Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 31 055
  • 739
# 360
Какъв е смисълът на звуковия анализ, че не мога да схвана.
Грамотността е следствие на четенето на книги, а не на броенето на букви и звукове.
Първото което се сещам - да знаят, че има гласни в думите (често ги изпускат при писане); да знаят сричките - помощ при пренасянето; чуват два звука, които се записват с една буква; и ей такива.
Виж целия пост
# 361
Бих добавила, че звуковият анализ е необходим, за да може в последствие децата да усвоят различни правила, с помощта на които да правят проверка за правописа на думите.
Виж целия пост
# 362
Аз съм царицата на квадратчета  bowuu ... за звуков анализ  hahaha Поне така смятат дъщеря ми и мъжа ми след като днес отделих 1 час за изработка на подлепени с картон квадратчета. После още 2 часа за изработка на кутийка, в която да се съхраняват горните, а също така пръчиците, пластмасовите цифри и буквите (защото следващата седмица щели да ги ползват активно).
Изобщо, нямала си баба работа ...





Има и по-тежки случаи от теб  bowuu-когато детето беше първи клас първо бях ламинирала цветни листове А4 и после изрязвах квадратчетата   Joy
Виж целия пост
# 363
Какъв е смисълът на звуковия анализ, че не мога да схвана.
Грамотността е следствие на четенето на книги, а не на броенето на букви и звукове.
Първото което се сещам - да знаят, че има гласни в думите (често ги изпускат при писане); да знаят сричките - помощ при пренасянето; чуват два звука, които се записват с една буква; и ей такива.

аз не бих казала, че грамотността е следствие само на четене на книги. Аз самата винаги съм имала разни проблеми с о/у в началото на някои думи и с пълен и кратък член, с местата на някои запетаи Simple Smile книги съм прочела наистина доста, но тези проблеми и до сега понякога ме измъчват. А в у-ще ми беше писнало да чета - отлична работа, но мн правописни грешки Wink
Виж целия пост
# 364
Какъв е смисълът на звуковия анализ, че не мога да схвана.
Грамотността е следствие на четенето на книги, а не на броенето на букви и звукове.
Първото което се сещам - да знаят, че има гласни в думите (често ги изпускат при писане); да знаят сричките - помощ при пренасянето; чуват два звука, които се записват с една буква; и ей такива.

аз не бих казала, че грамотността е следствие само на четене на книги. Аз самата винаги съм имала разни проблеми с о/у в началото на някои думи и с пълен и кратък член, с местата на някои запетаи Simple Smile книги съм прочела наистина доста, но тези проблеми и до сега понякога ме измъчват. А в у-ще ми беше писнало да чета - отлична работа, но мн правописни грешки Wink

Това се учи по граматика, а не със звуков анализ.
Виж целия пост
# 365
То си е част от нещата.
Ние също сме сричкували и сме правили анализи. Що народ, не може да пренася като хората например и т.н.
Няма да им навреди на децата, само в плюс ще им е Wink Но така или иначе човек не става грамотен само от четене на книги Wink
Виж целия пост
# 366
Ако детето не познава звуковете, как ще му обясните правилото за проверка на правописа на съгласен звук в края на думата?
Но така или иначе човек не става грамотен само от четене на книги Wink
Така е. Четенето помага, но не е достатъчно.
Чакайте само да стигнете до синтаксиса. Grinning
Виж целия пост
# 367
Тук мисля добре е описано кое, как и защо се учи - начално ограмотяване
Виж целия пост
# 368
Граматическите правила винаги са ми били трудно разбираеми, вероятно защото ми куца терминологията. От там проблемите с граматиката и в чуждите езици. Сега е момента да ги науча, ако не успея ще потретя със сина  Wink

Дидева, олеле не се сещам кое е правилото. Мислех че се проверява с формата на множествено число например или нещо подобно. Я ме подсетете!

svetlaem  thumbsup  брилянтна идея - уви късно е.
Виж целия пост
# 369
Аз съм царицата на квадратчета  bowuu ... за звуков анализ  hahaha Поне така смятат дъщеря ми и мъжа ми след като днес отделих 1 час за изработка на подлепени с картон квадратчета. После още 2 часа за изработка на кутийка, в която да се съхраняват горните...


Оооо ти си много търпелива Peace
Аз неАм нерви Crossing Arms-взех картон А4 няколко листа, от книжарницата-директно в една рекламна агенция-нарязаха ми ги за секунди  Mr. Green
Виж целия пост
# 370
А можете ли да покажете какво сте сътворили? Grinning
Виж целия пост
# 371
Ние се отдадохме на активна почивка.Бяхме на Пампорово за почивните дни.Децата си отиграха на воля без притеснения от коли,без шум,събрахме природни материали за бит и техника,хапнахме вкусна храна.С една дума забавлявахме.Направо не ми се тръгваше.
Виж целия пост
# 372
Момичета може ли малко помощ, със сигурност сте го обсъждали, ще съм благодарна ако ми отговорите.
За първолаци помощи всички ли трябва да получат и къде?
Виж целия пост
# 373
Момичета може ли малко помощ, със сигурност сте го обсъждали, ще съм благодарна ако ми отговорите.
За първолаци помощи всички ли трябва да получат и къде?

Не-само с доход под 350лв на член от сем.; ако детето има поставени всички ваксини и ако е записано на у-ще; търсят се в АСП Laughing
Виж целия пост
# 374
един математик и 4овек на правилата не би имал проблеми с граматиката, но някой с действащ по 4увстепо и интуиция ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия