ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 360
Деси, аз отдавна съм спряла да се чудя на изобретателността на сънищата ми. Като ги разказвам на ММ, той се чуди как е възможно да се измисли такова нещо Simple Smile и не само за кошмарите, ами просто за разни странни истории. Вика, че трябва да почна работа в киното Simple Smile Честито за покупките, да си ги ползвате с радост и здраве Simple Smile

Даниела, действително трябва добре да проучиш по форумите при кой лекар ще може да родиш естествено. Разбирам те, че искаш да е в БГ - една позната имала възможност да роди в частна клиника в Гърция, обаче решила тук понеже знае езика по-добре и със сигурност ще разбира инструкциите и коментарите на лекарите по време на раждането.  Whistling

Ралссс, честит ти мъж!

Анниеат, ако ти се вълнуваш или притесняваш от ехографа, то е нормално да се предава на бебето, но няма да се стресира прекалено от 2 пъти, споко Simple Smile Гледай си го и се радвай!
Виж целия пост
# 361
Здравейте,
как сте всички мами и бебета??

Моето човече вече мърда редовно, а преди няколко дни и ММ го усети отвън, аз от вчера даже го виждам отвън , когато се движи. С плацента по задна стена съм, което обяснява това.
 Laughing

Деси, и аз не мога да си спомня назад кога е имало нощ да сънувам приятен сън...


Даниела, вероятно ще се намери подходящ специалист, по-важно е обаче дали всички фактори ще позволят нормално раждане. Дай Боже!

А според мен малко се бъркат понятията като цяло - нормално/естествено...Ако под естествено се разбира вагинално раждане - не може да се каже, че преобладава секцио. Ако се разбира напълно немедикаментозно, без намеси и т.н. раждане - пак по желание на майката според и това става. (Макар че аз лично нямам нищо против модерната медицина да облекчава процеса  Wink

При близнаци, тризнаци и т.н.  предполагам вече , че се намесват доста фактори и трябва добре да се прецени...

По-късно ще се включа по другите теми...
Виж целия пост
# 362
Simple Smile Добро утро! Наспани или не, трябва да се бачка   typeuu
Писах на д-р Нейкова относно ФМ, за да я питам кога препоръчва да се отиде. Интересно, че тя каза 22 седмица. Повечето доктори препоръчвали 20-та, но тогава не се виждало сърчицето и бъбреците и трябвало да се ходи пак след месец, за да се огледат и те. Честно да ви кажа тези термини понякога ми идват малко объркващи  Thinking И аз вече стигнах до извода, че всеки по обстоен преглед на екограф си е ФМ. Може би специалиста в случая а от значение - не всички са специалисти по ФМ  Thinking Така че както си бях решила да ходя на 4d при тази докторка, тя пак си гледа всички органи дали има някакви проблеми. Тя и наблюдаващата ме докторка също гледа, но може би не толкова обстойно...
desislava_87 , кошарката е страхотна! И аз искам точно бяло и венге!
Svetlana_2288 , дано се оправиш бързо!
Виж целия пост
# 363
dangel,на мен ми казаха ,че изследването струва 100 лв. някъде ,ако трябва да се прави 2 или 3 пъти през бременността ,ще е доста солено.. Crazy Иначе на мен АГ-то ми каза между 19-та и 23-та г.с. и като се обадих в Марковс ,ме питаха за последна менструация и ми запазиха час за 20 г.с.Явно така трябва... newsm78 Това със сърцето и бъбреците е доста объркващо... Thinking
Виж целия пост
# 364
Аз говорих с доц. Томова и с още някой от МЦ св. Петка (не си спомнян името на този някой) и информацията, която получих е че се гледа в 20 седмица, защото тогава вече са напълно развити всички органи и сърцето се вижда идеално. Според мен не е проблем и в 22 седмица да се гледа
Виж целия пост
# 365
Здравейте и от мен!
Да се включа набързьо по някои теми:
Деска, кошарката е много хубава и аз съм се спряла на подобен модел и мисля да я поръчам към началото на декември.
Дани, абсолютно подкрепям мнението на момичетата, тук в България в твоя случай доста често се прибягва до секцио, но мисля че изборът ти за болница е повече от добър, все пак във "Вита" нещата не стоят като във повечето  клиники. Мои приятелки, които са раждали там са много доволни.
GodaiVa не се притеснявай, МТ ще се справи   bouquet
dangel_85 не съм много съгласна с АГ-то ти че във 20-та седмица не се виждало сърчице....аз бях в 18 г.с. а дори на ехографа излезе 17-та г.с.+4 дни и всичко се видя на ФМ.
rendence и аз като теб немога да спя, но при мен е заради кошмарите и измишльотините дето сънувам...btw  не се ядосвай за колата - ще я оправят, важното е че ти си добре  Hug
dentmet късмет на изпита днес! newsm10
Това е засега от мен, после пак ще се включа, лек и усмихнато слънчев ден от мен ! ИИии да се пазите   bouquet
Виж целия пост
# 366
Привет и от мен!
Прочетох ви с удоволствие!

Да ви кажа,аз също съм от тези ранобудните и с фантасмагоричните сънища.По-добре и да не разказвам,какво сънувам,ужас просто...
Относно спането, доколкото зная,по-добре е да не спим по гръб,особено след петия месец,тъй като матката притиска кръвоносни съдове,които водят към бебчо.А аз много обичам да спя точно по гръб и по корем.И сега е едно въртене ту наляво ту надясно,гушнала съм една възглавница,но не ми е никак удобно.Задължително се будя нощем и будувам.

Днес,да се похваля, посетих магазина за бременни срещу МД.Благодаря на annieat,  че го сподели.Hug  bouquet
Много съм доволна-купих си панталон и блузка/общо за 66 лв./, с които се харесвам.
Лошото е,че се отчаях с моите килограми   Sad.Не мога да си наложа да не ям тесто,обаче ще се опитам вече,защото отрано качих,за което много съжалявам.

Хубав ден от мен,засега! Hug

Виж целия пост
# 367
Здравейте и от мен  Grinning

Ох, и аз виждам зор, докато заспя, голямо въртене и като легна по гръб за малко и голям кеф  Mr. Green И после почва едно чудене, къде да си навра възглавницата, че да ми е удобно, направо се побърквам  Crazy Иначе си спя добре, ама то как иначе като по цял ден на работа, после детето от градина, готвене, къпане и просто съм труп накрая.  Tired
Мен все още си ми става леко лошо на моменти и тъй като гледам така ще си изкарам докрая  Confused
Десинка, кошарката е супер и отпред решетката е като моята - може да се сваля надолу, ще ти е много удобно. Даже в началото, можеш да я свалиш и така ще вземаш лесно бебо, пък и той не може да прескочи в първите месеци  Peace
А за сънищата не ми се говори просто - такива ужаси сънувам понякога и то свързани и с детенцето ми и с бебчо - голяма лудница  newsm78
Виж целия пост
# 368
Много се радвам ,че и на вас ви е харесала кошарката! Много е удобна,малка и практична... люлее се и не заема изобщо много място.. (за мен е идеална)

Мисля и аз да я поръчам началото на Декември,количката ден преди да родя ще е,ако не ми хрумне нещо и преди това!,купих още някой неща за бебока и съм почти готова! Само кошарката и количката останаха,но съм ги харесала и чакам само да мине малко време за да вземем и тях!

Относно сънищата...направо не знам как да коментирам моите...явно всички сме така,действат ни яко хормоните дори и на сънищата... и като кажат "Спи сега ,че после няма" са ми много интересни.. как мам*а му да спим като сънуваме такива извращения,ужасия!  Sick Sick
Дано се оправят тези сънища,защото честно още не съм на себе си... такова нещо не съм сънувала през живота си и толкова реално и само гадни неща свързани с мен и семейството ми ... не знам ужас!!!
Виж целия пост
# 369
Ох, аз да си довърша писането, че преди малко шефа влезе и аз веднага го пуснах  Mr. Green (правя се на примерен работник) Peace
Keskinova, задължително ще те включим във варненската среща, само да я организираме  и ще те уведомим на лични Peace
ice_flower, ти ще се присъединиш към срещата нали, аз вече съм те броила така или иначе  Mr. Green А какво стана с нашата йога не знам. Големи сме интусиасти, а пък те веха, че ни секнаха мерака  Naughty Чудя се има ли някъде друго студио, че да ходим, че се чувствам като вдървена, а скоро време, ще съм вдървен хипопотам  hahaha
Аз да се похваля, днес моeто мъжле чака от 6:00h, за да ми запише час за ФМ и в понеделник ще разберем какви гащи ще имаме, че вече и мен започна да ме гложди, аз пак бая издържах  Wink

Айде стига толкова от мен за сега. Много прегръдки на всички и приятен ден  Hug
Виж целия пост
# 370
dangel, ice-flower, по повод прегледа на сърцето, моят опит също е, че около 20 навършени седмици се прави най-добър оглед. Знам го категорично от доц. Томова, а тя е всепризнат специалист точно по фетална ехокардиография. Сега като ме записваха изрично искаха да съм поне на 20 навършени точно със съображението, че по-рано няма да се огледа добре сърцето. А предната бременност бях при тях в началото на 19 г.с. и направо ми се скараха, че съм записала толкова рано час (беше станало някакво объркване май).

Шуши, тя ще чува и разбира инструкциите на лекарите, ама дали ще ги изпълнява Simple Smile При нормалното раждане, който е минал, знае, че двете неща ен са едно и също Simple Smile)))) Това в кръга на шегата.

пп. днес съм с ужасен пристъп на хрема и направо не ми се диша.
Виж целия пост
# 371
elince_84 с вас съм, когато и където кажете  Party за йогата и аз неможах да разбера какво стана....браво на МТ- от 6.00h това си е геройство, дано и пола на бебчо да е този който желаете  Hug
Виж целия пост
# 372
Не бъркайте Феталната морфология с Феталната ехокардиография. Доц. Томава прави уж и двете, но доколкото знам тя не е кардиолог. Феталанта ехокардиография се препоръчва в 22 седмица и се оглежда сърцето - клапи и т.н., кръвоносна система. Препоръчани специалисти в тази  област са д-р Спасов (Фемина) и детски кардиолози в 3 градска болница (която е Националната кардиологична болница).
Виж целия пост
# 373
catty m, сега ми стана ясно защо докторката иска да направи прегледа в 22-ра седмица - за да може да направи и двете едновременно  Simple Smile Май ще чакам до тогава, макар и да не ми се иска  Thinking
Виж целия пост
# 374
Добро ден мамчета! Как сте днес надявам се добре. Two Hearts снощи рових в разни сайтове и намерих страшно симпатични неща едвам се сдържах да не натисна "купи" не ми се бърза толкова, но наистина са сладки вижте за какво ви говоря. Тази количка е хубава, но с две дръжки е неудобна предпочитам с една и с три гуми за да е по маневрена
Вижте това е точно като за пътуване извън дома, но и другата кошара е сладка.
Лично аз мисля за вкъщи да е дървена, тази например
или тази (много практична)
има я и в други цветове.
Готино нали, ами вижте тези.Направо ми се прииска да съм бебе.толкова са сладурски Mr. Green ето и още малко.
А вижте и това боже мой кога ще се родят Praynig,
да ви кажа май реших горе долу в какъв ще е цветът на детската, малко като този
макар че и този не е лош.
Рано е да мисля за това още, а пък и нали сме февруарки ще хванем коледните промоции, де да можех да си позволя такава стая, пак ще е хубава, но такава не мога да я издокарам...ето един линк към нещо което ми превлече вниманието статия за стаите на бебетата на звездите (детска стая за милион, боже мой накъде отива света Rolling Eyes), както и да е ако искате прочетете.http://dete.bg/n/zvezdni-detski-stai.3526.html
Толкова от мен засега, приятен ден, а и поздрави от Париж! newsm76
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия