Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са изискванията за престой в Норвегия за българските граждани?
Какви са изискванията за обучение в Норвегия?
Какви са процедурите за прехвърляне на дете от българско училище в Норвегия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са изискванията за престой в Норвегия за българските граждани?
За българските граждани, пребиваващи в Норвегия, се прилагат изискванията, които важат за всички страни от ЕС. Това включва 3 месеца престой като турист, последвани от допълнителни 3 месеца като търсещ работа. За да се възползвате от допълнителните 3 месеца, трябва да се регистрирате в полицията като търсещ работа преди изтичането на първите 3 месеца след пристигането.
-
Какви са изискванията за обучение в Норвегия?
За да учите в Норвегия, първо трябва да изберете университет и специалност. Ако специалността изисква владеене на норвежки, ще трябва успешно да завършите най-високото ниво на езика в езиков курс, известен като Bergenstest. Ако специалността не изисква норвежки език, можете директно да се свържете с университета и да попитате за срокове и документи.
-
Какви са процедурите за прехвърляне на дете от българско училище в Норвегия?
Процедурите за прехвърляне на дете от българско училище в норвежко училище зависят от образователната степен. Например, за 9 клас, ако детето учи норвежки, то може да се свърже с университета и да попита за срокове и документи. За по-подробна информация е препоръчително да се консултирате с училищните и имиграционните органи в Норвегия.
-
Какви са предизвикателствата при намирането на работа в Норвегия без необходимите документи?
-
Как да добавя снимка към публикация във форум?

Но няма как да им се сърдя, че различни обстоятелства са довели до този краен резултат. На тях очевидно си им е вкусно
, а аз като външен човек си създавам мои навици и така. Междувременно, техните постепенно се променят. А типично българските сарми, туршии, сирена и разни други неща изобщо не са популярни при половинката ми.
и престанах. А с времето аз и самата съм отвикнала от тях.

И всичките се натискат да вземат норв. паспорт, пък тя рускинята да си пише...
тук. Ако не ви е трудно бихте ли дали някоя рецепта за торта? Наближава 1я рожден ден на Кирил и искам да направя някоя хубава торта. Ще потренирам преди това да я направя 1-2 пъти. Но ако може да не е много трудна, защото аз съм аматьор.
Ако ви е по-лесно може направо на ношк рецептата, и без това продуктите ще ги купувам от тук. Може и на лични. Благодаря предварително. 






Аз като казах, че съм аматьор имах впредвид, че вообще не съм сладкарка, а че мога да правя само 2-3 торти, някой друг сладкиш и сладки.
. Незнам моя ли е грешката, или такива трябва да са. Иначе вкуса на спанака не се усеща, само цвета му се вижда