
Виж целия пост
# 343
Здравейте, отдавна не бях обикаляла във форума. И сега виждам, че тук се е оформил оживен разговор. Според мен не може да се промени програмата, т.к. часовете по физическо са нормативно определени за една седмица. А и всички учебни програми се одобряват от РИО.  А аз не виждам проблем да ходят в Спортна София. На децата им е интересно, пътуват заедно и така се опознават още по-добре. Стават самостоятелни. Моят син лично не беше пътувал толкова много сам с градския транспорт. А така свикна и вече не се притеснява. По време на пътуванията към СС става голям купон, доколкото разбрах. А на децата са казали, че като започне да вали и стане студено, ще бъдат в ТУ, което ще рече, че явно и в ТУЕС се надяват ремонта там да свърши скоро.



Май накрая ще остане само идеята за "бяло" училище през ваканцията, ако могат да организират и отвореното писмо с проблема с физ. салон. Не вярвам директорката да иска в отворено писмо да спидели други проблеми с учебния процес - например липсата на учител при 8 г май беше.  newsm78 newsm78 newsm78:mrgreen: Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 344
На мен ми харесва писмото, и смятам, че е редно да го пратим.Все пак и ние, макар и косвено, сме част от процесите в това училище. Все пак нашите деца са там, и ще са там, надявам се, още 5 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия