Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 41 228
  • 737
# 585
Минавам съвсем на бързо, да дам отчет, че време не остава от сноване между баби и празнувания...

Започвам хронологично... да почерпя, че вече съм дипломиран инженер Mr. Green
Скрит текст:
За дипломирането и студентския празник дребния го бяхме оставили при баба му и всъщност за пръв път го отделяхме от нас... тръгнах със свито сърце, но пък детето си ми е добричко и изобщо не е реагирал Whistling
В неделя като се прибрахме, само ни гушна и ни каза, че ни обича Heart Eyes

Миналият петък като забирахме дреб от ясли, излезна сестрата и ми каза, че Дидо казал, че си имал сестричка hahaha Посмяхме се дружно, а той продължаваше да твърди, че бил "бати на ичка"...
Във вторник беше тържеството в яслата по случай Коледа - беше невероятно Simple Smile всички дечица пяха и танцуваха, а главнодействащото лице беше Дидко, облеченкато джудженце Mr. Green Heart Eyes

С картичките малко позакъснях, за което искрено се извинявам на всички Ви... Пуснахме ги в сряда вечерта, надявам се да стигнат до Вас за Коледа Heart Eyes
Ние получихме писъмце от "Ники и 'е'я" и малкия беше страшно доволен, че и за него има нещо в пощенската кутия Heart Eyes А в сряда, докато обикаляхме да търсим картички се върнах в доброто старо време, в което нямаше как по друг начин да честитиш празник newsm76 Стана ми страшно мило и носталгично Blush Heart Eyes

И сега голямата новина, за който не е прочел във Фейсбук hahaha Срамежливото бебе се показа и се оказа, че Дидо е бил прав - чакаме момиченце Heart Eyes

Оставям Ви, че ме чакат подаръци за опаковане и трябва да ги отметна, докато си приберем зверчето Mr. Green[/color]
Виж целия пост
# 586
привет и от мен, аз още съм на работа, но влизам да видя как сте.
надявам се всички добре и Сами да се оправя по-скоро  Hug
и на мен ми стана едно такова мило, сутринта отваряме пощенската кутия и вътре картичка, толкова приятно е наистина  Heart Eyes и Мили искаше да я носи до градинката, по пътя я отворихме и много се зарадва на ръчичката Wink и си я носи до групата, остави си я в шкафчето да я чака там картичката, толкова топло я прие като й казахме, че е за нея  Heart Eyes
благодаря на всички, които са пратили, когато и да е, ще пристигнат Simple Smile
толкова топлина донесе тази картичка  Hug

Мъниче, усещах аз, че ще са шарени Wink
и ние потвърдихме пола онзи ден - момченце  Heart Eyes
честито дипломиране!

grix, жалко, че съм пропуснала лекцията. на мен ми прилича на един ситуативен подход, за който четох наскоро.
с радост ще си купя книгата и ще я прочета. само да я видя он-лайн.

лек път на тези, които ще пътуват за празниците!
хубав ден от мен Simple Smile

п.п. забравих да пусна нещо за стимул за малките скиори - снимка от миналата зима  Heart Eyes
Скрит текст:
Виж целия пост
# 587
Честито за нашарването - jos, мъниче Simple Smile

jos, не знам дали си чела тази случка, но това беше още в 1-вите дни след изписването от болницата (а ти се присъедини малко по-късничко). Много смешно ми става като се сетя.
Та малкият е изкъпан и сложен на повивалника. Лора пита - това какво е и сочи пишката. И ние с баща й - ми пишка. И детето - искам и аз, аз защо нямам пишкааа. И рев, че нямала ...
Очаквайте бисери по въпроса Wink
Виж целия пост
# 588
Страхотни новини, Мъниче, Джос, много се радвам за вас  Hug
Весели празници, момичета! Пожелавам на всички ви много радост, много веселие, само положителни емоции и по възможност повече спокойствие  Hug
Виж целия пост
# 589
Благодаря и аз картичките момичета, наистина е страхотно да отвориш пощенска кутия и точно като едно време картички....отдавна не бяхме получавали, та да поздравя Джос за идеята и момичетата за изпълнението  Hug Hug
Джос, Мъниче супер за бебчетата, да кажа, че и при нас май ще е шарено, док каза, с 90% сигурност за момче, но при нас все пак е още рано, но като си знам доктора, твърде вероятно така да се окаже.
Гери и ти ли беше на Лари Коен, радвам се, че си отишла и аз бях на негова лекция, но в неделя на друго място за по-затворен кръг от хора и останах повече от очарована, страхотен човек, страхотен лектор и страхотен специалист. От професионална гледна точна мога да ви кажа, че си струва адски много да се прочете книгата и да се слушат лекциите му, има много дълбоко и интересно разбиране за нещата (малко странно за американец Wink ) и успява да ги предаде на супер достъпен език. На мен нещата, които говореше ми бяха познати от доста отдавна, но въпреки това се забавлявах и ми беше адски интересно, та препоръчвам и аз горещо книгата му, която излезе наскоро на български, за която е писала Гери.  
За рисунките, аз отдавна подозирам, че Мая рисува добре, но някак все забравям да ви питам, децата ви горе долу такива рисунки ли рисуват като Йоанка? Защото Мая рисува човечета, коли, самолети, риби, лодки, дървета, прибори и разни друг неща, пак доста добре изглеждащи....но си мислех, че е горе долу нормално, до момента, в който и аз в яслата не мернах някакви рисунки дето бяха рисували другите деца.....явно ще си има талант в тази насока.
Виж целия пост
# 590
vesy_evi - Ивайло рисува като Йоана да, Simple Smile. Той обича да оцветява (взима молива и драска в/у цялата рисунка за оцветяване, после с другия молив в/у другата и т.н. ). Също много обича да драсне две черти и да пита "коя е тази буква?" - и аз отговарям докато уцеля каквото си е намислил Simple Smile
Виж целия пост
# 591
Дидко рисува "човечета" Mr. Green
Ще изнамеря да снимам и ще кача тези дни Simple Smile
Иначе се опитва и да оцветява, но е силно казано hahaha
Обича да рисува очички, нослета, уста и пъпче на човечета, които аз съм му нарисувала и там се справя доста добре Simple Smile

И благодаря на всички Ви Hug
Виж целия пост
# 592
Човечетата Мая сама си ги рисува с доста подробности - глава с очи, вежди, нос, уста, коса, уши, тяло с ръце с пръсти и крака с обувки....но честно казано много ме мързи да снимам и качвам Wink
Сама пише и няколко букви....
Виж целия пост
# 593
Оооо Веси ,явно Мая е доста надарено дете ,може би трябва да помислите за по-специялно обучение.До колкото знам ,рисвуането е много пряко свързано с финната моторика и разни мозъчни дейности при децата.
Иначе и на другите деца в яслата рисунките са горе-долу в същия постмодернистичен стил  Laughing .
Виж целия пост
# 594
Да, явно добре се справя....и на мен така ми се струваше, но все забравям да съотнеса към това как е с повечето деца....а като си помисля, че ние тук с баща и обяснявахме например дълго време, че ръцете излизат от тялото, а не от главата и си виках какво толкова не може да разбере, а то явно все пак си рисува сложно Wink Но има на кой да прилича де, моята по-малка сестра е художник, от майка ми тръгва, която рисува добре, аз съм средна работа, мъжът ми също рисува добре.....а и на Мая явно и харесва, защото това е едно от нещата, които прави най-често и най-по много, ако и стоиш на главата и рисуваш заедно с нея може и повече от час да откара....
Във връзка пак с рисуването вчера много сме се смяли, защото изведнъж започна да рисува някакви странни фигури, доста приличащи на летящи чинии (тя не казва какво са) и като обсебена изрисува повече от 5 страници от блокчето само с такива....супер беше странно, питаме я разни неща за тях, но нищо не казва, само рисува и рисува, еднакви по един и същ начин и много......викаме си ето идват извънземните (21.12.12), Мая влезе във връзка с тях.....хахахаха...и беше много странно...
Иначе да рисуването е свързано е с фината моторика и с дясното полукълбо на мозъка, отговарящо за пространственото мислене и въобще за всички невербални, нерационални процеси (за които отговаря лявата половина) ...
Виж целия пост
# 595
Ми Веси, какво да ти кажа - Сами се справя като Йони на Гери Simple Smile
Кака му в градината т.е. на 3 и нещо хвана как се рисува човече  Mr. Green
И 2-мата обичат да драскат - имат една Икейска дъска за рисуване (като статив) и там творят.

Засега мога да ги похваля, че бързо хванаха конструкторите и с голямо увлечение строят.

Весели празници момичета.
Виж целия пост
# 596
как сте, момичета Simple Smile
ние утре сме при бебе на погача, мислим сутринта да сме на Витоша, а следобяд Мили да си поиграе с приятелчетата на купона, че са набори с другото дете в семейството Wink и ще има сигурно и още дечица.
днес правихме двете коледни сладки и голям смях падна, едно месене, точене с точилката Wink украсяване после Simple Smile
Vesi, може и вие да ги нашарите Wink при мен в 12та се видя момченце, док видя де, каза, че по-се виждали от момиченцата на първата ФМ, та може да е и при вас така Simple Smile
много се радвам, че Мая рисува така, със сигурност има талант, освен, че има развито пространствено мислене, което е много хубаво.
трябва да изровя мои рисунки на 2 и 3 г. как съм рисувала, дори в детската градина ни искарваха с брат ми на статив да рисуваме и все обяснявах на другите деца как къщата може да "лети във въздуха и да е толкова малка", това е наследствена дарба и при вас, както изглежда.
но по-важно е, че има развито пространствено мислене.
пък кой знае, може и други дарби да има Simple Smile
но засега е добре само да я насърчавате  Peace

ох, добре, че отрано сме свършили коледните покупки Simple Smile
приятна вечер
Виж целия пост
# 597
Ехееййй, много се радвам за "шарените" новинки, сред бременните мами! Лека бременност и на трите Hug  Hug Hug

Jos днес ни зарадва и вашата картичка . Благодаря за милото пожелание!   bouquet
Снимката с малката скиорка е супер! Да ти се прииска, веднага да се попързаляш Hug
Що се отнася до лекцията, аз още септември си търсех тук компания, но никой не изяви тогава желание и понеже датата бе сменена в последствие, не прецених, че ще е нужно да напомня за новата дата.
Да се надяваме, че ще има за в бъдеще и други срещи с този автор, още повече, че той спомена за излизането на нова негова книга догодина. Друг е въпросът, у нас кога ще се появи. Peace

Веси радвам се да чуя твоето положително мнение за д-р Коен и неговия игрови подход, тъй като си професионалист в тази област и имаш по-богата база за сравнение. Страхотно е, че си успяла да присъстваш на уъркшопа. Винаги е по-полезно и интересно, като има повече взаимодействие и личен контакт, а и в един по-тесен кръг, човек може да зададе повече въпроси и да получи отговори веднага. Peace
Ако ти се споделя и имаш малко време, разкажи повече за някоя конкретна ситуация, която сте разиграли и може да касае поведението на този етап, от развитието на децта ни.
Що се отнася до рисуването и аз мисля, че твоята Мая има дарба. Чудесно е, че така ви изненадва на тази крехка възраст, а и тепърва ще задобрява Grinning
При нас рисунките са в т.нар фрии стайл Laughing, но предлагам разнообразни средства за рисуване, заради различните усещания и опитност, които носи боравенето с тях и най-вече, заради самото забавление.  Peace

Тази вечер бяхме на един коледен концерт, с участието на детски балет, в зала България и Мая много се впечатли от танца и музиката. Още там започна да ги имитира, искаше да се качва на сцената, а като се върнахме в къщи, застана пред огледалото, с вдигнати ръчички нагоре и се въртеше като " балелинка"  Laughing На заспиване каза "Искаш пак на балет" Heart Eyes

Ние утре пътуваме в провинцията за празниците, но ще имам възможност да влизам тук и да се поздравим за Коледа.

Пожелавам ви много коледно настроение, смееен уют, топлина, обич и звънлив детски смях!


Виж целия пост
# 598
Мили момичета, искам да пожелая на всички една вълшебна и приказна Коледа, изпълнена с топлина и любов, с безброй искрящи детски усмивки, прекрасни изненади и много незабравими моменти с любимите ви хора! Бъдете живи и здрави и истински щастливи!



При нас Дядо Коледа подрани и още в петък ни зарадва с куп подаръци под елхата. Децата явно са били добри през годината, защото белобрадият старец изпълни желанията им и даже имаше в повече изненади. Сбъдна се и мечтаната от всички ни снежна приказка при баба в Габрово. Най-щастливи разбира се са малчуганите, които не могат да се нарадват на снега и пързалките. Мама също се наслаждава на отдавна чаканата почивка.

И понеже нямам много възможност да пиша, искам само телеграфно да поздравя нашите бременни коремчета за "нашарването" (наистина е страхотно да си имаш и момиченце и момченце), да благодаря на grix и Веси за информацията за д-р Коен (задължително ще си купя книгата, звучи много интересно), да споделя колко впечатлена съм от дарбата на Мая (рисунките на Никола са си чисти драсканици и голямо постижение за него е да не излиза от листа), да пожелая бързо оздравяване на Сами, да поздравя Мъничето за дипломирането и да изпратя целувки на най-сладкото джудженце Дидко, а също така на малката скиорка Мили и прекрасната "балелинка" Мая, както и на всичките ни страхотни септемврийски дечица и техните мами. Още веднъж весело посрещане на празниците! Обичам ви!
Виж целия пост
# 599
благодаря на всички за пожеланията Simple Smile за светлите празници Simple Smile
на всички, на които не успях да изпратя картички, както и на всички мами и сладурки и сладурковци в темата ни, пожелавам весели празници, здраве и много красота, щастливи мигове с обичаните хора, много усмивки и сбъднати мечти, много лудории и нови приятели, топлина и благоденствие в семейството!  Hug  Heart Eyes

grix, помня, че се смени датата на лекцията, но като видях тогава в календара пак не ми беше възможно да отида, жалко, че си нямала компания от тук, но пък книгата ще я чакам в български вариант с нетърпение Simple Smile
ние днес бяхме на погача на бебе, Мили игра и лудя с другите деца, преди това бяхме на Витоша с шейната, добре, че беше чаят да ни топли Wink макар, че и слънце имаше, но голяма игра в снега падна, а и имаше други деца с шейни и беше весело  Wink

пожелавам здраве и приятно изкарване на празниците!
аз в момента готвя за утре постните работи, а за Коледа съм направила менюто само Wink
и рекох, чакай да намина тук Simple Smile
Благодарим на всички за картичките, днес ни зарадваха и Никито, и Дидко  Heart Eyes
надявам се тази инициатива да стане традиция, живот и здраве  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия