Ирландия - пета тема

  • 36 463
  • 734
# 135
Аз пък да ви помоля за още едно палцестискане за утре, защото знам, че сте вълшебници. Wink
Ако стане, ще се похваля.   Whistling
Гилти, трябва и различни породи да има - ако сме все еднакви няма да е интересно.

Между другото, кои са тия Форуми, в които никой не помагал?  newsm78
Аз помня, че на времето бая рових из нета, но освен някакви стари теми в нета, нищо актуално не намерих.  Rolling Eyes

Тук е хладно.
Валя няколко пъти проливно, в момента не вали, но е мрачно и е 12 градуса.
Виж целия пост
# 136
Ние си имаме само двама от противоположния пол и вече се обърках кой какво търси.... Mr. Green
Всеки сам си преценява според професията си. Аз коментирам това, през което сме минали.

Лем, ще го имам предвид, да знаеш!  food010

Guilty е дала много добър съвет на big fi6 - без посредници!
Виж целия пост
# 137
... но моето впечатление от тук е, че такива мултифункционални кадри не се приемат много на сериозно. Наистина вярвам, че умееш да правиш всичко това, което си изредил, но те съветвам когато кандидастваш за работа да акцентираш върху това, което си работил най-много и ти е професия.....

Знам го това.. не че съм съгласен с него, но го знам. Както и знам че повечето 'западняци' просто не могат да повярват, че някой може да прави 7, 8 неща, след като те знаят, че само за едно се учи 5 години, а и доста от тях са мързеливи, доста са ограничени.. да не говорим и че системата ги ограничава - този, който ще ми преглежда кандидатурата е учил някъде как се прави подбор на кадри, а там ги учат по шаблон.. и ако тоя човек няма пипе да мисли, следва матрицата (нещо заради което не харесвам USA).  И да ти кажа защо нямам избор - ако направя това, което ти ме съветваш, което е съвет в всеки туториал от рода на ''как да кандидатстваме за работа'', трябва да пиша - 25г стаж като музикант търси работа като нещо друго  smile3521 повярвай ми .. това е още по-голям гаф. Нас не ни възприемат на сериозно. Поговорката 'музикант къща не храни' не е известна само в България. В повечето случаи хората са прави за това си отношение. Повечето музиканти наистина нищо друго не могат да правят.. ръцете са им в задника (нали не давате на децата си да четат тук) newsm47 повечето са пиендета, които оправдават пиенето на бира с многото потене на сцената, повечето пушачи, обичат да си пият кафето по 3, 4 часа на ден, като твърдят че така се зареждат творчески ...   така че не мога да се сърдя на масите, че ни възприемат така. За това правих вече няколко опита да оставя този бизнес - неуспешно. Само човек, който ме познава.. който може да ме наблюдава няколко дни какво правя, как го правя, как се отнасям с хората и с работата си, може да оцени това, което съм, а това по интернет не става... Аз просто се ровя и търся.. дори и на принципа 'за лудо работи, за лудо не стой' защото съм деен човек, а това е единственото което мога да правя - търся чрез интернет.. ако и това не правя... въобще няма да мога да спя вечер на фона на бавното, но сигурно затъване  smile3518 А тук няма да пиша повече кой съм, какво мога и какво не, че току виж някоя от вас започне да си скубе косите, че не се е родила на подходящото място, за да ме срещне по-рано  newsm47 newsm47 newsm47
  Btw, да допълня за Лимоменото храстче Simple Smile това е едно от нещата, които не важат за Норвегия - по планинските хотели се търсят точно такива - масажистка/камериерка, рецепционист/сервитьор, камериерка/миячка в кухня.. иначе не могат да оцелеят .. няма толкова туристи за да си позволят оделни хора за всяка позиция. Имам познати колеги, които работят тоно това, което аз търся. Аз се мръщих доста време и отказвах бачкане, например на речни кораби, защото искаха от нас да носим кашони с храна и напитки заедно с ютилити стаф-а , което не е проблем по принцип за човек като мен - аз не съм Gotye... но не и 30 мин преди да трябва да свиря Simple Smile
Виж целия пост
# 138
Вальо, никви биберони, стягай се в кръста, да не те опляскаме, ако си непослушно момченце! Joy
Забравих те в предния ферман Simple Smile
Аз мога да съм и непослушно  smile3534 мога и да съм послушно  smile3504 но да ме пляскат разрешавам само по един начин, но е много цинично и дори на лична не бих го написал на нито една дама тук  newsm53
Виж целия пост
# 139
Ние си имаме само двама от противоположния пол и вече се обърках кой какво търси....
Че от къде знаеш, че са от противоположния, нали знаеш че всеки сам се определя  newsm48
За да кажа какво търся, нали първо трябва аз да знам какво търся  newsm62
Виж целия пост
# 140
Guilty, давай насам- ще гладя наред. Grinning Най- много обичам да гладя ризи и чаршафи.
Някои жени мразят гладенето, други чистенето, трети готвенето. Кофти е когато някой мрази  всичко накуп.  Twisted Evil  

Джу, утре имаш стиснати палци от мен.  Peace От все сърце ти пожелавам успех!  Hug

valepika, виждам, че имаш опит с Норвегия, защо тогава не пробваш да се върнеш там? Как изобщо се насочи към Ирландия? Направо не знам какво да те посъветвам. Може би трябва да се насочиш към някоя държава с по-развит туризъм. 
Виж целия пост
# 141
Аз най-много в Норвегия търся, но бизнеса се срина като лавина. Темата е дълга.. на кратко - в Норвегия реално няма истински туризъм.. много е малко и обикновено е от хора, които виждайки колко струва една бира, пият само безплатното филтър кафе. Хотелите са се пълнили от измислени конференции, като повод да се отиде в планината за 2 дни да се напият до смърт, сега в кризата това много намаля. Освен това, аз не исках да живея в Норвегия или където и да е другаде, където е прекалено студено или влажно.. винаги съм работил само на договори и се прибирам. Аз имам един голям проблем - не понасям хора, които се напиват до смърт... особено жени. Това в държава като Норвегия ме обрича на самота.. не само по отношение на жените, а и на хора с които да общувам. Форумите не дават топлинка вечер Simple Smile
Сега вече съм по-решен - намеря ли добро място... вероятно ще тръгна. Толкова години се връшах в БГ заради дъшеря ми... май е дошло време да остана някъде заради нея Simple Smile

п.п.
А сега лягам. Утре ако намеря време между две слънчеви бани на терасата  smile3534 smile3534 smile3534 ще пиша за една случка с менажер човешки ресурси, който прави това, на което са го учили и назначи некадърници Simple Smile
Виж целия пост
# 142
Освен това, аз не исках да живея в Норвегия или където и да е другаде, където е прекалено студено или влажно.. винаги съм работил само на договори и се прибирам. Аз имам един голям проблем - не понасям хора, които се напиват до смърт... особено жени.
А, то тук изобщо не е влажно и въобще не се напиват до смърт–особено жените.  Wink

Виж целия пост
# 143
Освен това, аз не исках да живея в Норвегия или където и да е другаде, където е прекалено студено или влажно.. винаги съм работил само на договори и се прибирам. Аз имам един голям проблем - не понасям хора, които се напиват до смърт... особено жени.
А, то тук изобщо не е влажно и въобще не се напиват до смърт–особено жените.  Wink



Хахаха...
Лем, взе ми думите от устата.
Вальо, ако наистина не искаш влажно време и пияници, вкл. жени, то Ирландия определено НЕ е твоята страна.  Naughty

Лем, благодаря за палчетата. Hug

И лека нощ от мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 144
Джуличка, имаш палци и от мен.Успех ти желая.
Лека нощ.
Виж целия пост
# 145
Оставям ви за малко и веднага 2 страници сте изписали  Laughing бъзикам се де. То другото "момченце" е писало повечко изглежда  Laughing

И аз си мисля, че е добре да си намеря  каквато и да било работа, а после след време да търся каквото искам

Но все пак ще насоча усилия главно в тази посока. Съгласен  съм да работя и 1 месец без пари докато се науча стига после да ме вземат (ако ме одобрят де). Ама май не е възможно да се работи така без пари.

Иначе  искам  - Куриер / доставчик / такси.   Куриерите искат повечето да имаш собствен бус.  Ако знам, че ще ме наемат ще намеря начин да купя един. Гледам ги, че са по 5 000 евро.  Доставчик искат собствен автомобил, а там може да се включа до 1000 евро.  Таксито освен пари се иска и разрешително и то е по - голям проблем.
Това са ми главно тревогите. Ще намеря начин да си купя бус или кола ама ако не намеря работа с тях после какво да ги правя  newsm78

Иначе за квалифицирана работа  трябва някой ден да си взема дипломата от НБУ  и ако евентуално ми я признават там да търся работа като PR. Само дето не ми е кеф Simple Smile
Виж целия пост
# 146

Кафе много обичам, да гладя също

Кажи адрес. Живи и здрави ако дойда до Ирландия ще ти пращам да гладиш. Все пак ще се радвам да ти доставя подобно удоволствие  Grinning.

Да е честито на кой и какво е имал Simple Smile. И успех на всеки дето иска да му стискаме палци ( и на всички нас де). Както казваше моето музикантче когато поздравяваше някоя маса "Живи и здрави и успех в живота" "Специален поздрав за 5 та маса" . Първа маса няма, че да не се обиждат останалите  Laughing
Виж целия пост
# 147
Добро утро  на кафе на джезве, понеже покрай другите неприятни неща, които ми се случиха последните 2 месеца, ми се повреди и еспресо машината  Rage.
 Цитирали сте ме, но вероятно не сте прочели внимателно точно цитираното Simple Smile
"...Освен това, аз не исках да живея.."
е написано в минало време. Тогава пътувах много, имаше бачкне, имаше избор... сега няма. Ако работя нещо друго, не ме интересува толкова кой пие и кой не, но в бара когато ги виждам в какво се превръща човечеството (а аз съм доста детайлен човек и много ми пука за много неща - знам че е болестно състояние) ми се свива душичката. Мога да работя на струг ако ме боли душата, но не и да пея и свиря....
И не само в бар-а - на улицата, телевизия, политика, алчност, непукизъм за това какво правят с планетата без да им пука как ще живеят нашите наследници... Стига ми да видя малоумието около себе си или по телевизията и край - не ми се твори, не ми се забавлява. В такива моменти искам да съм в планината и около мен да няма много хора а само чистота и животинки...  newsm08
Виж целия пост
# 148
п.п.
А сега лягам. Утре ако намеря време между две слънчеви бани на терасата  smile3534 smile3534 smile3534 ще пиша за една случка с менажер човешки ресурси, който прави това, на което са го учили и назначи некадърници Simple Smile

Ах тези жени  smile3514 коя ми завидя на слънчевата тераса и ми прати облаци днес  smile3512
Виж целия пост
# 149
Явно се е засрамила тая, която ми завидя - мъглата се разсея и след малко отивам, да си папкам ябълчица на терасата и да се радвам на слънцето   grinning039  Nature Sunny
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия