Има ли радикален ислям в България?

  • 26 605
  • 672
# 480
Темата не е за това, ще се отклоня, но понеже се сравняват разни неща, то вчера си купих последния брой на Нешънал Джиографик и как да кажа, бях изумена какви варварства се вършат в днешно време пак заради религия. Това е една малка част, разбира се, от разнообразието човешки безумства. Статуетки от слонова кост, заради което се избивам хиляди слонове годишно и от това се правят статуетки за християни колекционери. И будистки колекционери. Китай е най-големият ценител на слонова кост. Някои ги питат - а като вземеш тази статуетка, тя не ти ли напомня смърт, убийство?  Не, аз виждан само БОГ- това е отговорът.
Това е варварско за мен. И понеже знам, че има възбрана за търговията със слонова кост.

Troy  Mr. Green
Виж целия пост
# 481
Айде айде. Християни колекционери. Това, че си бял не значи, че си християнин. По-добре напиши заради богатите, защото те например ходят да играят бейзбол с тюлени бебета. Това са извращения на съвременното общество, но никъде клането не е доктрина...каквато е в исляма (курбан байряма примерно).
Виж целия пост
# 482
И в Африка, щото ми пишеш за слонове, мюсюлманството е широко изповядвано...В Сиера Леоне примерно...Можеш и за там да попрочетеш в Нешънъл Джиографик  Peace
Виж целия пост
# 483
 Тини Нино, ти от къде си ?
Любопитно ми стана...

  По въпроса - едно е да общуваш с уж друговерци от големия град и съвсем друго от смесените райони.

Вече сме по малко от 7 милиона... Българите, де... Колко ли лесно можем да се претопим, ей така, между другото, спорейки - има ли , няма ли радикален ислям и колко точно сме толерантни? От една страна - неконтролируемите гета от ''роми'', от друга дебелите пачки ''хранещи'' исляма - а в средата бедния, не*****н  народ, който между салатата и ракията нищо друго не ще да види освен поредния скандал във Вип брадър. И да ! Да се самобичува в нетолерантност, а всъщност тя, толерантността ( и глупостта) да му изяжда главата.
 
 Поговорих си с доста хора от смесените райони. Останах доста изненадана....
Виж целия пост
# 484
Аз съм си от София.
Но какво значение има?



Айде айде. Християни колекционери. Това, че си бял не значи, че си християнин.

Ами статуите, даже, не фигурките, са на Дева Мария и различни светци, които се почитат там. Дева Мария от коя религия произхожда?
Какво е това "хайде,хайде" човекът отишъл, видял, направил репортаж, така както се правят репортажи и за ислямските екстремисти, които обсъждате. И чието съществуване аз не отричам, но оспорвам някои неща, които са напълно неверни.  
Виж целия пост
# 485
Айде айде. Християни колекционери. Това, че си бял не значи, че си християнин. По-добре напиши заради богатите, защото те например ходят да играят бейзбол с тюлени бебета. Това са извращения на съвременното общество, но никъде клането не е доктрина...каквато е в исляма (курбан байряма примерно).
Айде сега, те като са богати значи не са християни така ли Simple Smile  Mr. Green да не говорим за ловуващите елени и разни други животни и снимката за спомен с убитото животно ...
Виж целия пост
# 486
Аз съм си от София.
Но какво значение има?
Има, има...
Виж целия пост
# 487
Аз съм си от София.
Но какво значение има?



Айде айде. Християни колекционери. Това, че си бял не значи, че си християнин.

Ами статуите, даже, не фигурките, са на Дева Мария и различни светци, които се почитат там. Дева Мария от коя религия произхожда?
Какво е това "хайде,хайде" човекът отишъл, видял, направил репортаж, така както се правят репортажи и за ислямските екстремисти, които обсъждате. И чието съществуване аз не отричам, но оспорвам някои неща, които са напълно неверни.  

Пропусна много нещо много важно в поста ми...А именно - извращенията на богатите. Щом си от София , вече добре разбирам защо се изказваш така и примера ми с Анадола и Истанбул, добре пасва в случая. Аз съм прекарала детството си в малко родопско село със смесено население-турци, помаци, християни. Помаците са ме гледали като тяхно дете, в някое отношение са по-човечни от християните...но другите, тези които ходят на хадж и разбират езика на исляма са друга бира...И мога да те уверя, че там се спазват всички мюсюлмански традиции- молитви към Аллах, петъчно посещение на джамията, не се яде свинско, не се пие вино, жените им са забрадени и в повечето случаи необщителни...
Виж целия пост
# 488
Аз съм си от София.
Но какво значение има?
Има, има...

За кое?

Аз от доста години съм обвързана, та може да се каже, че имам все някакъв поглед, да не говорим, че пълноценно съм си общувала, по-скоро семейството ми, с всякакви хора. Особено от помашките райони в Гоце Делчев. Имахме майстори, които ни правиха ограда, после останаха  за други обекти и ги оставихме да спят у нас около година и нещо, на приземния етаж. Баба ми като готвеше понякога и повече предвиждаше, да има и за тях. И на сватби ходихме после на децата им, а да не казвам колко са открити и последен залък ще си дадат за нас, даже ме е срам понякога, щото ти бутат в ръцете направо.
Една мъка имаха само - не знаеха кои са, заради "Възродителния процес", но мъка, не злоба.

Така че не знам какво значение има кой от къде е и както казах аз оспорвам конкретни неща на Лейди.
Виж целия пост
# 489
Аллах, петъчно посещение на джамията, не се яде свинско, не се пие вино, жените им са забрадени и в повечето случаи необщителни...

И какво като не се яде свинско? Или не се пие вино? А жените им, уверявам те, може пък и да имат избор.

Аз пък мога да те уверя, че има много общности, християнски, където също се спазват доста традиции и аз там не бих могла да вирея?
Но това са изключения, не би следвало да имаме спор? Или?
Виж целия пост
# 490

Пропусна много нещо много важно в поста ми...А именно - извращенията на богатите. Щом си от София , вече добре разбирам защо се изказваш така и примера ми с Анадола и Истанбул, добре пасва в случая. Аз съм прекарала детството си в малко родопско село със смесено население-турци, помаци, християни. Помаците са ме гледали като тяхно дете, в някое отношение са по-човечни от християните...но другите, тези които ходят на хадж и разбират езика на исляма са друга бира...И мога да те уверя, че там се спазват всички мюсюлмански традиции- молитви към Аллах, петъчно посещение на джамията, не се яде свинско, не се пие вино, жените им са забрадени и в повечето случаи необщителни...

Добре де какво лошо намираш в това, че някой се моли, не яде свинско, не пие алкохол и не ходи разголен ?
Аз не ям свинско и без да съм религиозна , алкохол пия веднъж на 100 години и не ходя облечена като кифла ( разбирай разголена), та това прави ли ме радикална ислямистка ?  Mr. Green
Виж целия пост
# 491
Аллах, петъчно посещение на джамията, не се яде свинско, не се пие вино, жените им са забрадени и в повечето случаи необщителни...

И какво като не се яде свинско? Или не се пие вино? А жените им, уверявам те, може пък и да имат избор.

Аз пък мога да те уверя, че има много общности, християнски, където също се спазват доста традиции и аз там не бих могла да вирея?
Но това са изключения, не би следвало да имаме спор? Или?

Точно аз съм сред основните застъпници на инакомислието и спора...Но ми се струва, че с теб имаме консенсус по въпроса с помаците и явно не ме четеш в дълбочина. На няколко пъти наблегнах на това да се прави разлика между помак и човек който разбира и изповядва исляма и ходи на хадж...Свинско и аз не ям, споменавам ги във връзка с това, че са неща които се спазват в исляма. Просто изброявам това което знам и казвам, че се спазва стриктно. и къде написах, че е лошо??? Това са просто неща свързани с ислямската религия. Лошо е това тук: http://www.youtube.com/watch?v=h1KgNmp82pA&feature=related - сори, че пак се повтарям, лошо е това което става в Рибново, Сърница, Пазарджик. Става и в други райони, но не се знае, защото не е показно...
Виж целия пост
# 492
Oххх, абе кво като са ходили на хадж, а колко хора ходят на хаджилък на Божи гроб? Не ми се искам да навлизам в подробности, за да ти кажа защо един човек би могъл да иде на хадж. Не са за тука тия неща. Опасявам се, че те чета повече от колкото трябва и виждам, че не правиш разлика м/у обикновени варящи и радикалисти.  Peace
Сбогом  Mr. Green
Виж целия пост
# 493
Няма такова нещо като обикновени вярващи и радикалисти. Корана е един и за едните и за другите. Просто едните са затънали в битието си, не се вълнуват особено от войната с Америка, примерно, не ги вълнуват издевателствата над мюсюлманите в Близкия изток и по американските затвори. Интересуват се от политика, доколкото тя касае насъщния им. Другите, които правят точно обратното са тези, които плашат западното общество. И това не са родопските помаци, а милиони вярващи, които живеят най-вече в арабските страни и които за жалост навлизат и в малки държави, като скромната майка България и ви карат да се вълнувате от въпроса :Има ли радикален ислям или няма...
Нино Тино, много буквално ме четеш, то затова до Сбогом опря. Няма лошо в ходенето на хадж или хаджилъка. Лошо е, когато се стига до крайности в изповядването на религията- т. е ставаш сляп за всичко останало и пред очите ти е само Корана и едни по-особени каузи и житейски стремления  Wink
Виж целия пост
# 494
Oххх, абе кво като са ходили на хадж, а колко хора ходят на хаджилък на Божи гроб? Не ми се искам да навлизам в подробности, за да ти кажа защо един човек би могъл да иде на хадж. Не са за тука тия неща. Опасявам се, че те чета повече от колкото трябва и виждам, че не правиш разлика м/у обикновени варящи и радикалисти.  Peace
Сбогом  Mr. Green

Ще взема да последвам примера ти  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия