
При нас си е традиция, да празнуваме Бъдни вечер с родителите... Редуваме ги - едната година сме при моите, а на именния ми ден - при свекитата, а на другата - обратно

Тази се падна на посрещнем Коледа в свеки, заедно с етървата, девера, баткото (на 12г.) и малчо (на 2м.). Всъщност, Дидко не беше виждал малкото и беше много възхитен
Когато пристигнаха етървата, първо констатира учудено, че "Тете 'ема няма бебе" (В на Цецето корема няма бебе), но след като влезе и девера, носещ шезлонга с малкия, Дидо си глътна граматиката, залепи се за него и цяла вечер го пазеше

Разопаковането на подаръците беше доста...емоционално - то не бяха късания на хартии, то не бяха радости

На 25 сутринта закусихме и отидохме при нашите - там пък ни чакаха сестра ми, зет ми и племенника (на 5г.). Още с пристигането започна и разопаковането на подаръците - и там голяма радост

За Коледа и Бъдни вечер му обясних какво всъщност празнуваме. Запознат е и с Библията - първо започнахме с тази, а след като я прочетохме и имаше интерес, продължихме с тази. Малко преди Коледа обяснихме пак на няколко пъти какво честваме

За дядо Мраз също му обяснихме, преди да го заведемна тържеството в авиобазата

В яслите беше лесно - там влезе през вратата и не стана ясно как се е предвижил

Вкъщи и в бабите подаръците, по традиция, дядото ги е оставил под елхата, защото има много деца, които трябва да обиколи и не може наведнъж всички
Казваме му, че дядо Мраз и дядо Коледа е един и същи дядо, просто различните хора, го наричат различно

Нашите последни кътници излезнаха края на ноември (всъщност - тогава ги видяхме, кога са поникнали не сме и разбрали
)
Да, но това не пречи да си лапа пръстите
Подозирам, че копира две от дечицата в яслата - близначета, които до тогава бяха с биберони, но явно родителите им решиха да ги махат... Започнаха да си лапат пристчетата и по това време се появи и това при Дидко
Обясняваме му и двамата с баща му, да не прави така, защото по ръчичките има много малки буби, които като попаднат в устата и ни разболяват, но няма особен ефект 
Проблема със съня засега се оказа единичен случай и дано така и да си остане
И аз не си го давам (неговия сън де) - още повече напролет...тогава ще ми е жизнено необходим 
Новата година ще я посрещнем с моите родители
Имахме намерение, да се качим на вилата, но като знам как миналата година им караха хляб с БТР-и близо месец, се разубедих
Вариант беше и да празнуваме с приятели, но не ми се оставя малкия точно на празника Затова и решихме да отидем при нашите - хем те няма да са сами, хем ще се порадват на внучето
Весело посрещане на всички

Аз да попитам... дечицата, които говорят повече - използват ли местоимения (аз и ти главно)... от седмица насам някъде малкия вече не говори за себе си в трето лице, а в първо

оооооо, забравих... получихме още картички - Дидко е супер доволен - постоянно ги разглежда и като дойде някой вкъщи, задължително му ги показва и обяснява коя от кой е
"А'т 'тъм кака Кики", "А*с съм Бати Ади". Абсолютно не мога да облеча вече на Крисито едно чорапче дори, колкото и да бързам понякога..., всичко сама облича, съблича. На кукото сама се оправя, взима си го, сваля панталоните си, сяда, огащва се после сама. Алекс също може, но не държи на 100% сам да се облича винаги. 


Поне с говора е напред, оправя местоимения - лични и притежателни, времена, само нещо родовете покрай кака си бърка и говори за себе си в женски род. Пак покрай нея, без да сме го учили, знае много песнички и стихчета. Веднага попива всичко ново, особено когато е някоя глупост, на секундата я запомня. От някъде дочул "Мама му стара" и започна да го повтаря постоянно. Казах му, че мама не е стара и така ме обижда и той веднага смени израза на "Баба му стара". 
Ако някой се сети друго, да предлага. Дето се вика- нова година с ново заглавие. 

