Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 20

  • 67 029
  • 735
# 615
Моята педиатърка също ми беше препоръчала рибено масло като добър продукт за астматици, но ми каза от черен дроб на акула да бъде, във всички аптеки предлагат основно от сьомга. В крайна сметка този месец купих на допелхерц омега 3 за деца с някакви витамини, основно ги избрах защото са дъвчащи.
Виж целия пост
# 616
И аз давам рибено масло и мисля,че добре действа,също и витамини Б КОМПЛЕКС една опаковка след,което правя очивка 10-15 дни.Една док.от детско отделение ми каза така да ги давам и витамин Ц,само без лятото правя почивка.Няма нужда от скъпи витамини иимуно стимулатори,убедих се в това.
Виж целия пост
# 617
И аз съм давала какво ли не, то не беше Ескимо кидс, - то е точно рибено масло с няколко вида Омега 3, Омега 6 и Омега 9 -май беще и витамин Д и незнам си още какво. Миналата зима бях купила  и аз тези българските на капсулки Рибчо, обаче уви неможах да я науча да ги пие. Донсита ти как го научи Вико да ги гълта? Тя моята всичко здъвква, неможе така да го преглътне цяло - все едно има цедка на гърлото! Дори течния Аб го предъвквапреди да го глътне, затова и толкова го повръща по принцип! Crossing Arms
Аз днес купих Имунобор Кидс - за повишаване на имунитета, тъй като в къщи всички сме се натръшкали - аз вече цяла седмица се боря с нещо, което ме удари в хроничния бронхит и асмата и три дни бях направо на легло - неможех да стана, сега съм уж по добре, но....
Днес установих че има вече Пулмикорт поне за свободна продажба, ако знаете как се радвах в аптеката като малко дете, аптекарките ме гледаха  Shocked. Но Пулмикорта си е голямо лекарство - признавам го. В сряда така кашлях, че чак от очите блестунки ми излизаха, до повръщане стигах и се задръствах от храчки, а правех инхалации до тогава на 4 часа с Вентолин и нищо. Имах в къщи пет ампулки, които пазех за всеки случай за малката, но неиздържах и си направих две инхалации с две ампулки за единия ден, и една ампулка си разделих на другия ден, еми какво да Ви кажа, коренна разлика, още след първата инхалация кашлицата буквално се промени, стана вече не така дразнеща, а влажна, отхрачването стана съвсем лесно и болката и отокът в бронхите веднага изчезна. Вчера не си правих инхалации с пулмикорт и днес пак почнах да се влошавам. Добре че намерих и си купих и в момента точно си инхалирам един коктейл! Баткото и той от няколко дни говори дрезгаво, но днес и той вече едва преглъща и кашля  и казва че ужасно го боли целия хранопровод и отпред го стягат гърдите, ясно е че го е прихванало и него. Дребната пък и се запуши носа, нещо тоя грип уж идваше насам, ама явно той вече отдавна е дошъл, а тия по медиите само ни лъжат.
Муката Вие да сте здрави и да си изкарате супер на ските.
Лъки у вас как е положението, пази се много сега!!!!
Аз рядко се мяркам и гледам че и темата почти сте я изписали, нека някой имащ желание да направи новата! Аз в момента съм на вълна писане на дипломна работа и нямам никакво време за нищо!!!! Айде до скоро и бъдете здрави!
А забравих да се похваля, че правих изследване на ВЕроника за АСТ излезе че е в норма - това означава, че сливичките ни са здрави и не са за вадене, и нямаме бактериално огнище в тях, но това е май само за двете странични сливици, не се отнася за носната, тя си е все още проблемна и уголемена, все още хърка и неможе да спи, а аз покрай моята болест и писането на дипломната още не съм намерила време да звънна на доктора да видим какво ще правим! Tired
Виж целия пост
# 618
Хайде и ние да се позапишем в болните редички.Докато цяла седмица се чудеше и бореше баткото ни дали да се разболее или не вече сме се наквасили.
Цяла вечер нощ кашля лошо.Като взе да кашля и до 10-15мин кашлицата се промени и стана дьлбока ларингитна-лаеща  #Cussing out
Дадох Зиртек дадох хомеопатичне през час та кьм 5:30 вече спря а е започнал от 23ч.
Ясно е ще се ходи при Филчев а така се надявах да не се абонираме още в началото на годината за него.Оплака се че го боли и гьрлото но то след толкова кашляне е нормално знам ли...Явно е дошьл вируса и при нас вече миналата седмица в четвьртьк и петьк бяха по 9-10деца в клас от 23  newsm78
Дано бьрзо се разминем без сериозни лекарства и последици.Много здраве на всички  Hug
Виж целия пост
# 619
Аз давам Инфлуцид,Цинабсин при хрема и Тонзилотрен при болно гърло,а при ангина - Ангинхил.С това лекувам децата си вече повече от 6м. и определено действа.Отделно на големия давам коластра на LR ,а на малкото по една чаена лъжичка сок от черен бъз.Той действа много добре при деца с астма.Болните да оздравяват бъъързо! Hug
Виж целия пост
# 620
Аз давам от рибеното масло Рибчо, макар че често забравям. Бутам го в киселото мляко и се надявам да го гълта, но не знам, може и да го дъвче. Давам и вит. Ц и мултивитамини с вит. Д с формата на животни - от Каливита са.
Виж целия пост
# 621
Здравейте.От днес с девойката и ние преминаваме в редиците на астматиците.
Само не ме  свърта това недоразумение дали е с алергична или бронхиална астма.Никой не дава точна диагноза  за причината на пристъпите.Утре сме при доц.Гълъбов да видим.
Виж целия пост
# 622
Астмата е бронхиална винаги.Това е алергия на бронхите.Тя може да бъде на алергична основа или да се предизвиква от вирусни инфекции,но при всички случаи бронхите са по-чувствителни на тези дразнения и реагират чрез асматичните прояви.


Бронхиална астма

Това е алергично заболяване, проявяващо се с пристъпи на задух. Съществуват две форми на бронхиална астма инфекциозно-алергична и атопична.
Първата форма се развива на фона на инфекциозно заболяване на дихателните пътища (пневмония, бронхит, фарингит и др.), като в този случай, основният алерген са микробите.
При атопичната форма алергените могат да бъдат улична и домашна прах, цветен прашец, козина на домашни животни, хранителни продукти, лекарства, химически препарати.
Пристъпът на бронхиалната астма често започва през нощта с продължителна кашлица без отделяне на секрети. Появява се рязко затруднение при вдишване. За да поеме въздух, болният напряга всички сили. При по-силни пристъпи може лицето да посинее. Кожата се изпотява.
Виж целия пост
# 623
Астмата е бронхиална винаги.Това е алергия на бронхите.Тя може да бъде на алергична основа или да се предизвиква от вирусни инфекции,но при всички случаи бронхите са по-чувствителни на тези дразнения и реагират чрез асматичните прояви.


Бронхиална астма

Това е алергично заболяване, проявяващо се с пристъпи на задух. Съществуват две форми на бронхиална астма инфекциозно-алергична и атопична.
Първата форма се развива на фона на инфекциозно заболяване на дихателните пътища (пневмония, бронхит, фарингит и др.), като в този случай, основният алерген са микробите.
При атопичната форма алергените могат да бъдат улична и домашна прах, цветен прашец, козина на домашни животни, хранителни продукти, лекарства, химически препарати.
Пристъпът на бронхиалната астма често започва през нощта с продължителна кашлица без отделяне на секрети. Появява се рязко затруднение при вдишване. За да поеме въздух, болният напряга всички сили. При по-силни пристъпи може лицето да посинее. Кожата се изпотява.
Др.Опаранова(плумолог) от ВМА ми обясни че ларингитният спазъм е при опит за вдишване а бронхиалният при опит за издишване-това във връзка за разпознаване на спазмите. Peace
Виж целия пост
# 624
Астмата е бронхиална винаги.Това е алергия на бронхите.Тя може да бъде на алергична основа или да се предизвиква от вирусни инфекции,но при всички случаи бронхите са по-чувствителни на тези дразнения и реагират чрез асматичните прояви.


Бронхиална астма

Това е алергично заболяване, проявяващо се с пристъпи на задух. Съществуват две форми на бронхиална астма инфекциозно-алергична и атопична.
Първата форма се развива на фона на инфекциозно заболяване на дихателните пътища (пневмония, бронхит, фарингит и др.), като в този случай, основният алерген са микробите.
При атопичната форма алергените могат да бъдат улична и домашна прах, цветен прашец, козина на домашни животни, хранителни продукти, лекарства, химически препарати.
Пристъпът на бронхиалната астма често започва през нощта с продължителна кашлица без отделяне на секрети. Появява се рязко затруднение при вдишване. За да поеме въздух, болният напряга всички сили. При по-силни пристъпи може лицето да посинее. Кожата се изпотява.
Др.Опаранова(плумолог) от ВМА ми обясни че ларингитният спазъм е при опит за вдишване а бронхиалният при опит за издишване-това във връзка за разпознаване на спазмите. Peace
Точно така е.И ние проследяваме детето при др.Опаранова.)))
Виж целия пост
# 625
Здравейте момичета и ние сме с алергична астма от 6м. Преди три месеца ни изписаха сингуляр и пулмикорт но продължаваме един път в месеца да получаваме пристъпи. Сега сме пак тъка.Исках да попитам за пулмикорта алерголожката ни каза да го инхалираме 15дни 2*1ампула и 15дни 2*1/2 ампула и след това да го спрем и ако получи пристъп пак да го включа. Вчера ни приеха в болница и ми се караха че съм го спряла сега пак го започнах обаче незнам какво да правя колко време да го правя? Вие по колко време сте го давали? И друго правили ли сте снимка на бял дроб по време на пристъп и казвали ли са ви,че се виждат сенки като при пневмония та се чудеха дали да ни пускат антибиотик но се отказаха защото ние нямаме температура и решеха че сенките са от пристъпа. Дали е тъка?
Виж целия пост
# 626
Здравей НАДЯ. Михаил доскоро беше на профилактика с Пулмикорт, 2 х половин ампула, една за деня. При спешни състояния, ларингитен или асматичен спазъм сме увеличавали дозата с още една ампула разпределена за деня. Спряхме го от скоро след като изчезна по аптеките. На пулмикорт е от септември месец, правеше си пристъпи всеки месец, но доста по леки. Сега е на Фликсотид, но прочетох че има Пулмикорт на свободна продажба и може би ще си го купувам и пак ще започна него.
Да правили сме снимка по време на пристъп, и при нас снимката е чиста. Казаха, че си е чист асматичен пристъп. Е според педиатърката има леки изменения на бронхите, но нормални за състоянието в което е детето. Това е на фона на тежък сспазъм при нас.
А за това от какво са сенките - ами все пак сте в болница, дано да ви поставят правилна диагноза. А в коя болница сте , ако искаш напиши.
Виж целия пост
# 627
Не винаги при наличие на пневмония се вдига температура, особено ако е в начален стадии!
Пулмикорта може да се прави и продължително време, два, три месеца, целия есенно зимен сезон, дори цяла година ако е необходимо, ппо преценка на лекаря.

nadia71 при вас все пак приемането на сингулура и пулмикорта все пак е от съвсем скоро, при нас ефекта от лечението се видя чак смед може би шест месеца, че и повече. За тези сенки на снимката и аз смятам, че трябва да се обърне внимание. Може и снимката да не е направена качествено, пуснете и ПКК със утайка и ЦРП, там също ще покаже има ли или няма наличие на бактериална инфекция!
От днес и ние сме вече с профилактика пулмикорт. Изписаха ни го и на нас по ЗК за три месеца, до края на зимата. Отидохме днес на контролен преглед в Токуда при диспансерната, а иначе сме болни - от неделя с температура и отново секретите възпалено гърло, подута сливица, кошмар. Вчера личната я гледа, слуша, изписа АБ заради гърлото, почнахме АБ-то. Но цял ден си и кашляме, и днес хоп с хрипове сме! Кофти защото пак се заформя омагьосания кръг, той не е спирал де. И сега сме на инхалации, вентолин и пулмикорт, плюс АБ и витамини, и имуностимулатори иииии нищо не помага!!!!! А цял месец бяхме на холеопатично!!!
ПП. Вчера купих пулмикорт, вече са го пуснали по аптеките, питах и по ЗК - казаха че има!!! Утре ще ходя да ми го изпише личната и да го взема!




Виж целия пост
# 628
Ние сме от Пирдоп и сме там в болница просто вече нямам доверие на никой струва ми се че не са наясно какво се случва. До колкото те разбрах няма да е грешка ако не го спираме пулмикорта
Виж целия пост
# 629
О  какво спиране, никакво спиране, инхалирайте го по дълго, месец, два ако се наложи, дори Вентолина не го спирайте веднага, поне 15 дни, докато не се изчисти хубаво детето!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия