Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 874
  • 748
# 420
Здравейте!

Следя ви от няколко месеца, но по-скоро за запълване на времето и без намерение да се включвам активно в още една отчетна.
Обаче видях, че малко по-назад коментирате прегледа при офталмолог и диоптрите, та реших да споделя малко личен опит, току виж съм помогнала на някоя от вас да роди естествено въпреки очилата.
Аз съм с почти -3 диоптъра. С първата бременност се наканих да отида на очен чак средата на 9м. и се оказа, че имам проблем с ретината, който дава пълното основание за секцио по мед.причини. Да, ама аз исках да си родя нормално. Оказа се, че има вариант за корекция с лазер. Насочиха ме към д-р Холевич от МЦ "Светлина". Отидох уж за преглед и мнение, а след час и половина си тръгнах с готова лазерна корекция и бележка, че мога да родя нормално след 14 дни. Беше голямо стискане на крака и палци, но устисках и 16 дни по-късно родих съвсем нормално 4 килограмовата ни дъщеря.
Тогава всъщност ми разясниха, че не диоптъра има значение, а самото налягане на очните дъна и състоянието на ретината. Възможни са дегенерации дори и при малък или липсващ диоптър.
На рутинните прегледи ходя при друг офталмолог, много внимателна и обяснителна. Тя всъщност откри проблема и лично се обади на д-р Холевич и ми уреди спешен преглед на следващия ден.  Ако някой има нужда от координати, да пише на лични.

Толкова от мен за сега. Ако реша, че мога да съм в помощ на някой пак ще се включвам.
Спорен ден на всички!
Виж целия пост
# 421
Аз имах бронхиална астма до 10-12 годишна възраст.И сега често ми се случва при напрежение да ми е се затрудни дишането.Освен това имам алергия към пролетните цъфтежи-дървета,храсти и треви..доста тежко се изразява и алергия към домашен прах Sad( Просто незнам какво ще получи бебата от мен и ми е притеснено,защото всичките неща са кошмарни.Бях на 14-15 когато започнах да се интересувам от различни неща-психология,здраве и т.н,та тогава попаднах на книгите на Луиз Хей и ми се изясни как е възникнала при мен астмата.
Аз мислих че трябва да се внимава само при кърменето..не съм предполагала че и по време на бременност трябва да ограничавам алергизиращите храни.Цитруси обичам много,и незнаех,че не са подходящи..започвам да чета за това и ако намеря нещо интересно ще пиша.
desitkad моята е същата но е синя на облаци и овце:) изглежда като моята мекичка.Пише че е на Бертони на плика с който е опакована,но на самата възглавница има етикетче с БГ фирма производител:) Яко а:)
Роса,какво стана?Беше ли на лекар,как мина?
Виж целия пост
# 422
Момичета, мерси за грижите, много сте мили   bouquet
Ами прегледаха ме, този път и на ехографа, за да изключим вероятността да е нещо с бебчо - добре си беше той, матката била малко по-чувствителна, но като цяло доки каза, че вероятно пак се касае за същите болки от миналия път - явно бебчо ми е намерил слабо място в бъбреците, но пък странно че ме болеше сякаш съм в цикъл, вече и аз се обърках с всички болки.

Предписаха ми 3*2 но шпа и Нутримаг 3*2 и ми увеличи Неоренала. След 2 но шпата болката мина, но ми казаха да си почина вкъщи няколко дни. И милото почива днес по случай Ден на благодарността и сега си споделяме дивана вкъщи. Вече окончателно реших януари да си го взема отпуска от редовната за 2013 г. и да си почивам повече вкъщи, така че още месец работа и... дим да ме няма! И да ми стане скучно, за бебето е по-добре така да съм спокойна Simple Smile
Доки спомена, че съм в 22 с. и 4 дни и било по термина точно, а пък аз съм в 23 г.с. и 2 дни, знам ли и аз на кой ехографите са по-точни.
Хакунаматата, записах си час при Богословова на 13 декември  Heart Eyes Тъкмо като видя болницата и вече окончателно да решавам.
Лъки, всеки има право да сподели, и аз не съм запозната с тези алергии и специално ограничаването през бременността, но с удоволсвтие бих прочела повече, принципно гледам да спазвам каквото мога.
За спането по гръб - аз предимно се обтягам така леко, че настрани само се схващам адски много, иначе гледам повече на лявата страна да спя.

Фиу, доста се разписах Simple Smile Дано да няма повече такива стресиращи болки!
Виж целия пост
# 423
Роса, почивай си сега  Hug
Хакуна, мерси, значи ще си я взема, че спането ми е ад  Crazy  Hug
Виж целия пост
# 424
Росаура Hug
Виж целия пост
# 425
А как ги използвате тези възглавници? Аз имам такава, но не съм я ползвала за спане. Слагам една обикновена голяма между краката нощем Simple Smile
Виж целия пост
# 426
grimka,аз я ползвам вместо другата възглавница и съм я сложила както си е в нейната си форма,като легна имам мекичко отпред на корема и зад гърба и кръста Simple SmileОт всички страни съм гушната..само дето моето момче се сърди,че откакто я имам той няма достъп до мен:)))

Роса,много се радвам че всичко е наред:)Просто бебоците растат и вътре става лудница в телата ни Simple SmileАз  пишкам през 5 минути заради бебка,която така и не се отказа да ме рита в мехура:)
Виж целия пост
# 427
Особено при предразположения към алергии, цитрусите наистина трябва да се избягват, даже и при кърмене, не само последните месеци.
Как така 'Даже при кърмене'? Според мен предимно при кърмене, а защо не и по време на бременност. Аз веднъж хапнах малко портокал докато кърмех, спомените от коликите са ми до днес. А хем знаех, но викам я да пробвам пък, при моето дете може да няма негативен резултат, еднократно. За алергиите знам де, при нас имаше други последствия просто.
Лъки, аз по подобна причина предимно чета и не се изказвам, все ще се намери кой да те захапе за нещо. Я имотиконките ти много, я информацията ти недостоверна....
Виж целия пост
# 428
Тогава показаха как безименият пръст на ръката при мъже,които са получавали в по-голямо количество в утробата на майка си адреналин и тестостерон е по-дълъг от показалеца на същата ръка и съответно те са с една идея физически по-добре развити и координирани,от мъже с равни безименен и показалец или с по-малък безименен пръст от показалеца.

Аууу, я ми разтълкувай сега, при положение, че безименните са ми по-дълги, а според както за всички е видно съм жена, какво следва?  Laughing

Росаура, аз съм на 3х2 но-шпа поради болки, в болничен съм и така. При тази бременност болките са ми встрани ниско долу /отляво и отдясно/, а при предишната ми бяха тип менструални. Докторът ми се опитваше да ми обясни, че имам стягане на топка /контракциите/ - аз му викам, ми не, не ми се свива на топка, менструални са ми болките. Е имам чувството, че така и не ми повярва този човек. Сега не са ми такива, макар че понякога и това ми се случва, но много рядко. Но-шпа и магнерот се пие.
Виж целия пост
# 429
grimka,аз я ползвам вместо другата възглавница и съм я сложила както си е в нейната си форма,като легна имам мекичко отпред на корема и зад гърба и кръста Simple SmileОт всички страни съм гушната..само дето моето момче се сърди,че откакто я имам той няма достъп до мен:)))

Аз имам подобна, но е по-скоро за кърмене, защото е с чупка. Обаче я разпъвам и си я слагам пред мен по дължина, за да я обкрача с крак. Така има къде да ми застане и корема. Обаче моята е пълна с едни топчета и те леко шумят, отначало се дразнех, но сега не ги чувам вече.

Аз съм с почти -3 диоптъра. С първата бременност се наканих да отида на очен чак средата на 9м. и се оказа, че имам проблем с ретината, който дава пълното основание за секцио по мед.причини. Да, ама аз исках да си родя нормално. Оказа се, че има вариант за корекция с лазер. Насочиха ме към д-р Холевич от МЦ "Светлина". Отидох уж за преглед и мнение, а след час и половина си тръгнах с готова лазерна корекция и бележка, че мога да родя нормално след 14 дни. Беше голямо стискане на крака и палци, но устисках и 16 дни по-късно родих съвсем нормално 4 килограмовата ни дъщеря.
Тогава всъщност ми разясниха, че не диоптъра има значение, а самото налягане на очните дъна и състоянието на ретината.

Аз нямам диоптер, обаче при рутинен преглед за раждане ми откриха отлепване на ретината. Не съм имала никакви симптоми. Доцентката веднага ми записа час при себе си за залепване с лазер (в клиниката на Мазнейкови). Понеже нямах никакви оплаквания реших, че едва ли не си търси пациенти и не отидох. Имам документ за препоръчано секцио, но тя изрично обясни на мъжа ми, че с лепене, без лепене, все ще си раждам с операции от тук нататък. Смятам сега да се пазя, а след раждането да се проверя пак в клиника Пешев. Би ли споделила подробности за залепването, май бараж се казваше, колко време трае, разширяват ли зеници, колко струва, такива работи?

Я имотиконките ти много, я информацията ти недостоверна....
Аз съм с емотиконките  Laughing , още си ме дразнят, но не се обаждам  Laughing
Виж целия пост
# 430
Тогава показаха как безименият пръст на ръката при мъже,които са получавали в по-голямо количество в утробата на майка си адреналин и тестостерон е по-дълъг от показалеца на същата ръка и съответно те са с една идея физически по-добре развити и координирани,от мъже с равни безименен и показалец или с по-малък безименен пръст от показалеца.

Аууу, я ми разтълкувай сега, при положение, че безименните са ми по-дълги, а според както за всички е видно съм жена, какво следва?  Laughing

Росаура, аз съм на 3х2 но-шпа поради болки, в болничен съм и така. При тази бременност болките са ми встрани ниско долу /отляво и отдясно/, а при предишната ми бяха тип менструални. Докторът ми се опитваше да ми обясни, че имам стягане на топка /контракциите/ - аз му викам, ми не, не ми се свива на топка, менструални са ми болките. Е имам чувството, че така и не ми повярва този човек. Сега не са ми такива, макар че понякога и това ми се случва, но много рядко. Но-шпа и магнерот се пие.

Ами моята доки ми преглежда всеки път корема като ме заболи така и казва, че няма контракции, матката е спокойна, човечето - очевидно добре Simple Smile но и аз съм на същия режим сега, Нутримага е всъщност магнезий за всеки случай.

Моят мъж му гледах сега пръстите и наистина безименния му е бая по-дълъг от показалеца, значи смелчага, а? Как няма, 1 година ме преследва момчето, докато склоня  Grinning
Виж целия пост
# 431
Тогава показаха как безименият пръст на ръката при мъже,които са получавали в по-голямо количество в утробата на майка си адреналин и тестостерон е по-дълъг от показалеца на същата ръка и съответно те са с една идея физически по-добре развити и координирани,от мъже с равни безименен и показалец или с по-малък безименен пръст от показалеца.

Аууу, я ми разтълкувай сега, при положение, че безименните са ми по-дълги, а според както за всички е видно съм жена, какво следва?  Laughing

Росаура, аз съм на 3х2 но-шпа поради болки, в болничен съм и така. При тази бременност болките са ми встрани ниско долу /отляво и отдясно/, а при предишната ми бяха тип менструални. Докторът ми се опитваше да ми обясни, че имам стягане на топка /контракциите/ - аз му викам, ми не, не ми се свива на топка, менструални са ми болките. Е имам чувството, че така и не ми повярва този човек. Сега не са ми такива, макар че понякога и това ми се случва, но много рядко. Но-шпа и магнерот се пие.

Това за съотношението на безименните пръсти към показалеца показва съотношението между тестостерон и естроген. Нормално е при мъж да е по-дълъг безименният, а при жена - показалеца, но има и доста изключения. И при мен, като при Нощната птица безименният е по-дълъг.
Виж целия пост
# 432
Galeto.. сега отговарям,но сега прочетох,на томи типи беше помпата,но мои познати които са я ползвали не са особено доволни,та Авент ще поръчвам.
http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Nature-Manual/dp/B0 … 607086&sr=8-7
за тази става въпрос,пак е намалена
Виж целия пост
# 433
Galeto.. сега отговарям,но сега прочетох,на томи типи беше помпата,но мои познати които са я ползвали не са особено доволни,та Авент ще поръчвам.
http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Nature-Manual/dp/B0 … 607086&sr=8-7
за тази става въпрос,пак е намалена

Ваня, здравей и ти благодаря. За тази марка Tommee-Tippee гледах че и днес я имаше в сделките за деня - за нещо от типа на бейбефон. И четох ревютата, но и от него не бяха много доволни. Явно Авена си е Авен. Така че и аз сигурно Авен ще поръчвам.
Виж целия пост
# 434
Ползвала съм помпи на Медела и Авент, но швейцарските са ми по-хубави.

Иначе в Лабиринт видях намалени Авент
http://www.labirint.bg/images/download/bp-promo-november-2012-poster.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия