През март бяхме две чертички засмени, а през НОЕМВРИ 2012 ще сме вече в Родени

  • 30 024
  • 729
# 555
ох, Теди прекрасно, прекрасно!!
Виж целия пост
# 556
Здравейте и от мен  Simple Smile

Честито на всички майчета, които са родили през последните няколко дни! Пожелавам на тях и техните рожби да са много здрави и спокойни! На всички, които все още са в очакване им пожелавам да са търпеливи и да посрещнат здрави бебчета на финала.

Ние засега нямаме колики, но Вили го боли все пак стомаха от време на време. Толкова много храни ми забрани педиатърката, за да избегнем коликите, но не мога да се придържам стриктно към всичко. А и моят стомах е доста чувствителен и предполагам, че ако нещо дразни на мен ще дразни и на малкия човек. Иначе само се кърмим и интервалите между храненията са около 2,5-3 часа. Когато наближи времето за хранене, започва да мрънка в съня си и докато сменим памперса и се поразсъним те станали 3 часа.

tara31 педиатърката ме предупреди, че може да се появи бебешко акне и че изчезвало от самосебе си, но ако много ме дразни да преварявам лайка и да обтривам пъпчиците с нея.
Виж целия пост
# 557
Здравейте, знаете ли колко време мога да се разхождам с 3см разкритие? Вече осми ден съм така, но бебката не иска да излиза. От време на време имам някакви вяли контракцийки и това е. Лекарката каза, че едва ли ще си изчакам термина, но ако това стане на 26ти да отида на преглед, а на мен ми се вижда много дълъг периода от 8ми до 26ти да се разхождам с 3 см разкритие и не знам дали не трябва поне и другата седмица да ме прегледат, т.е да звънна в понеделник, ако не съм родила до тогава, да ми назначат час Sad
Виж целия пост
# 558
Здравейте и от мен Simple Smile
Днес нашата Миа стана на 2 седмици Simple Smile Да си призная, от вечерта на 1.11 всичко ми е като на сън....
С 2-3 думи за моето раждане:
Скрит текст:
На 1.11 бях на контролни тонове плюс преглед (термина ми беше 4.11). Тонове - перфектни, малката още и хабер си няма да слиза към таза.... Докторката за първи път от цялата бременност започна плахо да ми казва, че има шанс и да не успея да родя нормално, понеже сме твърде близо до термин и твърде високо разположена бебка, която й се струва на всичко отгоре и големичка на пипане....
Като заключение от прегледа: до 6-ти не се очаква никакво развитие, ами на 6-ти да си взема багажа и да ме приемат, пък според обстоятелствата ще се реши как ще се ражда......
Е, хубаво, аз реших - значи отиваме малко да развеем Д*та из София, да се видим с познати и така,.....Мислехме още след прегледа да тръгнем, ама като се върнахме вкъщи и аз се сдухах и се разревах, та оставихме за другия ден,.....
Обаче, през нощта някакво течение ми се появи при едно ходене до 00,....нищо особено - легнах си. Половин час по-късно, завъртам големия тумбак с 300 зора, и пак - напишках ли се к'во ли - взех да се чеша аз по главата, а и ММ взе да се чуди какво става. Та, в 3ч през нощта срам не срам, тръгнах да звъня на докторката ми,......тя милата тъкмо се беше върнала от раждане
, обаче веднага отреагира, прати ме към болницата с багажа и звънна там на дежурните лекар и сестра да ме посрещнат, прегледат дали не са води и да ме приемат. Вика, явно по-раничко от 6-ти ще решаваме какво да правим, ако са водите, това ти е последния шанс за нормално раждане,....
Е, водите бяха, обаче за 40мин запис само 1 слаба контракцийка, а беба все така високо и голяма,....и този доктор каза, че 100% препоръчва секцио, но все пак да си изчакам моята сутринта да дойде и тогава да решим - имало още достатъчно води да се изчака до тогава.
Още с идването, погледна и новия запис и стана ясно - ще се режим..... Започнаха да ме водят от кабинет в кабинет за изследвания, кардиограми, чудесии.... а в единия кабинет докато ми сложат някаква сисема взеха да ми връзват и ръцете....появиха се хора да се суетят и да си слагат маски на лицето, докторката каза, че препоръчала пълна упойка заради нещо си, имам ли против....е, какво да имам - аз още не се осъзнавам, че съм на операционната,....само по лампите над мене ми светна в един момент, че не съм за поредното изследване там, ами за да ми дадат бебка Simple Smile
Следващото което помня, беше ММ, преместването от кушетката в леглото и това, че метнаха бебка на гърдата ми още докато съм в полу-съзнание......
До 1-2 часа бях в пълно съзнание, до следобеда вече ме раздвижиха, и бебка донесоха за малко,....
Абе с 2 думи, не разбрах кога родих и какво се случи, а после сравнително бързо се възстанових, че си имах и малко съкровище в ръцете Simple Smile
След изписването много ни завъртя влизането в ритъм с бебка. На всичко отгоре се ошашках с кърменето и всеки реши да дава мнение, а около нас педиатри бол (начело със свеки)....Още не знам как се справяме, но според мен е добре и разчитам, че ако не беше, майчиният инстинкт щеше да се включи....
На момичетата, които още са в очакване: милички, стискам палци много леко и неусетно да се видите с рожбичките, пък когато решат да се появят - тогава,....
Цветенце, разби ме направо с изпълненията ти пред камера Simple Smile  Развиваш от сега бебо за бъдещ талант на Комиците, или какво Wink
Виж целия пост
# 559
Neli___ не, че да те плаша, но аз в 22;00 часа бях 3см и сутринта в 9;50 родих понеже в 7;00 бях с пълно разкритие Simple Smile) не  знам при теб с каква скорост ще се развие стискам палци всичко да е наред то бебето си знае работата  Hug
Виж целия пост
# 560
Иве, ще стискам палци за теб, дано утре да е денят!

Аз май този път наистина видях част от тапата, ама пак не съм сигурна много. След последния преглед кървях 2-3 дни слабо, но аз се зачудих тогава дали не е тапата. В крайна сметка се обадих на доктора и той каза, че няма как да е тя. А днес имаше нещо различно на вид с кървави примеси, тъй като беше малко, не смятам да му обръщам много внимание. Утре съм на лекар, ако е било тапа докторът ще каже. При мен започнаха залози за 18-ти ноември. Интересното е, че двама независими един от друг човека казаха убедени, че аз ще родя на 18-ти. Да видим. Интересното е, че днес прегледах документацията, която аз сама си водих. На първата ФМ има посочено EDD (AUA) NOV-18-2012 не знам какво значи, но си спомням, че когато го погледнах, бях решила, че това ми е датата на термина, а не е 15-ти. (Сякаш 3 дена са от значение....) Все повече се успокоявам, че привидната ми свобода ще трае още максимум седмица, но като че ли все още не мога да си се представя.
Виж целия пост
# 561
Ура, лохиите ми спряха най-накрая че вече лудите ме хващаха. Много продължиха този път. След дълги месеци на сухо, дожвях тази вечер да  luvbed.
Виж целия пост
# 562
Недаби, по повод на твоя пост искам да попитам вече ставалите мами колко време след раждането правихте секс?
И някакви неразпложения имахте ли?
Говоря за нормално раждане.
Виж целия пост
# 563
недаби за завиждане си  Twisted Evil благородно естествено Simple Smile
Виж целия пост
# 564
Здравей Ivy,
Благодаря за съветите
Не мога да кажа с точност колко са кърменията на ден, защото почти няма хранене само с кърма. Основно през деня се пробваме да се кърмим. Малко след като заспи на гърдата ми и реша, че се е нахранил започва да плаче и пак да търси да яде и му давам или кърма /ако има изцедена/ или АМ. А понякога след около половин час след кърмене пак е гладен. Но през нощта му давам АМ, защото много плаче и ми е жално, че не може да се нахрани. Не мога да го гледам как плачка. Как мислите? Да пробвам ли да му давам да суче и през нощта? И после пак да дохранвам с АМ.
Със сигурност искам да намаля АМ. Даже ако може да го спрем нацяло, още по-добре. За мен е много важно да си кърмя детето.
Освен при кърмене и малко след това ме болят зърната. Направих 2 дни почивка и днес ме болят по-малко. От днес пак се опитваме да сучем. Пробвах да го кърмя без силиконовите протектори, но за съжаление му е много трудно. Особено от едната гърда, която като кърмих каката направих мастит и самата кожа ми е по-дебела, а зърното ми е по-малко /дано да разберете какво имам в предвид/ . Другата „млекоцентрала“ повече я харесва и почти ни се получава и без протектор, но пак му е трудничко.
Почивката, която направих е само и единствено заради болката. Болката, която усещам е на повърхността на зърното.
VIVIQN1980 имаш палчета от нас
ivaneliq_q ха дано тези дни вече да си се гушкате с бебо
Цветенце  нямам думи  Joy . Искам да те видя как играеш кючек
Дарклейди моята тапа започна да пада 4 дни преди да родя
Виж целия пост
# 565
Недаби, по повод на твоя пост искам да попитам вече ставалите мами колко време след раждането правихте секс?
И някакви неразпложения имахте ли?
Говоря за нормално раждане.

Аз съм със много течащи лохии предния път ми течаха 45 дни лохиите. И след 3-тия месец на Митко се престрашихме с таткото.
Аз съм секцио.
Сега през бременността не сме се жалили защото като се роди и пак 40 и кусур дни лохии.

Тъй че Иванелия с мъжо се нападайте. Таман и бебето може да излезе така Simple Smile
Виж целия пост
# 566
Честито на всички мами с бебчета! Пожелавам им здрави, кротки и ящни дечица!  Hug
А на всички мами в очакване стискам палци, всичко ще е наред!  Hug

И аз имам въпрос към ЛЛЛ

Ние се кърмим още от болницата, но все си мисля, че Ивайла не яде достатъчно и само затова мисля. Имам кърма, не много, но имам. Просто много бързо заспива и по никакъв начин не мога да я събудя, за да продължи да суче. Отказва всичко от шише, нито вода пие, нито изцедена кърма. Гледам, че почти всички майки дохранват, а аз дори не мога да разбера дали трябва да го правя, а и да трябва тя изплюва всичко, което и попадне в устата. По принцип спи спокойно, но след обяд и вечер не си изчаква времето за хранене и почва да плаче час - час и нещо след като е яла. Днес например сука само от едната гърда и заспа (максимум 10 минути), изцедих другата на ръка - 30 мл. Ивайла е на 12 дни и ако яде само по 30 мл не е ли малко? Иначе си ака по няколко пъти на ден, което до някъде ме успокоява. Моля дайте ми съвет какво да правя, когато се буди на час и плаче за гърда, а като я сложа и заспива.
Виж целия пост
# 567
Имам молба към ЛЛЛ

Налага се да си спра кърмата заради прием на лекарства. Досега се цедях, детето се храни от шише. Изцеждах по около 50 мл от всяка гърда. Сега приемам Рицинус 30сн и Бриония 9сн. Правя си компреси от зеле. Пия и Салвия. Цедя по около 30 мл от всяка, но гърдите ми са много болезнени и твърди. Какво да направя да ги облекча, не се търпи така?
Виж целия пост
# 568
Иванелия, Цветенце, а и останалите на финалната права, имате палци от мен Hug

Ние днес направихме 1 час разходка, на мен със сигурност ми се отрази прекрасно, мисля че на Бубка също (спа си като пънче през цялото време). И аз се моля за топла зима, дори ден без да изляза  ми се отразява много зле на психиката Confused.

Секс миналия път около месец след раждането правих, без забележки беше.

 Тара, това най-вероятно е т.нар. милиария алба (ако са бели пъпчиците), свързани са с несъвършенството на кожните жлези и голяма част от бебетата през първия месец се сдобиват с тази екстра. По принцип не се пипа, но разбира се най-добре да погледне педиатър, особено ако е много интензивен обривът.

Титолино, Правдичка, ами колкото могат хапват децата, важното е да им даваме достъп до манджата. Иска ни се да са по-логични и режимни, ама много са мънички още, ще пораснат скоро, ще разредят храненията. То нали и моето е от отбора Crazy... но аз някак си се напаснах към ситуацията, а и от вчера (ден11) определено има подобрение - поразреждане на суканията.

Момичета давате ли чай против колики?
Ами не, по-скоро капки мисля да започна, но засега изчаквам, т.к. не са много изразени коликите. Другата седмица ще говоря с педиатърката.

П.С. Днес определено ми е ден за писане bowuu
Виж целия пост
# 569
Облаче ако знаеш как се успокоих .. аз от 3 дена съм в къщи, но излизането така да ми липсва .. чувствам се като хамстер, а пък като направя уста за излизане след 10-15 дена ме гледат като извънземно при все че имаме и космонавт вече Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия