Априлки 2013 - тема 13

  • 27 311
  • 736
# 165
Аз сега се връщам от болницата от информационна вечер за раждането. Никога не съм виждала толкова много големи кореми на едно място.  Laughing Мъжо ми каза да се изпъча малко,че се излагаме с моя малък корем.  Grinning Той обаче както беше навит много да е с мен на раждането го усещам как започва да го мисли отново.  Mr. Green Ами няма да го натискам,както иска. Следващата вечер е за кърменето.
Виж целия пост
# 166
Добро утро сънливки. Днес се очертава хубаво време засега. Приятен ден
Виж целия пост
# 167
за планините, може да се събираме, живи здрави Wink
ние към 20ти февруари мислим да сме на Боровец, ако има желаещи  Peace

с миналата бременност качих близо 18 кила. а преди това варирах между 53-56 Wink
сега пак вървя с подобни темпове май-май  Crazy
за планините, аз съм навита, обаждайте се, с мъжа ми обожаваме планинския въздух и сме постоянно в движение,
Виж целия пост
# 168
Добро утро и от мен. ))))

Тук в балкана снега е към 15см, сутринта всичко беше бяло, голяма красота. ))) Лошото е, че не се подготвихме и нямаме шейни. ((((( сега се чудим дали да не прескочим до Тетевен да купим една шейна. Едно време в базата имаше, но сега са ги пратили в Хармония в Пампорово. (((
Виж целия пост
# 169
И аз днес бях на ФМ, момчето е добре, има си всичко, сърцето е ок, тежи 500 гр, беше си лапнал прустите и до края на прегледа не ги изкара от устата си, затова снимката ми не е качествена. Докторката ми се накара, че било гладно и затова си ядяло пръстите, с което много ме разсмя, едва се сдържах да не прихна в кабинета, но от уважение с големи усилия се овладях :d

Поздравления  Wink
Виж целия пост
# 170
Привет и от мен Simple Smile
Започвам по коментираните теми:
За коледното настроение, украсата, подаръците - тази година не се сдържах да дочакам 01.12 и украсихме още края на миналия месец Mr. Green За събота оставихме някои довършителни работи, в които да се включи и малчо - беше супер доволен Simple Smile
От тогава насам, всяка сутрин си отваря по едно подаръче от Коледния календар, което са му оставили джуджетата (предимно на книжки и фулмастри съм заложила в него Laughing).
Коледното настроение при мен си е целогодишно, просто с наближаването на декември става неудържимо hahaha
Подаръците ги напазарувахме като преведоха паричките миналия месец. Сега са скрити в гардероба в другия апартамент и чакат само да бъдат опаковани Laughing

Относно помпата за кърма и цеденето на ръка - предния път взех помпа от сестра ми и реших, че ако ми потрябва, ще си купя механичната на Нук. Носих я с мен в болницата, но там сложихме малкия, веднага след раждането на гърда (мен доктора ме шиеше, а акушерката ми помагаше като придържаше малкия да суче). В болницата не ми трябваше Peace
Изписаха ме на третия ден и вечерта към 21:30 гърдите ми бяха камък и боляха ужасно Sad С помпата нищо не излизаше и мъжа ми се сети, че е виждал някаква помпа в хипермаркета до нас Mr. Green Парих го да я взима, колкото да мога да изцедя нещо, пък на другата сутрин правих сметка да отида да си купя тази, която бях харесала...
Върна се след 15-20 минути, нито съм стерилизирала, нито нищо - направо я сглобихме и започнах да цедя Whistling Преходното мляко беше доста като количество и с наситено жълт цвят Simple Smile След това гърдите омекнаха и малкия засука без проблеми Simple Smile
А самата помпа - ползвах си я доста, че и студентка бях и очни не съм пропуснала Simple Smile таткото с малкия се гледаха през деня и се хранеха с изцедена кърма, а аз в университета се цедях в междучасията Simple Smile Ако имах малко време, цедях на ръка, защото ставаше по-бързо Peace

Относно книгите - предния път в родилното четох "Азбука на кърменето" и акушерките много ми се радваха, че се интересувам по темата Simple Smile Сега приключих с новото издание на "Книга за кърменето" - и тя много ми хареса Simple Smile И колкото и да имам "стаж по специалността" (все още се кърмим с дреб), винаги има какво ново да се научи Peace
В момента чета "Книга за бебето" на д-р Сиърс - много и допада Peace Облъчвам и таткото да вземе да я прочете Mr. Green Не знам дали ще стане, но поне коментираме прочетеното от мен и доста си е променил мнението за гледането на деца от предния път  Heart Eyes Simple Smile

За килограми - в четвъртък на ЖК-то ми се скара док, че пак съм свалила 1 Rolling Eyes Забременях 61,500, в момента съм 63,800 Crazy Уж си хапвам, но пък нямам никакъв апетит и в повечето случаи ям, защото трябва ooooh! Whistling
Продължавам с храните богати на желязо и вит. С + феро фолгама-та и утре съм на хематолог, да видим и той какво ще каже Thinking Най-вероятно отново ще последва вълна от изследвания #Crazy аман вече... Досега през целия ми живот не са ме боцкали толкова Whistling

За планината - аз на;ли съм си балканлийка по рождение, това си ми е слабост Heart Eyes Имаме вила на 1450м надморска височина и от 3 години насам съм там по цяло лято Heart Eyes няма по-голям кеф от това Simple Smile Планирам и следващите поне 2 години да е така hahaha
Сега чакаме да натрупа снежец и отиваме пак, да натъркаляме дребния Joy
btw Миналата година бяхме там точно за 08.12 - имаше си снежна покривка и голямо пързаляне и правене на снежни човеци падна Mr. Green
В петък заминаваме на Велико Търново с мъжа ми, че ще се дипломирам (за пръв път ще оставим малкия друг да го гледа Tired) и правим сметка в неделя като се върнем от там, да си вземем зверчето и да отидем пак на вилата за някой и друг ден, докато той е в отпуск Heart Eyes

Devil Queen и предния път стартирах с бяла шапчица и този път мисля така да направя Mr. Green Не, че съм суеверна, но пък ми допада като идея Simple Smile Мъжът ми се изрази тогава, при покупката, че стартирал сезона на шопинга Whistling сега все още задържам положението, но все по-често се хващам, че при разглеждане на дрешки в нета, избирам размер не 2-3 years, а 0-3 months

jos, с предната бременност бяхме на коренно различни мнения с таткото, относно имената Simple Smile В крайна сметка при поредното прочитане на списъка, коремчето ми се разбушува на Деян Mr. Green Другите имена категорично ги отписахме - той сам си избра как да се казва, (въпреки, че аз свързвах името с неприятен за мен човек. Е, сега го свързвам с един от любимите ми хора Heart Eyes) Mr. Green

Алекс, първият болничен от АГ-то е 14 дни, а всеки следващ - по 30 като се минава ЛКК.
Със задна дата и на мен ми издават, защото не всеки ден има ЖК моята доки Simple Smile
Иначе и аз съм като ani27 с датите Mr. Green Следващият ще ми го издаде на 03.01 и ще е от 30.12 Peace
Със задна дата може да се издаде, но не и от днес за утре Peace

yara, моето мнение е, че пенсионерите са доста голям брой (в повечето случаи - потенциални гласоподаватели), затова и предимно се говори за увеличение на пенсиите... Не, че не го заслужават - все пак те са дали своето на държавата, но... Не е тук мястото...
Виж целия пост
# 171
Ох, аз отивам на зъболекар.......  Sad От всичко най-мразя зъболекар, голям страх ме гони!  Sad
Виж целия пост
# 172
Добро утро момичета.Днес снежко изчезва Sad,но скоро пак ще дойде Simple Smile
Това слънце така ме лъже да изляза да се поразходя,а всички ми викат,че било адски студено newsm78Ще се почудя още малко и ще видим дали ще го измисля Laughing
Тази вечер не можах да спя хубаво.Гърлото ми пеше така пресъхнало,незнам на какво се дължи това newsm78Дали пък въздухът в стаята не е сух от парното и за това така да става Tired
Много усмивки от мен и слънчев ден  Nature Sun With Face
Виж целия пост
# 173
Ехоо здравейте бремнлинки:)
Аз мисля след 1 час да излезем на разходка с малкото, да хванем слънцето Simple Smile
Аз имам пак газове и не ми е комфортно на корема, ама какво да се прави...Другата седмица ми е ФМ!! Нямам търпение и аз вече да видя тоз бебок!

Другата седмица ще украсяваме, че трябва и елха да купим и лампички. Тази седмица и това ще се върши. На мен снега вчера ми се отрази много добре! Зареди ме много положително и с малкия си направихме първата снежна разходка, е непланирана:)) Ама то непланираните неща са най-хубави!

Ами това е май засега, хубав и слънчев ден ви желая!  dazzler1
Виж целия пост
# 174
Ох, аз отивам на зъболекар.......  Sad От всичко най-мразя зъболекар, голям страх ме гони!  Sad


стискам палци и да кажеш как е минало, че и аз имам две кариесчета, миналата седмица ги откриха и трябва да ходя, ама се ослушвам да си запазя час още  Rolling Eyes и аз по същата причина като теб  Hug тия дни ще е.

много хубаво, че ще има поне 8 дни с теб вещ човек, особено за кърменето това е изключително важно, браво.

и много хубаво, че си имаме консултант по кърмене в темата. и аз имам желание да съм, за да помагам на майките, ама медицински съм много боса... и това ме притеснява ...

yara, на Елена сме ходили лятото много гот, горе се качвахме в Костадиновите къщи, зимата трябва с джипка май до там  Mr. Green но пък на центъра има готин хотел Елени палас, пак е хубаво там като сме отсядали, даже с тумбака бях и се цопках в басейна, ама само до над коленете тогава, че студ...
и за теб, и за Шаварче, като идея давам, живот и здраве, ако имате повече от два дни почивка зимата, може да се уговорим живот и здраве с децата, за Боровец  Peace
както ние сега се уговаряме с две приятелски семейства. тая година пак така, ама аз ще съм с корем - сутрин караме жените ски, татковците гледат малчовците, следобяд ги пращаме тях и така се редуваме  Party и голяма почивка се кара Simple Smile
и мъжа ми е мераклия за сноуборд тая година да се учи, може да се качи няколко пъти.
и аз морето мислим, живот и здраве, че не пропускаме. с малката ходихме и като бях с коремче, и после като беше на 7-8 месеца. ще го мислим Wink

Мъниче, защо слабееш така, то хубаво, ама сега точно недей Wink
целувки за малчо и снощи като писах малката беше в мен да види какво правя и като видя Дидо каза едно момченце тука лежи и се смее и си кривеше главата и тя така  Mr. Green

усещам по два-три пъти в денонощие бебо вече и се кефя, ама през деня с тая работа хич не ми остава време да се заслушам.

браво за хубавите новинки от прегледите, за тези, които чакат като мен прегледа, малко търпение още  Hug
Виж целия пост
# 175
Мечо, Brum, приятни ви разходки, благородно мног ви завиждам за слънчицето навън, аз само го гледам през офис-прозореца...

има ли сняг, и -15 да е - излизай, Мечо, не се чуди, това е здраве, а вит.Д от слънцето е незаменим за теб и бебо.  Peace
за сухия въздух - слагай влажни кърпи периодично, вземете си овлажнител, това се отразява на гърлото по принцип.
весел ден, и повече снежен!

Mirama, дано в рибарица или тетевен намерите шейничка да се попързаляте! не изпускайте!
Виж целия пост
# 176
Хайде момичета аз изчезвам,че ме хвана секлета вече в нас Blush
Jos ще събера витамин Д и за теб  Hug
Отивам да поразтъпча малко беболинка,че и тя недоволства,че не я разхождам Laughing
Чао момичета и лек и усмихнат ден Hug  bouquet
Виж целия пост
# 177
Въобще не му се радвам аз на снега. Вчера за няколко часа беше много приказно и красиво, но днес всичко е лед. Не мога до магазина да отида, защото пързалката край нас е чудна.  Sad
Виж целия пост
# 178
Здравейте момичета,
и тук стана студено, даже имахме малко сняг сутринта. Аз ъсщо се радвам много на снега, но когато е повече не само по колите.
Ние на 02.01. ще заминаваме за Узана, дано имаме сняг да се радват децата.
Вкъщи украсихме, още в събота и вече ни е празнично.

За помпата за кърма, аз позлвах и с двамата, и то най-вече когато искам да почина от сукането, защото доста ми се разраняват зърната, както и когато ще излизаме изцеждам да има какво да яде бебето. Смятам да си взема и сега.

Днес съм на ЖК, да видим какво става с бебето.

От количките съм си харесала Chicco Nunu, i Navingtn Cadet. Ако някой има мнение за тези двете да дава съвет Simple Smile


Виж целия пост
# 179

...Днес съм на ЖК, да видим какво става с бебето.

От количките съм си харесала Chicco Nunu, i Navingtn Cadet. Ако някой има мнение за тези двете да дава съвет Simple Smile

стискам палци всичко да е наред!
 за количките - първата ми допада повече, по-лятна изглежда в сравнение с втората, има при летния вариант облегалка за крачетата, а втората няма, също така има абсолютно легнало положение, а втората няма, а се очаква бебоците да са навън на разходка от първите дни, първата е по-маневрена, по-лесно се маха и слага коша, по-лесно се сглобява.
ох, и други неща имаше, но сега това се сещам.
първата прилича на тази, която имаме, може би и затова също съм така пристрастна  Peace
плюс на втората е, че има прозорче отгоре Wink и двата модела са хубави, различни са.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия