Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 875
  • 748
# 570
Здравейте, момичета:) Какви хубави темички сте подхванали, та реших и аз да се включа. В момента съм в голямо чудене и четене за помпа за кърма. Само на мен ли ми се струва, или наистина колкото повече се чете, толкова по-труден става избора?  Thinking Blush
Иначе за епилирането - аз никога не съм търпяла нито кола, нито епилатор... И сега ми е изключително смешно, че достъпът до "там" не е като едно време:) Изисква много повече усилия, накрая просто не знам как ще е... Tired Blush
Ние понапазарувахме дрешки - бодита, чорапки, шапчици - разни такива дребни нещица.
Иначе мен от вчера ме наболява главата и ако продължи и днес така, май ще ходя да ме видят. Боли около слепоочията и челото, тоест май е ниско кръвно... А аз по принцип съм с доста ниско. В момента опитвам с кафе, пък да видим дали ще олекне... Успешен и прекрасен ден на всички!
  bouquet Hug
Виж целия пост
# 571
Здравейте,

виждам, че доста момичета се интересуват от превозвачите, затова копвам направо съобщението, което пуснах на Галето Simple Smile

Аз досега съм ползвала Емпреса http://empresa.forumi-bg.com/ за доставка от Англия. Цената е 1.10 GBP на кг и имат курсове всяка седмица.

Миналата седмица обаче получих мейл от мацката, която водеше Пловдивсия офис, че са се отделили от фирмата и са направили нова - http://www.simplyshopping.eu/ . Можеш да ги разгледаш и двете. Аз към Емпреса не съм имала забележки, всичко ми е пристигало. Поръчвала съм скъпи телефони, фотоапарат, части за кола     Mr. Green

Сега влязох в страницата на Емпреса и явно има някаква реорганизация, защото в сайта е изтрито старото инфо. Смятам обаче да ползвам новата фирма, т.к. тя всъщност ще ползва старите офиси на Емпреса, а Емпреса към момента май нямат вече такива  Whistling Ох, много объркано стана. С две думи - това е фирмата http://www.simplyshopping.eu/  Hug

Хубав ден на всички
Виж целия пост
# 572
Много ме боли гарлото имам и хрема и главата ме цепи ужасно .С какво да се лекувам,освен с чайчета с мед и лимон.
Ако вдигнеш температура над 38 градуса може и Панадол за възрастни да пиеш.Всеки ден си изцеждах по 1 лимон с мед.Ядях много плодове,особени киви,защото в него има много витамин С.
А за гърлото много ми помогнаха хомеопатичните таблетки Тонзилотрен.Аз бях така 1 седмица.Вече съм по-добре.Сега пък синузита ми се възпали...лоша работа!Скорошно оздравяване!
Виждам, че много от вас ще използват многократни пелени, ама нещо хич не ми се занимава с това на мен, пък и не зная колко време ще мога да отделя от работата, та гледачката сигурно също няма да се занимава с това. С дъщеря ми ползвах Либеро памперси, но сега ми се ще да са някакви други, че онези доста твърди ми се виждаха... Какви ще ползвате вие?
Много трябва да се внимава с избора на пелени.Аз с дъщеря ми ползвах Памперс.Но така жестоко се обрина,че лекаря каза,че е развила "памперс дерматит"  Rolling Eyes Вече имало и болест, кръстена на Памперс.След това започнах да избирам пелени,които да нямат синя ивица,която уж е много сполучлива и попива урината,но е голяма химия.И така решихме проблема.Да,май най-продължително ползвахме Либеро.Имам добри спомени за тях.
Виж целия пост
# 573
tea_blue виждам,че доста хора се оплакват от главоболие...аз снощи бях много зле,с пулсираща болка в слепоочията и челото и даже посред нощ ходихме да купуваме апарат за кръвно.Помогнаха ми много масажите,тишина и отпускане без никакви движения.Дано се оправиш бързо..наистина е ужасно неприятно  Hug

Аз вчера бях на ЖК и видяхме беба,която е добре и си расте:) Вече е 550 грама.Всеи ден усещам как ме ритка доста силно,даже вече виждам как корема ми подскача:)Толкова й се радвам  Heart Eyes

Спокоен ден на всички и се пазете  Hug
Виж целия пост
# 574
Привет,мамчета  Hug
И аз от десетина дни съм болна.Всичко започна с болки в гърлото , след това главоболие ,хрема и кашлица Sad
Пиех по няколко чая с мед на ден ,изстисквах си лимон и ядях кивита.Сега съм с подути лимфни възли в следствия от зъб Confused и съм много шашната.Имам останал корен от мъдрец ,който трябва да се вади оперативно,но за целта искат снимка.Стоматолога казва ,че слагат оловна жилетка и нямало проблеми ,но мен все пак ме е страх и не ми се рискува , а от друга страна и тия лимфни възли  Cry Ох тази бременност имам чувството ,че се чуди какво да ме сполети ... Кажете какво да правя .Дали предпазва добре тази оловна жилетка. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 575
... Кажете какво да правя .Дали предпазва добре тази оловна жилетка. Rolling Eyes
Виждала съм в рентгеновата лаборатория да правят снимки на бременни момичета, облъчването е много по-малко и насочено само към зъба, доста далече от плода. Ако изчакваш можеш да си причиниш още повече проблеми, инфекцията е последното нещо, от което се нуждаеш в момента. Според мен послушай препоръката на лекаря си Peace
Виж целия пост
# 576
dilein, няма ли начин да правиш компреси за зъба или да жабуриш със смрадлика например.За да можеш да издържиш до раждането,че и малко след това.Аз знам,че в никакъв случай не трябва да се снима бременна.
Защо не пробваш и нещо хомеопатично за тези лимфни възли!?Сигурно има нещо подходящо.Успех!
Виж целия пост
# 577
....Аз знам,че в никакъв случай не трябва да се снима бременна.
...
Грешиш!
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3522
Виж целия пост
# 578
Здравейте и от мен Simple Smile

Аз засега няма да купувам нищо, просто не знам не смея а много ми се иска, но ще си избера повечето неща, може дори да си запазя някои и ще връча списъка на таткото и бабата  Simple Smile
Харесах си едно креватче сгъваемо и може би него ще го вземем http://www.baby-market.net/a2/offers.asp?p=5456773&id=5168  казва се funny dreams. Само че пада голямо чудене за количка. Дайте съвет на какви сте се спряли, какви марки ? Аз предпочитам да 2 в 1 или 3 в 1 да има възможно най-много неща за да не се налага допълнително да купуваме примерно столче за кола и.т.н.  Аааа и за колелата някои казват че е по-добре количка с голями гуми други казват че с малки е по-удобно ?  А за килцата не ми се мисли от 55 на 65 Simple Smile, но няма начин глад  Grinning
Виж целия пост
# 579
dilein, няма ли начин да правиш компреси за зъба или да жабуриш със смрадлика например.За да можеш да издържиш до раждането,че и малко след това.Аз знам,че в никакъв случай не трябва да се снима бременна.
Защо не пробваш и нещо хомеопатично за тези лимфни възли!?Сигурно има нещо подходящо.Успех!

Личния лекар ми изписа оспамокс, но май е по за предпочитане да си оправям проблема със зъба  Confused Ако до утре не ми поспаднал малко лимфния възел ще отивам на хирург !Иначе и тетрата не помага  Cry
Виж целия пост
# 580
Mime-to започнах да чета форума за многократните пелени,защото искам такива да ползвам и понеже видях,че ти си коментирала преди няколко години,исках да те питам дали имаш изградено мнение за марка,тип и т.н.Много ми е трудно да избера и да се ориентирам от какво колко трябва.Може ли съвет?Simple Smile Hug Харесват ми на wonderoos и на blueberry Simple Smile Много са сладки Heart Eyes А непромокаемите може ли в началото да се ползват?Мерси предварително за отговора:)
Да ти кажа, ще ти се изясни всичко като започнеш да ги ползваш. До тогава все нещо не ти е ясно. И да, изглежда много по-сложно, отколкото е всъщност. На времето напоръчах всякакви пелени единични бройки, но в крайна сметка едни китайски ми бяха най-удобни. Гледах и съотношение цена, дебелина заради съхненето, кройка и цветове. Та wonderoos ми се разпукаха на първите 10-обувания и протекоха (суша в сушилна). Цената им беше 35 лв. на бройка, китайските не мръдваха- цената беше 10 лв ( сега ги намерих на 5 лв  Shocked ) С времето отпаднаха всички маркови и несъзнателно посягах само към китайските. Сега познай какви ще взема  Wink Ползваш ги от раждането без никакви притеснения, стига теглото на бебето да е позволява, аз чаках месец и най-малките да и станат. Тези, които са без непромокаем пласт ползвах само в горещите, иначе се обезсмисля да сменяш и дрешките всеки път. В крайна сметка всичко опира до финансовите възможности. Някой карат автомобил от 100 хил, някой от 20 хил, обаче и той вози не по-лошо, нали 
аз взех вътрешни на little lamb , ето това http://www.matatama.com/vatreshni-peleni/Pamuchna-pelena-1. И аз мисля да взема най-различни, тези на блубъри са уникални като дизайн, но този отзив неми хареса. Със сигурност ще взема поне 1 чифт. Реших се на 10 бр. 0лев размер за новородено, откъдето нататъка да мина на универсален. Ама то на всеки според както му е удобно мисля, някой държат на памперсите, за мен това са хвърлени пари, така че като цяло не ми се иска да взимам от скъпите. За тези пари предпочитам да купя друго на бебка.

Гледам сте коментирали за гостите, на мъжа ми брата не е женен, ергенче е, а моят пък живее в чужбина, така че освен баби и дядовци няма да имаме други. Деца в родите няма, нямам такъв проблем, но 10-15 гости звучи ужасяващо просто. Баба и дядо да пием по едно уиски и кой откъде е, таткото ще вземе 2те седмици отпуска полагаема му се и никой друг не ми трябва и на мене, след 2 седмици може да заповядат бабите, ще видим. Бе аз драма нямам, имам прахосмукачка робот, тя чисти пода, ще ядем готова храна и с домакинството съм дотам, все един два месеца ще изкараме, пък после грижите по бебето понамаляват и можеш да почнеш и къщата да си гледаш. Таткото ще даде едно рамо с ... миенето на банята примерно, щото не се сещам за 1 месец какво толкова ще се зарие в мръсотия, че да не можем да се справим. Учи се да готви, та може и някоя манджа да ни спретва даже, знае ли човек. Синът ми обича хот дог, та сигурно ще си отяде тогава. Според мен ще е купон - кърмене, спане, аз ще си почина лично, чудесно оправдание ще имам да не пипам къщата. Нито пък ще се излиза навън много много първия месец, лежачка, само мастити да няма и усложнения от раждането.
Виж целия пост
# 581
Дилейн, снимката ще е на зъб, така че мисля не е толкова страшно. Чела съм за облъчване от рентген доста, но в крайни случаи, когато е наложително няма как. Ако трябва направи консултация и с друг лекар. Стискам палци  Hug
Лъки, благодаря за успокоението  Hug Преди малко подритва, ама малко и сега усещам как си мърда. Но най-добре ще ми е да рита силно  Flutter
Виж целия пост
# 582
и аз ползвах емпреса и сериозно се притесних от коментара на V.A.V.A , защото вмомента от там чакам сума ти неща и дори тепърва ще изпращат на този адрес стока, а не ми е изобщо ясно какво ще става..писах майл на жената в англия, която взима нещата, а тя веднага ми отговори, че не й е до мен!! съответно - информация никаква!! някой има ли идея!?!? във форума на емпреса не пише нищо, изтрити са важните съобщения за смяна на адреса!!!
Виж целия пост
# 583
Мамчета, аз както винаги с въпросчета  Grinning:

1. Някой пие ли Нутримаг (магнезий добавка), понеже аз пия по 6 на ден по предписание, но принципно нямам контракции, а пък четох че е много по-силно от Магнерота?

2. Мамите с предна плацента - как чувствате бебето? Нашият мъж много заглушено го усещам, иначе си подскача по няколко пъти на ден, но в началото мислех даже, че са газове, но сега съм сигурна, че е той. Ама чак пък да е така глухо?.....

Някой беше писал за 7 - ми месец кога се влиза. От 27 седмица  Peace

Виж целия пост
# 584
В момента съм в голямо чудене и четене за помпа за кърма. Само на мен ли ми се струва, или наистина колкото повече се чете, толкова по-труден става избора?  Thinking Blush
По темата за помпите лидер е швейцарската фирма Медела. Авент обаче, имат много голяма реклама  Wink. Ползвала съм паралелно и двете, и дърпането им няма нищо общо, макар, че самото сравнение помпа и бебе са коренно различни. Помпите бегло имитират истинското сукане, затова оставете помпата за накрая, може изобщо да не ви потрябват. Аз не държа да се изръся 60-70-150 лв ако всичко с бебето е наред. Единствено ниско тегло и раздяла в родилното би ме накарало да купя, но това мъжа ми го свършва за 3 мин. и ми я донася изварена. Шишета пък изобщо няма да купувам. Ако потрябва, с помпата има поне 1 брой. Но за мен стъпката на закупуване на аксесоари за изкуствено мляко е първа стъпка към некърмене. С кеф ще дам тези пари за дрехи за кърмачки и за слингове.

Аз вчера бях на ЖК и видяхме беба,която е добре и си расте:) Вече е 550 грама.Всеки ден усещам как ме ритка доста силно,даже вече виждам как корема ми подскача:)

Чудех се и моята колко ли е сега, но съм на ЖК чак на 5 декември, 550 гр. казваш  Hug. Нали последно бяхме с еднакъв термин? И аз я усещам всеки ден, но с различна сила. Понякога си почуква, понякога направо крака щръкват  Laughing

Аз досега съм ползвала Емпреса http://empresa.forumi-bg.com/ за доставка от Англия. Цената е 1.10 GBP на кг и имат курсове всяка седмица.
Миналата седмица обаче получих мейл от мацката, която водеше Пловдивсия офис, че са се отделили от фирмата и са направили нова - http://www.simplyshopping.eu/ . Можеш да ги разгледаш и двете. Аз към Емпреса не съм имала забележки, всичко ми е пристигало. Поръчвала съм скъпи телефони, фотоапарат, части за кола     Mr. Green

Ползвах Емпреса преди години, когато прохождах в Ибей, и бързо бързо ги смених. Отношението беше 0. Имате доста фирми във Варна, Емпреса трябва да е доста краен вариант. Защо ти е да плащаш 2,70 лв на кг, като аз плащам 1,70? Това на фона на почти непрекъснатите ми поръчки е много пари. А, количка, столче или голяма играчка са си тежки. Разучи и другите фирми, за теб е важно да има офис в града ти, за да не плащаш и за куриер.

ROSAURA, аз съм с предна и съм като теб. Понякога по цял ден нищо, друг път все шава. Странно ми е, че усещам само на едно място, ниско долу в дясно, другаде сякаш нямам усет  newsm78

Нощна птица, абсолютно на твоето мнение съм за домакинството. Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия