Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

Като събера сили, ще дойда да разказвам.
Тези дни нещо не ми се влизаше в нета и само си лежах и четях книжки,почивах си.
Вчера пазарувам и купувам пакет семки,а продавачката: "Люпи семки сега,че скоро няма да имаш време!"


и мисля за Монси (дано има скоро новини от нея) и Експланетчето (много силно стиснати палци за утре)
,каза че ще стане мноого големичък ако си дочака термина и може да не мога да родя нормално.Сега в петък ми е последната консултация и решаващият ден-секцио или нормално. . .

Иначе сестрата много се стресна в началото - от една страна не можеше да намери тоновете, от друга страна засече контракции и ме гледа учудено как така не реагирам на въпросните контракции. Накрая се оказа, че имам вече и 2 см разкритие, та май е време да си стягам багажа най-накрая. Последните дни правех уговорки с нашия дребосък да изчака поне парното в София да пуснат, та нали утре започват да го пускат 
