Да преправим старите мебели с любов - 18 тема

  • 80 833
  • 743
# 585
Пусни!

Тъкмо сложих няколко филета да съхнат... Laughing
Виж целия пост
# 586
Да взема да пусна една тема за мазета само? Whistling Laughing
А, сакън! Друго си е да си обсъдиш мазето със съмишленци.
Виж целия пост
# 587
Да взема да пусна една тема за мазета само? Whistling Laughing

 Joy Недей, че току виж тръгнала по-бързо от тази! Шегата настрана, но в нашенските мазета може да се открият уникални мебели. Сещате се, че бабите и майките ни като са сменяли покъщнина не са хвърляли старото, ако е било здраво. Прибирано е по тавани и мазета. В къщата на баба ми на тавана стояха чекрък, станът, на който е тъкала (тя или майка ѝ) и едно старо пиано, на което не знам кой е свирил. В мазето си спомням един стар бюфет, на него редяха бурканите. Та, част от съдържанието на мазетата са си точно "Годно за преправяне". Обещавам да не спамя повече с останалата (консумативна) част. Laughing
Виж целия пост
# 588
Ох, хем ме разхилихте с тия мазета, на гащите от мазата на Янтра на глас цвилих Grinning, хем се сетих за нашето мазе - половината мази, в това число и нашата са наводнени, няма да пиша с какво, от един хубав канал Sick и неизползваеми. А е такава голяма, като купихме апартамента много и се радвах, почти колкото хола ни е, ама няма изгледи засега да се оправи......А на майка в мазата нищо нЕма, щот е чистница, тя нищо, което не използва, не търпи, всичко е изтрито, подредено, да се вижда. За хубавите дървени мебели на баба вече се оплаках, отидоха.... не се знае къде. Едва я придумах да ми прибере оная хубавата стара врата, която се каня на лято да оправям. Всеки път, като ме види ми казва, че била за брадва и ми се чуди на акъла защо ми е, като за нищо не ставала. Изредих и няколко идеи, изгледа ме с вдигнати вежди и само дето не завъртя пръст край главата си, че съм откачалка........Но все още не ми е казала, че и пречи! Laughing Peace
Виж целия пост
# 589
Ей, не е моята маза. hahaha hahaha hahaha Писах - от гугъл е, "мазе" в гугъл изображения и излиза в първите 4-5 реда.
Виж целия пост
# 590
Само ще кажа- завиждам ви за избените находки. Аз сварих в мазето две празни туби от по 10л миришещи на бензин  Flutter
Виж целия пост
# 591
С какво ти го напълниха? newsm78

Железа за вторични, затова се надявам, някой да се обади и да си поиска боклуците.



 labrex и за канали съм действала, след разни от ВиК се оказа запушен уличен канал - сега нямаме проблем

Находки имам - три готини скрина (заключила съм ги) и разни дървени неща, едното софра и нещо, което не мога да го оприлича, ама съм го заключила.
Виж целия пост
# 592
Янтра-не си открила Америка с гащите.!Доста отдавна имаше известна къща на много известен апонски архитект,спечелила световни награди-на 3 етажа всеки етаж стая, външни стълби и банята не е на етажа на спалнятя.  bouquetТа така.....
Мазетата са хубава тема -При нас преди мебели и дрехи -на тавана,зимнина унструменти в мазето.
Сегашното мазе-даже не знам кое е .
Дороти-да ти го напълнят с ядивни неща Laughing
Виж целия пост
# 593
Ми да си им дават награди! Аз от отдаааааавна не се възхищавам на всичко дизайнерско. Масата от тия дизайнерски изпълнения ми се виждат адски неудобни.
Например тия стълби - . Много са дизайнерски, много яко изглеждат... и ужасно неудобни.
Виж целия пост
# 594
Голяма глупост са тез стълби,свят ми се зави само като си представих как слизам от тях  Turn-l
Виж целия пост
# 595
Ха, познайте какъв ще ми е новогодишния подарък ако не ми мине котка път - мъж ми ми е пазарил гардероб за преправяне Laughing Така е, като все рева, че нямам шкафове.....
Янтра, разведри ми деня  bouquet От години мечтая за такова голямо антре, особено в моментите, когато решаваме цялото сеейство да отидем заедно някъде и започва едно дупене и изчакване в коридора.... Голямо няма да има, но пък сега мечтая за такива столове там:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 596
Ljuboznatelna , такива столове са като за моето антре в момента, точно като за малък тесен коридор  Laughing.

Момичета, в антик в момента има коледни изненади - симпатична помощна масичка за 40 лв и бюфет за 130 лв.
Виж целия пост
# 597
Цитат
вят ми се зави само като си представих как слизам от тях
-Отговора е -ПО Г.. Rolling Eyes

Виж целия пост
# 598
baibibi Много благодаря за уточненията.В този мрачен ден мисля да се захвана с шкуркането.Дано до Коледа стане готово  и да покажа.
Виж целия пост
# 599
Ако някой ден се сдобия с антре, бих сложила този тип мебел http://www.creohome.com/uploads/posts/2011-07/1311508386_vintage001.jpg.
Но, със сигурност, ще има забрана за сядане на мъжката част от фамилия  Laughing.
За такова нещо си мечтая и аз много отдавна, но засега нямам къде да го сложа  ooooh!
Мноооооого ми харесва, ама и аз - само за мен да си е  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия