ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 420
Шуши,тази дето си я показала съм имала възможност да я побутам,страхотна е!Ама щом си имаш по-добре да не те дразня Flutter
А иначе и Деси е права за останалото..... Peace
Виж целия пост
# 421
На мен лично ми е харесала http://www.pumpal.net/product.php?id=2887&fb_action_ids=3766 … d=246965925417366   едно че на мъжа ми сестра му имаше такава и бутах малката постоянно и ми беше мн удобна друго че се побира в багажника на колата + голям куфар до нея все пак това е много важно защото ако решим някъде да ходим го имаме в предвид Simple Smile кошарката съм си харесала ето този вид http://www.google.bg/imgres?start=385&hl=bg&client=firef … 29,r:4,s:385,i:18 за да си пасне с всички мебели в стаята Simple Smile след сватбата ще идем да си я купим защото все още не е завършена новата ни стая Simple Smile а количката се чудя сега ли да я взема тъй като ще е с доставка или след като родя,но и в двата случая нямам търпение за нищо да чакам
Виж целия пост
# 422
Годайва я кажи какво си говорихте за татуировката, че аз също имам и там и на кръста (то май само за тези двете се притеснявам, че са на по-опасни места)  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 423
Годайва я кажи какво си говорихте за татуировката, че аз също имам и там и на кръста (то май само за тези двете се притеснявам, че са на по-опасни места)  Rolling Eyes
Гледа и разположението(тя е в дясно на корема,ниско долу).Каза,че ако се наложи секцио няма да бъде засегната.Каза,че щом при първата бременност съм нямала стрии е доста вероятно и сега да нямам.Също така вечер да я мажа превантивно с Вита мерфен,а през останалото време с каквото мажа останалите зони.
Виж целия пост
# 424
Момичета а който от вас знаят вече пола на вашите бебенца мислили ли сте за имена? smile3547
Виж целия пост
# 425
Момичета а който от вас знаят вече пола на вашите бебенца мислили ли сте за имена? smile3547
На майка решихме още като забременях,тъй като първото аз си го кръстих на бащата.Може би родителите бяха разочаровани,а бащата беше на 7-мо небе от изненада и щастие.
Майка е Красимира.Момченцето ни ще е КрасиАн или КрасиЯн,само буквата "а"или "я" не сме я уточнили  Laughing
Виж целия пост
# 426
Здравейте и от мен  Grinning

Аз да се похваля, че малкия вчера го взеха баба му и дядо му и ще го върнат днес към 14:00. Вчера почистих цялата къща, сготвих 2 яденета, сега кекс ще правя. Даже като станах се чудих какво да правя. Много е приятно 1 такъв ден, но като се замисля колко е тихо и пусто без малкото съкровище. Сега като си дойде и пак ще почне с хилядите си въпросчета  Crazy
За килограмите - повече от 15 са много, защото се пишат на нашите гъзове, а не на бебчо, а като се храним здравословно и се опитаме да набавим на бебето необходимите витамини и полезни вещества, не мисля че килограмите ще са повече. Аз примерно съм качила 1кг до сега, но не съм се ограничавала в нищо. Е не се тъпча със сладко и тестяно, но определено като ми се прияде и не мисля дали ще ми се залепи, а си хапвам с кеф. Просто да ви кажа важно си е килограмите, защото многото килограми водят до високо кръвно впоследствие, диабет и не знам си какви други смущения. Знаете ли колко е приятно 1-2 седмици след раждането да сте свалили всички килограми и да ви е леко и да се чувствате добре и да не се депресирате, че сте леко пухкави. Е, който не може и има огромен апетит го разбирам, защото и аз съм така, но просто явно ми е такъв метаболизма. Thinking
За количките - тези с 3 големи гуми наистина са много удобни, да не говорим за големите бордюри, които иначе са трудно преодолими. Гледам другите мами с малки колела едвам си качат количките по тротоарите. Шуши е права, че се губи леко баланс, но това е за няколко секунди, в които едва ли няма да си държиш количката и ще я оставиш да се обърне, определено се свиква  Peace Моята количка е същата като на dilandii и съм много доволна - има си всичко, зимен кош, зимен чувал, дъждобран и всичко се сваля и пере. Зимния кош според мен е необходим, защото е като легълце за  бебчо, аз и лятото ще си го ползвам, докато ни умалее, като махна отгоре покривалото и си е съвсем открита и на бебто ще му е удобно да си спинка вътре.
GodaiVa честито мъжле и ти си уредена откъм дрешки и други мъжки работи  Peace
Десинка, ти май си 95% готова за бебчето. Само като те слушам 6 кашона, как ще ги износите - можеш да ползваш и после да хвърляш направо  Mr. Green
В понеделник и аз като ми кажат пола, каквото и да е задължително ще си купя нещичко, защото вече едвам се сдържам  Laughing
Шуши, тази количка, която си показала е много хубава, само наистина ако е в някой по-издържащ цвят на цапане, ще е идеална   Peace
За имена още не мога да измисля - голям зор ще е този път, ама да видим. Просто с Г - не ми звучат толкова добре мъжките. Та като видим в понеделник какво ще е малкото ни съкровище, ще почнем да мислим, барем до февруари месец изберем нещо културно  newsm78

Ехее, аз пак се олях, затова отивам да бъркам кекса и после ще изваждам дрехи,в които евентуално ще мога да се побирам в близките месеци, а другите ще ги запратя на някои по-горен рафт  Grinning
Лек ден на всички и много прегръдки  Hug
Виж целия пост
# 427
***Годаива мила... Красиян ми звучи просто чудесно!  Hug

***Елинце... чакам с нетърпение пола на бебенцето ви! Дано утре се иди добре какво ще е и да се похвалиш мила! Браво за положеният труд... това с чистенето и готвенето си е цяла офанзива! Peace
Виж целия пост
# 428
Мами ,отоколо седмица изпитвам непрекъснат глад.Ям непрекъснато ,не мога да се контролирам...Едва в 16 г.с. съм ,а вече имам вълчи апетит! Crazy С мъжа ми обмисляме сериозно да сложим един малък хладиник в стаята ,да не се разкарвам до кухнята през 2 часа... ooooh! Днес дори установих ,че започвам да се блъскам в мебелите ,кухнята ми отеснява с всеки изминал ден...Скоро няма да мога и да излизам навън ,ето ,днес вали... smile3555 Как се справяте с глада ???  Embarassed
Виж целия пост
# 429
Момичета, аз количката просто я показах, че е с 4 гуми, единични и сравнително големи, а цвят не съм избирала, понеже и без това няма да я купя Simple Smile то ако се наложи, ще е нещо за породени деца, а там изборът е мнооого ограничен Sad

Елинце, браво за домакинския мерак Simple Smile Ще чакаме да кажеш пола Simple Smile

За имената после ще се включа по-конкретно, че сега не са ми под ръка списъците - имаме за мъжко и за женско по 1 списък, но предстои да ги актуализираме, де
Виж целия пост
# 430
Здравейте,момичета не пиша често,но пък  чета с огромен интерес.Относно имената аз съм на мнение,че трябва да избера име което на мен и на мъжа ми да ни хареса(особено на мен Simple Smile ).
За сега нямам намерение да е на свекър,свекърва или на родителите ми,и ако се получи съвпадение с буквата ще е чиста случайност.Първоначално имах идея,ако е момче да е на мъжа ми,но май ще е мома,  за момиче имам набелязани 5-6 имена някой са доста засукани,но да сме живи и здрави все ще измислим нещо.
Виж целия пост
# 431
Привет и от мен!

За количката, която Ралсссс е показала съм с 2 ръце. Двойните колелца отпред не пречат (поне според мен) и не знам защо повечето не ги харесват.... Може да пропускам нещо.... Единствената забележка към модела е коша за новородено. Забележете, че изцяло блокира достъпа до коша за багаж. Без него количката също става с това, което са предложили момичетата- чувалче, покривало на самия летен кош и/или портбебе. Ние бяхме на този вариант- с портбебето- за новородено е идеално- влиза си в коша на комбинираната количка (но предварително съм го мерила в магазина т.к. моите не са комплект). Пренасям заспалото бебе без да го събудя и си е супер. С чувалче го извеждах на 8-9 месеца и повече, когато пак дойде зима и беше много удобно. Детето ми е родено през март така, че е горе-долу същият сезон.
За това кога да ги изведем за първи път ще се види през февруари, сега само си говорим... На февруари му казват "малък Сечко" и температурите често падат под нулата и тогава е престъпление да се изведе новородено. Аз няма да броя кой ден е - дали 10-ти или 20-ти, важното е да е хубав денят и разходката да е приятна и да и се насладим  Peace

GodaiVa, честито второ мъжленце!!! Да се роди живо и здраво!!!  Hug

Отивам да полегна, че нещо ме мъчи гърбът!!!
Виж целия пост
# 432
Ох, и мен нещо взе да ме боли кръста и гърба, а е доста рано, взех да се чувствам като накоя баба като ставам, ама така е като не се спирам, все нещо върша.  Crazy Искам да си легна и да си помързелувам, ама като легна и почва нещо да ме ръчка и ставам и пак се захващам с хилядите задължения.  Simple Smile
Шуши, моята количка ще стане на 4 год, ама и дума не може да става за нова. То е грехота да купувам друга, като моята е като нова, пък и всичко си има. За това изобщо не си правя устата, пък и излишни 1000лв определено не ми се намират  Mr. Green
Деси, то си е цяла офанзива чистенето, ама като се замисля какво ще е като се родят малките, сега направо си е песен работата  Mr. Green
Айде аз да организирам варненските мами за другата събота - едната мама каза, че имало някакви лекции за бременни в 10:30 и после може малко да се разходим и да си поговорим. Който иска да се присъедини към нас да ми пише на лични и ще му обясня къде ще се чакаме  Peace
Много целувки на всичкииииии  Hug
Виж целия пост
# 433
Майчета, здравейте на всички, не съм писала отдавна, защото бях в чужбина за 10 дни после есенно почистване 1 седмица и като ми остане малко време гледам да обърна внимание на децата иииии така...... Та сега имам половин час релакс и  гледам да ви чета малко. Не знам вие колко сте наддали ама аз съм качила около 1,5 кг.,а пък корема ми е като бременна в 7-мия месец не се шегувам огромен е от сега, а има още толкова до края, гледам го този корем в огледалото и се чудя какво толкова има вътре, че е така подут вече взе да ми тежи. Гледам да не прекалявам с храната защото е много приятно да родиш и да нямаш килца за сваляне. С първият ми син качих 25 кг. и сега като гледам снимки съм ужасена от себе си, а след третото раждане, детето се роди 3,700 кг. а аз като се изтеглих на третия ден,  у дома бях с два килограма по лека от колкото като забременях. Дано и сега да е така.  Praynig   
Приятен ден на всички и приятни емоции с шаващите коремчета. Hug
Виж целия пост
# 434
Здравейте! На мен ми излезнаха резултатите от 2-я БХС,ама като не разбирам как да ги разчета.Ако някоя от вас знае може ли да ги разтълкува:
риск за синдром на Даун : 1:1500
риск за болест на Едуардс 1:100000
риск за дефект на невралната тръба - нисък.
 
Иначе аз още се боря с ужасната ми настинка Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия