Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 31 055
  • 739
# 300
На нас ни казаха в малки квадратчета от първич ден.
А аз чула не дочула  ooooh! и знам, че първо се пияе на големи квадрати купих 10бр тетрадки с големи квадрати,после хайде още 10 и с малки  Mr. Green
Виж целия пост
# 301
На нас ни казаха в малки квадратчета от първич ден.
А аз чула не дочула  ooooh! и знам, че първо се пияе на големи квадрати купих 10бр тетрадки с големи квадрати,после хайде още 10 и с малки  Mr. Green
Слънчи, при вас явно даскалките са много амбициозни. Пишат по време на рисуването, почват на малки квадратчета от самото начало ... може пък да е за добро.
Да не е някое специално училище?
Ще им намериш приложение на големите квадрати - щерка ти ще рисува "килимчета" на тях  Mr. Green
Виж целия пост
# 302
Дени, ама той е толкова срамежлив, че не смее да я погледне моята хала, отде събра смелост туй дете за рибките, не знам  Grinning Иначе наистина е много мило.
За Ботева, ОК.
Виж целия пост
# 303
buni, не е моя работа, но за какво му е на детето ти интернет?
На моето дете хич не му трябва, той дори не знае как да влезе през телефона в Интернет. Негов съученик му поискал телефона, защото трябвало "спешно" да провери нещо в интернет и моят син ми се обажда да ме пита дали позволявам да си дава телефона и за Интернет, защото му казах, че ако някое дете няма телефон, а трябва да се обади на родителя си, да му услужи.
И той е с хрема и с лека кашлица, явно вирусите ни започнаха.
Виж целия пост
# 304
Аз вчера изключих интернета директно от картата, за да няма неприятни изненади.
Виж целия пост
# 305
Миа,и ние пишем на малки квадратчета.И на мен ми е странно,защото миналата година писаха на големи.А сега повечето деца идват от градината и въобще не са свикнали да пишат,пък какво остава за малки квадратчета,където се иска още по-финна моторика.
Виж целия пост
# 306
И той е с хрема и с лека кашлица, явно вирусите ни започнаха.

И в нашия клас има няколко деца и всеки момент чакам  и аз включване Confused. Дани е от децата на които като им кихнат в лицето на следващият ден вече и те са болни и вчера затова толкова подробно питах за боледувания и отсъствия.
Виж целия пост
# 307
buni, не е моя работа, но за какво му е на детето ти интернет?
На моето дете хич не му трябва....
Значи не съм те разбрала правилно.  Hug
Виж целия пост
# 308
Марти, твоето момченце харесва ли храната в стола? Моят син само ми обяснява как не му харесвала, какви били гадни супите  Confused, ще пробваме и следващата седмица със стол и ако твърдо не яде там, ще трябва да го кара на сандвичи и друга суха храна, а ми се искаше да си обядва в стола.
Виж целия пост
# 309
На нас ни казаха в малки квадратчета от първич ден.
А аз чула не дочула  ooooh! и знам, че първо се пияе на големи квадрати купих 10бр тетрадки с големи квадрати,после хайде още 10 и с малки  Mr. Green
Мила, ако те успокоява аз първо купих малки квадратчета, хареса ми корицата.
После се усетих да погледна и видях, че им искат големи Simple Smile.
Виж целия пост
# 310
И ние имахме рибки преди време.Сега имаме 2 кучета и няколко котки които храним в двора.За рождения ден на първолака беше второто кученце взехме го от приют голямото куче също е от приют.Сега малката само повтаря че искала хамстерче на ще си помисля.Чух че бързо умирали а моите каквито са чувствителни ще им стане мъчно. Simple Smile
Виж целия пост
# 311
Здравейте! Simple Smile
Дъщеря ми Магдалена е първолаче тази година,набор 2005.Та реших,че сме за тук Simple Smile
88 СОУ -Овча купел,със ЗИП хореография,класен р-тел Н.Кръстева.
Виж целия пост
# 312
"мамо, какво е "стол"?!" - пита ме вчера синковеца  Mr. Green защото другарчето по чин ходело на "стол", а той не разбрал защо аз го вземам и пропуска тази екстра  Joy Обясних, че е като ресторант, но не точно - напр. храната е един вид само /супа, основно, десерт/, ти си сервираш и отсервираш и горе долу е това. Искал да пробва  Shocked Хм, идеята по принцип е добра - няма да мисля какво да сервирам за обяд, обаче като го знам какъв е злояд newsm78, само ще разнася таблата и ще хаби храната Sad обещала съм обаче да го заведа да види какво е това чудо "стол" Mr. Green

сори за отклонението, но не се стърпях - много ме развесели с този въпрос моето диване.

За квадратчетата - само малки ни искат по математика още от началото. Стори ми се странно, но както кажат. То досега само 2 пъти са писали в тях - използват помагалата и учебника, но и в малките квадрати с чертичките се е справил моя дребен. С цифрите обаче мисля ще му е трудно, но ще свикне.

Ние идваме от ДГ и 1 седмица побелях и остарях ... фината моторика, необходима при писане хич я нямаше  ooooh! - доста трудничко му идваше с тези ченгели, байрячета и т.н., няма тренинг просто  Sad, обаче с малко помощ от мен и повечко упражнения мисля нещата са по-добре. Просто от 2 дни виждам видима разлика - по-бързо и по-лесно се справя. А и г-жата днес специално ми каза, че забелязала доста голям напредък, та си поотдъхнах  Whistling

Виж целия пост
# 313
Здравейте.

Чета, че сте обсъждали задачите по математика. Ние решавахме такива с едно неизвестно още в предучилищната. Жалвах се на една учителка, че е малко скучно в училище поради "подготвителната" група. Тя ми каза, че това не влиза в задължението на групата - писането, ченгелчетата и задачите. Май госпожите са повече от амбициозни. А сега с две подготвителни години Crossing Arms

Другата седмица ще имаме нова родителска среща. Харесва ми предложението да оставяме някои учебници в училище, като Роден край, музика, рисуване. Този по Бит е там и сега. Ще питам дали не може да стане възможно да оставаме и нещата за рисуване.

Виж целия пост
# 314
По математика вчера взеха събиране, а днес - изваждане - но госпожата ме предупреди само 1 и 2, и тези  задачи, които коментирате с едно неизвестно, също и текстови - няма проблеми, справя се отлично  Mr. Green тя по принцип смяташе до 10 още миналата година, но слушаме  Hug пишат на големи квадратчета, сега пишат също по-голямо и по-малко, и равно.
По БЕЛ "О" много трудни се оказаха, пише ги като окръжност, но упражняваме и има напредък. Правят звуков анализ, букви, срички, звукове, много се кефи Йончето, това явно и харесва, даже и разпечатах от нета още картинки да съставя сричков модел, колкото повече, толкова повече  Twisted Evil А за събота и неделя имат за домашно 2 листа допълнителни разпечатки от някакви сборници, за писане и сричков модел, което ме радва  Peace

Има ли при вас дежурни деца? Като бие звънеца децата застават прави до чинчетата и дежурния казва: "Клас стани, г-жо.... 1 клас е готов за час." "Добър ден, ученици" "-Добър ден, г-жо ...! " Peace

Вторник имаме родителска среща, да видим с какво ще ни зарадват  Laughing

И да не забравя да я похваля, днес по ЗИП математика има 6-ца с панделка  Joy (досега имаше обикновена 6, 6 с усмивка и 6 с ръчички). Важното е да са 6  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия