Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 887
  • 748
# 330
Здравейте и от мен, нямах няколко дни нет и не съм влизала, сега чак ни го пуснаха. Благодаря добре съм Temi, прегледа мина много добре, д-р Начев е много мил и внимателен, увеличи ми леко дозата на Л-тироксина, скара ми се малко, че не ходя редовно на прегледи при ендокринолог, но сега ще ме следи стриктно до края. А и после мисля да продължа да си ходя при него. Много умувам и аз за раждането. При мен както е тръгнало, май май ще бъде секцио с тази ниско разположена плацента и висок диоптър. А пък на всичкото от горе и малка раничка на шийката на матката се появила. Незнам дали е била и преди там, но сега ми казаха. Знаете ли дали е опасно това за бебето. Иначе клоня за раждането към МД. Там било най-доброто отделение по неонатология. Две мой приятелки са раждали при д-р Бориславов секцио и са много доволни. Иначе бебка много рита. Чак се чудя това малко телце как се движи толкова. Хайде лека вечер от мен и се пазете Simple Smile
Виж целия пост
# 331
 Sick SickМомичетаааа и аз искам нормално, но много ме е страх. Когато е писано усложнения има и при единия и при другия вариант..
Явно съм такъв набор, но в момента всичките ми познати и приятелки или са с малки бебета или им предстои.. Сестра ми и една приятелка родиха тази година нормално и двете са с хубави спомени от раждането, минало е стравнително леко, без упойки и усложнения с;лед това и са твърдо за нормалното раждане, даже на моменти когато размишлявам за секцио и ме смъмрят  #Crazy..Имам и 2 приятелки които родиха секцио пак на скоро, мнението на едната  3 дни след изписването беше "ОО така мога да родя и 10 деца, чувствам се много добре" - а тя беше с месна упойка и е "присъствала" на самото секцио.. А другата след като са я мъчили доста да роди нормално и тя горката се е молила да я срежат, след като губи съзнание от болка тогава започват секциото и нейния съвет в момента е категоричен - секцио. Въпреки, че е рано не спирам да мисля за тези случаи, дори ми се случи да сънувам, че съм в болницата и чакам да ме приемат за раждане и сестра ми с моята приятелка и те с мен..Сестра ми вика "ще раждаш нормалноо!", а приятелката "искай да те срежат" Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 332
МарТа, поздравления, че си такава примерна ученичка  Grinning, къде беше лекцията.

anika77,  аз ходя на лекциите на списание "9 месеца". Те са в МОЛ Варна, в Капелата. Днес заради темата беше пълно с бебета  Laughing да ти се прииска да ги нагушкаш всичките  Hug


Марта,какво говорихте за ваксините?Много ме вълнува тази тема защото искам да взема най-доброто решение като дойде момента.Принципно съм против всякакви химии,а за ваксините какви неща четох...думи нямам.
Аз да се похваля,купихме легло за бебе:)ще кача снимката във фейс:)
Гуш и хубава вечер на всички:)

hakunamatata_ali, за ваксините основно ни говориха за рисковете при пропускането им, за евентуалните възможни усложнения при разболяване от някоя от болестите. Имаше доста ужасяващи снимки на болни дечица. Въпреки модата да не се ваксинират децата напоследък, аз лично не се усещам достатъчно информирана и готова да поема такъв риск за децата си.
Новото за мен беше, че детския паралич е вирусно заболяване, предавано по  въздушно-капков път. Изобщо нямах представа. И т.к. ваксината се слага, когато детето е на 2 месеца, първите 2 месеца от живота му, Господ го пази.  Praynig
Виж целия пост
# 333
Здравейте,
тук съм си аз, чета ви редовно,но не пиша,защото... снощи усетих и аз моето бебче да рита,около половин час стоях и си гледах корема как мърда и усещах, много вълнуващо беше,защото до сега не бях усещала така движенията и коремчето ми вече си личи, но..в петък бях отново на преглед при Димитрова и тя ми каза, че нещата вървят по-зле, сега кръвотока към бебето е обратен, докато преди това не е бил и каза да си изкараме сватбата в събота и веднага след това да отивам да ме приемат в Майчин дом, аз се надявах,че е за да се опитат да оправят нещата, но тя беше категорична,ч е няма как и трябва да  се прекъсне бременността, питах я за подробности-как ще протекат нещата, какво що, но тя ми каза, че не можело сега да ми обяснява, били много неща и така. Не съм ходила при други доктори,защото се свързах с една две гинеколожки и те ми казаха, че Димитрова била много добра и да и имам доверие...това е около мен.Ще пиша отново какво се случва по-натам, а вие се пазете  Hug
  Муни  СТИСКАМ ПаЛЦИ нещта да се оправят, но и моят съвет е консултирай се с още някой специалист. Понякога се случва лекарите да грешат.  Дори да е права нищо не губиш ако чуеш още едно мнение.
Прекъсване  на бременността е доста опасна
 в напреднал етап.
Виж целия пост
# 334
Смърфи,моето секцио беше следобяд,цяла нощ ми вървяха банки с обезболяващи вътре.На 3 ден от секциото започна страшно главоболие(усложнение от спиналната упойка)питах какво мога да пия и си взех обезболяващи от аптеката!Относно разреза боли,но е поносимо и то при ставане,сядане,смях,кихане и всичко,което напряга коремните мускули.
Виж целия пост
# 335
MaрTa не си писала че ходиш на лекциите,и аз бях там вчера и в четвъртък ще съм. Laughing
Виж целия пост
# 336
  food010  food010 kaffeetrmker_2
Виж целия пост
# 337
Добро утро, девойки  Hug
Добре дошли на новите ни мами   bouquet
Муни, послушай момичетата, всички сме с теб и стискам палци многоооо  Praynig  Hug
Хубаво е, че сте се поразписали вчера, малко да се раздвижи темата  Mr. Green Ще ги родим тези деца, нЕма да се притеснявате, дали секцио или естествено ще мине и замине. Важен е финалният резултат  Mr. Green  Heart Eyes
Хубав ден  Hug
Виж целия пост
# 338
 kaffeetrmker_2
Виж целия пост
# 339
MaрTa не си писала че ходиш на лекциите,и аз бях там вчера и в четвъртък ще съм. Laughing

А във колко часа са лекциите? Всеки вторник и четвъртък ли са? Много ми се иска и аз да се присъединя към някоя поне. Тъй като живея в Аспарухово ми е малко сложно с транспорта, но ако темата си струва...
Относно раждането, съм твърдо за нормално и колкото може по естествено, в болнична среда (не в къщи), НО НЕ НА ВСЯКА ЦЕНА! Ако има показания за секцио, така да бъде.
Виж целия пост
# 340
Смърфи,боли си силно.При положение,че се реже коремна стена,мускули...не е възможно да не боли.Първият ден абсолютно нищо не усещаш заради упойката и обезболяващите и все едно не си преживял операция.На мен ми слагаха обезболяващи силни първите 2 дни.После ми слагаха на 3тия ден на по-големи интервали от време.На 4тия не пожелах да ми дават повече,за да мога да разбера ще се търпи ли това и как ще съм в къщи.Малко със стискане на зъби се издържа.Вече на 10тия ден тук там ми придърпваше,но нямах болка,нито ми пречеше да ходя...известно време мускулите са слаби и е трудно да се изправиш от легнало в седнало положение ...ей така със замах Simple Smile Моят шев беше правен с лепене и нямах конци за сваляне или проблеми с раната,нито с мокрене(къпане)След 6години време с усилие се вижда къде е било рязано.

Али,всеки трябва сам да си състави мнение.Аз също много чета по тези теми за ваксините.Винаги има "ЗА" и "Против" и почти на 99% възниква спор и кавга по темата.
Истината е,че на 2 пъти в живота ми съм била страшно благодарна,че съм имала поставена ваксина.Смятам,че измислянето им е допринесло за хората повече в глобален аспект,от колкото ако ги нямаше.Не обичам крайностите и смятам ,че медицината и алтернативите трябва да се потребяват с мяра и да си вървят ръка за ръка,вместо да се конкурират и отричат една друга.Хората имаме доста къса памет и не смятам,че съществува някаква глобална конспирация,която цели да ни изтребва посредством нови технологии.Просто ние хората откривателстваме и се учим от грешките си.И винаги сме откривали едно или друго,с идеята да подобрим живота си,не да го разрушим.Минали сме през всякакви епохи,каменната,бронзовата...тъмните векове,когато сме затрили доста познания и т.н. минахме и през пластмасовата,сега сме в началото на био ерата Simple Smile Истина е,че напоследък има много деца с аутизъм например,но не съм убедена,че за това са виновни само и единствено ваксините.Много деца от малцинствата не се ваксинират след краха на комунизма и е вярно,че някой забравени болести се възродиха и огнищата са именно сред тези деца.Истината е,че ако в градината например има 3 не ваксинирани деца и в града се появи болест,шанса да се разболее някое от не ваксинираните става доста голям.Поне това са моите разсъждения.И ваксините,които са по приетия календар смятам да ги слагам.Извън тях,не слагам други...например за грип.Но ако пътувам на място с опасност за жълта треска или малария,определено предпочитам да сложа и на себе си.Това е моето лично мнение Simple Smile

desitkad винаги ми е уютно като ти видя снимките на профила  Flutter
Виж целия пост
# 341
моето мнение за ваксините е като на dennis, ама не мога да пиша толкова дълго, пък в едно изречение няма как да го кажа  Crazy
и аз съм за някои, други ги смятам за ненужни, но за вредността им не съм убедена.
много съжалявам, че късно са започнали да слагат противохепатитната ваксина при раждане, та сега мъж ми е с хроничен хепатит, само се надяваме да си остане в това спящо състояние и да не се задейства, че почти не се лекува  Confused


за раждането съм се доверила на лекарката си, преценила съм че е по-компетентна от мен, предпочитам да не е секцио, но ако се налага ще го преживея и него някак, само с човечето всичко да е наред.
Виж целия пост
# 342
Добро утро мами!!!

Малко съм обезпокоена, даже доста, ама не си го признавам, знам че може да са бабини деветини, но бихте ли казали и вашето мнение.... Sad

Дядото на мъжа ми (човека който го е отгледал, възпитал и научил на всичко в този живот, човека за когото Венци (мъжа ми) казва, че обича повече от баща си който също е добър, но докато той е израствал него го е нямало-все на гурбет)почина снощи. Човека си е бе на възраст и от това си и отиде-от старост. Тук идват и хилядите вече разправии, главоблъсканици....Роднините ни казват, че аз не бива да припарвам там-затова и днес съм на работа де, докато мине какафонията,Венци също не бива да участва в носения и др подобни дейности, но няма как-единствено дете е ... Sad Една баба ми каза, единствено да не пали свещ и да не носи ковчега-друго можело, всичко това с оглед, че чакаме нашето малко момченце да се роди напролет. Други пък говорят, че има ли смърт в къщата-нещата не са на добре, нещо ще се обърка...... Sad не знам какво да мисля вече.. Ние сме направили каквото можем, ще спазим поне част от нещата , но си мисля, че всичко е Божа работа. Дано...дай Боже всичко да е наред с нас и малкия мъж, но все пак реших да попитам и вас......

Съжалявам ако съм ви натъжила...тъжно ми е и на мен..дядото бе страхотен, но такъв е живота.....
Виж целия пост
# 343
Миленка, случват се такива неща. Съжалявам за загубата ви. Не се тормози с излишни мисли. Мъжът може да си уважи погребението и човека, наистина нека не участва в процедурите. Не мисле, че това е някакъв знак и че нещо е свързано с бебчето ви, това са глупости. Просто се е случило сега за съжаление.  Hug
Виж целия пост
# 344
Ами аз май си живея в конспирацията и това е.Безумно е да се тъпче едно бебе с химия,няколко часа след като се е родило.Това е атака на имунитета и на всичко.За сега съм на фаза събиране на инфо..много ми се иска да се появи някой свестен лекар и да ми каже истината Simple Smile

Сестра ми е раждала 2 пъти със секцио,и имаше много усложнения-инфекция,сраствания,не можеше да се навежда и изправя много дълго време.Не можеше да носи на ръце бебето..много ми беше мъчно.Но все пак всяка мама е различна и тялото й реагира и се възстановява по различен начин.Когато се налага секцио няма какво да му се мисли.Важното е и мама и бебе да са добре:)
Другата ми сестра роди 2 пъти нормално Simple Smile И каза,че супер бързо и лесно е станало всичко...но и тя е била с много готина нагласа и през цялото време са се шегували с лекарите.
Да сме живи и здрави..и смели Simple Smile

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия