През март бяхме две чертички засмени, а през НОЕМВРИ 2012 ще сме вече в Родени

  • 30 024
  • 729
# 465
Не мога да заспя и това е....... 1countingsheep Умирам с това кихане   Nerd  Nerd  Nerd И тези подготвителни контракции.... #Crazy
Не може ли просто да станат вече истински родилни контракции и да се свършва това мъчително
чакане и вече да го видя този малък хулиган който издевателства над ребрата ми?! newsm12 Joy  Обаче наистина останахме много малко неродилите....Темата вечер е пуста.... Rolling Eyes
Искам по-бързо да се случват нещата вече, защото да съм  pregnant вече не се издържа..нито за мен нито за околните... Не искам да си вдигам телефона, за да чуя поредното:Ехеее ама още ли не си родила? И не спират дотук, продължават да ме тормозят с съобщения...както и  в фейсбук....Абе въобще където ме сварят ме нападат с въпроса.... smile3511  Да взема да си стопля едно млекце да пия...може да ми помогне да заспя...  sleepuu Едва ли де, но от опит глава не боли.... Thinking
Виж целия пост
# 466
добро утро! ние с Ема приключихме със сутрешния ритуал по смяна на памперс, хранене и лягане отново да спинкаме .. този път ни се получи по-добре от снощи, че нещо беше нервничка - точно се отпусне и се сепва, но мисля, че беше от светлината, тъй като след като изгасих, дребосъчето се отпусна и заспа за цели 5 часа .. единственото, което се чудя сега е следното /ако някое мамче може да ми отговори, ще съм й много благодарна!/ : вечер спинкаме с камизолка и ританки, завити с олекотената завивчица, а през деня смятам да й облека плюшено боди, та чуденката ми е стайна температура от 21-22 градуса и дебела пеленичка дали ще са достатъчни, за да й е топло newsm78

п.с. Монси очаквам отговорите на твоите въпроси с огромен интерес!
Виж целия пост
# 467
Меци, аз искам пък теб да те попитам оправиха ли се отоците на краката след раждането?
Ако да кога? И ако да, както преди ли са ти крачетата?
Виж целия пост
# 468
Момичета, благодаря за подкрепата....днес сякаш ме подмина кризата....Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Честито на новопоявилите се бебоци! Да са живи и здрави Hug Hug Hug


Имам питанка към ЛЛЛ:

Т.е. те май са няколко питанки....основният ни проблем е, че много често беба връща веднага след ядене....днес си върна стабилно....на всичкото отгоре след като върне иска пак да яде....а като иска е много нервна...успях днес да я укротя, но ако друг път се случи редно ли е после да дам пак след като всичко си и е излязло? Другият ми въпрос е свързан с първия: причината най-вероятно е, че не се оригва....но не мога да разбера аз ли не я поставям като хората или какво? Чакам чакам и нищо....та бихте ли ми споделили различни техники за оригване? И също най-подходящата поза за кърмене за да не се стига до връщане(ако може в картинки ще е най-добре)....въобще каквото и да ме посъветвате ще ми е от полза, че съм в паника вече....

Monsy, някои майки имат силен рефлекс на слизане на кърмата и млякото буквално пръска, бебето суче, преглъща освен кърмата и доста въздух, този въздух после докарва дискомфорт. Ако при теб е така, помага или да се сложи бебето в облегната назад поза или да се държи малко по-високо от нивото на зърното  или да се притисна с длан за кратко гърдата.
По-високо държане на бебето в люлчината поза можеш да постигнеш например ако е облегнато на кърмаческа възглавница и се пада леко"диагонално" а не паралелно на гърдите ти. Представи си при бутилка с течност-като се изправи и въздухът отива нагоре- е това е идеята за по-изправеното държане.
Друго, помагащо при някои бебета е да се прекъсне кърменето, когато забави темпото на сукане, да се оригне и пак да се сложи да си досуче. Понякога по-често слагане на гърда може да помогне за да има достатъчно прието мляко.Т.е. 2 пъти кърмене на час отколкото едно кърмене на 1,5 часа (това като пример само, не да те отчаям, че си дръжна да кърмиш наистина всеки час) Идеално би било, бебето да се сложи на гърда още при първите признаци на глад, тогава са по-спокойни и не се нахвърлят да сучат без оглед на това дали се нагълтват и с въздух и при недобро засукване може да се отделят по-лесно от гърдата и да се коригира позата.
При смяна на пеленките и преобличане- по възможност да не се повдига долната част на тялото по-високо от коремчето.Т.е. някои майки повдигат за крачетата за да подпъхнат пелената- вместо това може да се обръне настрани, да се сложи пелената и тогава пак да се върне по гръб.
Някои бебета имат лек рефлукс- това с времето минава, просто е нужно търпение и...достатъчно дрешки за преобличане и редовно кърмене. Wink Ако това е така при вас, може да се повдигне едната част на матрачето отдолу, така че при спане главата и гръдният кош да се падат по-високо. И ако ползваш слинг или кенгуро, носейки бебето изправено му помага за лесно оригване и е едновременно масаж на коремчето...и близостта на мама или тати така или иначе е незаменима. Wink Ето тук на стр.3 можеш да видиш позата с кърменето на бебето отгоре, игнорирай езика, ако е непознат за теб и се ориентирай по снимките  Peace
Виж целия пост
# 469
Последен ден вкъщи сама...Ако днес не родя,утре влизам в болница...Странно ми е...
Виж целия пост
# 470
loritoOo    Не си единствената в това състояние ако това те успокоява.И аз съм така.Подготвителни контракции ,неспане,и неисакам ваче да излизам от вкъщи,всеки ти казва Айде неродили  smile3511 каточели аз неискам да родя  Sad
Вчера бях на запис и доки ми вика хубав е записа,имаш леки контракции и това е.Вярно че термина ми е чак на 27 но аз вече неиздържам  Sad
Виж целия пост
# 471
Иве отоците значително спаднаха, но все още не съм на 100% добре .. все още като ми повисят краката по-дълго леко се подуват, но като цяло това са бели кахъри .. иначе в болницата си оставих само 8кг. и имам още доста за сваляне, надявам се сега с кърменето /по-скоро цеденето Mr. Green / да стане номера, но като цяло глезените и прасците ми са същите като преди бременността Peace
Виж целия пост
# 472
Здравейте мамчета
аз да питам вече обебилите се майчета, които кърмят - позволявате ли си да пиете кафе? Знам, че не трябва ама през ноща ми се събират 2, 3 или най-много 4 часа сън и сутрин вече незнам къде се намирам
И още нещо исках да ви питам, ама ми изскочи от главата. после като се сетя ще пиша
Честит син на boby_6u6i . да ти е живо и здраво и да расте весело и щастливо дете
cheri-do хайде мила. чакаме да се похвалиш, че си гушкаш бебко   ylinfant
Виж целия пост
# 473
момичета как сте, виждам много въпроси имате за кърменето, добре, че питате, че да четем отговори Simple Smile ние сме добре като цяло..
пожелавам на висчки 2 в 1, скоро да се срещнат с малчовците Simple Smile
аз само да попитам ЛЛЛ - снощи установихме, че вече ми е слязла кърмата - и двете ми гърди са твърди.. по принцип когато се опитвах да я храня сменх гърдите, т.е докато се кърмим я премествах - това правилно ли е? сега, когато хапва повечко на всяко хранене я държа само на едната гърда.. и другото - снощи хапна в 12, след това в 3, 4, 5, 6, 7 се събужда за да хапва, като първите 5 -10 минути хапва интензивно, следващите 15ина се унася и хапва, като я помръдна след секунда пак засуква - правилно ли е да я оставям по 30 минути за хапване, докато накрая сама си пусне гърдата и също така дали е правилно толкова често да е на гърда? благодаря предвариелно Simple Smile
Виж целия пост
# 474
Аз незнам как да се оплача -от два месеца му разправям на моя гинеколог, че ми пада хемоглобина -а той само казваше че е нормално -а аз тук при вас четох че хич не е нормално -та вчера като видя новите изследвания -хемоглобин 95 -се сети че трябвало да ми изпише желязо -сурбефор дурулекс!
Отидох и на частно -а доктора каза че е изпусната работа и вече с толкова нисък хемоглобин нищо неможе да се направи!
Вие пиете ли още желязо и след раждането, и как е хемоглобина ви, кога пак се изследва след раждане?
Виж целия пост
# 475
Мецани-аз малчо го обличам с боди с  дълъг ръкав,ританки и гащеризонче отгоре,или върху бодито- блузка с дълъг ръкав,а върху ританките-клинче и терлички.Така казаха в болницата-2 ката дрешки Rolling Eyes.
Known-кърмата вечерно време намалява,така че е нормално да огладнява по-начесто към края на деня.На нас тогава тотално не ни стига и най-често дохранвам Tired.Но по-добре да я слагаш по-често на гърда,отколкото да дохранваш.
Таня-по едно кафе на ден може,казаха,ама да е сутрин. yes
Виж целия пост
# 476
И аз  smile3514 Знам как се чувстваш, оня ден даже се наревах едно хубаво, да изкарам напрежението, а мъжа ми се смееше отстрани   hahaha Доки ме успокои вчера, че няма със сигурност да чакам до термин с тези моите контракции и 0,5см разкритие, а ако случайно изкарам до 27ми ще индуцираме раждането, че и бебето е голямо... baby_neutral И тук като ви чета на 20 мнения,намирам 1 на още бременна мама.Всички си говорите за кърмене,памперси...а аз си чакам atwork

Не забравяйте и мен. Вярно бебето е решило да чака пролетта май.  Mr. Green
Честито на всички нови мами, да са здрави и лакоми бебоците   bouquet /не изреждам за да не пропусна/.
Да ви разкажа къде се загубих, значи отивам понеделник сутринта на преглед и се оказва, че имам 2-3 см. разкритие, чести контракции и лекарката реши да ме остави в клиниката, тъй като пътя е доста дотам, да не стане фал. Разбрахме се ако не започне раждане до другият ден, да ми включат система окситоцин.  Тъй във вторник сутринта ми включиха системата, следователно контракциите ми се поусилиха, но дотам  ooooh!. Докато си чаках да родя виждах как покрай мен минават родилки и раждат, а аз си лежаааааа  Mr. Green, мислих си за една серия от Приятели, където Рейчъл ражда и беше по същият начин, хилех се сама. Та останах до днес, разкритието ми не мръдна, контракциите спряха и ето си ме вкъщи  Mr. Green
Виж целия пост
# 477
pepelyashka, качила е 50 гр за 10 дни (ако е била измерена точно на изписването). Вчера в къщи идва консултантка по кърмене - поза, захапване, сучене - всичко е ок. Обаче това нон стоп сучене каза, че за тези дни вече би трябвало да е ограничено, в смисъл да има някакви паузи, а тя като започне от към 14 ч. си суче нон стоп до 22-23 часа, вчера бях изтощена и физически и психически. Та снощи в 23 часа вече не издържах и направих 30 мл АМ, изпи 20 мл и после трудно,но заспа и през нощта опитах да я събудя към 3 часа да не прави големи паузи, но не успях. Нито с разсъбличане, нито с разтриване на раменцата, нито с предлагане на гърдата до устната й. Към 4-5 ч изцедих около 50 мл с голям зор. Към 6,30 вече успях да я разсъня леко, посука около 20 мин неефективно, след около 30 мин пак посука и заспа. Събуди се в 10-10,20 ч дадох гърда, сука около час и нещо, после додох изцедената кърма, не й стигна, после пак на гърда е ето сега заспа.
angels, в болницата казаха след сучене да изцеждам и да додавам от шишето, обаче тя като суче с часове после нищо не мога да изцедя. Казаха също, че вече трябва да прави паузи поне от час, но тя до обяд си има паузи после обаче - не. За АМ казаха в краен случай когато вече е нетърпимо положението. Надявам се да овладеем положението, не се отказвам лесно аз, но да видим.
Марито, ето, имала си помощ на място, бебката суче, остава да постигнете целта да суче ефективно. Защото тя наистина може да лежи на гърдата с часове и да си посуква, но да не изсуква прилично количество. Твоята цел е да кърмиш, борбена си и не се предаваш лесно. Полагаш усилия- ето оставяш я да суче на поискване, доизцеждаш, гърдите произвеждат най-много кърма по време на сукането на бебето. Вероятно вече си го чела и слушала- търсенето определя предлагането- тоест, когато бебето суче и стимулира, тогава се стимулира и произвежда. Нито бебето нито гърдите имат идея от "пауза от еди колко си време" или погледнато  при възрастните- дали ние огладняваме или се засищаме точно за определено време? Ако нямаше часовници щяхме ли да знаем, че в точно в 12 и нито минута по-късно или рано сме гладни  Wink Ако например компресията на гърда не ти се е получала от един-два пъти, можеш да опиташ още веднъж, не по задължение, а просто..да видиш как се променя сукането на малката с нейна помощ. Няма 100% гаранция за нищо, но поне ще си знаеш, че си опитала и това... Peace С всеки изминал ден ти израстваш и надрастваш себе си, виждаш и усещаш какво е да си майка; скоро ще видиш и първите съзнателни усмивки на детето си и каквото и да ти е струвало, това ти е най-голямата награда за всяко положено от теб усилие.  Peace
Виж целия пост
# 478
Таня педиатърката в болницата каза,че може да пием кафе,но да е след хранене на детенце,та да има време да се разгради в организма до следващото хранене.
Неонка на мен хемоглобина ми беше нисък след раждането и ми предписаха Легофер сироп,който трябва да го пия 3 месеца и да ида на изследвания.

Ние изкарахме една безсънна нощ.Явно я мъчат колики.  Thinking Спа от 7 до 10 сутринта и едва сега се опитва да заспи под съпровода на звук от прахосмукачка.  Mr. Green Ето линк,ако искате да пробвате: http://www.youtube.com/watch?v=ayRLs6sHW2g

Вие будите ли си бебетата ако е дошло ред за хранене?  newsm78

Цвете  Hug
Виж целия пост
# 479
Щъркелова вест

Снежанка роди малката Бубка Ема в 11:15 днес; нормално раждане. Бебка има манекенките мерки 3250 гр и е цели 50 см! Да й е честита принцесата и много да я радва!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия