ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 450
GodaIva,мила,Цонева във Фемина ли?Аз досега два пъти там ходих,но при Врагалева,доволна съм много,но ми се вижда много млад специалист,та май ми се иска на следващата фетална да се запиша при Цонева,4е 4увам добри неща за нея.И честито мъж,дупе да ти е яко! Joy

Диланди май не е същата д-р Цонева. Като гледам адреса, който е е писала GodaIva, това е Ина Цонева от Стара Загора. Аз също съм ходила при нея и по описанието на прегледа май  си е точно тя. Единственият ѝ недостатък е че дава един и същи час на поне 2-3 мами и се чака по много пред кабинета.
При предната бременност се е падало много да чакам,но защото и звъннат за раждане и хукваше.После ако часът ми е бил в 2,влизам в 5,да речем.Онзи ден беше събота като ходих,спази си точно часът жената,то и нямаше много хора тогава.
Виж целия пост
# 451
здравейте тумбачета  Hug

тези дни бях заета и не съм писала но ви чета( от сега нататък все ще е  така де че и днес е моя първи учебен ден Mr. Green)

исках много неща да ви кажа и сега вече не ги помня  Laughing (какво да ви кажа бременна съм)

само честит първи учебен ден на всички и честит празник на именниците   bouquet

бамба а на теб честит ти рожденик жив и здрав и много да те радва  newsm67

приятен ден на всички за сега пък за имена ще ви пиша по обстойно друг път
Виж целия пост
# 452
Бамба,и от мен честит рожденик!Да ви е жив и здрав и много послушен батко:)))И дано днес има най-прекрасния ден !!!  bouquet
GodaIva,тия работи да ти минават и заминават покрай ушите,не си ги слагай присърце.А ина4е си права за сополите,смях се много,ама си е така. Hug
на мен ми е много потиснато при такова време.Малкия все мрънкоти за разходки,а то вси4ко мокро,къде да го водя ве4е не знам и как ще изкараме зимата се 4удя newsm78Друго си е да ходеше на градина,голям си е ве4е и много по4ваме да си се изнервяме и двамата един на друг вкъщи JoyАма нямаме избор,ще се търпим-къде той с моето,къде аз с негово мрънкане Joy
Хайде хубав ден от мен,отивам да пия кафенце!
Виж целия пост
# 453
Добро утро момичета Simple Smile
Честит Имен Ден на всички именници, носещи тези прекрасни имена Вяра, Надежда и Любов!!!
Бамба, честит празник! Да ви е жив и здрав рожденникът и да ви радва много!
Честит празник на столичаните Simple Smile
И Честито на всички празнуващи Първия Учебен Ден Simple Smile))
Пожелавам успешна и спорна година на Всички Simple Smile)))
 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

Момичета имам питане, нали купихме количка, не мога да ви кача снимки нещо ( ограмотете ме как става качването на снимка от компютъра ми ), и количката е с 2 зимни коша и 2 летни седалки. Сгъва ни се само рамката на количката и незнам дали бих могла да ги возим мъничетата в колата със зимния кош, защото ако трябва да купиме и кошници, незнам как ще побирам кошчетата и рамката на количката в багажника. Но кошовете нямат колани във тях, сега ги огледах. Ако някои седи отзад (т.е. аз ) и придържам кошчетата, полицайте дали ще правят проблеми?  newsm78 Иначе в противен случай, вместо по голяма кола, ще имаме нужда от тир с ремарке  Joy
Виж целия пост
# 454
Диланди, същото се чудя и аз - снощи го водих в мола да щъка, но не мога всеки ден, а нямам и пари за детски клубове, така че разчитам на съседските майки да си ходим на гости взаимно, но ще видим дали ще стане така.

Опс, забравих
ИМЕНА: женски - Белослава, Вихра, Елеонора, Нора, Заря, Искра, Капка, Радина
мъжките съм ги затрила, но включваха - Боян, Боримир, Радостин, Антон, Милен, Мартин (но това се оказа прекалено модерно, а ние търсим нещо по-рядко) Аз лично харесвам Огнемир, Огнян и Пламен също.
Общо взето правилото ми е да НЕ избирам тези от списъците на най-често срещаните имена в Бъглария Simple Smile Последният списък беше от 2009та май, което ме подсеща да потърся актуален Wink

На първо четене в гугъл намирам тази статия, която дава информация за 2011 - http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4448131

Петето, не може да се качва снимка, която не е в интернет. Качи я във фейсбук или нещо от сорта първо.
Не може да се вози детето в зимен кош. Полицията е най-малкото зло. По-лошо е ако излетят при катастрофа... Не случайно има столчета за кола, те имат специален дизайн и има тестове, които сравняват различните видове по степен на безопасност. Най-добре е возенето с гръб към движението и бебешките са точно такива. Пусни си в ютуб няколко краш теста да видиш какво се случва при удър само с 60км/ч. Ние наскоро се изръсихме над 400лв за седалката спечелила награда за най-безопасна за 2011 - на фирма Cybex, но тя е за над 1г. Естествено разбирам и затруднението ти. Не е лесно с близнаци и понеже нямам опит не мога да дам конкретен съвет  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 455
http://xippbg.com/index.php?page=shop.product_details&flypag … hk=1&Itemid=1

Ето това е количката ни, дано да се види  Simple Smile

Шуши, благодаря за отговора! Просто съм на ръба на истерията, че ще ми трябва една кола за да возим бебетата и една за да возим количката, за друг багаж няма да коментирам  Joy тир с ремарке Joy Но най-важното е бебенцата да са добре защитени  Simple Smile Ще измислим нещо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 456
Пете,задължително с кошници за кола,мила!Права е Шуши за полицаите,те са по-малката грижа,но ще ви направят проблем със сигурност,казвам ти,защото от няколко майки ве4е съм го 4ула.Не знам какъв вариант да мислите,може би е трябвало да вземете коли4ка освен със зимните кошове и със кошници за кола.например ако излизате с колата някъде няма да вземаш зимните кошове,а направо ги сваляш с кошниците от колата и ги зака4аш на рамката на коли4ката.ПО принцип с такива кошници е препоръ4ително детето да не прекарва пове4е от 4ас в тях,поне първите няколко месеца,заради извивката на гръб4етата,но така или ина4е зимата пове4е от 4ас не мисля,4е ще сте навън.А зимните кошове можеш да си ползваш,когато излате без колата.Единствено за такъв вариант се сещам,но не знам за коли4ката ви дали продават специални кошници.Фатката е 4-5 месеца да изкарате така,после си минаваш на летния вариант и няма да имаш проблеми.
Виж целия пост
# 457
peteto24, относно кошчетата за бебетата - най-малкият пробем е полицията. По-важният и основен въпрос е безопасността на децата ти. При една катастрофа, макар и лека, ти не можеш да крепиш децата си отзад. При тегло 5-10 кг. на бебе мислиш ли, че могат да останат на едно място като нас - не, ще хвръкнат. Погледай клипчета на краштестове, за да разбереш какво става с едно дете при катастрофа. Кошницата за кола, добре закрепена с колани, до 9-10 месеца, а след това подходящо столче за кола е единственото правилно решение за безопастност. Много ми е странно мисленето "ама дали ще ни глобят полицаите"... те не глобяват щото им е кеф. както и искрено се учудвам като видя семейство, където двамата възрастни се возят отпред с колани, а детето/децата им отзад стоят прави и необезопасени.

За мен въпросът със столчетата за кола е безкомпромисен - синът ми винаги се е возил в кошница, след това в столче на Чико, сега в стол на Cybex, винаги вързан с колан. Няма не искал да сяда, не искал да се връзва. Сега безпроблем си сяда в стола и се връзва, дори не го прави на въпрос.

Междудругото, нашето Cybex го взех от един немски сайт, излезе ми доста по-евтино, отколкото от тук да го купя. Така че и пазаруването от чужбина е опция.
Виж целия пост
# 458
Е, нашето Cybex е от 1 до цели 12г, така че при положение, че друго няма да се купува повече, решихме, че парите си струват, а хванахме и намаление Wink Хем няма да трупаме и излишни няколко различни размера столчета. Много сме доволни засега и той също не протестира за връзването, понеже вече гледа напред и му е интересно.
Виж целия пост
# 459
Здравейте момичета  Grinning

bamba, честит ти рожденник, много да те радва, да е здрав и да има щастливо детство   Gift
Скоро най-щастливите ти дни ще станат два  Mr. Green и ще има едно празнуване  Peace
А на всички именници много любов, щастие, късмет и само красиви неща да им се случват в живота  Hug
Ох, като почнат с половете - дано е да такова, дано да е онакова, ще кажеш, че го поръчваме по интернет  Thinking. Някои хора с години не могат да имат детенце, ние нямаме право да избираме, важното е да са ни живи и здрави.  Grinning Аз просто днес нямам търпение да разбера, защото вече ме изяде любопитството, а пък и като разбера ще се отключат правата ми за пазаруване  Mr. Green И аз вчера прегледах дрешките, имам достатъчно, ама поне нещичко ще купя - няма да ми се размине  Party
Това със сигурността със столчетата за кола наистина е важно. И аз моето столче го взех много здраво и съм супер доволна, ще ни изкара до 7-8 годишна възраст поне. А за бебето си имаме от количката. Аз откакто една позната катастрофира и детето й излетя от прозореца много съм се наплашила. Тя казва, че го вързала, ама уж столчето не се закопчавало добре, ама само тя си знае дали го е закопчала, но работата беше много сериозна - операция на главата, едвам го спасиха детето. ЗАТОВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЪРЗВАЙТЕ НАЙ-СКЪПОТО СИ СЪЩЕСТВО В КОЛАТА !!!

Ами за сега това от мен, отивам да работя. До после коремчета сладки  Hug
Виж целия пост
# 460
catty m ,нямам първи БХС.АГ-то ме прати директно на втори.Цифрите са разбираеми ,но хормоните нещо не ги разбирам.Ще се консултирам с лекарката задължително.Благодаря ти за отговора. Hug
Виж целия пост
# 461
Добро утро,мами! Честит празник ако имаме именици с тези красиви имена Вяра,Надежда,Любов и София!   bouquet
Bamba, честит ти рожденник, здраво дете да расте, безгрижно и щастливо детство му пожелавам!
Момичета да се похваля - вчера си купих едно гащеризонче за бебо  Embarassed така, че голям мерак имам вече  Simple Smile разгледахме и количките, все още оглеждам и следя какво съветвате и вие тук...
mibe08 - аз съм +5 кг, за успокоение, не си сама  Wink
GodaIva, честит ти мъж  Hug и да знаеш като чета как почиваш вкъщи, кафенце, малкия покрай теб и чак и аз искам вече да съм си повкъщи Rolling Eyes още малко мисля да поработя и да се отдам на почивка..
Прегръдки за всички и лек ден!!!
Виж целия пост
# 462
Хелоу на всички!!! Честито на именниците и на учениците!!! Да сте живи и здрави и много успехи! Честит рожденник на Бамба!!! Да е много весело и усмихнато дете!  newsm67

От мен накратко: миналата седмица бях три дни болничен, но работих от къщи (няма пълно щастие)... Все пак и това си беше кеф. Скоро не съм имала нито болки нито стягане на корема, но пия но-шпа (поне една седмица ми каза док). Иначе днес пак ми източиха кръвта - четвърти път за последния месец -  и поредно изследване на урина... Дано всичко да е ОК този път.

С килограмите и аз напредвам - вече съм +4. Не прекалявам с храната, но от както съм бременна закусвам (преди не го правех) а и не се лишавам от нищо - каквото ми се прияде си го хапвам.

Хайде сега обратно на работа.. Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 463
Здравейте мамчета!!!
Бамба Честит рожден ден на детенцето ти ,да има най-красивото детство и най-сплутеното семейство !!!
Честит имен ден на празнуващите!!!
Честит празник на Софиянци!!!
Честит първи учебен ден на всички дечица и учителки ( по спомен мисля , че имаме такива в нашата отчетна)
За килограмите +5,6,7 варирам ... напоследък май не качвам newsm78
Пете Много ви е хубава количката , но наистина без столчета за кола не става  Naughty
Сега като се замисля колко ми е малък багажника ... нямам си идея дали количката ще се побира  Whistling
Годайва Максимално се изкефих на това което си казала на етърва си (или зълва  newsm78 и аз ги бъркам) крада си го  Mr. Green
Със мойто свеки пихме кафенце онзи ден и тя ми сподели , че много се притеснява за къпането на бебчо (очаквах тя да ми покаже как става).Тотално ме отряза по този параграф и реших да взема нещата в свои ръце ... та купих си коритце от продавалника

Само дето покупката не е съгласувана с таткото, а всички мои приятелки ме уверяват , че анатомично корито няма да ми е нужно и няма да ми е удобно ...та въпроса ми е дали някоя от вас е ползвала подобно и удобно ли е ?

Виж целия пост
# 464
Аз съм точно на обратното мнение,но явно на всеки разли4но му е удобно.Моето е анатоми4но от баткото и сега пак него ще си ползваме,много ми е удобно,дори от време на време и сега малкиш си се плицика вътре HugТова,което си показала не ми е много ясно от снимката,моето от едната страна е направено за по-малко бебе,а след годинката го прехвърляш от другата страна,където е със седнало положение.Много си ми беше удобно,а и продължава да ми е,така,4е покупката ти е напълно оправдана по мое мнение! Peace
Издирих снимка,ей такова е нашето:
http://shopping.bg/anatomichna-vanichka-surf-neonato
Беше ни подарък от зълвата,ина4е има и много по-евтини такива! Peace
Офф,как си ги слагате тия ленти4ки отдолу,дето показват коя седмица сте?Ни за бебето успявам да си сложа,ни за баткото.... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия