Вече е НОЕМВРИ, време стана да се гушна най-накрая в мама!

  • 33 673
  • 748
# 570
синапова,а защо ще даваш АМ ,като си имаш кърма.
Аз с баткото захраних на 6м. с оризова каша,после започнах зеленчукови и после плодови пюрета.Сок дадох след годинката.С беб мисля пак така.

Ами след 2 рия месец кърмата вече не е толкова засищаща за детето. Сега Лили като се наяде и спи 3-4 часа и тогава я кърмя. Само вечер след 18 часа ми е по-малко кърмата и тогава се кърмим на час и половина 2.
Не ми се кърми постоянно а пък все пак имам и още 1 дете  и на него ми се иска понякога да му обръщам малко внимание. Та затова на 2 навършени месеца ще почнада дохранвам с АМ. Пък и само заради парезата се навих на кърмене на поискване, защото самото сукане и е гимнастика, която ще и развие нерва. Но докторите казват, че на 2 месеца нерва ще е добре. И оправи ли се нерва минава на смесено хранене. Само да видим как ще се научи да се храни с биберон.

Между другото има ли други бебета, които да предпочитат лъжица пред биберон. На моя мъж му е много странно и почва да ми реди едни, че щяла да се задави с лъжицата. Пък вчера вечерта циците ми бяха толкова празни, че с лъжица и набутах изтискано от сутринта и тя с лъжицата си го изяде ( е малко се поукапа и се позадави, та мъжа ми ме обвини че съм искала да "си уморя дйетито" Simple Smile


iiiv много мерси за споделената информация за витамин А. Ама много хубава работа ми свърши. Вчера си купих от аптеката и си мажа едната гърда, че нещо боли и изглежда една такава леко напукана. То е едно за пиене ама е много мазно и с едно като капкомер е много удобно да се понамаже с него гърдата. От това мазане взе да се оправя.
Виж целия пост
# 571
Аз имам още един въпрос към кърмещите мами - как давате Вигантол? Пише да се дава с храна - с лъжичка. А трябва ли с лъжичката да изцеждам кърма или директно след като оближе лъжичката да го слагам да суче
Виж целия пост
# 572
Изцеждаш няколко капки кърма в лъжичката и капчица Вигантол и го даваш.
Виж целия пост
# 573
Мерси, синя птичка   bouquet
Виж целия пост
# 574
Аз имам още един въпрос към кърмещите мами - как давате Вигантол? Пише да се дава с храна - с лъжичка. А трябва ли с лъжичката да изцеждам кърма или директно след като оближе лъжичката да го слагам да суче

  • Ако ти е по-кротко детето може и директно в устата да му накапваш ( то по 2 капки ли беше не помня вече) Аз на Митко така съм го давала.
    Другия вариант е в малка лъжичка цедиш малко кърма на ръце в лъжичката и капваш там капките.
    Трети вариант : има едни медицински шишенца В него малко кърма и колкото капки трябват/
Виж целия пост
# 575
Здравейте момичета,

Първо да пожелая много щастие на новите бебчета. Да са живи и здрави и да слушкат много  Simple Smile

Също така честити месечинки на нашите бебоци. Да папкат много и да порастнат големи  Heart Eyes

Аера, стискам палци всичко да е наред с вас.

Ние вчера бяхме на консултация. Вече сме 4100 г и 53 см или 1600 г и 5 см повече от изписването. Педиатърката каза, че е много добре, но че сме доста яжнички и че е добре да имаме само 6 хранения на ден, което не знам как ще стане. Първо мисля да затвърдя режима на хранене през 3 часа и после да се чудя как да махам нощното хранене. Не че на мен няма да ми е по-добре без него, но ми се струва, че е малко рано. Пък и как да оставя детето да реве цяла нощ?! Аз сега само да гъкне и вече съм го гушнала, което пак не е добре, защото изобщо не може да заспива сам. Останах без кръст и без гръб да го разнасям напред назад, а и репертоара ми от приспивни песни взе да се изчерпва  Grinning

Днес като гледам май няма да става за разходки, а така се бях настроила за едно последно излизане ...
Виж целия пост
# 576

Имам и един въпрос към ЛЛЛ
След като установихме, че бебето не наддава достатъчно (което потвърди усещането ми че е гладно и затова плаче) си наехме бебешка везна, за да разбера по колко изяжда на кърмене. Оказа се, че едната ми гърда или е по-млечна, или просто пуска по-лесно мляко. От "по-млечната" гърда Ема изсуква по 60-80гр, но от другата след едночасово кърмене едва 50гр. (и тогава предлагам и другата гърда). Когато се цедя положението е същото - от лявата гърда едва изцеждам нещичко.Как мога да стимулирам тази гърда, за да изравня количествата? Предварително ви благодаря за вниманието и отговора  bouquet
Привет Little_Snow_White,
Нормално е двете гърди да произвеждат различно количество мляко. При почти всички жени двете гърди се различават. При някои повече, при други по-малко. Дори бебетата обичайно си имат по-любима гърда, от която може да сучат повече. Когато майката е с близнаци, понякога редува гърдите на бебетата, за да ги стимулира равномерно, друг път всяко бебе си има гърда. Когато имаме едно бебе, има жени, които успяват да кърмят и само от едната гърда. Би могла да опитваш да предлагаш по-често гърдата, която според теб произвежда по-малко мляко и чрез по-често сукане/изцеждане да я стимулираш да увеличи производството на мляко.

Удобно ли е да попитам дали това е първото теглене при педиатъра? Както може би си прочела по-горе писах и на plesure, кантарите дават големи отклонения, много често от по 500-600 грама и първото теглене обичайно не е показателно. Когато имаш кантар и теглиш толкова често, това би могло допълнително да те стресира. Смяташ ли, че за теб би било възможно да теглиш веднъж на ден и да опиташ плавно да увеличаваш интервалите на теглене с нормализирането на ситуацията? Когато се тегли на всяко хранене това практически не означава много, тъй като при кърмените бебета приема на кърма на всяко хранене е различен. Пролактина, който отговаря за производството на млякото е в пика си между 2-3 през нощта и 7-8 сутринта. Рано сутрин при повечето жени млякото е по-обилно, а в следобедните и вечерните часове е по-малко. Много често бебетата може да сучат по-учестено именно в следобедните и вечерните часове, а после да направят по-голяма почивка за сън. Би могла, ако прецениш да избереш време, което е удобно за теб и да теглиш Ема веднъж на всеки 24 часа в началото, за да видиш по-скоро наддаването за денонощие. За 7 дни минималното наддаване би следвало да е 110 грама. Децата не наддават равномерно и един ден може да качат 10 грама, на другия 30. В рамките на 5-7 дни би могла да проследиш как се случва качването на тегло и ако то е над тези стойности е много вероятно всичко да е ок и да става въпрос за отклонение в кантарите. Ако всичко е наред, можеш плавно да увеличиш интервалите на теглене веднъж на 3 дни, после на 5, на 7 или колкото прецениш. Ако наддаването действително е по-слабо има какво да се направи, за да се увеличи лактацията и ако желаеш можем да обсъдим какво си опитвала и какво още може да се направи.   bouquet


Ivy
, благодаря ти за отговора! За жалост едва ли има грешка в измерването, тъй като бяхме на два прегледа, на които теглото и беше едно и също (и незадоволително).Именно поради тази причина прибягнахме до използването на везна. Аз определено не съм се вманиячила в измерването, просто исках да видя горе-долу какво изяжда.
Определено кърмата ми не е достатъчна на моменти - аз си усещам гърдите празни. Не съм спирала да се опитвам да увелича лактацията - пия лактогенни чайове, хапвам варено жито, мляко с ориз, бадеми, безалкохолна бира, прясна готвена домашна храна, смуча хомеопатия, опитвам се да поспивам  когато е възможно през деня - вероятно пропускам нещо, но определено работя по въпроса. Памперсите на Ема са ОК - т.е. почти всеки памперс е порядъчно наакан, а в редките случаи, когато няма ако, то е стабилно напишкан. До преди 2 дни Ема спеше доста добре нощем с малко по-дълги паузи, но последните 2 нощи нещата се обърнаха....От една седмица и предлагам да суче и от двете гърди.
Има ли още нещо, което може да се направи, за да увеличим лактацията?
И трябва ли да се изцеждам след всяко кърмене? В последно време Ема суче по час - час и половина и докато я сложа да спи (ако изобщо заспи) то остава едва час до следващото кърмене и аз се притеснявам, че ако се изцедя няма да остане нищо за хапване newsm78


Angels
, много ти благодаря за отговора....веднага се сдобих с този препарат - дано да има ефект, че вече какво ли не пробвах #Cussing out И шезлонга ви е супер, но за жалост няма как да си "поръчам" толкова скъп подарък....

Колкото до килограмите - аз качих 13 кг за цялата бременност, като ме изписаха бях олекнала със 7кг, а 10 дни след раждането ми бяха останали само 3 кг за сваляне. Изобщо, приятно изненадана съм от себе си  Mr. Green Талията ми, разбира се, далеч не възвърнала вида си, но има време и това да стане Simple Smile
Виж целия пост
# 577
момичета, въпросният Вигантол, след 20-я ден ли се дава?
на нас ни го предписаха, обаче педиатърката ме заля с толкова информация, че аз забравих Embarassed
Цвете, къде си душа?
Виж целия пост
# 578
Като отидеш на първата консултация на 1 месец на бебо тогава го изписват вигантола
Виж целия пост
# 579
Здравейте на всички!
Имам щастието да ви представя малката Мария. Почти десет дни сме си вече у дома, кърмим се и се опознаваме, но нямам много време да пиша, защото и второкласничката ми има нужда от внимание, а и все ми се иска да запазя добър ритъм на кърмене и да дам максимума в това. Каката успях да кърмя осем месеца и не е честно да лиша малката. Дано да успея. Имам малки затруднения, но за сега горе- долу успявам. Помня, че първия път педиатъра настояваше след (третия, може би newsm78, месец) да откажем нощното кърмене. Е, няма такава борба - сега така съжалявам за това и мисля този път да не допускам подобни грешки...
Ще ви следя и ще се включвам по мъничко, когато успея
Виж целия пост
# 580
#Puppy dog тук съм, явно бебчо няма да тръгне сам и утре влизам в болница  Rolling Eyes. Предложих на таткото да го кръстим Запрян, защото се е запънал  hahaha
Рони да ти е здрава и послушна малката Мария
Виж целия пост
# 581
Като отидеш на първата консултация на 1 месец на бебо тогава го изписват вигантола

нашата докторица изписа един куп неща, включително и за след 1 месец Shocked
та затова ми е малко хикс цялата история...ама на консултацията ще я питам.
Виж целия пост
# 582
Един въпрос към кърмещите майки?
Ние не винаги издържаме по 3 часа, понякога се събужда и иска по-рано. Почваме да се храним, после сменяме памперса и пак продължаваме с храненето, все я бутам, защото заспива на гърдата и трудно се оригва, а ме е страх после да не повърне!? Вашите връщат ли по малко от храната???
Абе общо взето я кърмя на поискване, вечер като я нахраня примерно в 11:30 или 12 и се събужда към 3:30 гладничка....
Не знам за вас, но на мен ми е много притеснено, все пак първо дете....
страх ме е да не сгреша нещо.
Някои ме упрекват че не я будя точно на 3 часа, а други ми казват да я оставям да се наспи и сама да каже кога иска да яде.  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Помогнете и споделете вашия опит!   bouquet
Виж целия пост
# 583
Това с буденето под час го правех първия път и сега го оценявам като голяма грешка.
Повярвайте, бебето знае кога е гладно и ако не дава зор - составете го Naughty
Виж целия пост
# 584
Здравейте,на 19 ноември се роди нашият син Йоан-3,400кг,51 см

Вече сме си вкъщи и се мъчим да се храним Simple Smile
Лека вечер на всички и сладки прегръдки с бебчетата Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия