Есенно-зимни приключения се задават, АВГУСТинчетата не спират да се забавляват!

  • 67 849
  • 748
# 555
Сега се връщам от лекар-сега и дупето е с гентамицин.Слава Богу засега за другото не се налага антибиотик. Щерката като и кажа да идва да мием дупето и врещи като на заколение, от няколко седмици не ми дава аз да и бърша дупето и ей на...
Виж целия пост
# 556
здравейте

ние даваме АБ в лъжичка с уговорката първо , че даваме на тигърчето, рибката, мечето или друго
тогава и сина ми някакси отваря уста и го изпива Simple Smile
Виж целия пост
# 557
Виж в това отношение няма проблем-даже вече сама си  иска лекарствата, което не е за  хвалене де Laughing
Хриси понякога докато е будна скърца със зъби и като и се скарам започва още повече.Баща и и сестра ми също скърцат.
Виж целия пост
# 558
Скърцането със зъби освен при разтеж на зъбките,може да се дължи на емоции през деня. Детето или е много емоционално и  превъзбудено през деня или преживява някакъв вид стрес, който може да е труден за установяване. Дори аз скърцах със зъби преди време нощем (мъжа ми казваше, будела съм го с този шум  Laughing), по-късно осъзнах, че по това имах много напрегнат период в работата и това е била причината.
Виж целия пост
# 559
здравейте момичета,

не знам дали тази тема е засегната, но искам да споделя нещо свързано с ЯСЛАТА.
  Винаги ми прави впечатление и сутрин и вечер как там цари невероятна дисциплина и тишина. Сутрин когато преобличам сина ми , той започва да шепне. Когато  влиза виждам останалите деца да стоят мирно и тихо по столчетата, чакайки останалите. Вечер към  17,00 часа пак така всички стоят и чакат или тихо си играят в рамките на килима!  Говорехме си с приятелката ми, че ако ни пуснат нас двете вътре ще ги търсим  из всички помещения  Laughing Laughing  ,  и затова дълго се чудихме как лелките и сестрите постигат този успех. newsm78
  Някоя от вас може ли да  повдигне "завесата", защото доста ме вълнува.  Thinking
Виж целия пост
# 560
Децата имат респект от непознати. Не знаят как да реагират в тяхно присъствие. А работата на сестрите/учителките/лелите е свързана с това децата да имат респект от тях. Иначе представи си 20 деца крещяши и бягащи в различни посоки и тези женички ще откачът там.

Забелязала съм, че моят син понякога не ми обръща внимание като му говоря нещо. Обаче ако го каже някой който е с мен в момента (както днес имах такава ситуация) и не е от обичайното ми обкръжение и веднага замръзва и изпълнява.
Виж целия пост
# 561
в нашата детска не беше така, чак крясъци и голяма тупурдия не съм виждала, но си бягаха напред назад, играеха си, говореха... А и е вярно, че на непознати имат повече респект, определено там се стягат и по-малко се глезят и щуреят
Виж целия пост
# 562
Как сте момичета:)
Ние днес направихме една хубава разходка с детето- и двамата сме в почивка. Надявам се утре да ни очаква също толкова приятен ден. Леко е хладничко и духа във Варна , но се надявам скоро да се затопли по-сериозно.
Това пролетното време доста лъже- преди няколко дни малкия го поизстудихме и беше малко с Т и сополи. Мъкнах днес резервни по-дебели дрехи и добре , че ги бях нарамила в раницата:)

Надявам се да са здрави дечицата, пишете по някой ред:)
Виж целия пост
# 563
Хей, момичета,
Някоя от вас успяла ли е да излекува бронхит без антибиотик? Вече ще ни е за четвърти път от декември насам и започна да ми писва от ненужно тъпчене с лекарства.
Виж целия пост
# 564
Аз, аз  newsm44  Купих инхалатор. Слагам капки Проспан и физиологичен р-р когато има симптоми за влажна кашлица, а иначе ако има някаква кашлица правя само с физ.р-р. При бронхит се ползва вентолин капки, но трябва да го предпише лекар. Говори с педиатъра дали няма да можете да минете само на този вариант и да даде схема.
Мед на гърдичките също, Пулмексин може на гърдите и стъпалата...

Бързо да се оправяте  Hug То с това шибано време всички болни  ooooh! дори и аз се мъча да се разболямвам за кой ли път, но имам тренинг от предната бременност с бронхит в болница и внимавам много.
Виж целия пост
# 565

Slavy, антибиотици ли му изписват на Мишко за този бронхит? Антония досега е приемала антибиотик само веднъж (венозно), докато беше с бронхит, и то защото кръвните изследвания показаха, че има някаква инфекция. По принцип честите бронхити са усложнение от някакъв вирус, така че не е редно да се лекуват на посоки с антибиотици. "Вентолин"-ът отпуска мускулатурата на бронхите и е по-подходящ, но има и други неща...

Ние след 3-тия бронхит започнахме профилактично лечение с едно лекарство за астма и от тогава Антония не е правила бронхиални спазми. Сега, понеже очевидно не слиза по-надолу, се получават ларигнити... Sad

Представяте ли си, че миналата седмица беше абсолютно първата седмица откакто Антония е на ясла, в която ходи наистина всеки ден и, разбира се, в събота се почна със сополите, а от вчера и с влажната кашлица и затрудненото дишане...
Вече и аз не знам какво да правя, след малко ще я водя пак на лекар и така до безкрайност...
Виж целия пост
# 566
Ами то и аз да се запиша...
От декември до сега - 2 пъти с бронхит. И двата пъти се лекувахме с Клацид, сироп за кашлица и 3 вида капки за нос...
1 месец почивка от яслата.Миналия понеделник започна пак да ходи и в събота й потекоха сополите.
С ударни дози Инфлуцид и Цинабсин се поуспокои положението.
Ходихме на пулмолог, според нея било нормално...от яслата ги карали децата тея бронхити и така...

Айде да се оправя вече това време, да има слънце и хубави емоции, че аман вече. Уж нямаше зима, а пък само болести.

Агнес, как е бременността? Разбрахте ли какво ще е бебчето / можи и да си писала, ама май съм пропуснала/?

Хубав ден Hug
Виж целия пост
# 567
Катенце добре съм, благодаря  Hug Писано ми е да съм мъжка майка и това си е  hahaha

Аз се притеснявам за NO.NAME че никаква я няма. Май скоро и беше термина, не помня за март или май беше  newsm78
Виж целия пост
# 568
Абе то ясно, че и яслата допринася, но племенницата е на годинка, гледат се вкъщи и тя  бронхит. Аз направих също бронхит и след него отвратителен грип, от който  сега се възстановявам. И около нас деца и възрастни, всичко живо с бронхити, пневмонии тая зима. Та-аз не обвинявам само яслата, по-скоро времето и мутиралите вируси навсякъде.
Виж целия пост
# 569
Хей, момичета,
Някоя от вас успяла ли е да излекува бронхит без антибиотик? Вече ще ни е за четвърти път от декември насам и започна да ми писва от ненужно тъпчене с лекарства.

Слави, и ние няколко пъти лекуваме Миро от бронхит без антибиотици, но с инхалации. Инхалатора се изплаща за 2-3 боледувания на силни лекарства, заслужава си инвестицията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия