Домакини

  • 38 674
  • 743
# 630
Всичко тръгна от вас двете с unadaptable и от нашата темичка тук... Горда съм с това. А пък ти щом няма да имаш нет... да ти благодаря предварително, че после кой знае кога ще те "видя". Rolling Eyes
Ще имаш и моята помощ.Малко , но от сърце.
Виж целия пост
# 631
Мари, небой се, ще ме "видиш" след 10 дни.  Wink
Виж целия пост
# 632
Привет дами!
Скоро не съм писала, ама много задачки.....
Мари, ще прочета в другата тема. Hug Hug Hug Ще се съберат паричките.
Утре заминавам за София на Коледно парти с дами дами дето сме от една порода.  newsm03
Ако имам време пак ще влезна да ви прочета.
Виж целия пост
# 633
Здравейте всички   bouquet
Марѝ, тъкмо вчера си мислех как ми се иска да мога да помогна на хора като теб, но в момента събираме пари - за бебе, за обзавеждане на апартамента... И тогава, съвсем от нищото изкочи една възможност да ми дойде една доста солидна сума - за мен това е знак, че трябва да помогна! Съвсем отговорно обещавам, че станат ли нещата (защото съм Тома неверни) ще се включа с доста прилична сума! Пожелавам ти да съберете всички средства, които са необходими и всичко да е наред с мъжа ти  Praynig

Пък при нас вчера за първи път валя сняг  Nature Snowman
Мъжа не забрави за годишнината, но съм разочарована честно казано от подаръка... Не защото съм искала нещо скъпо или голямо, той знае какво искам и явно нарочно не ми го подарява... Както и да е.
Виж целия пост
# 634
Добро утро на всички. Чувствам се като изцеден лимон. ooooh! На всичко отгоре отново прави опит да ме боли гърло... А имам тооооолкова работа за вършене. Нямам време да боледувам.♥snow_angel♥, благодаря за милите думи. Който може и ако може и с колкото може...Имам надеждата, имам подкрепата, ще ги съберем... След това всичко да мине възможно най-леко/боже колко съм наивна, знам, че няма да е леко/и да се възстанови...

Ставам, че прахосмукачката ме гледа отсреща, а след това и ще готвя.

Зелеви сърми ще правя.
Виж целия пост
# 635
Добро утро  Hug
Зашеметена съм още. Много мразя сутрините, едно такова ми е ...никакво.  Close. лоша съм.
Мари, ...попитах за болницата не от лош интерес....там бях оперирана и мога да кажа, че условията са много добри, което също е важно за един болен. Имаш и възможност първата нощ да придружаваш твоя си човек. Ще има нужда.  Поне при мен беше така.  Не се притеснявай,  страшно е докато се влезне в операционната, после...всичко е минало и свършило. Обгрижват те.
Знаеш, че преведох малко пари, а как исках да поема цялата сума но...Съжалявам, че трябваше да посоча имената си,  Embarassed не може да е анонимно, въпреки че изрично попитах. Много съжалявам, така не трябваше да бъде, но знай, че съм го направила с цялото си сърце и душа и много често се сещам за вас. Разбирам ви.  Hug /Марчето/
Виж целия пост
# 636
ma14,изключително много ти благодаря за информацията, която ми даваш, както и за паричната подкрепа разбира се. Веднъж съм ходила в тази болница само на свиждане на близък човек. Останах с много добри впечатления, но това беше отдавна и за кратко. Така, че това, което ти ми пишеш е от много голямо значение за мен.Но...първата нощ той не е ли в реанимация? Нали там не допускат? Извини ме за многото въпроси ама ако знаеш още колко ми се въртят в главата... ooooh!

Заредих сърмите, почистих къщата/ап. от 62 кв./ и сега ще ги чакам да се готвят във фурната.

Притеснено ми е, че в тоя студ синът ми мръзне някъде по улиците на работа.Вместо днес да празнува като останалите студенти-работи. И утре пак е на работа. Какво да направя. Този избор беше негов. Обожава си професията...Ами добре нека да е така. Аз никога няма да спра да се притеснявам. Така си е...
Виж целия пост
# 637
Здравейте и от мен,
нещо нямам време напоследък.Сега забърках тесто за бисквити и чакам малкия да се събуди, че съм обещала да ги правим заедно.Голям кеф му е да се вре в кухнята.
Марѝ, мисля, че ще успеем да съберем паричките, ще се включа и аз до края на другата седмица с колкото мога. Нали помниш, че ти обещах, че няма да си сама Hug
А за притесненията за децата, ми няма по-нормално нещо на света.Аз отсега си чувствам, че никога няма да престана да го мисля моя.Моя е малък, твоя голям, но това не е от значение, няма да спрем да ги мислим само защото са пораснали, да не би да престават да са ни деца!
(Каква ли ще съм свекърва Mr. Green)
♥snow_angel♥, все такъв късмет да имаш

Честит празник на студентите и тези които празнуват покрай тях!
Виж целия пост
# 638

♥snow_angel♥, все такъв късмет да имаш

Какъв ти късмет??? Още като забременях питах в университета, който завърших мога ли да запиша магистратура (защото ще получа 2800 лева обезщетение) редовно и ми отговориха НЕ. Питах в социалното - същото ми казаха. Сега се оказва, че може, полага ми се, обаче сроковете, естествено, са минали и заминали преди 2 месеца. И сега издирвам ВУЗ, който да ме вземе по никоето време... Та пак казвам - САМО ДА СТАНЕ ЩЕ ПОМОГНА С ДОСТА ДОБРА СУМА! Стискайте палци  fingerscrossed
Виж целия пост
# 639
Какъв ти късмет??? Още като забременях питах в университета, който завърших мога ли да запиша магистратура (защото ще получа 2800 лева обезщетение) редовно и ми отговориха НЕ. Питах в социалното - същото ми казаха. Сега се оказва, че може, полага ми се, обаче сроковете, естествено, са минали и заминали преди 2 месеца. И сега издирвам ВУЗ, който да ме вземе по никоето време... Та пак казвам - САМО ДА СТАНЕ ЩЕ ПОМОГНА С ДОСТА ДОБРА СУМА! Стискайте палци  fingerscrossed

Ама,защо са ти отговорили НЕ.Но кое ти отговарят НЕ.Разбира се,че имаш право на редовна магистратура и ще получиш помощта.
Факултета по информатика и математика в ПУ записва най до късно магистри.Но май вече и за там е късно.Има цяла тема във форума,закон,други майки,които са взели.Жалко,че ни си могла да намериш информация
А,Аграрния гарантирам,че ще те вземат за магистър.Нищо,че си извън срока им.Отивай и подавай документи.Копие и оригинал за дипломата за бакалавър,дипломата за средно,две снимки за документи,от книжарницата се купува комплект за студенти.Таксата за редовно е 900 лв
Виж целия пост
# 640
Какъв ти късмет??? Още като забременях питах в университета, който завърших мога ли да запиша магистратура (защото ще получа 2800 лева обезщетение) редовно и ми отговориха НЕ. Питах в социалното - същото ми казаха. Сега се оказва, че може, полага ми се, обаче сроковете, естествено, са минали и заминали преди 2 месеца. И сега издирвам ВУЗ, който да ме вземе по никоето време... Та пак казвам - САМО ДА СТАНЕ ЩЕ ПОМОГНА С ДОСТА ДОБРА СУМА! Стискайте палци  fingerscrossed

Ама,защо са ти отговорили НЕ.Но кое ти отговарят НЕ.Разбира се,че имаш право на редовна магистратура и ще получиш помощта.
Факултета по информатика и математика в ПУ записва най до късно магистри.Но май вече и за там е късно.Има цяла тема във форума,закон,други майки,които са взели.Жалко,че ни си могла да намериш информация
А, Аграрния гарантирам,че ще те вземат за магистър.Нищо,че си извън срока им.Отивай и подавай документи. Копие и оригинал за дипломата за бакалавър,дипломата за средно,две снимки за документи,от книжарницата се купува комплект за студенти. Таксата за редовно е 900 лв
Ще отида в понеделник да проверя и там... Яд ме е, че уж с "връзки" в социалното - майката на една приятелка работи там, и тя ми каза, че трябва да съм вече студентка като забременея, а не вече бременна да записвам - "то така става прекалено лесно" - това бяха точните думи.
Бях търсила още лятото информация, четох и закона, но... А вчера тъкмо бях чела за проблема на Марѝ, затворих страницата и в общата при отговорите долу ми излезе темата за студентските обезщетения. За това го приех като знак и... И така. Та много се надявам и тя и бебата да имат късмет - парите ще са за тях.
Виж целия пост
# 641

(Каква ли ще съм свекърва Mr. Green)

Ами...аз лоша, нали ви казах, че съм като от онази реклама "Жорко, спиш ли мама" ей такава съм досадница  Mr. Green

Сега сериозно. Мари, споделих, че два пъти съм оперирана. Тежко е. Рязана съм през половината но по вертикала. /дебело черво/.  "Токуда". Условията както ти казах, за японска  болница в Бг, са много добри. Направена е да е в удобство на пациента. Аз бях в самостоятелна стая,  със санитарен възел. Чистота. Това беше мой избор, за което се заплаща. През първите три нощти имах придружител, имах нужда от това. /също се заплаща, но интересното е, че гл.мед.сестра последната нощ не ми я включи в сметката, прояви най-доброто си чувство/.  След като са ме изкарали от операционната, веднага са ме прехвърлили в моята стая, тя има условия за реанимация с всички манипулации на място. Обгрижват те сестрите и това е истина. Аз когато постъпих, постъпих заедно с моя мъж и синът ми. Те стояха до възможно най-дълго при мен. Там практиката е такава, смятат /японската  болнична с-ма/, че болния има нужда от своите близки и те го спазват. Това е и добре и не. Поне аз се  се страхувах, че още повече ги натоварвам и виждах сълзите им в очите, което ме прави още по уязвима.Но определено мога да кажа, че там работят добре вкл. и санитарките - много са мили и внимателни.
Някои моменти ми се губят...но ти ме питай...ще ти кажа всичко което се сетя. Поздрав Марчето. Hug
Виж целия пост
# 642
♥snow_angel♥ ,каква ти е бакалавърската степен?
Отивай в понеделник в центъра за магистри.Намира са в Лозаро-овощарския факултет или там където е касата и книжарницата на университета.
от 12 до 13.30 часа са в почивка
Виж целия пост
# 643
♥snow_angel♥ ,каква ти е бакалавърската степен?
Отивай в понеделник в центъра за магистри.Намира са в Лозаро-овощарския факултет или там където е касата и книжарницата на университета.
от 12 до 13.30 часа са в почивка
Българска филология ми е бакалавърската, но то май няма значение... Аз не мисля да го уча каквото и да запиша, просто толкова много пари за още едно безмислено образование не ми се дават. Дано да стане. Определено ще ида в понеделник! Много ти благодаря за инфото, безценна си!   bouquet
Виж целия пост
# 644
Българска филология ми е бакалавърската, но то май няма значение... Аз не мисля да го уча каквото и да запиша, просто толкова много пари за още едно безмислено образование не ми се дават. Дано да стане. Определено ще ида в понеделник! Много ти благодаря за инфото, безценна си!   bouquet

Има значение за таксата.Ще ти е 900 лв.При друга бакалавърска можеше да е и 700 лв.Иначе приемат всякакви бакалаври.
Разгледай магистратурите,които стартираха тази година.Харесай нещо http://www.au-plovdiv.bg/centers.php?type=1&id=33&content=403
http://www.au-plovdiv.bg/content.php?id=392
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия