Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 897
  • 748
# 90
А аз като не съм от голям областен град ще си търся упражненията в нета  Cry
Виж целия пост
# 91
ТиаРа, ние сме в морската столица на Бг, където няма водна аеробика (или какъвто и да е друг вид за бременни) въпреки басейните, така че не е толкова трагично  Laughing
Виж целия пост
# 92
Не се притеснявай за отпуската. Ако си в болничен до раждането няма да я загубиш независимо от коя година ти е. Когато /живот и здраве/ ти изтече майчинството, можеш да ползваш всичката си натрупана отпуска до момента, което ти удължава грижата за детенце с още около половин година. Така постъпиха всичките ми бременни колежки.
Виж целия пост
# 93
Да успея да се запиша и аз в темата, макар и на 6-та стр. Деси, благодаря, справила си се отлично   bouquet
Добре дошли на новите мами  Hug
Изчетох темата на един дъх и ще пиша по спомени.  Flutter В същите сутиени си се побирам, наедрял ми е бюста и като сложа сутиен така му се радвам  Embarassed За спането - заспивам към 12 , будя се обикновено по веднъж за тоалетна и спя до 10-11. Нищичко не съм купила, мисля като вляза в седми месец да започна да гледам по сайтовете, че нали не излизам. Купуването естествено ми се иска да си го направя аз, но не знам дали ще стане. В крайна сметка ще направя списък и ще дам линковете на ММ и мама  Peace
Вчера бях на ЖК и после на ФМ, бебчето е добре, 3-4 дни по-назад, но казаха, да не го мисля. Самата ми О не е на 14-ти ден като по учебник, а по-късно така че се поуспокоих. Моя док ми беше казал момченце преди месец и половина, а сега на ФМ нямаше нищо между краката и се оказа момиченце. Само да се роди живо и здраво пола няма значение.  Praynig Плацентата ми или се е вдигнала или докторката от болницата ме е наплашило напразно, оказа се, че е вдигната. Вълнението при прегледа ми беше голямо!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 94
Добър ден и от мен, макар да беше истински кошмар.
През нощта ме заболя корема и от дясно отзад към бъбрека, на сутринта бях на зъболекар първо - единственото положително нещо днес, че нямам кариеси, нито проблеми с венците, слава богу.
След това звъннах на АГ-то и тя каза да отида да ме прегледа. Чаках около час там да ме приеме, за щастие нямаше нищо свързано с бебето, матката беше ок, но болката си продължаваше. Последваха едни ужасни недоразумения с личната лекарка и кой да ми издаде направление за урина и уролог. След още час чакане ме прие личната лекарка в първа АГ - трябваше да чакам всички записани с тези гадни болки, по едно време рухнах вече и се разплаках, ама на никой не му дремеше грам, че съм бременна, че ме боли или каквото и да е. Накрая ме пратиха на уролог, там чаках още близо час и когато влезнах ми казаха, че бременни не приемали, да си ходя в АГ-то. В кое АГ, аз от там идвах!!! Ненормална работа! Все пак ме видя на ехограф, имала съм някакво задържане леко, ако съм добре, да ида утре в урологична клиника до Св.Екатерина някъде, ако съм зле - да ида в Пирогов, нямало да ме върнат  #Crazy Направо се побърках, никой нищо не знае и не разбира и сега утре сутрин пак ще се разхождам по болници. Така прекарах днешния ден до 16 ч. в чакане пред кабинети  Cry гладна и супер разстроена.
Казаха ми, че ако получа някаква криза на бъбреци, могат да се появят контракции. Само се моля бебчо да е добре, всичко друго - майната му вече! Но съм ужасно огорчена и възмутена от отношението на всички, с изкл. на АГ-то ми... Просто нямам думи.
Виж целия пост
# 95
На мен от Майчин дом ми казаха, че от Пирогов ги връщат, аз заради тази криза с бъбрека отидох направо в Майчин дом и ме оставиха там за няколко дни, но не е гаранция, че ще се изчистиш аз продължавам да си имам задържането и бактериите, макар и вече много по-малко, но има разлика, сега болката е поносима, а тогава ревах 4 дни от болка... По-добре действай !
Виж целия пост
# 96
Galeto, мисля, че това не важи, ако си била в майчинство. То също си е вид отпуск и жената не си е ползвала годишния платен не от неискане, а поради невъзможност да е в 2 отпуска едновременно. И за мен е важно да имам натрупан отпуск, не бих го ползвала, ако мога да взимам болничен. Сега ще надвиша 180-те дни болничен със 7 дни и ще видим дали няма да се наложи да ги пусна като отпуск, но иначе не бих си ги дала доброволно. След първото майчинство имах натрупани 70 дни, излизах всеки месец по половин месец  Mr. Green Счетоводителките обикновено не са запознати с майчинството и без да искат объркват хората. Със счетоводителка съм спорила, че виждаш ли болничния ми понижавал бъдещото майчинство  Shocked Това без да съм осигурявана изкуствено надуто, просто тя си вярва, че се изчислява от болничния, който си взел, а не от осигуровката върху, която ти е изчислен болничния. И си спори, и си вярва  ooooh! А аз и за второто си седя в къщи и взимам повече, отколкото ако бях на работа.

И аз ще поръчвам бебешките неща от чужди сайтове като Stella Maria, тук всичко ми е грозно, скъпо и некачествено. Качественото пък е поне на двойни цени от чужбина. Всички ти се молят да не пазаруваш от тях  Shocked ,.

Stella Maria, аз и сгъваемо легло взимах от Май тойс, Интерголистика ми караха нещата до вкъщи, скоро не съм поръчвала, но има жени правят поръчки за 3 евро транспорт. За голяма поръчка става, но за няколко  дрешкхи не си струва да давам 15 евро.

ROSAURA, много лошо това с бъбреците. За лекарите, защо ли не се учудвам, нямаш ли протекция си никой. Уринал и някакви такива не можеш ли да пиеш?
Виж целия пост
# 97
Хей колко сте бързи, браво на вас. И аз се записвам да следя темичката. Не пиша много, но чакам да се организират софийските мами да се видим. Simple Smile
И да попитам има ли мами от София, които ходят на йога в МЕтасенс студио на бул. българия. Мисля да пробвам. ЛЕка вечер от нас и до скоро...  Hug
Виж целия пост
# 98
На мен от Майчин дом ми казаха, че от Пирогов ги връщат, аз заради тази криза с бъбрека отидох направо в Майчин дом и ме оставиха там за няколко дни, но не е гаранция, че ще се изчистиш аз продължавам да си имам задържането и бактериите, макар и вече много по-малко, но има разлика, сега болката е поносима, а тогава ревах 4 дни от болка... По-добре действай !

А какво е това задържане, на какво? Просто съм ужасно изтощена да чета и търся инфо, макар че и утре ще ходя и ще видим... Но и корема долу си ме боли. Може би е нещо и с пикочния мехур, знам ли, шантава работа. В болничен ще съм до края на седмицата, пък после каквото дойде, само да сме добре!
Виж целия пост
# 99
Сега ще ти го кажа така както ми го каза на мен лекаря, който ме лекува от тях..
Понеже матката расте най-много в дясната страна, притиска десния бъбрек, който задържа в себе си като в кладенче малко урина и когато пишкаш не се изтича цялата... И в задържаната се образуват бактериите, от които идва и болката, а при мен имаше и температура 39.1, а тя беше от самата болка предизвикана.. Лекувай се !! Не пии нищо на своя глава, защото ми казаха, че макар и да не вреди това на бебето пряко е много опасно !
Виж целия пост
# 100
АГ-то ми каза да пия Но шпа и Папаверин, засега съм изпила само Но шпа, но ефект няма. Утре ще ходя пак да се видят бъбреците и ще излезнат изследванията от урината. Има ли риск за бебето, ако имаш бъбречна криза, което май е най-лошото, което може да се случи в следствие на това задържане на урина?
Виж целия пост
# 101
Galeto, мисля, че това не важи, ако си била в майчинство. То също си е вид отпуск и жената не си е ползвала годишния платен не от неискане, а поради невъзможност да е в 2 отпуска едновременно. И за мен е важно да имам натрупан отпуск, не бих го ползвала, ако мога да взимам болничен. Сега ще надвиша 180-те дни болничен със 7 дни и ще видим дали няма да се наложи да ги пусна като отпуск, но иначе не бих си ги дала доброволно. След първото майчинство имах натрупани 70 дни, излизах всеки месец по половин месец  Mr. Green Счетоводителките обикновено не са запознати с майчинството и без да искат объркват хората. Със счетоводителка съм спорила, че виждаш ли болничния ми понижавал бъдещото майчинство  Shocked Това без да съм осигурявана изкуствено надуто, просто тя си вярва, че се изчислява от болничния, който си взел, а не от осигуровката върху, която ти е изчислен болничния. И си спори, и си вярва  ooooh! А аз и за второто си седя в къщи и взимам повече, отколкото ако бях на работа.

Мимето, аз не претендирам да съм запозната със законите в детайли, просто направих консултация с моята счетов. което не е миродавно. Само че в момента ние не вземаме болничен по майчинство и бременност, а болничен поради болестно състояние било то и риск за бремеността. Така че това си е нормален болничен лист по болест. Ние ще излезем в болничен по майчинство и бременност чак следващата година евентуално Януари или Февруари според термина на всяка една от нас.
Сега дали като си в болничен по принцип, имаш право да не ти изгори отпуската не зная дали е така. А и зависи ти кога си била в майчиство, защото това било по закон от 2010г насам. Също така отпуските които имаш да ползваш ако са преди 2010г. не изгарят, тях може да ги ползваш. Ако имаш отпуск след 2010г и съответно 2011 и 2012г. имаш две години давностен срок да го използваш, и право да прехвърлиш в края на всяка година 10дни за следващата календарна година. И по тази логика ако не си ползвала и прехвърлила отпуск от 2010г. той ще изгори по давнот през 2012г ако не си го ползвал.
Мен това с болничинте не ме касае, защото аз така или иначе съм в болничен в момента. И нямам такива проблеми с признаване от работодателя и т.н.... Но в случая се заинтересувах заради това момиче от форума. Надявам се съм била полезна на някоя от Вас.
Виж целия пост
# 102
Здравейте!
Добре дошли на новите момичета.Тук е много приятно!

ROSAURA  милата, много гадно, дано да намериш правилния лекар и бързо да се оправиш.
Stella Maria, лятото и аз открих този сайт love madelove,и поръчах на дъщеря ми 3 роклички-доволна съм от качеството и са много екстравагантни.Коректни са, доставят бързо и с хубави опаковки Laughing
Ние сме добре, кашлицата ми започна да намалява, корема ми расте с бързи темпове.
Лека и спокойна вечер!
Виж целия пост
# 103
ROSAURA на мен ми казаха, че в моя случай нямало риск за бебето, то май и рядко има.. Въпроса е, че са страшни болки и не може да се седи с тях, могат до доведат до по-лоши неща, ако не се лекуват, но бъди спокойна, лекаря ми каза, че се случва при 90% от бременните..


Ииииии тук да се похваля чакаме с таткото един голям МОМЪК , много сме щастливи  newsm44
Можете да ми сложите вече и на мен синичко щъркелче !!!  smile3521 stork-boy
Виж целия пост
# 104
Здравейте, цяла нова тема съм изпуснала-поздравления, много хубаво е оформена smile3525
Смърфи, страхотни новини, а за пола-много забавно, значи до последно не можем да сме сигурни какво е Laughing ЍНие с каката ще сме доволни, ако се окаже че не е с нещо между краката, въпреки че на ФМ доц. Томова беше категорична, даже и го написа. Обаче за таткото ще е шок, опасявам се hahaha
Розаура, много  лошо това с бъбрека Tired Аз имам киста на десния бъбрек и знам, че има добри специалисти във ВМА-там се следя, можеш поне на ехограф да отидеш да те видят.Мисля, че доц. Попова беше, ама не помня на кой етаж-мен все ме води мъжът ми. Ако не успееш да отитдеш утре на специалист, ще питам и ще пиша. Пий много вода-хубаво е да е хисарска, поне 1,5 л. Също сокове с червена боровинка, добре действат. Има и п одходящо хомеопатично лекарство при такива бъбречн кризи, ако е нужно, можеш да се обърнеш и към хомеопат! Оздравявай Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия