Ирландия - пета тема

  • 36 463
  • 734
# 510
едно уточнение Simple Smile и Тала е на юг, но е кофти квартал. аз нямам нищо против да живея където и да е в Далки. Другия ми любим район е около Стилорган.
И в нашия град е така - на север кандич хауси , на юг добрите части. колкото по отиваш към океана, толкова по скъпо.
Виж целия пост
# 511
Приипъъък и аз като Пантелей пътник днес...изморих се.  Blush

Лем, забравих да спомена, че съм силно впечатлена от подписа деееее....много тичане, и аз трябва да се върна малко във фитнеса, че има едни 5 кила дето ме тормозят....

Нем, много красиво  Hug

Гилти, и твоя ден май не е  бил никак лек, да си починеш утре. Купих си Ариел за цветно и бяло, 2 кг кутия пише че е за 25 пранета, 5 паунда едната. Като на мен тези 25 ми стават повече, защото като пера по малко дрехи, не слагам чак толкова прах, или ако пера чаршафи, които сменям всяка седмица и искам само да минат една вода на кратката програма.
Асда има в Енискилен, 50 км от Каван ми е, а до Асдата е Erne шопинг център, наоколо са и Теско и Дънс и Сейнсбъри, в центъра има М&S не ми се видя много евтино де, ние се разходихме из града, който го знам на изуст, че имахме да убиваме време, паунда го смятат за 0.75 паунда=1 евро, ние плащахме само в паунди, но ако се обърне в евро стандартно пазаруване идва колкото в Ирландия, спряхме и на един битак огромен Clogher Market от там си напазарих разни кухненски хартии, тоалетна хартия, нова мушама за кухненската маса, такива домашни потреби, много евтино и накрая като си тръгвахме видях едни турци с едни карамелизирани ядки и баклави и от това от онова и 23 евро.... ooooh! сигурно ще ми присядат тез баклави хаха

Пак много писах, отивам да спя...Чоси, аз че живея с ирландец понякога не му разбирам, ама те от нашия край говорят много бързо и мекат и я-кат, свиква се.  Peace

Лека нощ и хубава неделя на всички, Джу ти да свършваш по навреме и да опъваш краци пред тв-то Simple Smile случили сте на котка спор няма, щом от толкова малка не ти прави поразии Simple Smile браво
Виж целия пост
# 512
И още едно уточнение за кварталите Simple Smile
Не всички на север са работнически и зле, но тези най-близо до центъра, т.е. малкте номера, са най-зле. Dublin 13, където е едно от най-красивите места в Дъблин-Howth (което пък е родното място на Боно Wink) съперничи на най-добрите квартали от южната страна. Baldoyle, Malahide са също на север, но много приятни квартали.
Но съм съгласна, че на юг повечето квартали са по-добри.
В крайна сметка сигурно е въпрос и на късмет къде ще излезе работа Simple Smile
Виж целия пост
# 513
О, да. В Malahide много ми хареса и на мен. Замъка там е от първите в листата за посещение на гостите ни. За съжаление, докато мама беше тук, бе затворен за реконструкция.
Училищата там също може би са добри, kamfog. Hug
Моя близка ми сподели, че тя има колеги, които преди време са си продали къщите тук и са се изнесли извън Дъблин, най-вече на север. 2 часа в трафика си губят всекидневно от живота. Сега пазара за имоти е умрял и не могат да ги продадат даже.

То зависи и каква работа търсиш и къде я търсиш.  Wink
Прост пример - ако търсиш в:
Google, Facebook - D4,
Amazon - D8,
IBM - D15,
Microsoft, HP - D18.
Meteor, SAP - D24
Ето - подобна позиция, а има разлика в кварталите. Или търсиш наоколо до офиса или пътуваш.

Повечето българи се насочват към Lucan, Maynooth, Granard....защото е по-евтино. В Гранард има даже клас на БГ училището. Васко живее там и идва с бусчето всяка събота, изминавайки над 100 км.....

Намирането на работа е най-важното условие.
Виж целия пост
# 514
Правилно Simple Smile

Намирането на работа е най - важно. Не ме бърка пътуването мен. Дъблин е голям колкото София така като го гледам на картата (даже по малък ми се вижда). За това на мен  не ми е проблем къде ще живея и да пътувам до работа особено ако съм с кола. Предполагам, че там всичко е доста подредено както в Австрия и Германия примерно и няма да го има идиотизма на София, а и България като цяло де.
Виж целия пост
# 515
Ох, Нем, не знам вече с тези училища, проверявам, проверявам, но не знам на какъв принцип да отсявам. Не намирам и местни форуми за мнения. Затова реших да питам патило, т.е. вас момичета......и момчета, ако има Wink
Аз се насочвам към северната част,защото там има на кого да разчитам за помощ при нужда. A това е доста определящо при мен. А и познавам горе-долу района Simple Smile
Иначе за организираност на транспорта не съм сигурна Chosito. Аз съм живяла доста отдавна в Дъблин(2000г.), когато нямаше трамвай, а автобусите бяха доста нередовни. С дарта ми беше най-добре, стига да ходи докъдето отивам;) Кола не съм карала, но моите познати висяха в задръствания от 2-3 часа понякога. Когато си сам не е такъв проблем, но с деца не ми се иска да съм на повече от 30мин от в къщи. И със сигурност с кола! Simple Smile
Надявам се нещата да са се подобрили. Ще кажат тези, които живеят там:)
Виж целия пост
# 516
Кола не съм карала, но моите познати висяха в задръствания от 2-3 часа понякога. Когато си сам не е такъв проблем, но с деца не ми се иска да съм на повече от 30мин от в къщи. И със сигурност с кола! Simple Smile
Надявам се нещата да са се подобрили. Ще кажат тези, които живеят там:)

Вече няма такива задръствания. По малко хора работят и трафика намаля. М50 почти я завършиха и няма толкова ремонти. Луис пое много хора. По лесно е да спреш на паркинга и да си оставиш колата за 4 евро на ден и да хванеш трамвая.
Аз днес стоях 1 час в трафика заради маратон в нашия град.
Виж целия пост
# 517
Как да няма задръствания? Я елате да видите сутрин по N11 какво е. Същата работа е и по пътя до нас. Аз нали пътувам в обратната посока за училище и на отиване няма, но не мога да се прибера понякога с повече от 30 мин. Да пътуваш сутрин с автобус от нас до центъра си е мъка. Следобед също, т.к. няма отделна линия само за него. В петък пък всичко към 15 ч се изнася и т.к. пътя покрай нас води към М50....има задръствания до...хоризонта. При първи сняг как пъплят.....майко мила.
LUAS има само 2 линии - зелена в изброените скъпи квартали и червена от центъра до Тала. На север няма.
Автобусите идват бързо, ако по пътя си имат свободна за тях празна лента, в повечето случаи нямат такава. Добре, че поне може да проверяваш горе-долу след колко време автобуса ще ти е на спирката през телефона.
След работа по М50 до Bray има задръствания....
Хич не е за пренебрегване факта трафик.
Виж целия пост
# 518
Ох, Нем, не знам вече с тези училища, проверявам, проверявам, но не знам на какъв принцип да отсявам. Не намирам и местни форуми за мнения. Затова реших да питам патило, т.е. вас момичета......и момчета, ако има Wink

От какво точно се притесняваш? Търсиш в избрания район. Казват, че primary school e навсякъде добро. Единственото ти притеснение трябва да е дисциплината, но тя зависи от това в кой квартал си.
Бях много изненадана преди време, че по-големите деца в БГ училището в междучасията се боричкат на пода.  Shocked И майки ми обясняваха, че навсякъде било така. Да, ама не. После разбрах, че живеят в Тала.  Crazy Нищо лично.
Виж целия пост
# 519
Нем то и при над има трафик като вземат и водят децата. Но преди 10 години се влизаше и излизаше от Дъблин за средно 2,5-3 часа. Сега съвсем не е така. никой не ми вярваше в бг как 176км ги пътувах за 6 часа. нямаше магистрала, трафик докато излезеш от дъблин. сега за 2 часа сме там:)
Виж целия пост
# 520
O, да. Знам, че малко преди да дойдем са пуснали частите на М50. Но из Дъблин пак трафика си е....сутрин и вечер....Аз се сещам на Цариградско всяка сутрин и вечер до 7ми км и обратно...леле. Уж е 10 мин. пътя, няма и толкова. Sad
А и ако дадено училище е на пътя, а не вътре в квартала - става ужас.
Милото всяка сутрин бърза да излезе малко по-рано, хем пътува в обратна посока, т.к. в любим твой квартал пред училище само за девойки сутрин е някакъв кошмар....
Виж целия пост
# 521
И аз примъ-ъ-ък.  Sunglasses
Днес голямо мързелуване...нали е неделя. Снощи си легнах рано с книжка, а днес докато не я дочетох не мирясах.  Twisted Evil
Ние преди често пътувахме до Северна Ирландия. Ходехме на гости на приятели и преди да тръгнем на обратно отивахме на пазар. Пазарувахме предимно от Сенсбъри в Нюри или Асда в Килкил, пак близо до Нюри. Наистина беше евтино-паундът беше паднал доста.
Сега си взех Персил от Теско на промоция. Ариела също беше, ако някой иска да бяга бързо на магазина.  Wink
Гледам, че напоследък много коментирате училищата. За мен беше важно да са наблизо, особено за малката, тъй като основно майка ми я води и прибира. Не ми допада идеята за  училища само за момичета или момчета. Училищата и на двете ми деца са смесени. Когато дойде времето за избор на колеж на малката ще търся пак смесено училище. Ако сме тук още де.  Wink
На наши приятели децата и племенника учат в Educate Together, но аз и там не бих записала детето си, освен поради изтъкната по-назад причина и заради това, че няма униформи.
Дзак, не знам какво ми стана, но на дърти години изтрещях и пак се нахъсах за състезания.  Crazy  Живот и здраве, ако всичко е наред през юни ще взема участие в женския мини маратон в Дъблин.  bowuu Хубаво е да се бяга.  Hug А освен това бягането е безплатно.  Wink
Джу, значи Бюти освен красавица се оказа и умница.  Heart Eyes  Радвам се, че слушка и не прави бели.  Hug За вътрешни паразити мисля, че се дава хапче. Нали?
Нем, много красиво място за рожден ден.  Heart Eyes Но какво правим ако завали един зверски дъжд като днешния? Аз не бих рискувала да организирам рожден ден през октомври на открито. Страхотно е обаче, че децата са имали късмет и времето беше хубаво.  Hug
Чоси, моята работа не е тайна. Аз чистя къщи и гладя на няколко места. Не ме е срам от работата ми - дори съм писала в темите за домашните помощници.
Относно живота тук-наистина е значително по-спокойно от България. Преди години и ние сме оставяли отключено, докато не ни обраха нагло докато спим.  Confused Много кофти усещане. Оттогава заключваме постоянно и задължително включваме алармата.
Амин! Произнесох се!  Crazy Дано не съм пропуснала нещо.  Mr. Green
Виж целия пост
# 522
Добро утро. Simple Smile
Яяя, Лем, ти си ми била "колежка". Wink
Да, на котетата и кучетата се дават хапчета за обезпаразитяване.
Бюти беше ги получила и тогава я взехме, иначе не ги дават - трябва да изчакаш животното да ги получи и тогава си го взимаш вкъщи.

Желая ви успешна и усмихната седмица! Hug
Виж целия пост
# 523
Да пътуваш сутрин с автобус от нас до центъра си е мъка. Следобед също, т.к. няма отделна линия само за него.

Как така няма отделна линия? Навремето точно това ме впечатли-че има! Даже такситата не можеха да карат по нея! И се чудех как всички спазват това правило доброволно, тук такова нещо не може да стане! Да не би и там да е изчезнало?Sad
Виж целия пост
# 524
Има лента, но всички карат в нея. Не е само за автобусите както трябва да бъде.

Лем благодаря за инфото за Ариел. Не съм ходила там от 2-3 седмици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия