Има ли радикален ислям в България?

  • 26 605
  • 672
# 510
Например тези:
http://www.youtube.com/watch?v=h1KgNmp82pA&feature=related
мога да извадя десетки подобни клипове...Дори Запада да ги напада, те отвръщат винаги, в случая с тероризъм, ако имаха ресура да отговорят и с други средства щяха да го направят. Ако Иран можеше да се противопостави равностойно на Израел, досега да са ги размазали. Но знаят кой стои зад евреите. Това, че страха и лошото въоръжение ги спира да атакуват, не значи, че са добри и миролюбиви.
Виж целия пост
# 511
Днес те не нападат християни, а се самоизбиват, това е тъжното. В момента се води война между две мюсюлмански държави. Политиката на Америка, въобще не искам да я коментирам. От много време съм на страната на палестинците, а не на Израел примерно...Затова писах, че правата на мюсюлманите в Близкия Изток са потъпкани...Тероризма, макар, че е кофти явление, съм склонна да си го обясня, акт на отчаяние е. Но тези картини на екзалтирани тълпи, които се мажат с кръв, проповядват смърт, курбана им е ежедневие, убийството с камъни на провинили се жени ooooh!. Това, че Саддам издевателстваше над себеподобни...Някак си нещата които се случват в тази част на Азия са ми твърде неразбираеми, там постоянно се лее кръв...
А пример, ще ти дам тъжен пример. Османската инвазия на Балканите, турското робство, баташкото клане, Априлското въстание...

По твоята логика цял свят трябва да се мрази, защото в един момент всяка една държава е била завладявана от някоя друга Simple Smile И сега като замисля най големите завоеватели са били именно европейците Simple Smile Да не забравяме какво предизвика първата ии втората световна война , а ти ако не се сещаш ще ти напомня Simple Smile а причината е била преразпределение на завладяните територии... повечето от които дори се намират на други континенти ... да не говорим за мисионерите и насилственото покръстване на местното население ... та къде Исус споменаваше че трябва да става насилствено ???  Mr. Green
Виж целия пост
# 512
Това са извращения на съвременното общество, но никъде клането не е доктрина...каквато е в исляма (курбан байряма примерно).
Да, гергьовските агнета по дърветата растат. Не съм запозната детайлно с юдаизма, но предполагам, че момента с жертвеното животно го има във всички аврамически религии.
В момента го няма, защото жертвоприношенията са се извършвали в Храма, а Храм отдавна няма. Само и единствено по тази причина. Иначе... тате Авраам... мдааааа Sick
Виж целия пост
# 513
Войната от гледна точка на ислямското право

Още в първите периоди на исляма юрист-богословите започнали да дават определения за войната. В ислямската литература под названието “сийер” са събрани принципите на войната и мира в светлината на Корана и сунната (традицията) на Пророка на исляма. Тук подробно се разясняват правните и религиозни теми, свързани с началото и края на войната. Разказва се за постигнатите споразумения с неверниците, за организациите за сигурност, за търговията по време на война.

От гледна точка на ислямското право, методите и способите за водене на война се разглеждат подробно. Както е известно в методологията на ислямското право добрите неща се разделят на две – добри по същността си и неща, водещи към благополучен край. Според тази класификация войните се определят като актове, целящи благополучен край. Тъй като войните причиняват нещастие и убийства, те не са добри по своята същност. Но ако те са причина за опазване на религията, душата, имуществото и ценностите, придобиват положителни измерения.
Няма как исляма да е миролюбива религия...
Виж целия пост
# 514
Цитираш чужди творби, които нито разбираш нито имаш право да представяш като твои .
Явно не си чувала за закона за защита на интелектуалната собственост ?  Mr. Green
Обикновено се слага линк към източника на информацията !
Да беше пуснала цялата статия а не да вадиш няколко изречения от контекста на цялата статия Wink

http://bg.fgulen.com/content/view/196/18/
Виж целия пост
# 515
11 Sep 2012 – Turkish PM Erdogan said it: “There is no radical islam, there are no moderate muslims; there is ONLY ISLAM!”
За това говоря и аз, вече 4 страници...Simple Smile
Виж целия пост
# 516
Ти си по надъхана и от най радикалния ислямист или баски сепаратист Wink
Добре че не съм пред тебе че както си се разпенила сигурно ще падат глави ... пуста християнска смиреност... Mr. Green
Между другото препоръчвам ти да видиш подръжник на ИРА или пък подръжник на Ulster freedom fighters, които между другото са християни и тогава може пак да си поговорим Simple Smile
Отиди в Белфаст и виж какво има изрисувано по стените на къщите и ще се замислиш дали това са миролюбивите и обичащи всички хора християни ...

п/с Все още не си сложила линк към статията в поста ти !




Виж целия пост
# 517
Ами Лейди това е така, само че ти го интерпретираш неправилно:) Ислямът е ислям, както християнството християнство. Ислямът сам по себе си не е радикален. НТоест, темата трябва да е 'има ли терористи в България" и да приключим агонииите. Иначе явно ти убягва смисъла , а той е, че във ВСЯКА религия има различни ХОРА, които правят различни интерпретации на чуто,прочетено, научено и съответно действат различно сами или под въздействието на манипулации.
Виж целия пост
# 518
Това написах и аз. Че ислямът се интерпретира по различен начин от различните хора:). Но в Близкия Изток има маси, които го интерпретират по оня начин, който нас ни притеснява. Например маси, като хората от клипа, който съм постнала.
Развитието на случая с радикалния ислям в България тепърва започва. Одеве гледах по новините, как единия от обвинените отказвал да говори на български, а само на арабски и искал преводач. А бил завършил гимназия в Русе с отличие по дисциплината български език...Явно тепърва ще става "интересно". Развитието на военния конфликт между Турция и Сирия също...
Виж целия пост
# 519
Лейди ти май ни цакаш с топла бира:) Те тези конфликти не са религиозни.
Наистина ли виждаш света като някакво място, в което всеки мрази всеки ?
Наистина ли виждаш радикалните ислямисти, като някакви хора борещи се за религията си, религията е само инструментът с който ги манипулират за лична и групова вендета. Те 'ни' мразят, защото ние сме им причинили зло, не защото сме християни.
Аз така и не разбирам например защо и СССР и САЩ и кой ли не се... в/у Афганистан, то там нормални хора сигурно няма от десетилетия. И после се чудим на злото което изпълзява от пещерите им. Ами.. как иначе да е. Години наред терор съветски , после знаем какво стана.
Не разбирам тая суха, изстрадала страна с какво е апетитна
Виж целия пост
# 520
Това написах и аз. Че ислямът се интерпретира по различен начин от различните хора:). Но в Близкия Изток има маси, които го интерпретират по оня начин, който нас ни притеснява. Например маси, като хората от клипа, който съм постнала.
Развитието на случая с радикалния ислям в България тепърва започва. Одеве гледах по новините, как единия от обвинените отказвал да говори на български, а само на арабски и искал преводач. А бил завършил гимназия в Русе с отличие по дисциплината български език...Явно тепърва ще става "интересно". Развитието на военния конфликт между Турция и Сирия също...

Само преди малко пееше друга песен Simple Smile Ти си жив пример за пенещ се радикалист Wink

Цитат
...Опитвам се последните няколко страници да кажа, че радикален ислям няма и че исляма в същината си е радикален и се старая да се аргументирам добре...

Ако питаш мен опитваш се да кажеш нещо ,но и ти не знаеш какво Simple Smile Оплете се като пате в кълчища, а в най скоро врме ще станеш и за посмешище... Аргументите ти са като аргументите на бабите които седят на пейките пред блока и само оправят клюките Simple Smile
И все още не си сложила линк към статията която си цитирала Simple Smile Не е хубаво да се краде , даже Библията го казва.
Виж целия пост
# 521
Според тази класификация войните се определят като актове, целящи благополучен край. Тъй като войните причиняват нещастие и убийства, те не са добри по своята същност. Но ако те са причина за опазване на религията, душата, имуществото и ценностите, придобиват положителни измерения.
Няма как исляма да е миролюбива религия...

Е как да не е - казва, че ОПАЗВАНЕТО на себе си оправдава войната.
Подчертах ти го. Тоест, като застрашаваме религията им, душата, имущество и ценности защитата е приемлива. Като самоцел не, защото причиняват нещастие и убийства, войната е осъдена като лошо нещо.
Защо да не е миролюбва религия?
Виж целия пост
# 522
Развитието на военния конфликт между Турция и Сирия също...

А това какво общо има с исляма?
Те нямат религиозен конфликт и за да ти е още по-интересно, трябваше да напишеш как днес е задържан сирийски самолет преминаващ над Турция, който самолет според турските власти и премиера Ердоган превозва оръжие от православна Русия за Сирия.
Изобщо не знам защо все още има хора, които си мислят, че съвременните войни са "кръстоносни походи" и че религията е водещ мотив.    
Виж целия пост
# 523
Лейди ти май ни цакаш с топла бира:) Те тези конфликти не са религиозни.
Наистина ли виждаш света като някакво място, в което всеки мрази всеки ?
Наистина ли виждаш радикалните ислямисти, като някакви хора борещи се за религията си, религията е само инструментът с който ги манипулират за лична и групова вендета. Те 'ни' мразят, защото ние сме им причинили зло, не защото сме християни.
Аз така и не разбирам например защо и СССР и САЩ и кой ли не се... в/у Афганистан, то там нормални хора сигурно няма от десетилетия. И после се чудим на злото което изпълзява от пещерите им. Ами.. как иначе да е. Години наред терор съветски , после знаем какво стана.
Не разбирам тая суха, изстрадала страна с какво е апетитна
Написах няколко страници с възгледите си по проблема. За света, като място в което всеки мрази всеки, никъде не съм споменавала. Гледната ми точка е представена много ясно, но всеки ще я интерпретира по своя начин и ще я завърти така, че да блесне със собствените си умотворения. Лошо няма, разбира се, освен когато на човек се приписват думи, които той никога не е изричал/писал. Но това пак е свързано със специфичността на мирогледа. Нека темата продължи с конкретния случай в България, това и е идеята...
Обобщено за поредните които ще ми наскочат:
1.За мен няма радикален ислям, ислямът е един. Виждам, че и Ердоган смята като мен.
2.Корана се интерпретира по различен начин от различните вярващи. От мюсюлманина, затънал в битието си и борещ се за насъщния, до хората които се интересуват от световната политика и спазват стриктно предписанията на Корана, че и повече, членуват в разни организации.
3. Да се прави разлика между помаци и араби, едните са кротки и миролюбиви хора, другите според зависи
4. ДПС е наясно със случващото се в Пазарджик, Рибново, Сърница.
5. Никъде не пиша за война християни-мюсюлмани. Пиша, че те воюват помежду си(мюсюлманите). Който ми приписва джихад и свещена война, явно той си мисли за това. Споменавам, че аз съм християнка, което май автоматично сведе дискусията до мюсюлмани vs християни.
6. Правя анализ и давам конкретни моменти от филма The life of the Prophet Muhammad. Дала съм и линк
7. Всичко това от позицията на човек израстнал в район със смесено население.

Който ми приписва думи, които не съм споменавала, просто вече няма да получи отговор, защото ми писна да се обяснявам като ученичка, а и темата зацикли, а не това е целта.
Виж целия пост
# 524
и темата вече пари...За което явно мога да се поздравя  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия