ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 195
Шуши мерси ,че сподели - точно това имах нужда да прочета  Peace
За шишетата след написаното от Шуши по-вероятно ще купя едно против колики и едно обикновено, ако всечки се развива по план няма да ги ползвам, ще караме на цица (дай боже да са пълни)
За термолентичката по-вероятно е да не и се доверявам, но ми е по- спокойно когато я има  Crazy
За бодитата и аз предположих, че няма да е много удобно, но пък ми харесаха  Mr. Green, ще търся и от другите
За кошарката аз мисля да вземем от тези, които стават на детско легло после, защото не мисля, че ще имме възможност да купуваме и такова след време (дано да имаме тази възможност  Praynig)
Фиама аз онзи ден бях във Вис виталис, ца да си купя възглавница за кърмене (в моя случай за спане) и да ти кажи хич не ми се видя евтино пък и повечето неща определено не ми допаднаха. Аз не гледах много, но все пак метнах по едно око набързо
Моярейн давай линкове, за да ги изкупим тези магазини  Mr. Green
Какъв е проблемът с анатомичните корита, че аз към тях се бях загледала ?
За памперсите - аз мисля да пробвам ЕБХ ако имам сили и ако детето има желание
За козметиката виждам, че доста момичета ползват саба мед , мисля и аз да пробвам, као не ми дойде друг акъл
Екстрийм ЧРД да си жива и здрава и всичко най- хубаво   bouquet
Лек ден от мен и дано бързо да свърши седмицата  Flutter

Виж целия пост
# 196
x3m_macka Честит Рожден Ден мила ! Да си жива и здрава всичко най - хубаво , и едно прекрасно бебче на финала  newsm51
Виж целия пост
# 197
Macka, честит рожден ден Simple Smile Много да те поглези МТ днес Simple Smile  bouquet newsm59

Фиама, като каза Вис Виталис, та ме подсети - НЕ си купувайте дрешки за новородено от тях, защото са с дебели подгъви и груби шевове. За по-големи деца стават, но не и новородени. Аз бях взела едно боди размер 50 или 56 и никога не го ползвах. От Чиполино бях взела най-мекото и приятно боди на света, но пък за 11лв.

Моарейн, ти от кои английски места пазаруваш?
Многократни пелени - заинтригува ме!  Като са един размер, не са ли твърде големи за новородено? Как ги переш като са наакани.... не бих слагала целите акита в пералня, затова и досега не съм проучвала тази опция за многократните. От много време обаче синът ми ака в тоалетната и памперса е само за пишкане, така че вече имам интерес да взема поне за него. Само 1 брой ли е 37лв...малко скъпичко, но все пак може да си струва.

Шишета - това, че ще имаме кърма съвсем не значи, че не трябват. Камен не можеше да засуче и се налагаше да се цедя и давам от шише, както и да го уча със силиконово зърно около 2 месеца, за да успее да свикне. Доста беше зле положението. На всеки 3 часа - първо зърното, после цедене, после шише. Храненето отнемаше към час и след 2 часа отново същото. Не ви го пожелавам, но се случва. (в болницата го научиха на шише, защото не му дадох гърдата навреме, моя грешка, ама...)

Стерилизатор - дори да кърмите успешно и без горната процедура, то пак трябва да изварявате поне бибероните/залъгалки и помпата за кърма (ако имате повече кърма и искате да си я съхраните вместо да я хвърлите в канала). Е, може и в тенджера да се варят, разбира се. Аз взех стерилизатор от приятели, защото действително е прекалено скъп и за 6м не си струва.

Ренденце, радвам се, че съм била полезна. А шишетата рано или късно ще ги ползваш, няма да останат ей така Simple Smile Все някой ден това дете ще трябва да пие вода, чай, мляко и др.

ПП: Анатомично корито - за мен беше много полезно цели 8 месеца. Не виждам проблем, ако издадените части са свалящи се, за да не пречат като порасне детето. Ако не се махат вероятно биха пречили малко, но децата много не ги интересува май Simple Smile Нашето се маха и не знам точно.
Виж целия пост
# 198
Бибероните ги изварявах в тенджера.
 За цеденето- само един път ми се наложи и го направих на ръка без проблем.
 Естествено ако се наложи,всичко ще купим,затова има и денонощни аптеки. Peace

Аз само не знам дали да взема бебефон.Миналия път нямах нужда,сега съм в чуденка newsm78
Виж целия пост
# 199
Привет и от мен!
Много сладка тема сте заформили.И аз обичам да пазарувам,но ми е още раничко, така го усещам. Разбирам и тези,които бързат-най-важното е,че им е приятно...
Да ви кажа едно суеверие,то е малко смешно.За да  е умно детенцето,първо трябвало да се купи шапка  Mr. Green.Така и направих при първото ми дете и така мисля да направя и сега.Забавно суеверие  Grinning.

За шишетата
,аз съм от мамите,които горещо ще ви препоръчат тези против колики.Може и да е чиста случайност,но моето дете ползваше само такива-2 бр.-и не е имал колики. Пак казвам,не гарантирам,че е от шишетата,но е факт и че нямаше никакви колики.Моите бяха на dr.Brown`s Bfree.Подобно на тези ползвах,но тогава бяха кафяви:
 http://www.bg-baby.com/Main.do;jsessionid=205DACE5827994B862BC24 … ;codeKey=1301-172
Доколкото си спомням,сериозен недостатък за мен беше,че частта с помпичката и термоиндикаторът не можеха да се изваряват.А този термоиндикатор наистина е излишен, защото да-променя се,когато е много топло,но майката и сама може да прецени доколко е подходяща температурата, с две капки върху ръката си.
Хубавото на това шише е също,че съхранява млякото и сокчетата и ценните витамини в тях ,заради материала от който е направено.

За стерилизатора-много много ценна вещ.Аз лично си бях купила много евтин,за микровълнова на Chicco - http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=647.
Този,обаче не е точно като моя,явно е по-обемен,защото моя струваше само 15 лв.
Много е практичен,слагаш си шишенцата с малко вода,буташ в микровълновата и след пет минути всичко е чисто.С две ръце съм за подобна вещ,тъй като изваряването е  важно и ще се налага много често да се прави.

За количките
да ви кажа,много ми се иска да си сменя моята.Тя е с едни малки двойни четири колелца,много ми е трудноманеврена, искам да си купя с три големи единични колела.

x3m_macka,Честит рожден ден/с малко закъснение/!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Хубава седмичка на всички!
Виж целия пост
# 200
x3m_macka, честит празник! Здраве, любов, леко раждане и пухкаво бебе!

Аз забравих да пиша за коликите. Хич не вярвам в тия антиколикови шишета.  Rolling Eyes Малката нямаше колики, слава Богу, но съм чувала от майки, че хич не помагат тези шишета...

А тази сутрин, неочаквано ми хрумна идея как да къпя бебето в началото, за да си спестя голямото носене на вода в коритото в някоя от стаите (в банята имаме лира, ама не ми се вярва февруари месец да достигнем достатъчно добра температура вътре, за да разсъблека новородено там), чекненето над коритото и т.н. Мисля да си къпя бебето на чешмата в холокухнята, която е достатъчно удобна за това  Whistling След първия-втория месец ще го адаптирам към коритото в банята вече.

На мен честно казано дървените легълца ми харесват ужасно много повече от преносимите кошари (малката е с дървено легло), обаче нямам място за две дървени легла, докато и спалнята ни е в спалнята  Crazy Така или иначе, искам да мога да дърпам кошарата с мен из къщата, пък и като знам, че първата година на бебето ще мине основно на гърдите ми  Crazy  Предполагам, че и номер две ще спи при нас, докато се отбие. После имам идея спалнята да я направим на детска, а ние да се изнесем да си спим в хола (имаме огромен диван, купен с тази цел). Ще видим, живот и здраве, ако сме в тази държава, защото имаме някои идеи за бъдещето си...  Praynig

rendence,  Mr. Green
http://www.mothercare.com/
http://www.next.co.uk/
http://www.marksandspencer.com/
www.clothingattesco.com
http://asda.co.uk/  - цък на GEORGE Wink
http://adams.co.uk/
http://www.matalan.co.uk/
Aз май съм споделяла, но моята прекрасница от 4-тия й месец мина на многократни пелени+ЕБХ и на 9 (!) месеца през деня вече беше по гащички памучни. Flutter На годинка и нещо махнах и нощната пелена.
Шуши, имах и едни органични подложки, те са здрави, но се разграждат във вода, т.е. могат да се изхвърлят в тоалетната... Акито остава върху подложката, после натърквам пеленката със сапун и хвърлям в пералнята. Изпират се, никакъв проблем. Скъпо е на пръв поглед, ако човек инвестира в това, инвестицията се възвръща, аз памперси от 4-тия месец нататък не съм купувала и изчислявах колко пари съм спестила и беше близо 4-цифрена сума някъде... Пък и сега като имам от малката, най-много още 3-4 бройки да взема и съм 6. Иначе то си има различни модели, размери, видове, сега пазарът е наситен, не е като преди 4 години. Аз показах произволна пеленка. Peace Имаше някъде из форума една тема за многократните пелени, ще я потърся и после ще пусна линк...

Утре съм на консултация  Flutter

Лек и ползотворен ден, момичета!
Виж целия пост
# 201
А тази сутрин, неочаквано ми хрумна идея как да къпя бебето в началото, за да си спестя голямото носене на вода в коритото в някоя от стаите (в банята имаме лира, ама не ми се вярва февруари месец да достигнем достатъчно добра температура вътре, за да разсъблека новородено там), чекненето над коритото и т.н. Мисля да си къпя бебето на чешмата в холокухнята, която е достатъчно удобна за това  Whistling След първия-втория месец ще го адаптирам към коритото в банята вече.

Лора я къпехме първите дни така, в банята, на чешмата.  Peace И без това първите къпания са за секунди, няма кокво да го плацикаш. НО, тя е родена юли месец. Сега не знам как ще процедираме, февруари си е студеничко.

x3m_macka, честит рожден ден и от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 202
Наистина на чешмата е най-практично,тъй като дава възможност да се пази  пъпчето, докато зарасне,после вече и аз го къпех във ваничката.

Нашето легло е дървено,много си го харесвам.Преносимите наистина са много практични,сега има доста хубави и стабилни.Най-против съм пдч леглата,защото имали някакво вредно излъчване,а все пак в тях ще спи крехко съкровище.Но така или иначе на сина ми голямото легло вече е от пдч...
Виж целия пост
# 203
Тези,които са имали колички с  две дръжки,удобно ли ви беше? Моите и двете бяха с единична дръжка и ми беше супер удобно и се чудя ,защото си харесах модели,но с две дръжки.
 
А за коликите -пусках сешоарът да работи и от шума синът ми моментално се успояваше и заспиваше  Grinning РАботеше безотказано и спях по цяла нощ.( докато не почнаха зъбките  Mr. Green)
 
 Обикновеното корито ни беше по-удобно,защото само подлагахме ръка под бебчо и той сякаш си плуваше и много се успояваше и кефеше. Имахме анатомично и не го харесах.
Виж целия пост
# 204
Къпане - поне 3-4 месеца сме го къпали само на чешма. И без това не може да играе, нито да пляска във водата като нищо не разбира. Роден е юни, но не мисля, че месецът ще окаже влияние при нас. Проблем е само ако водата си сменя температурата, когато съседите пуснат водата Wink това при нас го няма. Който има такъв проблем ползва кофа и полива с канче, но процедурата е пак същата в мивката.

Количка с 2 дръжки - сегашната ми е таква и много съжалявам. Разочарована съм, защото очаквах повече от пег перего Sad Както и малките колелца просто са ужасни. Преди ползвах с 1 дръжа и големи колела от евтина марка - Бертони и беше много удобно. Не мога да кажа дали големите колела няма да са удобни и с 2 дръжки, но подозирам, че НЕ.

Колики - давахме капки Еспумизан и Биогая, но повече помагаше лежане на корема на мама/тати. Пускане на емпетройки с шум от прахосмукачка, сешоар и др. Джаз музика. Най-много помагаше вълнен шал около корема (нищо че беше лято), както и безценните торбички с костилки от ДМ, които се загравят в микровълновата. Изобщо шум +затопляне на коремчето (което включва спане по корем още от първите дни). Тези торбички от ДМ вършат работа и при запушване на каналчетата на гърдите.
Виж целия пост
# 205
Здравейте, вие вече сериозно обсъждате покупките! Този път при нас ще се купува основно за кеф и удоволствие на мама, реално погледнато нямаме нужда от нищо. Откакто взехме онзи ден легло за баткото, съвсем...(всъщност един матрак ни се губи , но той е дребна работа).
Момичета, да ви кажа, миналата година накупих сума ти измишльотини, без които бебо спокойно можеше да мине.
Бодита - такива , които се мушкат през главата , са доста неудобни за малко човече, което се чудиш как да го подхванеш, за да не го счупиш.
Шишета анти-колики - и според мен не действат, но по препоръка на педиатъра смених цял нов пакет за новородено на авент с едни такива шишета на доктор браун. Резултатът - тези на доктор браун не са позлвани много много, защото до 6 м. само кърма, вода в началото давах за изплакване на устата, но пък той връщаше много мляко, и скоро се отказах от изплакването. А комплекта на авент сега ползвам за смутита, за носене на пюрета и т.н.

От тези неща ще купувам само биберони.

Капки срещу колики - също никаква полза - до някаква степен помагаше биогайа, но и това беше за мое успокоение повече.

Стерилизаторът ми беше доста полезен - поне до 6 м. честичко си изварявах - имам такъв за микровълнова. Супер лесно и бързо е. Иначе ако зависи от мен ще гледам рядко да цедя - само при излизане някъде и т.н., но все си има какво да се извари, дори да не са шишета и помпи.

Много полезни са ми силиконовите зърна и едни малки кутийки за изваряване в микровълнова - стават за 1 биба или за силиконките.

А най-безполезна покупка - едни възглавнички срещу обръщане на бебето от 0 до 5 м., уж за безопасност, 50 лева, никога почти неизползвани.

За малко бебенце и псоред мен меките кошари са по-удобни, затова тази от баткото ще остане за номер 2. Не се занимаваш с обиколници, а и лесно местиш, чистиш под нея и т.н.

За многократни пелени - за някои са удобни, за други не, на мен не ми се занимава с тях, но имам близки, които са на такива и с 10 месечно вече почти са без памперси. Тоест пишка и ака в тоалетната. Съответно мойто на година и 2 м. е само на памперс. Всеки си преценява.

Нещо друго - скъпите препарати, първо бях взела препарати за шише на най-скъпите марки, както и перилен препарат. От второто купуване сме на бочко, а за пране - на дм. Същото и с кърпичките - първия пакет - себамед за 10 лева, оттам насетне по-обикновени. Впрно, че човек за детенце дава всичко, но някои неща са наистина абсурдно скъпи и безсмислени.
Друг пример - до 3-тия месец му купувах различни скъпи мазила и пробвах какво ли не срещу едни обриви по кожата - в момента не го мажа с абсолютно нищо!!! и кожата му е идеална. ТЪй че всичко с мярка. (още измазвам по себе си какви ли не биодерми, нивеи, бочковци, себамед и про.).

Но според мен не бива да се пести от хубав матрак, добра козметика (но умерено и ако се налага) и май това е. Аз държа и на хубави дрешки, от добри материи, също и спално бельо, но това по естетически съображения, най-вече.

Айде че стана мноого дълго. Но ми се щеше да споделя малко опит преди да сте се хвърлили в голямото пазаруване!
Виж целия пост
# 206
Количка с 2 дръжки - сегашната ми е таква и много съжалявам. Разочарована съм, защото очаквах повече от пег перего Sad Както и малките колелца просто са ужасни. Преди ползвах с 1 дръжа и големи колела от евтина марка - Бертони и беше много удобно. Не мога да кажа дали големите колела няма да са удобни и с 2 дръжки, но подозирам, че НЕ.
Абослютно, и аз смятам  така.Затова и искам да я сменям.

Иначе за мазилата,ползвах хубава и скъпа козметика - бебчо беше с много чувствителна кожа,та ми се налагаше.
Виж целия пост
# 207
hopeful_sunshine ,подкрепям с 2 ръце всичко написано от тебе.Това със скъпите козметики,скъпите мокри кърпи и т.н. си е пълен абсурд.

Снощи не съм спала от тревожни мисли.Въртяха ми се неща ,като например:
  • Как ще излизам на разходка с големия и бебето?Тикане на количка,гонене на големия?Да речем,че ще излизаме в градинките пред блока,но пак големия ще търчи наляво-надясно...  Rolling Eyes
  • Как се процедира с това ставане през 2 часа и рева на бебето.Големият дали ще се събужда при рева на малкото.А и ние с бебето къде ще спим,може би ще пречим на баткото...?
Виж целия пост
# 208
Много се радвам, че споделяте, защото аз честно казано гледам списъка ей така  Shocked и се чудя, дали от всичко има нужда, а ме е страх да пропусна нещо, защото пък ако ми потрябва  Crazy
Чета ви с интерес и променям малко по малко списъка в главата си  Wink

Моарейн мерси за сайтвете, каго се прибера ще ги разгледам  Party
Л дани тея дни ще изюркам мъжО да ходим за шапка  Mr. Green
Виж целия пост
# 209
Снощи не съм спала от тревожни мисли.Въртяха ми се неща ,като например:
  • Как ще излизам на разходка с големия и бебето?Тикане на количка,гонене на големия?Да речем,че ще излизаме в градинките пред блока,но пак големия ще търчи наляво-надясно...  Rolling Eyes
  • Как се процедира с това ставане през 2 часа и рева на бебето.Големият дали ще се събужда при рева на малкото.А и ние с бебето къде ще спим,може би ще пречим на баткото...?
[/size]
И мен ме тревожат тези теми! Добре,че големият е на детска.В почивните дни,ще излизаме заедно с мъжа ми. Бебето ще го сложим при нас в началото(в негово легло),а баткото си е сам в стаята,дано не се буди.Тук има  майки с по 5-6 деца ,при това породени и в градинката ги гледам и се изумявам,но дисциплината е пълна.Не знам как го постигат Shocked Завиждам им.Каква ли е тайната Crazy И по-големите гледат по-малките
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия