Да преправим старите мебели с любов - 18 тема

  • 80 834
  • 743
# 405
Да се включа за мелхиора - начина за почистване с фолиото го направих, но при кипнала вода. Там, където имаше патина, стана жълто, като мръсно. Направо изпаднах в ужас! И защото не ми се чакаше да потъмнеят от самосебе си, потърсих начин за патиниране - намазват се с разтвор от сяра и се "изпичат" за малко, да не кажа за някакви секунди. После се полират.
Ножовете в частта на острието не са мелхиор, а стомана. Освен това приборите, които аз имам (от три различни комплекта) са с мелхиорено покритие, а не целите от мелхиор, и макар, че покритието е дебело, има опасност да се отчекне , така че нежно с тях.Simple Smile
Виж целия пост
# 406
Здравейте, имам нужда от вашата помощ.Търся идеи как да скрия един твърде стар и гаден деколоин залепен на една цяла стена, като фон на портманто от масив.Приемам всякакви идеи.
Виж целия пост
# 407
Здравейте, имам нужда от вашата помощ.Търся идеи как да скрия един твърде стар и гаден деколоин залепен на една цяла стена, като фон на портманто от масив.Приемам всякакви идеи.
Ако може снимки,но аз нашият го ...боядисах с латекс... PeaceСтана ,като пръскана мазилка -релефна.. Peace
Виж целия пост
# 408
колориткен , този деколин не събира ли много прах и миризми?
Може би е по-добре да се махне, а след това да се боядисва? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 409
Да покажа и аз нещо най-сетне, че сте прави за снимките - нека показваме повече - хубаво, лошо, важното е че творим от нищо нещо и ни носи удоволствие  Laughing
И така - най-обикновен чамов скрин, естествено "състарен" от всевъзможни лепенки, надраскан и за капак - снимките на националния отбор по футбол, грижливо залепени от неговите фенки  Mr. Green
Обаче, така ме беше обхванало вдъхновението, че се усетих да снимам чак след основното почистване и първата ръка от "адската" смес по идея на baibibi - акрилатна боя слонова кост плюс безцветен водоразтворим лак - хем да белее, хем да си личи дървото:
http://vaninag.snimka.bg/hobby/neshta.579619.29083516
http://vaninag.snimka.bg/hobby/neshta.579619.29083525
Плота е минат с оцетената смес и после с черен байц да се уеднакви доколкото може повърхността, че след оцета много страшно стана положението със жилките на дървото и особено петната от нарушената повърхност.После две ръце лак пак от водоразтворимия.
И почерних лекичко ъглите на чекмеджетата, накрая смених дръжките и това стана:
http://vaninag.snimka.bg/hobby/neshta.579619.29095209
http://vaninag.snimka.bg/hobby/neshta.579619.29095210
http://vaninag.snimka.bg/hobby/neshta.579619.29095212
Е много още може да се иска  Embarassed ама на мен ми харесва, че е по-различен и даже чернотийките по плота са ми любими! Mr. Green
Виж целия пост
# 410
И аз творих от вчера без дете Simple Smile
Едно шкафче , което изкъртих като бях бременна и се качих да бърша прах на високо.. то е ПДЧ и много ме дразни , но скоро няма да си купя ново , та сега е кът за детето вече . Забравих да го снимам преди , но имам вече намазано с боро контакт , на снимката се вижда китосаното ПДЧ , където липсваха парчетата. Мажът ми каза , че съм луда , но аз много харесвам крайния резултат
Ето преди :
http://prikachi.com/images/688/5534688u.jpg
Боядисано :
http://prikachi.com/images/709/5534709m.jpg
И завършено :
http://prikachi.com/images/719/5534719j.jpg
http://prikachi.com/images/722/5534722A.jpg
Снимкиите са доста лоши , но разполагам само с телефон
Не съм ви показала и щайгата на колелца предназначена за топки :
http://prikachi.com/images/733/5534733l.jpg
Виж целия пост
# 411
момичета,
търся си маса - тоалетка... и попаднах на този потребител.
От София е...обаче ми се струва че цените са страхотни за мебели от масив. Стари са но имат потенциал, особено тази витрина - ако ми беше по близко - веднага си я заплювах.
реших обаче да ги споделя с вас, стига само съм чела отстрани Mr. Green
Виж целия пост
# 412
Ще снимам тези дни и ще ви го покажа,без това съм замислила преработването на пролет.Относно миризмите не съм забелязала,защото е в антре.А идеята за релефна мазилка ми допада доста. И един лаишки въпрос:Ако го намажа с латекс, отгоре трябва ли да го минавам с безцветен лак?
Виж целия пост
# 413
Много се радвам на всички красоти, които правите и на ентусиазмът който цари в темичката  Grinning

Аз продължавам да търся малко китно бюро със занемарен вид на не висока цена, така че ако попаднете на нещо, ще съм благодарна да свиркате.
 
Виж целия пост
# 414
Ам.посолство са пуснали нов търг, за това с повредения плот може би няма да има чак толкова участващи, освен от тази тема: Wink  

http://bid.bg/bid/auctiondetails.php?itemname=%E1%FE%F0%EE-%F1%F … ---&id=862861

Съвет - не вдигайте сега цената, играе се последните часове.

Виж целия пост
# 415
Мммм много симпатично Simple Smile
Как се играе на този търг  newsm78 отивам да разучавам.
  bouquet

Ще се пробвам, дано да ме огрее, колкото повече гледам, толкова повече се точа, че и столът ми харесва.   Crazy
Виж целия пост
# 416
Здравейте, не съм писала, но чета редовно, черпя идеи и знания, изобщо, страхотни сте. Имам за показване, но сега нямам възможност, обаче се включвам да покажа това, че някой търсеше бюро.
http://prodavalnik.com/elegantno-i-stilno-byuro-sekretar-ot-masiv-i9710899.
Не знам колко е подходящо, но цената е добра.
Само за сравнение- http://prodavalnik.com/prodavam-starinno-pisalische-i5236115.
Виж целия пост
# 417
Аз, аз, пуснах питане към продавача преди няколко седмици именно за това бюрце, ама той не ми отговори нищо. Питах пак, ще видим дали ще отговори този път.
Виж целия пост
# 418
Ам.посолство са пуснали нов търг, за това с повредения плот може би няма да има чак толкова участващи, освен от тази тема: Wink  

http://bid.bg/bid/auctiondetails.php?itemname=%E1%FE%F0%EE-%F1%F … ---&id=862861

Съвет - не вдигайте сега цената, играе се последните часове.



Това за всички неща ли е, защото мен ме интересува само стола? Mioki,  можем да наддаваме дружно - ти за бюрцето, аз за столчето Laughing

vanina_g,

Много хубаво ти се е получило. Особено ме радва старият плот с всичките му драскотини и петна как контрастира с боядисаната част.

nataly_gs,

Много сладурско шкафче. С какво и как си покрила плота?
Виж целия пост
# 419
Deborana пейката е направо чудесна  Peace една такава под прозореца направо би ми заспала  Wink сега и това май ще го мисля  hahaha
medunka шкафчето за ключове е станало доста оригинално, чак се чудя дали да не префасонирам нашето някой ден като му дойде времето  newsm78
и шкафчето на nataly_gs - бонбон  Hug
...абе с тези темпове дето качвате красоти и ми пълните главата с идеи ...накрая ще ме заключат пред вратата  Mr. Green

Иначе да споделя, че моя бюфет се движи с леки темпове, вече е боядисан с кафява боя - шоколад, за основа, че при пробите отвътре се оказа както се съмнявах че дървото е толкова светло, че изобщо не си личат протрити ръбове...пробвах с байц на една от вратичките да потъмня ....но нещо и този резултат не ми допадна ...и накрая решихме да минем 1-2 ръце кафяво първо и после да продължа с бялото отгоре, пък да видим  newsm78 дано да се получи  Praynig

и не мога да не се сдържа да ви се похваля, че комина дето смъкнахме мазилката до тухла става страхотен ....направо ме е яд, че не свалихме цялата стая до тухла  hahaha

обещавам довечера да кача някоя снимка...засега само толкоз ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия