Защо пишете "някоЙ хора"?

  • 46 937
  • 1 116
# 120
На лаптопа ми е на шифт + ь, на стационарния не го намирам.

Аз не я-кам, обаче кафяви ми беше много трудно да го заменя с кафеви.
Виж целия пост
# 121
Живи да сте с шифт и ь.   bouquet  bouquet ѝѝѝѝѝѝѝѝѝ
Виж целия пост
# 122
Andariel, мотивите ми са абсолютно егоистични. Някак преглъщам да го видя по форумско, но не мога да се смиря с явлението при детето ми. Изостри ми се чувствителността, защото явно се случва нещо с грамотността, което не мога да обясня (не оправдая), че да предприема контра-действия.

За ѝ - аз съм на фонетична. Клавишът е на "ь", което нали си няма главна и тогава, при Shift -алтернативата се появява мечтаното "ѝ".

Случва се нормалното - изпростяваме целокупно през последните двайсет години заради смяната на ценностите. Вече неграмотността не е повод за срам, а гордо се развява и агресивно се защитава. Сигурно си забелязала как, ха си посмял да направиш забележка на някого тук, ха ти е откинал главата, ако можеше - то се започват едни обиди, едно чудо на чудесата! Мен би ме било срам на мястоото на тези хора.
И аз водях в начална степен при децата същата грешка с Й, но оправихме нещата с много обяснение и упражнения за множественото число на думи, завършващи с Й.
Виж целия пост
# 123
В нета вместо "и" с ударение ползвам "й". Това не означава, че не знам разликата. "Някой хора" е израз, който ми боде очите непрекъснато. Книгите ми са пълни с такива грешки, а и не само. И аз мисля, че шльокавицата е виновна, но пък от друга страна аз и мои познати сме  я ползвали с години, а нямаме проблеми къде и как се пише "и" и "й". За шпациите след препинателните знаци да поговорим ли?
Виж целия пост
# 124
А който пише на БДС?
Виж целия пост
# 125

Би трябвало да стане с shift + X.
Виж целия пост
# 126
В нета вместо "и" с ударение ползвам "й". Това не означава, че не знам разликата. "Някой хора" е израз, който ми боде очите непрекъснато. Книгите ми са пълни с такива грешки, а и не само. И аз мисля, че шльокавицата е виновна, но пък от друга страна аз и мои познати сме  я ползвали с години, а нямаме проблеми къде и как се пише "и" и "й". За шпациите след препинателните знаци да поговорим ли?
Шпациите не знам защо ги броите за правописна грешка?
Лично аз имам проблем с препинателните знаци. Причините са много, няма да изброявам, за да не прозвучи като извинение, но е факт, пунктуацията ми е на илитерат.  
Виж целия пост
# 127

Би трябвало да стане с shift + X.


Й не, не.

Виж целия пост
# 128
При мен с БДС се получи с шифт и ь
Виж целия пост
# 129
На мен затепайките са ми проблем, но имам напредък покрай учебниците и тестовете на децата - като ги гледам, често се замислям защо отговорът на определен въпрос е точно този, който е посочила учителката, особено като учат разни вложени и не знам какви сложни изречения, дето има запетайки почти след всяка втора дума.
Виж целия пост
# 130
При мен се получи голямо Ь. Laughing
Виж целия пост
# 131
Не ги броя за правописна грешка, просто ми е много трудно да чета текстове без поставени, където им е мястото шпации. Добре де, дразни ме. И аз мисля, че имам проблем с препинателните знаци. Слагам, както ги усещам нещата, сигурно и често бъркам.
Виж целия пост
# 132
На мен затепайките са ми проблем, но имам напредък покрай учебниците и тестовете на децата - като ги гледам, често се замислям защо отговорът на определен въпрос е точно този, който е посочила учителката, особено като учат разни вложени и не знам какви сложни изречения, дето има запетайки почти след всяка втора дума.
Аз отговорите ги знам, но съм развила навици, от които не мога да се отърва. Като пиша нещо не се замислям за правописа и пунктуацията иначе не бих могла да напиша и ред. От работата в ТВ съм свикнала да поставям запетаи по интонация, а от другите езици, на които пиша да поставям запатаи на друг принцип. Както казвам за емигрантите говорещи с акцент, така излиза и за мен, някои имаме място на хард диска само за един език и ако инсталираш, втори и трети първия започва да се губи. Mr. Green

Presiqna аз не знам как е правилно "по- хубав" или "по-хубав", къде са изброени правилата? (не се заяждам, наистина не знам)
Виж целия пост
# 133
Между неправилно поставени запетаи и "някой хора" или "незнам" има точно петдесет и пет светлинни години разлика, моля ви.

Аз нямам ударено "и", поради тази причина използвам "й". Да не говорим, че изобщо нямам български букви  Laughing
Виж целия пост
# 134
Погледнах си "keyboard layout preview' и изобщо нямам "ударено И". Използвам фонетична кирилизация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия