Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 31 054
  • 739
# 255
Преди малко ми се обажда и подсмърчайки казва "Мамо, без да искам си забравих якето в столовата, извинявай, мамо!" И плаче нашата. Успокоих я, че вероятно ще го занесат на охраната якето, но все пак да каже на господина от занималнята какво се е случило. Та така- записваме се и ние с първата загуба  Laughing
Виж целия пост
# 256
Аз давам джобни,но досега си е купила само едни солети.Снощи направихме сделка да си ги събира,за да може всяка седмица да си купува медената енциклопедия/тази с вестниците/.Ако не стигат аз ще добавям разликата.
Виж целия пост
# 257
Моята пък си загубила Музиката....

Да не се ги оставили в училище на целия клас?
При моят е така - музиката и тетрадката са в училището.
Виж целия пост
# 258
Точно вчера и в нашия клас са прибрали учебника по музика,за да не им тежи в раниците.
Виж целия пост
# 259
и при нас няколко учебника стоят в у-ще - музика,рисуване,дом.бит,роден край - ами като гледам то половината бреййй Shocked
Виж целия пост
# 260
buni, не е моя работа, но за какво му е на детето ти интернет?
Виж целия пост
# 261
Моята пък си загубила Музиката....

Да не се ги оставили в училище на целия клас?
При моят е така - музиката и тетрадката са в училището.

Възможно е, питах я къде е, каза, че си я била прибрала, пък сега я нямало?!
Възможно е да са им ги събрали. Ама го е пропуснала  Mr. Green
Виж целия пост
# 262
И ние се регистрирахме с първата загуба - суичър.
Джобни пари давам по левче на ден, идеята ми е да се учи да си управлява бюджет, вече втора седмица изтича, а си купил си е само едни кубети. Събира парите, за да си купува блейдове, но и аз слагам в чантата два плода и още нещо (вафла, кроасан, кексче), има и купони за стол, нищо не връща, казва че всичко си е изял, но дали е така...
За сега няма драми при нас, ходи с голямо желание и си личи, че е доволен от факта че е първокласник, дори веднъж ми каза: "Мамо, много си харесвам училището и госпожите, много добър избор сте направили".
По БЕЛ имаме пет "отлично", учудвам се, защото аз очаквах математиката да е силната ни страна, а там нямаме нищо отразено в тетрадките от страна на госпожата....
Доволно е детето, спокойна съм и аз, дано така да бъде и в бъдеще.
Nansen, на нас в петък ни нямаше учебника по математика, мислех, че го е загубил, оказа се, че госпожата ги е събрала, за да не ги носят до в къщи и обратно, моят въобще и не беше разбрал  Crazy няма да се учудя и ако при вас случаят е сходен.



Виж целия пост
# 263
Бюджетът й е 2лв на ден, не ги харчи всичките, засега много разумно си ги управлява.

Четох по-напред, че в много у-ща събирате пари за охрана... От общината не е ли осигурена? На нас не са ни искали  newsm78
Виж целия пост
# 264
Когато децата се разболеят, искат ли ви непременно извинителна бележка?
Виж целия пост
# 265
Здравейте,

Темата много, ама много бързо напредва. Ние пари не даваме, иначе в училището сутрин дават безплатна закуска, на обед и следобед  се храни с купони за 2,80 лева. Храната е добра и за сега целия клас - 12 деца се хранят на стола и са на целодневно обучение. Вчера бяхме на род. среща и се разбра, че ще има малка обществена поръчка за стола, а ръководството си харесва досегашната фирма, та събирахме подписи в подкрепа на настоящата. Това разбира се, няма тежест при избора на доставчик и се надяваме евентуалната смяна на фирмата да не се отрази на хранененто на децата. Много гадно се получва, че този избор се налага в хода на започналата вече учебна година и дано да няма гафове и дни без храна или с много лоша храна.
Иначе РД среща мина в четене на правилници и инструктажи на училището и организационни въпроси. много странно бяха направили срещата в 18,30ч за всички класове и нашия тати ходи на РС на каката. И на двета места се отчетохме с по 20 лева за дарение за училището, само дано наистина се използват за ремонт на фасадата и тоалетните.
Замилсям се дали да не давам допълнително храна, че за 40 стотинки сутрин - не ми се мисли какво ядат децата. Телефон не пращам, никой в класа не ползва. Госпожата не ги пуска сами, т.е. и джобни не са нужни. Всички помагала и материали, включително и екипа за спорт са на в шкафчето в училище и вечер се взема за преглед само това, което е писано през деня. на другия ден всичко отново се носи. Раницта ни изобщо не тежи. само блоковете за рисуване май ще свършат скоро, за 10 дни вече няма един блок, но това да ни е проблема.
Вчера минаха и да ни агитират за разни извънкласни форми. Едни са платени, но се организират от училищни преподаватели - плуване и баскетбол, а други са по програма "Успех". Можело да се избира по една платена и една неплатена форма. само дето неплатените щели да бъдат след 18 часа и още никой не знае точно какво ше има. За сега се колебае малкия дали да ходи на баскетбол, повече иска на футбол, но дали ще има по тази програма...
За болестите. И аз мисля, че в по леки случаи лекарства само сутри и вечер, а при по-сериозни - престой и лечение у дома.


Виж целия пост
# 266
Вчера се поизложи на едни задачи от типа 2-1<>или=2, но се оказа че в училище не са ги обяснили добре тези оператори за повече по малко или равно.

Това се учи в детската градина. Със сигурност го има в тетрадките на "Моливко Играй и мисли" или "Моливко В страната на математиката", 5-6 г. Има си изисквания на ДОИ.

не съм съвсем сигурна в детската учат < => но не и в единият край със задача....
Виж целия пост
# 267

не съм съвсем сигурна в детската учат < => но не и в единият край със задача....
В  градина учиха със 7 ? 8 или 5 ? 5 .
 
Днес в училище ни накараха да попълваме декларация че "ще пазим" учебниците и учебните тетрадки ( ами нали пишат в тях каква втора употреба ) да не се повредят  Twisted Evil и ще бъдат годни за повторна  е не бях много съгласна да се подпиша ама го направих  Tired стойността е 57 и стотинки, как да обясня на детето че не трябва да е много внимателен и аз каква отговорност поемам при положение че виждам учебниците само в събота и неделя ,ами те учителките трябва да я подпишат според мен  newsm78
Виж целия пост
# 268
хахахаа еее не такава декларция в първи клас не бих подписала...
Виж целия пост
# 269
Когато децата се разболеят, искат ли ви непременно извинителна бележка?
Задължително, и в детските градини искат.
Иначе - по уважителни причини - с молба до класният ръководител - 3 дни, молба до директора 7 дни за учебната година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия