Вече е НОЕМВРИ, време стана да се гушна най-накрая в мама!

  • 33 673
  • 748
# 375
И аз още сум 2в1, но не ми се пише, простете за което.
Виж целия пост
# 376
Здравейте!
Честито на всички нови мами! Желая им много здрави и спокойни бебчета!   ylinfant mamma newsm51
Аз имам спешен въпрос към ЛЛЛ: Моята мишка е на 24 дни. До се кърмихме, смятам успешно. В началото имах страшно много кърма, тя не можеше да ми смогне. Наддава добре, пълни памперсите доволно. Обаче сега установявам, че ми е намаляла много кърмата и съм доста притеснена. Вчера трябваше да излизам, непосредствено преди това я накърмих, след което реших да се доизцедя, за да оставя на татко й кърма да й даде. От гърдата, от която сука, не можах да изцедя нищо, а от другата - едва, едва 30 мл. Днес сутринта я кърмих към 7, после пак към 9 без нещо. Първо на едната гърда, обаче я видях че си остана гладна. Реших да я сложа на другата - тя почна нещо да се лигави със зърното. Реших да се изцедя, за да видя има ли нещо - от гърдата, от която сука - нищо, от другата - пак 30-40 мл. Извинявам се за объркания пост-въпрос, но съм много притеснена. Не знам какво стана извъднъж, до сега нямаше проблеми, не искам в никакъв случай да ми се наложи да я дохранвам. Иначе аз я кърмя на поискване, нощно време по няколко пъти. На всяко кърмене редувам гърдите. В момента я виждам, че е гладна, а аз нямам нищо...
Виж целия пост
# 377
Здравейте милички  Hug Hug Hug
На всички обебили се мамчета ЧЕСТИТО! Да са ви живи и здрави малките душички, много да папкат, спинкат и да ви радват! На вас успехи във всяко предизвикателство!
Ние се прибрахме от болницата в събота и вече сме 2ри ден у дома. За самото раждане не мога да кажа нищо интересно, защото при мен нещата се случиха толкова бързо, че докато се осъзная че раждам и ми я показаха. Родихме се секцио защото, когато отидох почти нямах никакви води как стана това за 2 часа не разбрахме, но нямах и разкритие, мериха ми ханша 3-4 пъти и решиха да ме подготвят за операция. В момента в който ме отвориха видяха че Анна се е омотала в пъпната връв 4 пъти.. Явно така ни било писано Simple Smile Да ви кажа изживявам голяма драма с това кърмене и съм много притеснена..
Та и за това имам въпрос към момичетата от ЛЛЛ Предварително искам да ви благодаря, че сте толкова внимателни и отзивчиви! Дори говорих с ваша колежка преди 2 вечери по телефона и тя успя да ме успокои. Моята драма започна още в болницата след секциото. На 2рия ден както ми бяха гърдите празни и нормални за 1 нощ, т.е като се събудих на другата сутрин бяха пълни и твърди като камък. Дойдоха едни акушерки и започнаха да ми говорят за мастити и щуротии веднага да слягам бебето да суче да почвам да цедя.. Аз бебето си го слагам така или иначе, но тя се роди малка 2835гр и като суче се изморява по-бързичко и хапва по малко (а това колко въобще съм пускала е друг въпрос). Започнах с масажи за да поотпуша каналите, бебето на мен цедене, но явно много насилих нещата за 1 ден и не стана нищо. Много се отчаях и изплаших, на това отгоре цял ден отказваха да ми дадат мляко да нахраня бебето а тя 12 часа се скъса от рев гладна. Накрая ме съжалиха и през нощта ми дадоха да я нахраня защото беше неизбежно просто. На следващия ден се прибрахме в къщи и се започнаха пак топли компреси, цедене мъчене на бебето да суче накрая много се разтроих и доста си поплаках. Не мога да се примиря да ми стои гладно детето. За цялото цедене изкарвам по 10гр от гърда. Вчера цял ден я мъчих, тя суче заспива буди се след 20 минути неспокойна гушкам я заспива, после пак сукане. Не беше акала над 12 часа при което не издържах и снощи я нахраних с адаптирано мляко в 9. Резултата бебе спинка 2часа и половина и в 12 аки. Реших да видя дали имам кърма да си дам мало почивка на гърдите за да не ги травмирам и да допусна рани и цяла нощ не цедих. Бебето спа спокойно като го нахраних пак с адаптирано мляко. Тази сутрин изцидих за час и половина от 2те гърди 30гр и мисля да и ги дам сега като се събуди. Момичета не искам да се отказвам, искам да я кърмя тя си суче, но не мога да я държа гладна много се разтройвам. Забравих да кажа, че беба е на 6 дни. Ще очавам ваше мнение и ви благодаря предварително!    bouquet   bouquet  bouquet
НА ВСИЧКИ МАМИ В ОЧАКВАНЕ УСПЕХ! ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ ЧУДЕСНО НИЕ ВЯРВАМЕ ВЪВ ВАС И ВИ ПОДКРЕПЯМЕ!
Виж целия пост
# 378




Да ви кажа както се хвалех,че нямам лохии и една седмица нямам течове снощи ми тръгна нещо,което не знам дали е цикъл или се връщат лохиите  newsm78 Някоя мама с идеи кое от двете е и имам ли поводи за притеснение?


Хетера не е цикъл. И на мен лохиите ми спират после пак тръгват и така. И аз тамън се похвалих, че са спряли и пак ми текнаха.
Виж целия пост
# 379
Привет на всички мами. Няма как да ви изчета 10тина странички назад, но още не смогвам с нищо. Нямаме установен режим и все едно съм в следродилна депресия. Реве ми се постоянно, и да ме питате не мога да ви кажа защо. Иначе бебе Лъчко е добре, спи засега порядъчно дълго, имам и кърма.
На не родилите, исками се да ги успокоя  Hug и да кажа, че всичко се случва в точния момент. Няма за какво да се притесняват. Съхранявайте силите и емоциите си.   bouquet
Виж целия пост
# 380
hetera зависи от цвета, лохиите само първите дни след раждане са алени, после стават ръждиви на цвят. При секцио нещата се случват по-бързо, все пак първите 24 ч. след операцията ти вливат медикаменти за обратни контракции и по-бързо изхвърляне на ненужното. А първият цикъл след раждане настъпва различно при всяка жена и всяко раждане. Аз например започнах да пия веднага щом излезнах от упойка медикаменти против кърма, те предизвикват по бърза уволация и е напълно нормално броени дни след техния прием жената да е в уволация готова за нова бременност. При други мами от изтощение, кърмене и т.н. цикъл може да се появи и след 6 м. Ако появата на това течение те притеснява се обади на гинеколога си за преглед.
Виж целия пост
# 381
begbie ,да се оправя бързо детенцето ти ! Praynig

кремчо,честита принцеса,да ти е жива и здрава!

мари,да ти е жива и здрава именничката и все така чаровна!
За беб бяха изписали капки ,но ги слагах само 2-3 дни.Сега и аз промивам и правя масаж.Жорко и той имаше този проблем -появи се като беше на 3 седмици и продължи доста дълго- до към 7м.

Аера,честито и на твоето именниче,да ти е жив и здрав!

Снежанке,направо сте щастливци,щом спи на вашето легло.Ники бойкотира неговото веднага,а след това и нашето.Спи върху мен само и направо ми се натърти задника. Laughing

норичка, Никола го прави това постоянно с повръщането и вече съм вдигнала ръце.Оригвам го,храня го в по-изправена за него поза,а аз съм облегната назад,за да не тече твърде силно,но си драйфа и това си е.

snowflakely ,на мен ни казаха с лъжичка и с кърма и веднага след това да го слагам да суче.Та така и правя -изцеждам с ръка малко кърма в лъжица,отгоре капя и давам.
Ама ти стабилно обличаш ,как ще го извеждаш като застудее,щом сега е така.
Аз слагам боди,блузка с панталонче и отгоре якенце,което не е много дебело -това дето взех от чиполино преди,ако се сещаш.После в порт бебето,което е едно не много дебело одеало и в количката.Вчера ми се видя топло,та беше без порт бебето,само ръкавици сложих .Като слагам космонавт,мисля да не слагам нищо отгоре сега,а като е студ - одеало.Под космонавта - боди и гащеризонче.
Ето го вчера http://media.snimka.bg/s1/1429/029101790.jpg?r=0

кремчо,честита принцеса,да ти е жива и здрава!


Аделка,да ти е живо и здраво бебчето!
Виж целия пост
# 382
Привет, момичета!  Hug
Честито на всички мамчета! Да са им живи и здрави бебоченцата!   bouquet

Момичета, вие на кой ден излязохте на разходка? Че временцето е чудно и се чудя дали да не я мушвам бебата в количката и да обиколим квартала?

Да се разпиша набързо с въпросче и към ЛЛЛ.  Кърмим се с бебка, но от вчера започна да се сърди нещо след петата минутка като я сложа на гърдата, започва да се криви, да нервничи и да търси настървено цицката, но като я лапне и веднага я изплюва и всичко започва пак отначало. Сменям гърдата същата работа - цока 5 минути и пак почва да нервничи, да лапа и плюе зърното и да плаче...Така ни мина цялата нощ. Притесних се, че не и стига кърмата и днес минахме през педито да я претегли за всеки случай. Излезе 4380 с боденце и пампи, а ни изписаха на 17.11. - 3985 (родихме се 4200). Педи каза, че е добре, но аз наистина се притеснявам, дали наистина нервничи защото храната не и стига? SadИначе винаги имаме пълни папмерси след всяко хранене, поне 2-3 са хубаво оакани, а останалите по-малко само пръцнато или хубаво опишкани.  Благодаря ви предварително!  bouquet

Виж целия пост
# 383
Мамчета още в очакване  Hug

Хетера, и аз съм така в чуденка с тези лохии... пак ми се появи някакво течение за няколко дена и спря  newsm78. Не се притеснявай.
Ииив  Hug. Само мога да те подкрепям да продължиш да се опитваш да кърмиш.
Ейнджълс, благодаря, ще давам с лъжичка. Може би си права за обличането, затова смених одеалото с чувала. Като е по-топло и го откопчавам...иначе от дрехи не мога да си открия бебчето  Laughing А като застудее - идея си нямам как ще излизаме. ... Ама много ти е хубав Ники newsm32

Въпрос към тези, които хранят с АМ или са наясно - тъй като се храним и през нощта в 4, а на мен много ми се спи и около 2,5 часа преди това си приготвям млякото и го слагам до радиатора, за да се топли. Дали може и по този начин или винаги млякото трябва да е току що приготвено? Когато излизам на разходка също го разтварям с вода и претоплям, след това слагам в термо-опаковката и пак се консумира след около 2 часа. Благодаря
Мислите ли че е нормално бебчо да не може да засуче нито силиконова, нито каучукова залъгалка?
Виж целия пост
# 384
Мамчета още в очакване  Hug

Хетера, и аз съм така в чуденка с тези лохии... пак ми се появи някакво течение за няколко дена и спря  newsm78. Не се притеснявай.
Ииив  Hug. Само мога да те подкрепям да продължиш да се опитваш да кърмиш.
Ейнджълс, благодаря, ще давам с лъжичка. Може би си права за обличането, затова смених одеалото с чувала. Като е по-топло и го откопчавам...иначе от дрехи не мога да си открия бебчето  Laughing А като застудее - идея си нямам как ще излизаме.

Въпрос към тези, които хранят с АМ или са наясно - тъй като се храним и през нощта в 4, а на мен много ми се спи и около 2,5 часа преди това си приготвям млякото и го слагам до радиатора, за да се топли. Дали може и по този начин или винаги млякото трябва да е току що приготвено? Когато излизам на разходка също го разтварям с вода и претоплям, след това слагам в термо-опаковката и пак се консумира след около 2 часа. Благодаря
Мислите ли че е нормално бебчо да не може да засуче нито силиконова, нито каучукова залъгалка?


Задължително е.
Виж целия пост
# 385
баткото беше на АМ и от тогава знам,че се приготвя и веднага се яде.Ако не го изяде до 30-40 мин. ,се хвърля.Приготвено АМ може да стои около 2 часа,но в хладилник и то ако не е пито от него.Може да си сложиш от вечерта дозата АМ в шишето и да сложиш в термос вряла вода.Така няма да се разкарваш,а на място само доливаш вода и даваш.
За бибите - баткото в началото не искаше,но после засмука.Ники обаче не ще и да чуе- пищи яко ,ако се опитам да му я пробутам.
Виж целия пост
# 386
И  ние сме още 2 в 1, но поне снощи наистина ми падна тапата наистина и имах много силни болки като при цикъл. Странното, което ме притесни тази сутрин бе, че "нещото" продължи да изтича и е с червен цвят вече. Докторът поне ме успокои, че е нормално, тъй като най-вероятно е започнало разкритието  Simple Smile и утре  сутринта пак сме на преглед.
Вече не смея да се зарадвам, че наближава края.
Иначе се метнах цял преди обяд да чистя.  Grinning
Виж целия пост
# 387
при мен нито тапа, нито води. Просто съм тотално отчаяна. Честито на новите мами, честит празник и на имениците.
Виж целия пост
# 388
Здравейте момичета.
Малко трудно се пише от тел.извинете ме ако имам грешки.Още сме в болницата.Днес можеше да ни изпишат,ако всичко с кръвните изследвания беше наред.Уж първо беше така,казаха ми да се пригласям.Обадих се на татито да идва да си ни пребира,но уви Sad.Сестрата дойде и ми каза,че нещо не било наред.Толкова ми стана гадно,че от рев не можах да разбера за какво ми говори.Та после татито,като дойде говори с лекаря.Казаха ни,че било доста срещано,да не се притесняваме,но ще останем още.има проблем с дишането,Понеже като било в утробата не диша самостоятелно и като се роди не вичйи бебета успявали да се справят сами.Ще и дадат антибиотик и през нощта ще му я вземат,за да я следят на монитор.Утре ще ми кажат дали всичко в наред,дали ще се оправи само с този антибиотик.Така,че много искам да ви помоля за стиснати палчета,всичко да е наред с моята бебка  Praynig.Благодаря ви предварително Hug!
Виж целия пост
# 389
Tedito_799 стискам палци всичко с теб и с бебка да е наред и да ви изпишат утре Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия