Връхлитащия катаклизъм и стълкновението на цивилизациите

  • 12 700
  • 89
# 75
Мисля, че този път ще се съглася с Гери. Сефте.
Историята е доказала, че Европа много добре се разчиства от малцинства, които се вземат на сериозно. Whistling
Виж целия пост
# 76
ако си мислите, че някой ще повтори холокоста, по добре идете да се прегледате.
по скоро ще се въведе шериат ...
Виж целия пост
# 77
ако си мислите, че някой ще повтори холокоста, по добре идете да се прегледате.
по скоро ще се въведе шериат ...
Холокоста е само един от историческите примери... Помни се, защото е последен. Mr. Green
Виж целия пост
# 78
Аз пък не вярвам, че ще измислим начин да овладеем положението.
Аз пък мисля, че положението ще овладее нас! Във Вселената има равновесие...
Виж целия пост
# 79
Във Вселената има равновесие...
Разбира се. Всяка жаба ще ходи да квака в собствения си гьол. А когато някой мете, а друг ходи да сере на метеното, накрая серящия ще получи ритник отзад и ще му дадат начална скорост към вратата...
Виж целия пост
# 80
сега силно се възмущаваме и осъждаме ислямска държава и производните и, но точно преди около година и половина същите юнаци дето сега режат глави и стрелят из редакциите на Европа, бяха една седмица на издръжка на външно в Правец. И тогава хем им се радвахме и., хем им се възхищавахме, хем ги обгрижвахме с прословутото си гостоприемство
Виж целия пост
# 81
сега силно се възмущаваме и осъждаме ислямска държава и производните и, но точно преди около година и половина същите юнаци дето сега режат глави и стрелят из редакциите на Европа, бяха една седмица на издръжка на външно в Правец. И тогава хем им се радвахме и., хем им се възхищавахме, хем ги обгрижвахме с прословутото си гостоприемство
Не знаех, че ИД е зачената в Правец... Mr. Green
Виж целия пост
# 82

Не знаех, че ИД е зачената в Правец... Mr. Green

снимка как Ибрахим ал-Бадри и Джон Маккейн зачеват Ислямска държава



а в интерес на истината в Правец освен от ИД имаше и представители на АЛ-Кайда и ние се опитахме да обединим усилията им в общ фронт за сваляне на Асад. И добре че както винаги се провалихме, че не ми се мисли какво щеше да стане ако ИД беше дошла на власт в Сирия

Виж целия пост
# 83

Да се мисли, че има начин за спасение на планетата и увредения генофонд на човечеството е като да се загрижим за цвета на червилото на дама с мозъчна смърт.

замотах се по лабиринтите от  линкове и цитати на Пламен, за които ми трябват нестандартни ресурси, за да обработя, попрочетох и други мнения.  Simple Smile

Но като прочетох по- горното изречение , блокирах.

Вярвам, че Светът е по- инак устроен и че Бог/Вселената/Висшият Разум няма да позволи да се затрием.
а че периодично стават чистки, стават.
Виж целия пост
# 84
Струва ми се че ти си се объркал. Който може да сглобява машини да лети в тях и тояга може да върти, когато сметне за нужно.

Сигурен съм, че и голям брой застаряващи римски граждани са правили същите изказвания по повод варварите пред стените, но историята май не се е съгласила с тях...
Виж целия пост
# 85
Струва ми се че ти си се объркал. Който може да сглобява машини да лети в тях и тояга може да върти, когато сметне за нужно.

Сигурен съм, че и голям брой застаряващи римски граждани са правили същите изказвания по повод варварите пред стените, но историята май не се е съгласила с тях...
Рим се разпада като всяка една Империя-на съставните си етнически части след тежък фалит и дълго време на междуособици. Това, което я чака в момента Русия.
Мисля, че сравнението ти е нелепо и подвеждащо.
В момента и културата и технологиите и парите се намират в Европа  и мечтанията на разни екстремисти да се доберат до мерцедесите и белите жени ще завърши както винаги е завършвало в Европа със срамно фиаско.  Европа е един от лидерите в света, а не неговия болен човек. Болния човек е в Ислямския свят в момента-там са проблемите, междуособиците и тоталния фалит и деградация изразени в безкрайни етнически и религиозни конфликти.
Ако разни екстремисти продължават да упорстват ще си получат шута през вратата в крайна сметка и ще им спрат помощите и топлата супа.
Виж целия пост
# 86
Струва ми се че ти си се объркал. Който може да сглобява машини да лети в тях и тояга може да върти, когато сметне за нужно.

Сигурен съм, че и голям брой застаряващи римски граждани са правили същите изказвания по повод варварите пред стените, но историята май не се е съгласила с тях...
Рим се разпада като всяка една Империя-на съставните си етнически части. Това, което я чака в момента Русия.
Мисля, че сравнението ти е нелепо и подвеждащо.
В момента и културата и технологиите и парите се намират в Европа  и мечтанията на разни екстремисти да се доберат до мерцедесите и белите жени ще завърши както винаги е завършвало в Европа със срамно фиаско. Ако продължават да упорстват ще си получат шута през вратата в крайна сметка и ще им спрат помощите и топлата супа.

Какво общо има пък Русия с това, за което говорим? Единственото свързано с Русия, за което мога да се сетя, е, че Европа прилича на руските матрьошки - много държави, в тях много националности, а в тях много етноси... Противоречията между тях никога не са приключвали - напротив, периодически избухват с нова сила. Противоречия има и вътре в държавите, и между тях, и между отделни държави и съюза, та ако щеш и между северна и южна Европа дори. Това прави конструкцията с доста съмнителна стабилност.
Виж целия пост
# 87


Какво общо има пък Русия с това, за което говорим? Единственото свързано с Русия, за което мога да се сетя, е, че Европа прилича на руските матрьошки - много държави, в тях много националности, а в тях много етноси... Противоречията между тях никога не са приключвали - напротив, периодически избухват с нова сила. Противоречия има и вътре в държавите, и между тях, и между отделни държави и съюза, та ако щеш и между северна и южна Европа дори. Това прави конструкцията с доста съмнителна стабилност.
Има общо, защото в Русия се прокарва една доминираща култура-руската и една деспотично олигархична управленска система, което е доста остаряло за 21 век.
 Докато Европа е доброволен съюз без доминираща и подтискаща останалите нация.
Това, което е Европа в момента реално няма исторически аналог
Виж целия пост
# 88
Докато Европа е доброволен съюз без доминираща и подтискаща останалите нация.
Това, което е Европа в момента реално няма исторически аналог

Хайде сега, това са несериозни твърдения. Както е известно, който плаща пиенето, той поръчва и музиката. И тъй като Германия внася най-много, тя е и доминиращата. С малко по-малка тежест са Франция, Англия и Италия, а от там нататък останалите са някаква си периферия - мнението им има стойност само на хартия. Да, на теория могат да блокират всяко решение на съюза, но на практика големите държави имат достатъчно много механизми да ги държат послушни.
Виж целия пост
# 89
newsm78 На този Пламен накой изчете ли му писанията? Ако е, моля, резюме.  Praynig
Моля, заповядайте:  Laughing

"Убий белият" (c) откъс от книгата “ГЛУПАВИ БЕЛИ ХОРА”, Майкъл Мур

Stupid White Men and Other Sorry Excuses for the State of the Nation
Michael Moore
http://www.jrbooksonline.com/PDF_Books/stupidwhitemen.pdf

Глупые белые люди
Майкл Мур
Читать онлайн:
http://www.libook.info/33594-glupyembelyemljudi.html
изтегли:
http://www.phantastike.com/link/other/white_men.zip

Умные черные люди
http://world.lib.ru/c/chuzhoj/blacks.shtml
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия