Коледните празници са на прага, всяка ЯНУАРска мама да се стяга! - 9

  • 33 119
  • 738
# 315
Тони, радвам се, че вече си у дома! Тук във Варна наистина си е страшно. Днес излязох с мъжа ми до центъра и честно казано съжалих за това.

Замислих се за това, което сте писали, че ползвате Полижинакс. По принцип в брошурата му пише, че не е за бременни!? Моите изследвания още не са готови и нямам инфо как е положението. На 2ри януари ще ходя да си взема картона и всички документи за раждането. Все пак термина ми е по нататък.  Смятам да я карам по леко по празниците, да не се изненадаме преждевременно  Laughing

Лека нощ!

Виж целия пост
# 316
Добро утро!
Тони радвам се че сте се прибрали  благополучно и повече никакви пътувания в близките седмици...
За Полижинакса - знам че на опаковката пише че не е за бременни, но в повечето отчетни чета че него си слагат и май тези дни като успея да стигна до аптеката ще взема да си купя, защото ако чакам микробиологията може да съм родила докато ми я направят, а не ми се иска да излезе нещо и после да ни нахакат с АБ мен и бебето. А и като гледам и други от вас си го слагат, само че на мен ми казаха 6 дни по 1 свещичка, а не през определен период... надявам се че не е грешка.
Банкета беше супер въпреки времето, обаче бебето полудя на шума и издържах 3 часа и половина и си тръгнах, че по едно време вече се притесних че ще почна да раждам в кръчмата, а времето на вън беше повече от кошмарно. Днес ще се стои в къщи и това е.... направо сме запечатани от сняг, а не мисля да излизам да чистя и т.н., единствено снежен човек ще правим на терасата, ама първо да утихне вятъра, че иначе утре ще сме болни ако излезем в това време.
Някой да е родил и да не сме чули... мисля че имаше една мама за днес във фейсбук групата - ако чете и тук да и пожелая много късмет и чакаме добрите новини.
Виж целия пост
# 317
Мами, и аз като бях в болница при разни гадинки долу предписваха на мамите полижинакс. Би трябвало да няма проблем.
 
Леко раждане на всички!
Виж целия пост
# 318
Добро утро!

Тони пускай котва в Бургас и повече никакви такива поне 2 месеца, че с твоя рокерски дух...

Момичета, ще ми се смеете, но знаете ли какво правих вчера? И смятам да продължа в същия дух до самото раждане.
При първото раждане, док ми се накара, че не се разхождам. Аз тогава не се застоявах на едно място, постоянно имах нещо за вършене, но наистина разходки не съм правила особено. А те помагали за по-бързо разкритие, респективно и по-лесно раждане.
Та вчера, понеже е доста студено навън, си правих разходки вкъщи Crazy Половин час обикалях стаите, играхме си на влакче с малката и си се разхождах. Днес леко ще увелича времето и така всеки ден, та да видим ще помогне ли newsm78

Родилите мами да не се спотайват, а веднага да се похвалят, че да им се радваме и ние на малките душици Heart Eyes
В тази връзка няма ли да си изберем вестителки?
Виж целия пост
# 319

Евана къде се губиш? Разпита ли как ще е в твоята болница? Сподели, много ми е любопитно какво общо и различно има между гръцките болници.

Кости,драго ми е,че някой се сеща за мен HugИстината е,че ме е страх да влизам в темичката,защото повечето пишете наближава времето,гледам и бебчета има,а мен ме е много шубе с това наближаване ooooh!
Ей га bubi_barabata,с 4 см разкритие,ходила на тонове,как спокойно си го казва,все едно е била да и чистят веждите Rolling Eyes
AtenaotnA и тя пътя Бургас-Варна за нищо го няма Grinning
Възхищавам ви се,много сте смели  bouquet
Питах в болницата,трябва да нося дрехи на бебето,памперси,шишета,чаршафи,одеалце и др.А за мен 2-3 нощници или пижами,чехли,дам.превръзки.Абе с две думи,всичко.Аз почти съм се снабдила,но още не съм изпрала и изгладила.

Да са живи и здрави новоизлюпилите се бебчета smile3541
Виж целия пост
# 320
Добър ден от острова!

Днес съм на може би последня си преглед при акушерката. Макар че ми остават 10 дни, изобщо не чуваствам каквито е да е признаци на раждане. Явно всичко ще стане внезапно, без особени пресантимани.

Лек ден на всички и сигурно ще ви досаждам повече, защото най-после съм ваканция, минаха ми всички изпити и есета.  bowuu
Виж целия пост
# 321
Здравейтеееее....
Ние сме ок, напълно готови за голямото събитие. Каката си е вкъщи от миналата седмица, че имаше много страшен конюнктивит. Сега ще си е у нас до догодина, пък кой знае, оже като се върне на градина да е станала наистина кака.
Утре чакаме и таткото да се прибере и ставаме пълна къща.
Като гледам декемврийските мами след 15 ноември всеки ден имат поне по едно бебе. Та си мисля че и при нас е време да започне същинския бебевалеж.
Желая всичко най-добро на всички, лек и спокоен ден
Виж целия пост
# 322
Тони много се радвам,че вече си си в къщи  Hug Пази се Simple Smile

mimik-започва,малко по малко Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Да се похваля - харесах си педи., даже й се обадих да питам как седят нещата, каква е процедурата.  Не съм я виждала лично. Стори ми се мила по телефона. А тъкмо се бях отчаяла, че в Дружба /сф/ няма читави педиатри. Мислех си, че няма да успея да се доверя на никому за беба, но днеска поразцъках форумите и това е - д-р Котевска от 28 - ма поликлиника. Стискайте палци избора да е добър.


От мамите с контракции, разкрития и разни такива работи дали може да ми кажете - ако рязко ме заболи корема ниско долу, това контракция ли е. Не съм забелязала да ми става твърд, просто рязка болка.
Виж целия пост
# 324
Bosi_to, ronny851111, на теория термина ми е 27-ми януари, ама всеки път ми казват по-ранна дата, щото беба върви по-едричка  Grinning И то кат майка си явно се радва на добър апетит  Joy Та 27-ми е по изчисления спрямо последната дата на цикъла, по размери вече ми казват 11-14-ти януари...та вече и аз не знам...  Crazy Варирам нещо в широки граници  Grinning
А при теб как е?

А между другото на последния преглед Димитров спомена, че ще е в чужбина за няколко дни, но не разбрах точно за кои дни става въпрос, ти знаеш ли?
Д-р Димитров няма да е в София на 09;10 и 11.01. - поне на мен така ми каза! Аз много се разочаровах, защото беба ако тругне точно тогава заместващият ще ме вижда за първи път. Какъв тогава е този избор на екип? ... Че аз ако ида по спешност да родя без избор просто ще си спестя тия 2 бона... нали?


Иначе , ако бебето тръгне точно тези дни си мислех да поискам д-р Лазарова.
Bosi_to , какви са ти отзивите за нея - тя пък е отпуска по празниците, нали.? Имаш ли представа?
Виж целия пост
# 325
Аз сега се прибирам от поредния преглед Simple Smile Чух на бебо сърцето,видях му глвичката и сърчицето как тупка.Казах му,че имам сърбеж и ме погледна,та имам инфекция и ме гледа и за разкритие.И ми вика още ден-два и аз като опулих очите,но не ми каза колко сантиметра разкритие имам.Надявам се,че аз не съм разбрала точно,но каза днес задължително да си взема крема,който ми преписа и да си го сложа. Ще видим дали съм разбрала правилно,дано да не съм Sad

ronny851111-аз усещам контракциите като менструални болки,но малко по-силни в някои моменти и даже да стана или да седна не минава.Но нека и другите мами да ти кажат  Wink
Виж целия пост
# 326
Имаме си бебе Димитър.Днес в 13.45ч Роси(buba_barabata) роди -47см.2.270кг.Много е жизнен и красив.Мама е добре.
Сутринта имаше контракции,обади се на доктора и отиде да я види около 12ч и резултата е на лице.Да е жив и здрав и много добричък.
Виж целия пост
# 327
И аз да направя отчет мина поредния преглед общо взето всичко си е наред, чухме си сарчицето (то само това тук се чува) питах я за течовете които имах на два пъти нищо не можа да ми каже (но не ме прати до болницата патката). Имам си бебе слонче 38 седмица 3,5кг. После си се премерих самосиндикално (защото нали не ги интересува тука колко тежим, може би за да се смесим с техните цуцуланки) не съм мръднала от преди две седмици, което е добре. Това е времето и вманиачените пазаруващи по улиците на града ме ядосаха на връщане, но мина.

Колкото до разходките незнам длаи помагат за  нещо при мен аз не съм се спряла и ходя много всеки ден. Не живея далече от цебтъра и от Университета (около 20 мин ходене пеш) и си го взимам това разстояние всеки ден даже по два пъти понякога, а не броя и като се мотам по самия център колко още се събира. Казват че раждането се улсенявало да видиме.

Честит имен ден на всички именнички днеска. Аз тъкмо се наканих да приключа с подготвителното почистване за бейби и май няма да стане нали поверието е да не се чистело за по леко раждане. Най- много да изчакам до късния следобед.

Буби честито за бебе Димитър   bouquet много живи и здрави и много да ви слушка и да ви радва.

Как си го казваше вчера че си е с 4 см днеска бебче   Grinning
Виж целия пост
# 328
Да е жив и здрав малкият Димитър, за радост и гордост на мама, тати и кака!!!


Казах ли аз, че Буби ще е следващата,а? Айде утре и друга майничка, пък и cvblagova май и ти си наред? Стискам палци за всички ни момичета fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Коя по-рано, коя по-късно, всяка ще мине по тоя ред.
Виж целия пост
# 329
bubi_barabata Честито, Нека малкият Димитър расте жив и здрав, да ви носи само радост. Весело прекарване на най-светлите празници в годината с новия член на семейството. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия