ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 673
  • 739
# 690
Въобще им е втория преразказ, mar4ela5
Но пък често пишат съчинения.

Сега се размислих, че май не са правили тестове по български върху граматика. Така и не стигна времето през ваканцията за преглед на материала. Много време отделихме на математиката, че тя ни е слабото място. Чертаеше девойката например четириъгълник, пък не знае даже как да именува.  Crazy Нито да спусне височини в тъпоъгълен триъгълник. Сега е пушка де-много се зарадвах на класното как подробно и грамотно  Crazyе описвала всяка стъпка в геометричните задачи. На обречената олимпиада по математика има 7 точки, както и очаквах. Но при нас нивото е ниско- от всички явили се има едва 11 деца с по-добър резултат. Та в този ред на мисли, шестиците по математика в клас не ги броя- много труд трябва тук. Grinning
Виж целия пост
# 691
Значи само в класа на моя младеж ще правят класно по български, а не преразказ? Материалът по български е ужасен, поне според мен. Трябва си учене, упражнения и малко усет към езика Simple Smile По мое време нещата бяха по-различни, сега има нови термини и нов синтаксис... Аз все още твърдо отказвам да го уча, но ако и на класното изкара четворка, ще се наложи.
Eто ви един примерен тест, да се позабавлявате Simple Smile
http://testove.pomagalo.com/view/1936/test+po+bylgyarski+ezik+za … stoto+izrechenie/
Преди седмица правиха подобен, на който резултатите бяха трагични (както писах, моят младеж е с четворка, но беше много щастлив от резултата отчасти и заради общя резултат на класа).
Утре им е класното. Да видим как ще се представят там.
Виж целия пост
# 692
Здравейте, днес е минало класното по математика. Леко съм бясна на поредното и недоглеждане и то замо за една задача , за която ми обясни, Не ми се мисли какви ги е сътворила с другите задачи  ooooh!
По БЕЛ не знам кога ще е , защото госпожата им отсъстваше дълго време.
Виж целия пост
# 693
Значи само в класа на моя младеж ще правят класно по български, а не преразказ? Материалът по български е ужасен, поне според мен. Трябва си учене, упражнения и малко усет към езика Simple Smile По мое време нещата бяха по-различни, сега има нови термини и нов синтаксис... Аз все още твърдо отказвам да го уча, но ако и на класното изкара четворка, ще се наложи.
Eто ви един примерен тест, да се позабавлявате Simple Smile
http://testove.pomagalo.com/view/1936/test+po+bylgyarski+ezik+za … stoto+izrechenie/
Преди седмица правиха подобен, на който резултатите бяха трагични (както писах, моят младеж е с четворка, но беше много щастлив от резултата отчасти и заради общя резултат на класа).
Утре им е класното. Да видим как ще се представят там.
И при нас класното по БЕЛ ще е тест с граматика. То и няма как да е на преразказ след като  досега в час не са правили.
Виж целия пост
# 694
Вчера му разписах класното по Бел.Било е на граматика, няколко въпроса за разбор на изреченията и думите в текста.Има 6.Днес им е по математика.Вчера са правили тест по ЧП, а в понеделник им предстои и писмено изпитване по история.
Нямам си идея какво ще им пише по ДБИ, тъй като от септември правят една кула от картон,която трябва и да боядисат с латекс,а моя още не я е завършил на “груб строеж“ Mr. Green
Виж целия пост
# 695
...По мое време нещата бяха по-различни, сега има нови термини и нов синтаксис... Аз все още твърдо отказвам да го уча, но ако и на класното изкара четворка, ще се наложи.

Няма нов синтаксис, ние сме учили същите неща, просто тази част от граматиката се забравя най-бързо, а и си е сложно. Освен в часовете по бг, по-нататък рядко на някого му се налага да разсъждава върху допълнения, определения, приложения и т.н. Докато с морфологията не е така, знанията влизат в употреба при изучаване на чужд език например.
Виж целия пост
# 696
И нашето класно по БЕЛ е било с граматика + преразказ. Още през декември. Вчера трябва да са правили писмено изпитване, като преди него госпожата изрично е напомнила, че ще е на разположение в часовете за консултации. Явно никой от хубостниците не се сеща да ги ползва.
Виж целия пост
# 697
И при нас вчера са правили класно по математика. Четири задачи- супер трудни според Момчил. Simple Smile
каза, че е успял да реши всичките, но нямал време за проверка, чак след звънеца е писал.
Колко са верни ще разберем другата седмица предполагам.
Виж целия пост
# 698
И моят син  прави вчера тест по математика,днес по литература.Абе цялата седмица всеки ден правиха тест по 1 предмет.След ваканцията и ги метнаха направо на тестове newsm61
Виж целия пост
# 699
В края на първия срок са „за това са ги погнали с тестове и изпитвания всеки ден.
В повечето случай се подготвя сам моя хубостник,но хич не съм доволна на резултатите му
така цветно си е нашарил бележника с оценки да се смееш или да плачеш?
Да не говоря какви бисери е сътворил на класните работи,но каквото си надроби такова ще си сърба
изобщо за финала на първия срок се очартава успехът му да е 4
Виж целия пост
# 700
Похвалиха ми това помагало по български език:
http://www.book.store.bg/cgi-bin/pp-page.cgi?p=larger_image& … 30&template=2

Днес го купих. На пръв поглед ми изглежда добро.
Виж целия пост
# 701
Похвалиха ми това помагало по български език:
http://www.book.store.bg/cgi-bin/pp-page.cgi?p=larger_image& … 30&template=2

Днес го купих. На пръв поглед ми изглежда добро.
И на втори е добро.  Grinning
Препоръчвам същото издание и за шести и седми клас.
Виж целия пост
# 702
Дидева,  Благодаря за мнението!  bouquet

Колебаех се дали да взема и едно помагало( от същото издание), за най-често срещаните уловки на тестове по БЕЛ. В момента не го намирам в нета да го покажа. Confused Беше около 10 лв.
Виж целия пост
# 703
Дидева,  Благодаря за мнението!  bouquet

Колебаех се дали да взема и едно помагало( от същото издание), за най-често срещаните уловки на тестове по БЕЛ. В момента не го намирам в нета да го покажа. Confused Беше около 10 лв.

Допускам, че е това. Ако е то, също го препоръчвам с двете ръце.
Виж целия пост
# 704
Това е. Grinning  Hug
По-спокойно ми е да си дам парите, когато има добри отзиви. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия