Есенно-зимни приключения се задават, АВГУСТинчетата не спират да се забавляват!

  • 67 853
  • 748
# 495
пълен абсурд е малкият да ми даде да му слагам капки 3 пъти на ден . АД е тогава
Виж целия пост
# 496
И при нас беше кошмар  Tired Отказа инхалатор, капки и всичко. Само сиропи понеже те са вкусни и си ги пие сам от спринцовката.
Спрея за нос (който отново ни спаси) едва успявах да му го пръсна и то не 2х2 както трябваше а 1х2 или 2х1 но пък пак помогна.
Днес едва го събудихме за яслата и дори закъсняха с баща си. Той баща му закъсня за работа тоест. След три седмици в къщи, сега ми е едно празно и скучно в нас сама  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 497
taralianka, тази е около 60 лв.
Виж целия пост
# 498
Здравейте момичета,
Не съм писала от сто века, ама реших пак в нашия форум да се посъветвам, че нали малките са на близка възраст.
Моят Павел вече 8ми месец е на детска градина. Частна градина, защото разбира се не ни приеха. И вече осми месец сутрините ми започват по един и същи начин - не желае да с облече, тръшка се само повтаря че не иска на градина и изрежда имената на всички учителки с не искам от пред. Пред входа на детската буквално го завлачват вътре, а на мен сърцето ми се къса....И пищи. Уж казват че това не продължава повече от 5 минути, но аз не знам какво да мисля. Вярно вечер е видимо весел, но това може да е защото ще се прибира в къщи. Представете си пък така да ви започва всеки ден....Той не говори хубаво и аз не знам всъщност какво се случва в тази градина. СЕга започна да казва че учителките му са лоши???
Моля ви, дайте някакъв съвет. Има ли някой друг подобен проблем и как се справя. Общо взето нямам избор - трябва да ходи, но вече се замислям да сменим градината. А сме предплатили за една година и въобще не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 499

ksanaidu, много неприятно! За съжаление, не мога да съм много от полза, но по повод твоя пост се сетих да споделя нещо: Антония по принцип ходи без проблеми на ясла, но от няколко дни ми направи впечатление, че след като се прибере и започне да си играе вкъщи, ако някоя от играчките я ядоса, тя я поглежда строго и казва "Ужасно дете!" Shocked Очевидно го е чула в яслата и се чудя как може да говорят така на децата там...
Виж целия пост
# 500
Здравейте момичета,
Не съм писала от сто века, ама реших пак в нашия форум да се посъветвам, че нали малките са на близка възраст.
Моят Павел вече 8ми месец е на детска градина. Частна градина, защото разбира се не ни приеха. И вече осми месец сутрините ми започват по един и същи начин - не желае да с облече, тръшка се само повтаря че не иска на градина и изрежда имената на всички учителки с не искам от пред. Пред входа на детската буквално го завлачват вътре, а на мен сърцето ми се къса....И пищи. Уж казват че това не продължава повече от 5 минути, но аз не знам какво да мисля. Вярно вечер е видимо весел, но това може да е защото ще се прибира в къщи. Представете си пък така да ви започва всеки ден....Той не говори хубаво и аз не знам всъщност какво се случва в тази градина. СЕга започна да казва че учителките му са лоши???
Моля ви, дайте някакъв съвет. Има ли някой друг подобен проблем и как се справя. Общо взето нямам избор - трябва да ходи, но вече се замислям да сменим градината. А сме предплатили за една година и въобще не знам какво да правя.


И Ахмед е същия - не иска да ходи на ясла и това е. Има периоди, в които ходи без проблем, но има  дни и седмици когато отива с рев. Sad Все си мислех, че този ревлив период ще отмине и ще свикне да ходи без проблем, но... Вече не знам какво да си мисля.
Виж целия пост
# 501
Здравейте,момичета!Чета ви,но не съм писала досега в темата.По повод на последните постове-и аз съм притеснена доста.Моята дъщеричка ходи редовно(имам предвид по цял ден) на ясла от 2месеца.И при нас започнаха доста лоши прояви-започна да ни удря като не получи нещо,играе си на ежедневието от яслата,но говори ядосано на куклите и на нас също де...,хвърля ги...Съвет немога да дам.Аз самата незнам как и дали правилно реагираме с мъжа ми:(
Виж целия пост
# 502
ksanaidu, все едно ми описваш моя Мишо. Напълно те разбирам какво изпитваш. Съшития кошмар е и при нас. Мрънкане, рев, не иска да се облича. Понякога съм го извеждала само с потник и блузка и го дообличам навън. Рев, сълзи сополи като го оставяме. Като го вземаме е много весел и обяснява какво е правил там. Но както при вас и при нас все още не всичко му се разбира. Нещото което успях да разбера е, че там му харесва, но мама и тати му липсват и иска да сме с него. Тоя месец за съжаление пак направи бронхит и вече трета седмица е в къщи и ще поседи още малко. За моя изненада преди няколко дни говореше за детската градина и че иска да ходи. Да видим на каква вълна ще е като дойде време да го заведем Simple Smile
Казано честно не знам какъв съвет да дам. Аз всяка сутрин обяснявам по сто пъти защо му се налага да ходи на градина и защо ми се налага аз да ходя на работа, но все едно нито една думичка не е чул. Това е неговия начин да изрази мнение. Само че в тази ситуация просто няма избор.
Виж целия пост
# 503
Със съвет не мога да ви помогна, но съм чувала, че много деца, които плачат в яслта после свикват в гадината и нямат грижи. Дано и при вас да е така  Praynig

Куклата Маша е много готина, а също и голямта Маша, Мими де  Laughing

Нещо ми прескача клавиатурата, постоянно се връщам да редактирам, но може нещо да съм пропуснала, ама колко пъти го бута тоя лаптоп дребното, блъска го, пак добре че работи  ooooh!
Виж целия пост
# 504
При нас реването е сутрин като става. Иначе няма проблем. Както казва моя мъж - зора е да стигне до колата.
Иначе като дете и аз всяка сутрин ревях пред вратата на градината и не исках да влизам, а после не исках да си тръгвам следобед като ме вземаше мама.

Може би при проблем е редно първо да се говори с учителките и с психолог ако има нужда.

При нас в нашата ясла първо напусна педагожката (която ми е лична приятелка), след нея напусна едната сестра, а сега и другата напуска. Тези малки дечица тъкмо свикнаха със сестрите и те се сменят. Аз съм много афектирана от това, което се случва, а и не само аз. И съм в чуденка и аз как да процедирам. И да искам няма как да го преместя в яслата до нас, а в тази ясла вече незнам дали ще му харесва да ходи. Другият вариант е да си го гледам в нас.
Виж целия пост
# 505
При нас напоследък проблемът е със ставането, спи като пън и докато се събуди, докато реши да става е ад, а ако го юркам нещо и почва да реве, ама до захлас  ooooh!
Научил се е, като му повишавам тон и започва да плаче и да вика "мама гуши", повтаря го непрекъснато докато не го гушна   Tired
Виж целия пост
# 506
ksanaidu, все едно ми описваш моя Мишо. Напълно те разбирам какво изпитваш. Съшития кошмар е и при нас. Мрънкане, рев, не иска да се облича. Понякога съм го извеждала само с потник и блузка и го дообличам навън. Рев, сълзи сополи като го оставяме. Като го вземаме е много весел и обяснява какво е правил там. Но както при вас и при нас все още не всичко му се разбира. Нещото което успях да разбера е, че там му харесва, но мама и тати му липсват и иска да сме с него. Тоя месец за съжаление пак направи бронхит и вече трета седмица е в къщи и ще поседи още малко. За моя изненада преди няколко дни говореше за детската градина и че иска да ходи. Да видим на каква вълна ще е като дойде време да го заведем Simple Smile
Казано честно не знам какъв съвет да дам. Аз всяка сутрин обяснявам по сто пъти защо му се налага да ходи на градина и защо ми се налага аз да ходя на работа, но все едно нито една думичка не е чул. Това е неговия начин да изрази мнение. Само че в тази ситуация просто няма избор.
Мм да явно сме в доста подобна позиция и на мен ми се е случвало да излиза гол и да се обличаме в асансьора или от няма на къде да нахлузя дрехите върху пижамата.
И през "мама гуши" минаваме всеки божи ден почти. Понеже съм с вирус, който явно той домъкна, ама мама много зле го кара, та вчера се рових в нета и попаднах на някакви хомеопатии по предписания на д-р Михайлов: Aconitum napellus и Ignatia amaraр първото за стрес, второто за емоционални прояви. Изписват се точно за стреса при тръгване на ясла, макар че ние явно сме позакъснели.
Освен целия срам който събирам сутрин, по-лошото е че съм притеснена дали не нанасям някоя емоционална травма на дечко.
Пък все си мислех че като е частна градината ще е по-лесно...
Виж целия пост
# 507
ksanaidu, аз в един момент си мислех за консултация с психолог, но за сега я отложих. Децата са невероятни манипулатори и са наясно, че така ни въздействат. Опитвам се във всеки подходящ момент да говоря с него за градината - че трябва да ходи там, за да си намери приятели, да се научи да общува с децата, да се научи на много песни, танци и всякакви неща, на които аз не мога да го науча.
Преди време говорих с една майка, която бяха имали подобен проблем и се бяха съветвали с детски психолог. Той им беше обяснил, че на тази възраст децата се страхуват от изоставяне и най-големия им страх е дали ще ги вземем вечерта. Бяха и предложили, когато са в къщи да си играят на детска градина т.е. да водят някоя играчка на градина, там да правят всичко което правят в градината и най-важния момент е да си я вземат в къщи. Това на тях им беше помогнало. На нас не помогна много. Ние постоянно повтаряме, че след обяд ще ходим да си го вземем. Това е важно за тях.
Друга майка си беше взела една кукла за куклен театър и с нея разговаря с детето за това какво се случва в гадината. С куклата детенцето споделя, докато с родителите не иска.
 Друго в момента не се сещам. Ако се сетя ще пиша пак Simple Smile
Виж целия пост
# 508
ksanaidu, и ние сме по същия начин (на 2г и 6м. е, ходи от ноември някъде). Дните, в които сме на детска, а те не са много, защото беше постоянно с хрема, са почти кошмарни. Сутрин й се спи и само се тръшка по леглото, после в банята не иска да я мия, не иска да става от тоалетната, не иска да я обличам, не иска да закуси.... нищо! Ставаме в 7.30ч., а сме в детската чак в 10ч. Много е изтормозващо и за двете ни. И само повтаря, че не иска на детска, че там не й е хубаво и защо съм я оставяла самичка!!! На въпросите ми леличките ли не се държат добре с нея или пък дечицата, никога не е отговаряла положително, в смисъл, очевидно няма проблеми и добре се грижат за нея. Много неща научава, говори вечер там за децата, за леличките, песнички, танци и т.н., очевидно се забавлява, но като я попиташ иска ли да ходи, отговорът винаги е "не, не ми е хубаво там". И наистина, както е казала Slavy май най-големият й страх е, че няма да си я взема, защото все повтаря "майките идват, като се наспим и ядем и те идват" или пък че Мони казала на Маги "не плачи Маги, майките всеки момент ще дойдат".
Slavy, това с играта на детска градина е много добър съвет, ще пробваме и ние, въпреки че я спираме засега от детска, някой ден като тръгне пак, дано нещата да са по-добре.
Виж целия пост
# 509
ksanaidu, и моя малък младеж, по принцип трудно се разделя с мама и някой път сутрин си поплаква. Той като цяло трудно свикна с яслата. Но определено мога да разбера дали му харесва или не. Той заобича яслата покрай една от учителките си (г-жа Николова от 46-та СДЯ - Лозенец). Казва "Кака Колова Обичкам". Е как да имам съмнения дали му харесва.
По въпроса за частните градини, ще дам само един пример. Моите родители живеят в къща по пътя към Бистрица (кв. Бункера в София). В съседния двор откриха частна ДГ. С добро име, "прилична" такса и т.н. Новите дечица седят в някое ъгълче на двора и плачат жално с часове, докато някоя от така наречените учителки благоволи да отиде при някое дете и с грозни викове и подбутвания го вкарва вътре за обяд. Играчките на децата седят цяля зима на двора в мръсотията и никой не благоволява да ги прибере, камо ли да ги почисти. Рано сутрин децата излизат, кое босо, кое недооблечено. Направо съм шокирана от подобно отношение. Но пари знаят как да взимат. За мен риска това да се случи в държавна ДГ е доста по-малък.
Това е лично мое мнение!   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия