Вече е НОЕМВРИ, време стана да се гушна най-накрая в мама!

  • 33 673
  • 748
# 465
Влизам само да съобщя Щъркелова вест

Днес //Герито// роди своя син Самуил 4кг, 51 см, голям бузан Simple Smile Нека им е жив и здрав, послушен и много радост да им носи!
Виж целия пост
# 466
Честити месечинки на Мати и Мари! Hug

Бегби, чакаме хубавите новини от каката в най-скоро време  Hug

Ивче, пробвай го ако смяташ, че причината може да са запушени канали....ако гърдите са ти твърди, това би могло да е...каквато и да е причината стискам палци скоро всичко да се нормализира и Анна да си папка само кърма  Hug Hug Hug

Меци, и аз така разбрах ама така да не ми се ходи в МД и се чудя как да направя схемата....пффф...много са зле тия...толкова ли не можаха да го издадат този болничен при изписването...имат ми всички документи от консултациите, виждат кога е термина и кога съм родила....аман от скапана липса на логика и организация в тая държава!  smile3511

Аз да се отчета от прегледа днес - Ерикчето е качило 500 гр. за 15 дни, което доки определи като идеално....2 см сме порастнали...всичко ни е ок...показаха ни гимнастиката....и утре пак ще ходим да ни вземат секрет от нослето, че много ни тормози...колкото и да го чистим пак си хрипаме....и тя каза, че ще провери да няма някакви бактерийки, така че моля за стиснати палчета да ни няма нищо  Praynig Между другото, изписаха ни профилактични капки против рахит, които се пиели, докато започне да тича (цитирам)...не бях чувала за това, на вас изписали ли са ви такива капки?
Виж целия пост
# 467
Гери, живо и здраво да е момченцето! Много щастливи мигове!
Виж целия пост
# 468
Честито бебче на Герито! Да е живо и здраво!  Hug

lu4ie , аз питах за личицето Simple Smile Мерси за отговора  Peace
Виж целия пост
# 469
Герито честито ти щастие  Hug
Шушулчето се загуби и кукумел и тя. Май само аз останах  #Crazy
dmk8889 честита месечинка на Мари   bouquet
Виж целия пост
# 470
Герито, честит голям мъж! Бързо възстановяване.

Monsy да до 1 годинка се приема витамин Д. Лекарството се казва Вигантол. Браво за хубавото наддаване. За лицето може и с лайка.
Виж целия пост
# 471
Здравейте! Hug
От доста време не съм писала, но все още с бебка Ели дооформяме режима си. Към момента сме само на кърма, но тя се храни (както прочетох и за много от другите бебчовци) по 1,5-2 часа, което доста ме уморява...За 1 месец е качила 900 гр.Grinning, затова ще стискам зъби.
Проблемът ни е, че вече повече от 30 дни пъпчето не иска да падне. Педиатърката ни изпрати при хирург в Пирогов, където го погледнаха и казаха да продължаваме със спирта и да го чакаме, т.е. отказаха да го вържат с конец (ние сме с щипка). Та, сега чакаме. Sad Стискайте палци скоро да падне. Praynig
Има ли мами, които вече са посетили ортопед с бебчето си? Бързо ли минава прегледът?
И да не забравя - на чакащите мами искам да пожелая леко раждане. Наслаждавайте се максимално на бременността, защото после малко ще ви липсва. Heart Eyes

П.П. Сигурно от поста ми не лъха много лъчезарност, но все още нервите ми са опънати и само се карам с околните. А уж нямам следродилна депресия.... newsm78
Виж целия пост
# 472
Гериии Честито!
Монси и ние сме на витамин Д, то се изписва на всички бебет, особено зимни, защото не виждат много слънце горкичките Simple Smile
Ив спокойно, всички имаме май проблеми с кърменето. При нас например уж се наяжда, заспива усмихната и след 3 мин като я свие коремчето търси гърда, а като я сложа пищи.. и така с часове се борим... Добре поне че вечер спи.
Я кажете вашите бебчовци колко часа бодуват горе долу... И сега четох за акитата, че ако няма на всяко хранене значи кърмата се усвоява добре, да не се притесняваме, че ние сякаш почнахме по рядко да акаме... newsm78 newsm78
 И днес направихме първата си официална разходка с количката... малко се забавихме, но чак днес пристигна файтона Sunglasses
Виж целия пост
# 473
Честит дългоочакван син на Герито!Да им е жив и здрав!!! Hug

Сега си спомних,че и аз пих Лецитин когато с баткото бях получила мастит yes.Мисля,че ми свърши хубава работа.
Честити месечинки на едномесечните бебоци!Да са живи и здрави!
Аз давам АМ вечер след къпане,защото тогава съм вече тотално пресъхнала,а малкия не може да заспи ако е гладен.Но днес ми се наложи да дам и на обяд,защото след час сукане и от дете гърди накрая пак плачеше и си смучеше юмручетата.И работата "заспа"/вече 4 часа спи Mr. Green/.Иначе,да не казвам голяма дума,ама спи много добре през нощта-от 23.00 до 4.00,когато леко се разбужда,кърмя го и пак заспива до към 7.00.Очертава се поспаливо като мама Crazy.
Цветенце-всички погледи са вперени в теб Laughing,късмет!
Виж целия пост
# 474
Честито на новите мамчета Simple Smile))

Имам въпрос към ЛЛЛ - едното ми зърно е много разранено.. разранено е меко казано, тъй като в основата е все едно отрязано.. просто както е самото зърно все едно някой го е срязал с нож в основата, за да го махне .. много ме боли, когато малката суче и се притеснявам да не стане някой фал, понеже това е гърдата, която има повечко мляко от другата.. мажа се на около 3 часа, но когато засуче умирам от болка.. първо беше разранено цялото, заедно с ареолата, но сега е много зле.. съвет ?
Виж целия пост
# 475
Честито бебче на Герито, честито и на всички нови мами, които не съм поздравила.
При нас все още е странно, опитваме се да свикваме една с друга, а аз се нагаждам към режима на хранене, стерилизиране, спане, сменяне на памперси Crazy

Дойде ред и аз да разкажа за екшъна около моето раждане. То може би е по- скоро за тема "Смешно ли е раждането".
Скрит текст:
След като си разхождах някакво разкритие няколко дни, последния, от които беше 3 дни, докторът ме изпрати да се разхождам още, за да му "помогна". Валеше, затова с мъжа ми отидохме в Мола. Около 3-4 часа обикаляхме, пазарувахме, ядохме торта по моя инициатива, за последен път като "двойка" и се прибрахме. Вечерта към 2 часа както си спяхме започнах да усещам прерязваща болка, но беше слаба и търпима. Започнах да засичам - продължителност минута и 10 секунди, през 7-8 минути. Тъй като бяха малките часове, реших да не будя напразно доктора, исках да звънна, когато позачестят малко. Към 6:00 измерих последната контракция, защото спряха. Тая вечер я бях причислила към безсънна. Спах от 6 до 8:30. За тогава се бяхме уговорили с доки да му се обадя за преглед. Станах, направих си кафе и закуска, уговорката с лекаря беше за обяд. През цялото време имах някакви болезнени стягания - може би по максимум 3 на час. С такава честота бяха и когато отидох при лекаря. Разликата беше, че разкритието беше станало 4 см. Не знам какви неща ми прави на прегледа, само ми каза, че тази вечер няма да се спи, а ще се ражда. След прегледа болките като че ли позачестиха, но така и не ги измерих, защото определено си бяха на 10-тина минути. С мъжо ни се прияде прясна наденица на скара, затова решихме да минем през магазина да купим, взехме и салатки, все пак пиршество трябваше да се прави. Когато се прибрахме беше към 16-17 надвечер. Аз реших да наготвя нещо, за да има какво да яде той, докато съм в болницата. Кулинарното ми вълшебство бе "Футболна супа" (супа топчета). Доста интересен беше начина, по който режа лук - хем ми люти, хем ме боли и се прививам. Направих супата, дори я и застроих, без да се пресече застройката. С доки поддържахме връзка, но към този момент 18:00 контракциите ми бяха максимум 40 секунди, като една с една еднакви нямаше - ту на 2 минути, ту на 4. Докторът ме посъветва да пия 2 но шпа и в 19:30 да му се обадя пак да му кажа дали има промяна. През това време мъжът ми вече правеше скарата. Аз реших да вляза да се изкъпя, да поогледам положението отдолу и да се обръсна. От топлата вода контракциите ми се облекчиха. Подсуших се, седнах в кухнята да чакам вечерята, четейки бг-мамма, естествено. По едно време толкова ме втресе, тъй като прозорецът в кухнята беше отворен, отидох да полегна в спалнята и да се завия, белким се стопля. Като легнах започна да ме боли по- силно, но все още беше поносимо. Аз очаквах по- силни болки и реших, че ако стоя още вкъщи, като ме хванат силните болки няма да мога да стигна до родилното. Към 19:15 реших да звънна на доктора да му кажа, че вече ме боли по- силно. Той ме прикани на преглед след 20-тина минути, но ме посъветва да си взема багажа, защото най- вероятно ще ме приеме. На 5 минути от болницата усетих някакво много странно "напрежение" и болка, която не можех да понеса само с притаяване на дъх, след малко отново същото. Когато стигнахме до поликлиниката, вече ми беше ясно, че това усещане най- вероятно е т.нар напъни. Звъннах на лекаря от паркинга в 19:42 и му казах, че май имам напъни. Той ми каза само да дишам, да не напъвам и ме чакаше пред родилното. Вкара ме в приемна, погледна ме - разкритие 10см, със сетни сили се облякох, за да мина през фоайето, на бегом към родилна на магарето (барабар с дрехите и чорапите), спукаха ми водите, 3 напъна и Андреа "бързата" изплаха в 19:55.
Тази болка, за която всички говорят и се плашат, аз не разбрах каква е, определено съм изпитвала и по- силни болки, които също не са били толкова страшни. Затова вярвам, че е много важна нагласата. Аз през цялото време очаквах "силните болки" и затова може би не разбрах, че аз ги имам. След всяка контракция аз бях готова за по- силна, а за раждането .... сами разбирате, че докато се осъзная, вече лежах 2 часа за наблюдение и звънях по телефоните.
Виж целия пост
# 476
Честити месечинки на Мати и Мари! Стискам палци кака Ема бързо да се оправя  fingerscrossed
Честит син на Герито. Да и е жив и здрав
Виж целия пост
# 477
Честит син на //Герито// newsm59

Monsy и ние сме на витамин Д по 2 капки на ден.

Angels би ли споделила какво хомеопатично пиеш за кърмата. Благодаря предварително  Hug

puphi трябва всички да раждат като теб Simple Smile
Виж целия пост
# 478
Гери,да ти е живо и здраво бебенцето!

монси
и ние сме на Вигантол по 2 к.На баткото не съм давала,в Белгия не са ми казвали да давам.

Яничка,мерси за разяснението за питката и пола.Ние ще правим в неделя.
За хомеопатията - смуча рицинус комунис 5 СН по 5 след всяко кърмене.

Днес голямо постижение - цели 15 мин. изкара Никола в кревата си. LaughingПуснах му въртележката и това дете пощуря - маха с ръчички,следи играчките и им гука.Той гука от 2 седмици,което много ме учуди,баткото мисля по-късно го правеше това.Успях даже да се боядисам. Grinning
Виж целия пост
# 479
Здравейте и от мен,
аз само чета напоследък, но днес реших да се включа.
Геринце честит ти малък-голям юнак  Hug да е жив и здрав и много да ви радва.
Красче - ние днес бяхме на ортопед, всичко е наред, даже доктора й вика на малката, че е супер мацка. Много се смяхме. Прегледа е около 10-15 минути най-много. Дърпа крачета, ръчички и гледа с ехографа тазобедрената става
Ние утре ставаме на месец, направо кога мина това време ума ми не го побира. Наистина времето лети и трябва да се радваме максимално на малките си съкровища, защото съвсем скоро ще са пораснали и ще имат свое мнение за всичко.
Ангелс - и аз го пия рициниуса за кърма , но нещо не виждам голям ефект. Това е, че на мен личната ми каза 3 пъти на ден преди хранене. Сега ще пробвам като теб след кърмене , та дано се увеличи малко тази кърма. Много ми е жал да я тъпча с АМ. Това си е чист "допинг" така бързо наддава с него, не съм сигурна, че много хубаво това.

НА всички тумбаци , леко раждане   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия